Pogoda Kambodża. Czyli kiedy jechać do Kambodży

Pogoda Kambodża – kiedy jechać do Kambodży?

Wyjątkowo egzotyczna, nieco tajemnicza, pełna niezwykłej roślinności i magicznych zakątków – Kambodża leży z dala od utartych szlaków turystycznych, a pomimo to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy nastawieni są na zwiedzanie i poznawanie niezwykłej historii i kultury tego azjatyckiego kraju.

Kambodża kiedy jechać
Kambodża kiedy jechać

Kiedy jechać do Kambodży, aby w pełni poczuć jej niezwykły klimat? Warto zapoznać się z warunkami pogodowymi, a także tym, jak wygląda pogoda w Kambodży w poszczególnych miesiącach.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pogoda Kambodża, kiedy jechać?

Kambodża położona jest w południowo-wschodniej Azji na Półwyspie Indochińskim nad Zatoką Tajlandzką. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularna pod względem turystycznym. Jeszcze w latach osiemdziesiątych kraj ten odwiedzało średnio tysiąc turystów rocznie. Obecnie odwiedza go rocznie kilka milionów turystów. Na pytanie: Kambodża – kiedy jechać, trudno jest odpowiedzieć, jeśli nie poznamy klimatu tego kraju.

Panuje w nim klimat zwrotnikowy monsunowy z bardzo wyraźnym podziałem na porę suchą i deszczową. W sezonie od maja do października monsun południowo zachodni przynosi upały i ulewne deszcze. Natomiast w okresie od listopada do kwietnia wieją lekkie wiatry północno-wschodnie, które przynoszą słoneczną, ciepłą i suchą pogodę. Kiedy najlepiej lecieć do Kambodży? Wszystko zależy od tego, czy marzy nam się wyłącznie plażowanie, czy chcemy aktywnie zwiedzać ten niezwykły kraj.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 27 °C do 31 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 27 °C do 33 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 28 °C do 35 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 29 °C do 35 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 29 °C do 35 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 28 °C do 33 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 26 °C do 32 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 27 °C do 32 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 27 °C do 31 °C | opady: ☔  duże
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 28 °C do 31 °C | opady:  ☔  duże
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 28 °C do 31 °C | opady: ☔  małe

Kambodża pogoda styczeń

Kambodża pogoda styczeń to idealna pora na wakacje w niezwykłym klimacie. Panuje wtedy pora sucha, a więc nie trzeba obawiać się opadów deszczu. Temperatury powietrza w zależności od regionu kształtują się na poziomie od 22 do 32 stopni. Wilgotność powietrza jest jednak niska, przez co nawet wyższe temperatury nie są tak odczuwalne.

Kambodża pogoda
Kambodża pogoda

Jeśli marzy nam się sucha i słoneczna Kambodża, pogoda w styczniu będzie idealna na wakacje. Warto więc pomyśleć o wakacjach w tym egzotycznym kraju właśnie w styczniu, szczególnie gdy w naszych warunkach klimatycznych temperatury zwykle oscylują w okolicy zera stopni.

Sprawdź również kiedy lecieć do Peru.

Kambodża pogoda luty

Średnie temperatury w Kambodży w lutym to około 23 stopni. Są jednak rejony, gdzie jest zdecydowanie cieplej. Kambodża pogoda luty to idealny czas na zwiedzanie najciekawszych miejsc w Kambodży, a także na korzystanie z doskonałej pogody. Można opalać się, kąpać w ciepłym morzu, a także korzystać z oferty przeróżnych sportów wodnych.

Kambodża temperatura
Kambodża temperatura

Na pytanie: Kambodża – kiedy jechać, luty będzie doskonałą odpowiedzią zarówno dla miłośników spokojnego wypoczynku, jak i aktywnych turystów, którzy w czasie wakacji chcą zwiedzić jak najwięcej. Pora sucha wiąże się jednak z tym, że jest tu wtedy szczyt sezonu turystycznego. W najpopularniejszych turystycznie miejscowościach są tłumy ludzi, jest też zdecydowanie drożej.

Zobacz także gdzie lecieć w lutym na wakacje

Kambodża pogoda marzec

Jeśli marzy nam się słoneczna Kambodża, pogoda w marcu również spełni nasze oczekiwania. Najniższe temperatury wynoszą wtedy około 25 stopni, jednak w wielu kurortach i turystycznych miejscowościach jest dużo cieplej, bywa że nawet 35 stopni.

od:
6 200 zł
od:
12 100 zł
od:
10 500 zł
<
>

Jest jednak całkowicie sucho, nie pada deszcz, można mieć więc gwarancję idealnej pogody. Kambodża pogoda marzec to opcja dla osób, które chcą pełnymi garściami korzystać ze wszystkich letnich możliwości tego egzotycznego miejsca.

Sprawdź także kiedy lecieć do Kenii.

