Sylwester na Malcie

Sylwester na Malcie

Spędzanie sylwestra poza Polską staje się coraz bardziej popularną tradycją. Wiele osób po zakończeniu bożonarodzeniowych spotkań pakuje walizki i udaje się w ciepłe rejony świata, aby spędzić zakończenie rok w zupełnie innym klimacie. Aby oderwać się od chłodnej rzeczywistości, warto rozważyć sylwester na Malcie. Ten południowoeuropejski kraj nie bez powodu nazywany jest najbardziej słonecznym państwem na świecie.

Malta - sylwester i okres noworoczny
Malta – sylwester i okres noworoczny. Photo by Reuben Farrugia on Unsplash

Malta na sylwestra to pomysł, który pod każdym względem wydaje się trafiony. Przede wszystkim, południe Europy to zdecydowanie bliżej niż bardziej odległe zakątki świata, w których jest co prawda dużo goręcej, ale jednocześnie sporo czasu zajmuje sama podróż. Jeśli ktoś ma jedynie kilka dni na grudniowy, poświąteczny wypad, sylwester na Malcie będzie lepszy niż w tropikach.

istotne informacje pogodowe:
17 – 19 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
25 %
Chmura
Szansa opadów
18 ° C
Fale
Temperatura wody
9 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Malta w grudniu zapewnia ładną, słoneczną pogodę, a także wiele możliwości spędzania czasu aktywnie, z dala od hotelowych barów i basenów. To kraj o bogatej historii, wspaniałych zabytkach, bardzo rozbudowanej kulturze, wielu ciekawych tradycjach i oczywiście z doskonałą kuchnią. Po Bożym Narodzeniu i stołach uginających się od ciężkich potraw, pyszne, świeże i lekkie śródziemnomorskie jedzenie na pewno będzie dobrą odmianą.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli marzy się Tobie słoneczne, grudniowa Malta, sylwester powinien być zaplanowany z pewnym wyprzedzeniem. Organizowanie grudniowego wyjazdu na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem, gdyż większość najciekawszych ofert jest wykupiona już na jesieni. Warto również sprawdzić, jakie ma sylwester na Malcie opinie wśród osób, które już miały okazję witać nowy rok w śródziemnomorskim klimacie. Czytanie opinii innych turystów zawsze jest jednym z pierwszych kroków, jakie należy zrobić przed podjęciem decyzji o wakacjach czy też o wyborze konkretnego hotelu, bez względu na to, czy wybieramy się na sylwester na Malcie, czy w jakiekolwiek inne rejony świata.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Zobacz również sylwester w Turcji

Pamiętajmy, by sprawdzać, w jakiej lokalizacji znajduje się wybrany hotel, a także co oferuje w ramach sylwestrowych imprez. Czy będzie to huczna impreza do białego rana, czy może spokojna kolacja w kameralnym gronie. Sylwester na Malcie opinie warto wpisać w wyszukiwarkę zanim zaczniemy rozglądać się w ofercie konkretnych biur podróży.

Czy warto spędzić sylwester na Malcie?

Sylwester na Malcie z pewnością będzie czasem, w którym będziemy doskonale się bawić, zwiedzać, poznawać wyspę od różnych stron, korzystać z bogactwa plaż, a także z innych warunków przyrodniczych. Malta to nie tylko plaża i morze, ale również bujna roślinność, wzgórza i górzyste tereny, które są idealne na wędrówki po świątecznym siedzeniu przy stole.

Malta - sylwester. Czy warto
Malta – sylwester. Czy warto / iStock.com / StudioBarcelona

Jeśli interesuje Cię Malta sylwester, dobre zaplanuj pobyt, upewnij się, jakie wycieczki fakultatywne oferują biura podróży, co warto zobaczyć i gdzie się wybrać na najlepsze jedzenie. Dobrym pomysłem może być też zorganizowanie sobie sylwestra na własną rękę. Wystarczy zabukować bilety lotnicze oraz miejsce w hotelu, a resztę czasu zaplanować sobie według własnego uznania.

Sprawdź także sylwester w Egipcie

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym na Malcie

Malta na sylwestra to gwarancja nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale również doskonałej pogody. Ten wyspiarski kraj leży w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego. Charakteryzuje się on bardzo długim i gorącym latem, a także krótką i łagodną zimą. Zima to słowo, które w przypadku pogody na Malcie może być pewnym nadużyciem. Temperatury w ciągu dnia sięgają bowiem 20 stopni, jest słonecznie i ciepło, a warunki pogodowe sprzyjają plażowaniu.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Sprawdź również sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka

Choć już niekoniecznie kąpielom w wodzie – temperatury morza sprzyjają jedynie miłośnikom morsowania, gdyż utrzymują się na poziomie kilkunastu stopni. Jeśli marzy się Tobie słoneczny sylwester, Malta na pewno będzie sprawdzonym kierunkiem. Owszem, w czasie kilkudniowego pobytu mogą zdarzyć się opady deszczu. Jednak ich ryzyko nie jest duże, a co za tym idzie, jest spora szansa, by spędzić sylwestra wyłącznie w słońcu.

