Ile trwa lot do Włoch. Sprawdź ile leci się do Włoch

Ile trwa lot do Włoch? Sprawdź ile leci się do Włoch

Słoneczna Italia kojarzy się z pięknymi krajobrazami, rozległymi plażami i wyjątkowymi zabytkami. To jednak nie wszystkie co mają do zaoferowania Włochy. Wakacje w tym kraju to gwarancja licznych atrakcji i smacznej kuchni. Nie dziwne więc, że Włochy są często wybieranym kierunkiem podróży także wśród Polaków. Turyści wybierają je na długie rodzinne wakacje, romantyczny wypad czy też wycieczkę objazdową. Kraj ten to przede wszystkim zróżnicowany krajobraz- zachwycające tereny górzyste, piękne jeziora i piaszczyste plaże.

Czas lotu do Włoch
Czas lotu do Włoch / shutterstock.com / Rasto SK

Można tu wypoczywać także na wyspach, takich jak: Sycylia, Capri czy Sardynia. Włochy to też kraj z bogatą i bardzo ciekawą historią, której ślady można podziwiać w dużych, jak i małych uroczych miejscowościach. Nie brakuje tu hoteli, do których co roku przyciągają turyści z różnych krajów świata. Italia to jedno z głównych miejsc docelowych, wybieranych przez turystów z Polski na urlop. Z tego względu połączeń do tego kraju jest wiele. Ile się leci z polski do Włoch?

Ile się leci do Włoch z Polski?

To, ile trwa lot z Polski do Włoch, zależy głównie od tego, czy jest to lot bezpośredni, czy z przesiadkami. Dobrą wiadomością dla turystów jest to, że do wielu włoskich miejscowości, dostępne są połączenia bezpośrednie. Nie trzeba więc obawiać się wielogodzinnego oczekiwania na samolot w czasie przesiadki.

Włochy
Włochy
Średni czas lotu:
2 g. 20 m.
Wakacje we Włoszech już od 1 398 zł za osobę

Loty bezpośrednie są dużym udogodnieniem zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, jak i osób starszych. Ile leci się do Włoch? Przykładowe czasy lotów z polskich miast do włoskich miejscowości:

 • Warszawa- Rzym- czas trwania lotu wynosi 2 godziny i 15 minut,
 • Warszawa- Mediolan- czas trwania lotu wynosi 2 godziny i 5 minut,
 • Warszawa- Wenecja- czas trwania lotu wynosi 1 godzinę i 55 minut,
 • Warszawa- Bolonia- czas trwania lotu wynosi 2 godziny,
 • Warszawa- Bari- czas trwała lotu wynosi 2 godziny i 15 minut,
 • Warszawa- Cagliari- czas trwania lotu wynosi 2 godziny,
 • Warszawa- Piza- czas trwania lotu wynosi 2 godziny i 15 minut,
 • Warszawa- Alghero- czas trwania lotu wynosi 2 godziny i 50 minut,
 • Warszawa- Neapol- czas trwania lotu wynosi 2 godziny i 20 minut,
 • Katowice- Neapol- czas trwania lotu wynosi 2 godziny i 5 minut,
 • Katowice- Mediolan- czas trwania lotu wynosi 1 godzinę i 45 minut,
 • Katowice- Bari- czas trwania lotu wynosi 1 godzinę i 50 minut,
 • Kraków- Rzym- czas trwania lotu wynosi 2 godziny i 5 minut,
 • Gdańsk- Mediolan- czas trwania lotu wynosi 2 godziny i 15 minut,
 • Wrocław- Rzym- czas trwania lotu wynosi 2 godziny i 5 minut. 

Włochy ile trwa lot z przesiadkami? Taka podróż może zając nawet 8-10 godzin, w zależności od ilości i miejsca przesiadek. Tak długi lot powrotny może okazać się problematyczny zwłaszcza dla osób, które zakupiły pamiątki z Włoch.

Sprawdź również ile trwa lot do Gruzji

Z jakich miast polecimy do Włoch?