Kambodża pogoda kwiecień

Kambodża pogoda kwiecień to czas, gdy pojawiają się naprawdę spore upały. W zależności od regionu temperatury mogą się wahać od 26 do nawet 36 stopni. Zaczyna być też odczuwalna wysoka wilgotność powietrza, co przekłada się również na większe odczuwanie upałów. Kiedy lecieć do Kambodży planujemy w kwietniu, warto zaopatrzyć się nie tylko w stroje kąpielowe, ale również w różne formy ochrony przeciwsłonecznej.

Kiedy jechać do Kambodży
Kiedy jechać do Kambodży

To dobry czas na plażowanie, jednak dla niektórych turystów może być zdecydowanie za gorąco. Na pytanie: Kambodża – kiedy jechać, kwiecień będzie dobrą odpowiedzią tylko dla osób, które dobrze się czują w wysokich temperaturach. Raczej nie jest to czas na wycieczki dla osób starszych czy mających problemy z chorobami układu krążenia.

Czytaj też jaka jest pogoda na Madagaskarze w kwietniu

Kambodża pogoda maj

Kambodża pogoda kwiecień to czas, gdy wielkimi krokami zbliża się pora deszczowa. Jest wyjątkowo upalnie i parno, temperatury przekraczają 35 stopni. Woda w morzu jest doskonała do kąpieli, jednak na plażowanie bywa zbyt gorąco. Jeśli marzy nam się ciepła, ale nie upalna Kambodża, temperatura w maju nie będzie odpowiednia.

Kiedy lecieć do Kambodży
Kiedy lecieć do Kambodży

Warto jednak pamiętać, że jest to już okres poza sezonem, co automatycznie oznacza mniej turystów i niższe ceny. Jeśli chcemy zwiedzić ten niezwykły kraj bez wydawania bajońskich sum, poza porą suchą będzie zdecydowanie taniej.

Zobacz kiedy lecieć do Egiptu.

Kambodża pogoda czerwiec

W czerwcu w Kambodży mamy już całkowitą porę deszczową z opadami deszczu, które występują niemal przez cały miesiąc, a także wysokimi temperaturami powyżej 30 stopni. Choć słupki rtęci wskazują nieco mniej niż w poprzednich miesiącach, wilgotność powietrza jest tak duża, ze gorąco jest mocno odczuwalne.

od:
6 200 zł
od:
12 100 zł
od:
10 500 zł
<
>

Kambodża pogoda czerwiec to czas dla zapalonych turystów, którzy nie obawiają się deszczu i niesprzyjającej pogody. Trzeba jednak pamiętać, że pora deszczowa nie oznacza, że deszcz pada przez cały czas. Ulewy są co prawda dosyć intensywne, ale każdego dnia jest też kilka godzin słonecznych. Deszcz działa też oczyszczająco na powietrze – tuz po ulewie jest wyjątkowo przyjemnie, niebo od razu się rozjaśnia i można kontynuować zwiedzanie czy inne aktywności na świeżym powietrzu.

Zobacz także gdzie jest ciepło w czerwcu

Kambodża pogoda lipiec

Kambodża pogoda lipiec to czas intensywnej pory deszczowej. Dni bez deszczu można w większości regionów policzyć na palcach jednej ręki. Na północy jest nieco chłodniej, na południu dużo goręcej. Jednak i tak wszędzie temperatury utrzymują się powyżej 30 stopni. Upały są mocno odczuwalne ze względu na wysoką wilgotność powietrza.

Kiedy najlepiej lecieć do Kambodży
Kiedy najlepiej lecieć do Kambodży

Na pytanie: Kambodża – kiedy jechać, lipiec będzie dobrą odpowiedzią dla wytrawnych podróżników, którym nie zależy na plażowaniu. Każdego dnia jest kilka godzin bez deszczu, można więc ten czas wykorzystać na zwiedzanie i poznawanie niezwykłej historii i kultury tego kraju. Warto pamiętać, że jest też wtedy dużo taniej. Wymagający turyści w porze deszczowej raczej Kambodże omijają, możemy więc liczyć na spokojne wakacje bez tłumów szturmujących największe atrakcje turystyczne.

Przeczytaj kiedy najlepiej jechać do Tanzanii.

Kambodża pogoda sierpień

Jeśli nie przeszkadza nam deszczowa Kambodża, pogoda w sierpniu również może być zachęcająca do wyjazdu. Co prawda przypada wtedy szczyt intensywności opadów, ale jest również najtaniej, jeśli chodzi o noclegi i atrakcje turystyczne. Temperatury powietrza nadal przekraczają 30 stopni, deszcze są bardzo intensywne i padają niemal codziennie. Jednak nawet w deszczowe dni pojawia się godzina czy dwie z czystym, słonecznym niebem, co pozwala na zwiedzanie.

Pogoda Kambodża
Pogoda Kambodża

Deszcze w takie upały są też wręcz pożądane, gdyż nieco oczyszczają powietrze. Kambodża pogoda sierpień to czas, który nie cieszy się dużą popularnością wśród miłośników słonecznych wakacji, jest więc spokojnie i można zwiedzać wiele miejsc, do których często w szczycie sezonu trudno jest się dopchać.