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Malta?

Jednym z miast, które na Malcie zdecydowanie warto zobaczyć, jest stolica kraju Valetta. To duże miasto, na którym znajduje się lotnisko obsługujące międzynarodowy ruch turystyczny. W Valetcie sporo jest do zwiedzania, można więc aktywnie spędzić tutaj nawet kilka dni. Jeśli jednak ktoś woli bardziej turystyczne klimaty, powinien wybrać któryś z nich, gdzie spędzi sylwester. Malta ma sporo miejscowości, które urzekają pięknym położeniem, mnóstwem zabytków, które warto zobaczyć i przepięknymi warunkami naturalnymi.

Okres noworoczny na Malcie
Okres noworoczny na Malcie / iStock.com / emicristea

Jednym z nich jest St. Julian’s, modny kurort z licznymi hotelami o różnym standardzie. Kiedyś była to wioska rybacka, dziś spore i tętniące życiem miasteczko. Warto tu zobaczyć sporo przykładów maltańskiej architektury, wybrać się na spacer pomiędzy klimatycznymi uliczkami czy na obiad do którejś z lokalnych restauracji. Ciekawym miasteczkiem turystycznym jest również St. Paul’s Bay, znajdujące się nad przepiękną zatoką, a także Mellieha, kurort znajdujący się na klifowym wybrzeżu, gdzie domki, w tym hotele, znajdują się często tuż nad urwiskami.

Zobacz również sylwester na Bali

Czy Malta na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Sylwester Malta to pomysł na grudniowe wakacje zarówno dla par, jak i dla osób podróżujących z dziećmi. Malta  jest bardzo przyjazna zarówno pod względem pogody, jak i ukształtowania terenu czy bogactwa naturalnego.

Opinie o sylwestrze na Malcie
Opinie o sylwestrze na Malcie. Photo by Ostap Senyuk on Unsplash

Zimą jest tu ciepło, co pozwala na kilkudniową ucieczkę od typowej zimy, jakiej w grudniu doświadczamy w strefie klimatu umiarkowanego. Na sylwestra z dziećmi warto wybrać się, jeśli po prostu planujemy spokojny wypoczynek w zimie. Jeśli jednak jesteśmy nastawieni na imprezowanie i witanie nowego roku do białego rana, warto dobrze się zastanowić, czy rodzinne podróżowanie da się połączyć z takimi sylwestrowymi szaleństwami.

Przeczytaj więcej wpisów o ciepłych krajach lub przejrzyj listę ofert last minute Malta

O której godzinie czasu polskiego na Malcie wita się Nowy Rok?

W sezonie zimowym pomiędzy Polską a Maltą jest różnica czasu wynosząca godzinę.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Podczas gdy na Malcie zaczną strzelać korki od szampana, w Polsce będzie godzina 1.00 w nocy, a więc przeminą już odgłosy wszystkich sylwestrowych wystrzałów.

Zobacz gdzie jeszcze warto lecieć na Święta Bożego Narodzenia i sylwester za granicą

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester na Malcie – czy warto?

Sylwester na Malcie jest pod każdym względem pomysłem godnym rozważenia. Znajdująca się na południu Europy Malta nie wymaga wielogodzinnego lotu samolotem, dostaniemy się tu bardzo szybko bez tracenia czasu na podróż. Jeśli dodamy do tego doskonałą, słoneczną pogodę i całe mnóstwo dodatkowych atrakcji, Malta pozwoli na niezapomniane powitanie nowego roku.

Jaka temperatura na Malcie w okresie sylwestrowym?

W grudniu w okresie sylwestrowym można liczyć na temperatury nawet do 20 stopni oraz słońce, które świeci przez kilkanaście godzin każdego dnia.

Czy w okresie noworocznym na Malcie jest pora deszczowa?

Malta nie leży w strefie klimatu dzielącego rok na porę suchą i deszczową. Jak w każdym kraju o klimacie śródziemnomorskim, panuje tu podział na cztery pory roku. W grudniu jest zima, ale zdecydowanie daleka od chłodnej i mroźnej zimy, jaką znamy z naszej strefy klimatycznej.

Jaka temperatura wody na Malcie w grudniu?

Temperatura Morza Śródziemnego na Malcie w grudniu to około 17 stopni. Woda nie jest więc lodowata, jednak nie każdego zachęca do korzystania z uroków kąpieli.

Sylwester na Malcie z dziećmi – warto czy nie?

Wyjazd na sylwestra na Maltę z dziećmi to dobry pomysł, jeśli zależy nam na rodzinnych wakacjach w środku zimy. Jeśli ktoś nastawia się na imprezowanie do białego rana, zarówno Malta, jak i inne kierunki mogą być nie do końca odpowiednie dla najmłodszych.