Wakacje i tanie wycieczki objazdowe

Tanie wycieczki objazdowe – dokąd jechać?

Wycieczki objazdowe z roku na rok są coraz chętniej wybierane przez turystów. Nic w tym dziwnego – to doskonała alternatywa dla tradycyjnych wakacji, w czasie których mieszkamy w jednym hotelu i zwiedzamy jedynie atrakcje turystyczne w najbliższej okolicy. Jeśli interesują nas tanie wycieczki objazdowe, warto sprawdzać oferty różnych biur podróży. Może się bowiem okazać, że w cenie tygodniowych wakacji w jednym miejscu, będziemy mogli zwiedzić cały kraj lub kilka najważniejszych regionów.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Osoby, które decydują się na wakacje objazdowe, najczęściej są zapalonymi podróżnikami, którym nie wystarczają jedynie słońce, plaża i krystalicznie czysta woda. Dzięki objazdowym wyjazdom można codziennie być w innym miejscu, nocować w ciekawych hotelikach czy pensjonatach, poznawać regionalną kuchnię, kulturę, historię. Wycieczki objazdowe tworzone są przez specjalistów od turystyki. Są więc tak zaplanowane, aby w planie podróży nie zabrakło żadnej ważnej atrakcji, ciekawego zabytku, czy miasta, w którym po prostu trzeba być.

wycieczki objazdowe
wycieczki objazdowe

Ciekawą ofertą są również tanie wycieczki objazdowe o określonej tematyce – historycznej, przyrodniczej, a nawet kulinarnej. Można więc wybrać taki plan i cel podróży, który najbardziej odpowiada naszym indywidualnym oczekiwaniom. Bez względu na to, jaki kraj zdecydujemy się zwiedzić, wycieczki objazdowe pozwolą nam na aktywne zwiedzanie w pigułce. To zdecydowanie bardziej wartościowa opcja spędzania wakacji niż leżenie na leżaku przy basenie. Koszty takich pełnych atrakcji urlopów nie różnią się znacznie od statycznych wakacji na plaży.

Turcja

Wycieczki objazdowe - Turcja
Wycieczki objazdowe – Turcja

Jeśli marzą nam się wycieczki objazdowe, Europa oferuje nam pod tym względem naprawdę sporo. Jednym z krajów, który można w ten sposób zwiedzić jest Turcja. Gdy wybieramy się tylko w jedno miejsce, najczęściej nie jesteśmy w stanie poznać jej piękna i różnorodności. W czasie wycieczki objazdowej możemy zwiedzić ciekawe kurorty i atrakcje turystyczne nad Morzem Śródziemnym, wybrać się w podróż po całym Wybrzeżu Likijskim i Turcji Egejskiej, a także górzyste rejony w górach Taurus.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Wycieczki objazdowe po Turcji są tak zaplanowane, aby w krótkim czasie można było zwiedzić jak najwięcej. Zanim wybierzemy ofertę, warto dokładnie sprawdzić plan podróży, aby mieć pewność, że zobaczymy dokładnie to, co byśmy chcieli odwiedzić w Turcji.

Egipt

Wycieczki objazdowe last minute - Egipt
Wycieczki objazdowe last minute – Egipt

Egipt jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży bez względu na porę roku. Nawet w środku zimy możemy się cieszyć gorącym latem w kraju o bogatej historii i wspaniałym klimacie. Wycieczki objazdowe po Egipcie to propozycja dla osób, dla których tydzień czy 10 dni leżenia na gorącej plaży to zdecydowanie za mało. W czasie wyprawy objazdowej mamy okazję zwiedzić Kair i Luksor, wybrać się do podnóży piramid, poznać egipską kulturę, zwiedzić najciekawsze zakątki kraju.

od:
1 700 zł
Wakacje objazdowe w Egipcie!

Zobacz najlepsze oferty

W programie wielu wycieczek objazdowych są wyjazdy na pustynie i podróżowanie na grzbietach wielbłądów, a także rejsy statkami po Nilu. Dzięki wycieczce objazdowej zobaczymy o wiele więcej niż gdybyśmy zaplanowali stacjonarne wakacje w Hurghadzie czy Sharm el Sheikh.

Włochy

Tanie wycieczki objazdowe - Włochy
Tanie wycieczki objazdowe – Włochy

Wakacje we Włoszech oferują wszystko, czego potrzebujemy w czasie urlopu – przepiękne widoki, piaszczyste plaże, lazurową wodę i niebo. Gdy zdecydujemy się na wycieczki objazdowe, zobaczymy o wiele więcej niż w czasie stacjonarnych wakacji. W czasie kilku dni intensywnej podróży możemy poznać spory kawałek Włoch. Do wyboru mamy wycieczki objazdowe po wspaniałej Toskanii czy Riwierze Adriatyckiej.

od:
1 400 zł
Włochy objazdem!