Mając już informacje, polska Włochy ile trwa lot, warto wiedzieć, z jakich miast można polecieć do tego kraju? Wybierając się na wakacje last minute Włochy, turyści mają do wyboru wiele linii, jak i miast z których można lecieć do słonecznej Italii. Regularne połączenie między tymi krajami dostępne są w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków i Gdańsk. Co ważne, w tych dużych miastach można polecieć na wakacje do tego kraju bez męczących przesiadek.

Ile się leci do Włoch
Ile się leci do Włoch / shutterstock.com / Reidl

Dostępne są też loty czarterowe startujące z innych lotnisk. Loty z Warszawy do Rzymy oraz Mediolanu startują codziennie. Ile trwa lot do Włoch z tych miast? Bezpośredni lot to tylko ok. 2 godziny podróży. Takie połączenia mają w swojej ofercie linie lotnicze: Atitalia, Ryanair czy WizzAir. Cena biletu jest dosyć przystępna i zaczyna się już od 100 zł. Lot do Włoch czas jest dosyć krótki, a więc miejsce to może być też wybierane na wakacyjny kierunek przez rodziny z dziećmi.

Zobacz także jak długo trwa lot na Mauritius

Z jaką prędkością leci się samolotem do Włoch?

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

To, ile się leci do Włoch, zależy głównie od prędkości, jaką osiągnie samolot. Na nią natomiast wpływa wiele czynników. Nie bez znaczenia jest model samolotu, jak i panujące aktualnie warunki pogodowe. W przypadku niekorzystnych maszyna nie osiągnie optymalnej prędkości, a więc mogą wystąpić wówczas opóźnienia w czasie przylotu. Nie bez znaczenia jest też siła wiatru na trasie samolotu. 

Włochy - czas lotu
Włochy – czas lotu / shutterstock.com / Adisa

Przeważnie maszyny pasażerskie przemieszczają się ze średnią prędkością ok. 800-1000 km/h. Samoloty mniejsze lecą z prędkością około 300 km/h. Lot do Włoch czas może być więc różny, gdyż w przypadku złej pogody i silnego wiatru maszyna porusza się wolniej.

Na jakiej wysokości leci samolot do Włoch?

Samoloty pasażerskie wznoszą się na wysokość około 10 tysięcy stóp. Jest to optymalna wartość, która pozwala na zmniejszenie oporów powietrza. Maszyna, osiągając optymalną wysokość, spala mniej paliwa w czasie lotu.

Czytaj też ile leci się na Dominikanę

Kiedy szukać tanich lotów do Włoch?

Wiedząc już, lot do Włoch ile trwa, można mieć pewność, że podróż przegnie komfortowo i dosyć krótko. Jest to więc dobry kierunek także dla rodzin z małymi dziećmi. W tym kraju można też spędzić niezapomniany sylwester we Włoszech. Decydując się na Włochy wakacje all inclusive, warto wiedzieć, kiedy szukać tanich lotów?

Włochy - ile trwa lot
Włochy – ile trwa lot / shutterstock.com / voloshviktor

Najwięcej turystów udaje się do malowniczej Italii w okresie letnim. Tłoczny okazuje się też sezon zimowy. Dużą liczbę turystów we Włoszech odnotowuje się zwłaszcza w czerwcu i lipcu. Chcąc odnaleźć tani lot, warto szukać połączeń zwłaszcza w takich miesiącach jak kwiecień, maj, wrzesień oraz październik.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Włochy – ile trwa lot?

Wiele zależy od trasy, jak i ilości przesiadek. Lot bezpośredni z polskiego miasta trwa ok.2 godzin, natomiast z przesiadkami może wynieść do 8-10 godzin.
Zależnie od trasy i ilości przesiadek, loty z Polski do Włoch trwają od 2 godzin do nawet 8-10 godzin.

Włochy – jak szybko leci samolot?

Średnia prędkość to 800/1000 km na godzinę w przypadku dużych samolotów, mniejsze modele osiągają prędkość ok. 300 km/h.

Włochy – jak wysoko leci samolot?

Samoloty lecące do Włoch osiągają wysokość ok. 10 tysięcy stóp.

Czy są bezpośrednie loty do Włoch z Polski?

Tak, są dostępne loty bezpośrednie, z takich miast jak: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Wrocław i Kraków. Bezpośrednio do Italii można polecieć liniami lotniczymi LOT, Ryanair, Wizz Air i Alitalia.