Przywitanie nowego roku we Włoszech

Sylwester we Włoszech

Włochy na sylwestra to pomysł, na który co roku wpada sporo osób. Nic w tym dziwnego – spędzenie ostatniej nocy w roku we włoskim klimacie to gwarancja udanej imprezy, wspaniałej muzyki, jeszcze lepszej atmosfery i niezapomnianych wrażeń. Jeśli marzy się Tobie sylwester we Włoszech, zaplanuj dobrze , gdzie go spędzisz i sprawdź, na jakie warunki pogodowe możesz liczyć w poszczególnych miastach i regionach.

Bajeczny, włoski widok
Bajeczny, włoski widok. Photo by Noah Mayer on Unsplash

Sylwester we Włoszech kojarzy się przede wszystkim z doskonałą zabawą na świeżym powietrzu. W tę ostatnią noc w roku wszystkie słynne place w największych i najbardziej popularnych miastach tętnią życiem, są pełne muzyki, śpiewu i doskonałej zabawy. Choć pogoda we Włoszech na sylwestra nie jest tak idealna, jak w bardziej egzotycznych miejscach świata, i tak wielu turystów właśnie ten kraj wybiera na wymarzone zakończenie starego roku.

Włoski sylwester - czy to dobry pomysł?
Włoski sylwester – czy to dobry pomysł. Photo by Jack Ward on Unsplash

Włochy na sylwestra gwarantują doskonałą zabawę, która będzie idealnym zwieńczeniem okresu świątecznego. Co więcej, podróż na południe Europy nie trwa długo, można więc w ciągu kilku godzin przenieść się z Polski do któregoś z włoskich miast.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Udany Sylwester we Włoszech to w dużej mierze znalezienie dobrej oferty. Na poszukiwania ciekawych, sylwestrowych wyjazdów warto wybrać się z większym wyprzedzeniem. Szukanie wycieczki na ostatnią chwilę może nie być dobrym pomysłem – wyjazdy grudniowe do Włoch cieszą się bowiem ogromną popularnością i te najciekawsze rozchodzą się zwykle jak świeże bułeczki.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Czytaj również o sylwestrze na Bali

Zanim zaczniesz przeglądać konkretne oferty, sprawdź, jakie ma sylwester we Włoszech opinie wśród osób, które już kończyły stary rok i wchodziły w nowy we włoskim klimacie. Można dzięki temu wybrać przede wszystkim odpowiednie miasto, którego impreza na świeżym powietrzu będzie odpowiadała naszym indywidualnym potrzebom. Po wpisaniu w wyszukiwarkę sylwester we Włoszech opinie, znajdziemy sporo ciekawych propozycji i kierunków, którym warto przyjrzeć się bliżej. A zdecydowanie jest z czego wybierać.

Sprawdź także najlepsze oferty Włochy last minute

Czy warto spędzić sylwester we Włoszech?

Sylwester we Włoszech to przede wszystkim ogromny wybór imprez, które odbywają się w większych i mniejszych miastach. Praktycznie każde duże, turystyczne miasto ma swoja własną imprezę, która przyciąga turystów z całego świata. We Florencji na wszystkich większych placach odbywają się tematyczne koncerty, wśród których każdy może wybrać muzykę, którą lubi i przy której najlepiej się bawi. Sylwester w Rzymie to natomiast okazja do koncertów, spektakli na świeżym powietrzu, a także do świętowania w którymś z eleganckich hoteli, które w tę wyjątkową noc organizują wielkie bale i kameralne imprezy.

Podróż do Włoch w okresie noworocznym
Podróż do Włoch w okresie noworocznym. Photo by Kristine Tanne on Unsplash

Sporo koncertów odbywa się w Rimini, Neapol w sylwestra zamienia się w jedną wielką imprezę na wszystkich ulicach i placach. W poszukiwaniu gorącego klimatu warto natomiast wybrać się na Sycylię – ta słynna włoska wyspa nawet pod koniec grudnia jest bardzo ciepła i słoneczna, a temperatury w ciągu dnia sięgają 20 stopni.

Sprawdź także nasz przewodnik po Rzymie

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym we Włoszech

Jeśli marzy się Tobie słoneczny sylwester, Włochy będą dobrą propozycją, pod warunkiem, że zdecydujesz się na południowe regiony bądź też na Sycylię czy Sardynię – włoskie wyspy, które zawsze są nieco cieplejsze niż Włochy kontynentalne. W przypadku innych turystycznych miast rozrzuconych na terenie całego kraju, z pogodą może być różnie. Choć najczęściej możemy mieć pewność, że będzie zdecydowanie cieplej niż w grudniu w naszej strefie umiarkowanej.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Włochy sylwester to dobry czas nie tylko na zabawę, ale również na zwiedzanie. Pogoda najczęściej będzie temu sprzyjać. Pamiętajmy, że Włochy leżą w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Zimy są tutaj bardzo krótkie i łagodne. W grudniu temperatury w zależności od regionu utrzymują się na poziomie od 12 do 19 stopni. Jeśli dodamy do tego pełne słońce, z pewnością sylwester we włoskim klimacie będzie ciepły. Na upały nie ma co liczyć, ale na przyjemną, ciepłą atmosferę – jak najbardziej tak.