Zobacz najlepsze oferty

Można też zdecydować się na podróż szlakiem najbardziej znanych miast lub na historyczną wyprawę śladami starożytnych Rzymian. W ofercie wycieczek objazdowych do Włoch każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W kilka dni poznamy najbardziej znane miasta, spróbujemy specjałów włoskiej kuchni, zwiedzimy najważniejsze atrakcje turystyczne, a także poczujemy prawdziwy klimat słonecznej Italii.

Bośnia i Hercegowina

Wycieczki objazdowe - Bośnia
Wycieczki objazdowe – Bośnia

Klimatyczne i nieco tajemnicze Bałkany nie są co prawda najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów, ale z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem podróżników. Jednym z mniej znanych krajów w tym rejonie świata jest Bośnia i Hercegowina. Wyprawa po krajach dawnej Jugosławii to okazja do poznania zupełnie innej kultury Europy Wschodniej, w której kultura wschodnia przeplata się z zachodnią.

od:
1 500 zł
Bośnia i Hercegowina

Zobacz oferty na wycieczki objazdowe

W trakcie kilkudniowej wycieczki można zobaczyć ciekawe, historyczne miasta, wybrać się na piaszczyste plaże Adriatyku, odwiedzić regiony górskie. Bałkany to także niepowtarzalna kuchnia pełna aromatu i orientalnych przypraw. Tanie wycieczki objazdowe po krajach dawnej Jugosławii to propozycja dla wymagających podróżników, którzy cenią wartość historyczną wakacyjnych wyjazdów.

Chorwacja

Objazdowe wycieczki - Chorwacja
Objazdowe wycieczki – Chorwacja

Chorwacja to kraj, który trudno zamknąć w jakieś ramy czy definicje. Znajduje się na południu Europy nad Morzem Śródziemnym. Ma wspaniałą, bogatą historię i sporo miejsc, które po prostu warto zobaczyć. Split, Zagrzeb, Dubrownik, niewielkie miasteczka na półwyspie Istria czy pełne atrakcji turystycznych wysepki. Jadąc do Chorwacji możemy mieć pewność, że pogoda będzie idealna do plażowania i aktywnego zwiedzania.

od:
1 200 zł
Wycieczki objazdowe po Chorwacji

Kliknij i sprawdź najlepsze oferty!

Wiele wakacyjnych wyjazdów nie pozwala jednak na to, by w pełni poznać ten niezwykły kraj. Tydzień czy dziesięć dni stacjonarnych wakacji w którymś ze znanych kurortów zdecydowanie nie pozwoli odkryć piękna Chorwacji. Nic więc dziwnego, że wycieczki objazdowe są wybierane coraz chętniej. W ten sposób można aktywnie zwiedzić znaczną część kraju, poznać różnice między słonecznym wybrzeżem a bardziej górskimi regionami. To także okazja do poznania różnych smaków Chorwacji. Wycieczki objazdowe to zdecydowanie najlepszy pomysł na poznanie całej Chorwacji w kilka dni.

Izrael

Podróże objazdowe - Izrael
Podróże objazdowe – Izrael

Krajem, który zdecydowanie warto zwiedzać objazdowo, jest Izrael. Ma on do zaoferowania tyle atrakcji historycznych, architektonicznych czy kulinarnych, że po prostu nie można siedzieć przez kilka dni w jednym miejscu. Na wycieczki do Izraela często wybierają się osoby, które chcą poznać miejsca obowiązkowe dla każdego chrześcijanina.

od:
3 999 zł
Wakacje w Izraelu

Sprawdź najlepsze oferty na wycieczki objazdowe w Izraelu

W trakcie kilku dni można zobaczyć Jerozolimę, Betlejem, pełne zabytków Hajfę oraz Cezareę, a także wybrać się nad Morze Martwe. W trakcie wycieczki turyści zwiedzają najbardziej znane świątynie w Ziemi Świętej, mają okazję przepłynąć łodzią po Jeziorze Galilejskim, oddychać pełnym niezwykłych składników powietrzem na terenie Morza Martwego.

