Ile trwa lot do Nowego Jorku. Sprawdź ile leci się do Nowego Jorku

Ile trwa lot do Nowego Jorku? Sprawdź ile leci się do Nowego Jorku

Podróż do Stanów Zjednoczonych odbywa się najczęściej drogą lotniczą. Jest to najszybsza oraz bezpieczna opcja, wybierana chętnie przez osoby, chcące odwiedzić USA w celach turystycznych, rodzinnych oraz zawodowych. Wśród najczęściej wybieranych destynacji podróży za ocean jest miasto Nowy Jork, słynące z wielu kultowych już obiektów, ulic, dzielnic. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak szczegółowo wygląda podróż samolotem do Nowego Jorku, zapoznaj się z informacjami, zamieszczonymi poniżej. 

Czas lotu do Nowego Jorku
Czas lotu do Nowego Jorku / shutterstock.com / Nick Starichenko

Ile się leci do Nowego Jorku z Polski?

Aby zaplanować swoją podróż w najdrobniejszych szczegółach warto przede wszystkim sprawdzić, ile się leci do Nowego Jorku. To, ile trwa lot do Nowego Jorku zależne jest przede wszystkim od miejsca rozpoczęcia podróży i związanej z nim konieczności przesiadek lub podróży bezpośredniej. Lot do Nowego Jorku ile trwa z polskich lotnisk najłatwiej sprawdzić, poszukując biletów lotniczych.

Nowy Jork
Nowy Jork
Średni czas lotu bez przesiadek:
9 g. 30 m.
Wakacje w USA już od 5 600 zł za osobę

Jeżeli chcesz wybrać się w podróż indywidualnie, sprawdź ile leci się do Nowego Jorku, aby móc zarezerwować nocleg i skoordynować swój przylot z godzinami zameldowania w obiekcie. Bezpośredni lot do Nowego Jorku z Polski trwa około 9 godzin i 30 minut, w przypadku lotu z przesiadką na podróż musisz przeznaczyć około 11,5 godziny. Sprawdź również ceny w Nowym Jorku, by przygotować się na koszt podróży indywidualnej i porównać ją z ofertami all inclusive.

Sprawdź również ile trwa lot na Madagaskar

Z jakich miast polecimy do Nowego Jorku?

Podróż do Nowego Jorku jest wielogodzinnym przedsięwzięciem, które zaplanowane szczegółowo nie musi wiązać się z dyskomfortem i zmęczeniem. Niezależnie od tego, czy lot będzie odbywał się bezpośrednio, czy z przesiadką możesz wybrać dogodną porę wylotu, aby przeznaczyć czas podróży na relaks i wypoczynek. Nowy Jork ile trwa lot z warszawskiego lotniska im. F. Chopina? Lot do Nowego Jorku czas przelotu z Warszawy to najkrótsza opcja, trwająca około 9,5 h.

Nowy Jork - czas lotu
Nowy Jork – czas lotu / shutterstock.com / lazyllama

Do Nowego Jorku możesz lecieć nie tylko z Warszawy, choć stolica jest jedynym z polskich miast, oferujących podróż do NJ John F. Kennedy bez przesiadek. Z jedną przesiadką, zależnie od wybranych linii lotniczych (przesiadka w Monachium, Wiedniu, Frankfurcie lub Amsterdamie) do Nowego Jorku polecisz z Katowic (Pyrzowice) lub z Krakowa (Balice).

Zobacz także ile leci się na Zanzibar

Z jaką prędkością leci się samolotem do Nowego Jorku?

Trasa z Polski do Nowego Jorku uwzględnia długie odcinki, które pokonywane są przez największe samoloty pasażerskie. W związku ze specyfiką trasy oraz zaawansowaniem technologicznym statków powietrznych samoloty pasażerskie na trasie do Nowego Jorku rozwijają prędkość przelotową w granicach około 780 do 830 km/h.

od:
5 600 zł
Wakacje w Stanach Zjednoczonych

Zobacz najlepsze wycieczki do USA!

Jaką samolot rozwinie prędkość podczas lotu, zależnie od wielu czynników określi ile się leci z Polski do Nowego Jorku zarówno w bezpośrednich lotach z Warszawy jak i z przesiadką, rozpoczynając swoją podróż lotniczą w Krakowie lub Katowicach.

Czytaj też jak długo leci się na Kostarykę

Na jakiej wysokości leci samolot do Nowego Jorku?

Twoje wymarzone wakacje w Nowym Jorku rozpoczynają się już z chwilą przekroczenia pokładu samolotu. Celebruj te wyjątkowe chwile. Nie codziennie masz przecież okazję poruszać się z prędkością blisko 1000 km/h na wysokości kilkunastu kilometrów nad ziemią przez blisko dziesięć godzin.

Nowy Jork - ile trwa lot
Nowy Jork – ile trwa lot / shutterstock.com / Songquan Deng

Polska Nowy Jork ile trwa lot i czy wysokość przelotowa ma wpływ na długość podróży? Na długość podróży ma wpływ wiele czynników, jednak wysokość przelotowa jest ustalana z wyprzedzeniem i zależna od decyzji osób, odpowiedzialnych za kontrolę lotów. Samolot pasażerski na trasie Polska-Nowy Jork może przemieszczać się na wysokości przelotowej, mieszczącej się w granicach od 10 do 12,5 km nad ziemią. 

Kiedy szukać tanich lotów do Nowego Jorku?

Odległość z warszawskiego do nowojorskiego lotniska to 6866 km i ta odległość determinuje ile trwa lot z Polski do Nowego Jorku. W przypadku czasu podróży nie ma znaczenia jej termin, który z kolei może mieć wpływ na cenę biletu. Aby znaleźć go w możliwie niskiej cenie warto poszukać lotu z wyprzedzeniem.

od:
5 600 zł
Wakacje w Stanach Zjednoczonych

Zobacz najlepsze wycieczki do USA!

Im wcześniej zarezerwujesz miejsce w samolocie i kupisz bilet tym mniej za niego zapłacisz. Znaczenie mają również terminy. Droższe bilety lotnicze są w okresie świątecznym oraz podczas wakacji. Taniej kupisz zatem w takich miesiącach jak październik, listopad, luty, marzec.

Sprawdź również ile trwa lot do Egiptu

Nowy Jork – ile trwa lot?

Lot do Nowego Jorku z Polski może trwać nieco ponad dziewięć godzin w przypadku lotu bez przesiadki lub 11,5 do 12 godzin dla lotów z przesiadką. Czas podróży zwiększa się z uwagi na konieczność oczekiwania na kolejny lot.

Nowy Jork – jak szybko leci samolot?

Do Nowego Jorku latają duże samoloty pasażerskie, w tym Boeing 737. Najczęstsza prędkość przelotowa mieści się w przedziale od około 780 do 830 km/h. Samolot pasażerski podchodzi do lądowania z prędkością około 300 km/h.

Nowy Jork – jak wysoko leci samolot?

Samolot z Polski do Nowego Jorku leci na wysokości przelotowej od 10 km nad ziemią do nawet 12,5 km nad ziemią. Dokładna wysokość przelotowa ustalana jest dla konkretnego kursu.

Czy są bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Polski?

Tak. Z Polski bezpośrednio do Nowego Jorku dotrzesz z lotniska w Warszawie. Polskie linie lotnicze LOT posiadają w ofercie regularny rejs do Nowego Jorku.