Sprawdź także sylwester w Hiszpanii

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Włochy?

Na hasło Włochy sylwester może nam się pojawiać w głowie całe mnóstwo myśli dotyczących kierunków grudniowych wyjazdów. W przypadku Włoch możliwości mamy naprawdę sporo. Większość popularnych miast zapewnia dosyć zbliżoną do siebie pogodę, co oznacza, że nie musimy wybierać pod kątem warunków atmosferycznych, a naszych konkretnych potrzeb czy sylwestrowych marzeń. Osoby marzące o zakończeniu roku w Rzymie mogą wybrać się do wiecznego miasta na kilkudniowy wypad obejmujący sylwestra i nowy rok.

Sylwester na włoskiej plaży
Sylwester na włoskiej plaży. Photo by Will Truettner on Unsplash

Dla zakochanych świetnym kierunkiem podróży może być Wenecja czy Werona. Bardzo popularne sylwestrowe kierunki to także Neapol, gorąca Sycylia oraz wiele mniejszych miejscowości, które nie są aż tak bardzo popularne, jak ich większe odpowiedniki, za to pozwalają na spędzenie sylwestrowych zabaw w kameralnej i bardziej spokojnej atmosferze. Bez względu na to, czy interesuje Cię bardzo kameralny, czy huczny sylwester, Włochy pozwolą na znalezienie czegoś w stu procentach dopasowanego do tego, co chcesz robić w sylwestrową noc.

Sprawdź również najlepsze tanie wycieczki objazdowe

Czy Włochy na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Sylwester Włochy to opcja, która podoba się wielu osobom szukającym dla siebie ciekawej propozycji na grudniowy wypad. Dla osób, które chcą podróżować z całą rodziną, Włochy na sylwestra mogą być dobrym pomysłem. Oczywiście, pod warunkiem, że sylwestrowa impreza będzie jedynie dodatkiem do innych atrakcji. Trzeba jednak mieć świadomość, że Włochy w grudniu wcale nie są tak ciepłe, jak nam się to może wydawać.

Sylwester we Włoszech
Sylwester we Włoszech. Photo by Cristina Gottardi on Unsplash

Na pewno trzeba zapomnieć o plażowaniu czy korzystaniu ze słonecznych atrakcji. Zarówno maluchy, jak i starszaki mogą też nie do końca dobrze czuć się w głośnej, rozrywkowej atmosferze sylwestrowej w dużych i mniejszych miastach. Jeśli chcesz jechać z dziećmi do Włoch na sylwestra, lepiej jest wybierać mniejsze miejscowości lub hotele położone z dala od największego zgiełku.

Sprawdź nasze najlepsze propozycje na fajne wczasy

O której godzinie czasu polskiego we Włoszech wita się Nowy Rok?

Osoby, które wybierają się na sylwestra do Włoch, nie muszą obawiać się poważnych zmian stref czasowych.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

W Polsce sylwester wybije godzinę wcześniej, a więc gdy we Włoszech będzie północ, u nas będzie godzina 1 w nocy.

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester we Włoszech – czy warto?

Wybierając Sylwester we Włoszech można mieć pewność, że zabawa będzie udana i pozostawi doskonałe wspomnienia. W każdym włoskim mieście można liczyć na sporo imprez pod gołym niebem, muzykę, tańce na ulicy i fajerwerki, które równo o północy rozświetlą niebo.

Jaka temperatura we Włoszech w okresie sylwestrowym?

Temperatury we Włoszech w okresie sylwestrowym są zróżnicowane w zależności od regionu. Na północy Włoch będzie zdecydowanie chłodniej, na południu cieplej, a najcieplej na włoskich wyspach, jak Sycylia i Sardynia. Na północy kraju będzie około 10-12 stopni, na południu do 15 stopni, a na wyspach kilka stopni cieplej. Na upały nie ma co liczyć, ale na pewno pogoda we Włoszech będzie bardziej przyjazna niż ta w naszych warunkach klimatycznych.

Czy w okresie noworocznym we Włoszech jest pora deszczowa?

Włochy lezą w strefie klimatu śródziemnomorskiego, w którym nie ma podziału na porę suchą i deszczową. Zima w tym klimacie to pojawiające się opady deszczu, trudno jednak przewidzieć na etapie wybierania wyjazdu, jaka będzie pogoda na sylwestra.

Jaka temperatura wody we Włoszech w grudniu?

Woda w morzu w grudniu nie jest we Włoszech odpowiednia do kąpieli. Najczęściej ma kilka, maksymalnie kilkanaście stopni. W takich warunkach jedynie miłośnicy morsowania mogą czuć się jak ryby w wodzie.

Sylwester we Włoszech z dziećmi – warto czy nie?

Sylwester w dziećmi we Włoszech to dobry pomysł, jeśli planujemy klasyczne rodzinne wakacje, tylko nie latem, a w środku zimy. Jeśli jednak interesuje nas przede wszystkim imprezowanie na świeżym powietrzu czy zabawa do białego rana, zabieranie dzieci na świętowanie zakończenia roku trzeba dobrze rozważyć.