Gruzja

Objazdowe wakacje - Gruzja
Objazdowe wakacje – Gruzja

Kolejnym krajem, który zdecydowanie warto zwiedzać objazdowo, jest Gruzja. Ten kaukaski kraj łączy w sobie tereny nadmorskie z wysokimi górami, wspaniałą historię i klimat, a także doskonałą gruzińską kuchnię, która jest znana pod każdą szerokością geograficzną. W trakcie kilkudniowej wycieczki objazdowej można poznać Gruzję od każdej strony. Ciekawą atrakcją jest zwiedzanie Batumi, najpopularniejszego nadmorskiego kurortu w Gruzji. W tym regionie kraju klimat jest wręcz tropikalny, po zwiedzaniu będzie więc szansa na plażowanie i kąpiele w ciepłym, lazurowym Morzu Czarnym.

od:
2 300 zł
Wycieczki objazdowe w Gruzji

Zobacz najlepsze oferty

W trakcie wycieczki objazdowej można zwiedzić stolicę kraju Tbilisi, antyczne miasto Kutaisi, wybrać się na wyprawę w góry Wysokiego Kaukazu. Nie brakuje tez okazji do poznania wspaniałej gruzińskiej kuchni, a także gościnnych, ciepłych i serdecznych Gruzinów. Wycieczka objazdowa po Gruzji to świetny pomysł na aktywne i pełne atrakcji wakacje, które na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Emiraty Arabskie

Wakacje objazdowe - Emiraty
Wakacje objazdowe – Emiraty

Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzą się z ropą naftową, bogatymi szejkami, ogromnymi drapaczami chmur i wszechobecnym luksusem. Ten gorący kraj położony nad Zatoką Perską zachęca do podróży o każdej porze roku. Nawet w środku naszej zimy w Emiratach Arabskich jest ponad 30 stopni.

od:
2 300 zł
Emiraty Arabskie objazdem!

Sprawdź najlepsze oferty

Wycieczki objazdowe po kraju to doskonały sposób na zobaczenie wszystkiego, co warto wiedzieć o tym niezwykłym państwie. W planach jest zwiedzanie Abu Dabi, Dubaju z najwyższymi drapaczami chmur, a także bliskie poznanie ciekawej, arabskiej kultury i historii. Wycieczka objazdowa po Emiratach Arabskich może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

Hiszpania – Andaluzja

Tanie wycieczki objazdowe - Andaluzja
Tanie wycieczki objazdowe – Andaluzja

Hiszpańska Andaluzja jest jednym z najpiękniejszych wakacyjnych regionów. Nic więc dziwnego, że nieustannie przyciąga turystów z całego świata. Wycieczki objazdowe pozwalają zwiedzić ten region o wiele pełniej niż w czasie stacjonarnych wakacji na plaży. W ciągu kilku dni można zobaczyć Costa del Sol i skorzystać z uroków plażowania, wybrać się do pełnej uroku Sewilli, pojechać na wycieczkę na Gibraltar, odwiedzić Malagę. To także okazja do zobaczenia z bliska największych hiszpańskich budowli, takich jak twierdza Alhambra.

od:
2 700 zł
Andaluzja – Wycieczki objazdowe

Zobacz oferty na wycieczki objazdowe po Andaluzji

Oprócz intensywnego zwiedzania historycznych miast i zabytków, w trakcie wycieczek objazdowych turyści mogą również podziwiać niezwykłą przyrodę w różnych wydaniach. Wycieczki objazdowe po Andaluzji to pomysł na wakacje, które z pewnością będą niezapomniane.

Czytaj również:

Aplikacja
Czym są wycieczki objazdowe?

Wycieczki objazdowe to kilkudniowe, intensywne zwiedzanie danego kraju lub regionu. W odróżnieniu od wakacji stacjonarnych, w trakcie wycieczek objazdowych turyści nieustannie się przemieszczają, codziennie są w innym mieście, śpią w innym hotelu. Taka forma podróżowania cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż pozwala dużo pełniej poznać historię, przyrodę czy kulturę danego kraju.

Gdzie na wycieczki objazdowe z dziećmi?

Nie wszystkie wycieczki objazdowe nadają się dla dzieci. Planując taki wyjazd, warto uważnie przejrzeć plan podróży i sprawdzić, co będzie atrakcją każdego dnia. Najlepiej wybierać takie wycieczki, w trakcie których przewidziano sporo atrakcji dla najmłodszych, jak na przykład wizyty w parkach rozrywki.

Gdzie na wycieczki objazdowe samolotem?

Większość wycieczek objazdowych zaczyna się na lotnisku. Samolotem można dotrzeć w każde miejsce w Europie i nie tylko. Na miejscu rozpoczyna się przygoda, zwiedzanie i aktywne podróżowanie. Samolotem można wybrać się do Włoch, Grecji, Hiszpanii, Chorwacji oraz innych europejskich krajów.

Dokąd na tanie wycieczki objazdowe?

Tanie wycieczki objazdowe znajdziemy przede wszystkim w Europie. Popularne i niedrogie kierunki to między innymi Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Grecja czy Turcja.