Czytaj też jakie są ceny w Kambodży

Kambodża pogoda wrzesień

Kambodża pogoda wrzesień to nadal intensywna pora deszczowa. Deszcze padają praktycznie każdego dnia, jednak z przerwami. Nie jest tak, że ulewy trwają przez całą dobę i nie da się w ogóle wyjść na zewnątrz. Nadal jest gorąco, około 30 stopni Celsjusza, a także wilgotno.

Pogoda w Kambodży
Pogoda w Kambodży

Jeśli nie przeszkadza nam deszczowa Kambodża, pogoda we wrześniu nie musi przekreślać naszych wakacyjnych planów. W porze deszczowej można zobaczyć wiele atrakcji, które w porze suchej są wręcz zadeptane przez turystów. Nadal jest sporo taniej niż w szczycie sezonu.

Sprawdź również kiedy lecieć na Malediwy.

Kambodża pogoda październik

W październiku można zaobserwować, że pora deszczowa zaczyna mieć się ku końcowi. Deszcze nadal padają, jednak są dużo mniej intensywne. Pojawia się też nieco więcej słońca. Temperatury również spadają – w zależności od regionu utrzymują się na poziomie 25 do 30 stopni. Jest też kilka dni w miesiącu, gdy jest całkowicie bezdeszczowo.

Kiedy najlepiej jechać do Kambodży
Kiedy najlepiej jechać do Kambodży

Kambodża pogoda październik to czas, gdy można planować większe wyprawy i zwiedzanie. Im dalszy tydzień października, tym większa pewność, że pogoda będzie coraz bardziej przyjazna.

Kambodża pogoda listopad

Kambodża pogoda listopad to czas, gdy w pełnej krasie objawia się pora sucha. Deszcze, jeśli padają, pojawiają się dosyć rzadko i są krótkotrwałe. Temperatury powietrza sięgają 30 stopni, ale jest ono suche, a co za tym idzie – upały nie są odczuwalne. Można wtedy odkrywać całe piękno, jakie prezentuje niezwykła, egzotyczna Kambodża.

Kambodża - kiedy sezon turystyczny
Kambodża – kiedy sezon turystyczny

Kiedy jechać planujemy w listopadzie, musimy jednak mieć świadomość, że jest to szczyt sezonu turystycznego. Będzie drogo, a przy tym bardzo tłoczno. Największy ruch turystyczny jest w najpopularniejszych miastach i atrakcjach turystycznych. Może się więc okazać, że trudno będzie dopchać się do najbardziej charakterystycznych i cennych miejsc.

Zobacz także kiedy lecieć do Tajlandii.

Kambodża pogoda grudzień

Kambodża pogoda grudzień to idealne warunki do wypoczynku, plażowania, czerpania pełnymi garściami z atrakcji turystycznych, opalania się i kąpieli w morzu. Nic więc dziwnego, że wielu turystów decyduje się właśnie w takich warunkach spędzić sylwester za granicą i wejść w nowy rok w pięknych tropikach.

od:
6 200 zł
od:
12 100 zł
od:
10 500 zł
<
>

Na pytanie: Kambodża – kiedy jechać, grudzień jest odpowiedzią idealną, szczególnie dla mieszkańców naszej strefy klimatycznej. Trzeba jednak liczyć się z tłumami turystów.

Czytaj również:

Aplikacja
🏖️ Kambodża – kiedy najlepiej jechać?

To zależy od tego, jakie mamy wakacyjne plany. Jeśli zależy nam na plażowaniu i słonecznych atrakcjach, warto wybrać się do Kambodży w czasie pory suchej od listopada do kwietnia. W porze deszczowej również jednak można odkrywać piękno i magię tego wspaniałego kraju.

🔥 Kambodża – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Kambodży jest tuż przed pojawieniem się pory deszczowej w kwietniu i w maju. Temperatury sięgają wtedy 35 stopni, a także są mocno odczuwalne ze względu na rosnąca wilgotność powietrza.

☀️ Kambodża – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Kambodży pokrywa się z porą suchą, czyli trwa od listopada do kwietnia. Jeśli marzy nam się bezdeszczowa, słoneczna Kambodża, pogoda w tych miesiącach będzie idealna na wakacje.

🏝️ Kambodża – jaki klimat?

Kambodża leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego z bardzo wyraźnym podziałem na porę suchą i deszczową.

🤑 Kambodża – kiedy najtaniej?

Aby płacić mniej w hotelach i atrakcjach turystycznych, warto wybrać się do Kambodży poza sezonem turystycznym, w czasie pory deszczowej. Poza niższymi cenami, można wtedy liczyć także na spokojny wypoczynek – nie ma tłumów turystów i można bez problemu zwiedzać najciekawsze atrakcje turystyczne.