Ile trwa lot na Kefalonię. Sprawdź ile leci się na Kefalonię

Ile trwa lot na Kefalonię? Sprawdź ile leci się na Kefalonię

Planujesz wakacje w pięknych okolicznościach przyrody? Chcesz wypocząć na jednej z wysp Morza Jońskiego? Przy okazji zależy Ci na poznaniu greckiej kultury? Skorzystaj z oferty wakacyjnej, która pozwoli Ci na pełen spokoju wypoczynek na Kefalonii. W dzisiejszym artykule przedstawimy praktyczne informacje na temat podróży samolotem oraz odpowiemy na pytanie, ile trwa lot na Kefalonię.

Ile się leci na Kefalonię z Polski?

Wyspa Kefalonia to największa wyspa położona na Morzu Jońskim. Słynie z wyjątkowych atrakcji turystycznych. Podczas wakacji będziesz mógł odwiedzić wyjątkowe jaskinie, pełne tajemniczości monastery oraz przepiękne, malownicze, greckie plaże.

Czas lotu na Kefalonię
Czas lotu na Kefalonię / iStock.com / YSPhoto

Do najpopularniejszych kierunków wśród turystów należą bowiem żwirowe kurorty Embliski na północy i Fokis na południu. Na wyspie nie brakuje przy tym atrakcji dla miłośników pieszych wycieczek. Liczne szlaki w parkach krajobrazowych pozwolą na odkrywanie miejscowych uroków przyrody. Odpowiedzmy zatem na pytanie, ile się leci na Kefalonię.

Kefalonia
Kefalonia
Średni czas lotu:
2 g. 35 m.
Wakacje na Kefalonii już od 1 699 zł za osobę

Dokładny czas trwania podróży zależy od miasta, z którego będziemy wylatywać oraz od przewoźnika. W przypadku wylotu z Poznania możemy zakładać, iż bezpośredni lot Polskimi Liniami Lotniczymi potrwa ok. 2h. Mieszkasz w Warszawie? Wybierz pośredni lot na Kefalonię! Ile trwa pokonanie trasy liniami linii Aegan Air? Podróż z przesiadką w Atenach może zająć nawet 3h 30 min, nie uwzględniając czasu potrzebnego na zmianę samolotu. Ile leci się na Kefalonię ze stolicy lotem bezpośrednim? Szacunkowo lot trwa ok. 2.5 h.

Sprawdź również ile leci się na Santorini

Z jakich miast polecimy na Kefalonię?

Skoro wiemy już, ile trwa lot z polski na Kefalonię, odpowiedzmy na pytanie, skąd możemy polecieć. Liczba dostępnych połączeń zależeć będzie od pory roku i miesiąca. Poza sezonem, w okresie jesienno-zimowym, może okazać się, iż nie ma połączeń z naszego kraju z wyspą. W miesiącach wakacyjnych, kiedy pogoda na Kefalonii jest najlepsza, możemy skorzystać z lotnisk w Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu.

Ile się leci na Kefalonię
Ile się leci na Kefalonię / iStock.com / miniloc

Wybierając się na wakacje all inclusive na Kefalonii najprawdopodobniej będziemy mogli skorzystać z lotu czarterowego oferowanego przez biuro podróży. Jeśli jednak sami planujemy podróż, warto zwrócić uwagę na rodzaj lotu oraz ilość ewentualnych przesiadek. Ponadto należy sprawdzić czas trwania podróży oraz dostosować miasto do naszego miejsca zamieszkania.

Zobacz także jak długo trwa lot do Grecji

Z jaką prędkością leci się samolotem na Kefalonię?

Poznaliśmy odpowiedź na pytanie, ile się leci z polski na Kefalonię. Zastanówmy się, z jaką prędkością leci samolot. Standardowy samolot pasażerski leci z szybkością około 800-1000 km/h, co daje prędkość około 220–280 m/s.

od:
1 699 zł
Wakacje – Kefalonia!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Kefalonię.

Warto przy tym zaznaczyć, iż w chwili startu samolot startuje z prędkością od 170 do 330 km/h. Różnice nie zależą wyłącznie od różnych parametrów technicznych poszczególnych silników, ale także zmieniają się w zależności od warunków pogodowych.

Czytaj też ile leci się na Rodos

Na jakiej wysokości leci samolot na Kefalonię?

Planujesz lot na Kefalonię? Czas podróży jest nam znany. Przeanalizujmy inne zagadnienia dotyczące podniebnych podróży. Samoloty pasażerskie, latające na krótkodystansowych trasach mogą wznosić się na wysokość przelotową wynoszącą ok. 5000 m.

Kefalonia - czas lotu
Kefalonia – czas lotu / iStock.com / miniloc

W przypadku długodystansowych podróży wysokość może wzrosnąć nawet dwukrotnie do 10000 m. Dokładna wysokość zależy jednak od specyfikacji oraz danych technicznych konkretnego samolotu. Ponadto decydują o niej kontrolerzy lotu, którzy sprawują pieczę nad ruchem lotniczym.

Sprawdź również jak długo leci się na Kretę

Kiedy szukać tanich lotów na Kefalonię?

Kiedy szukać lotów na trasie Polska Kefalonia? Ile trwa lot? Jak wspomniano powyżej, czas lotu zależeć będzie od przewoźnika oraz ilości ewentualnych przesiadek. Tanich lotów najlepiej szukać z wyprzedzeniem. 

Kefalonia - ile trwa lot
Kefalonia – ile trwa lot / iStock.com / adisa

Przewoźnicy przeważnie rozpoczynają bowiem od wyprzedawania najtańszych biletów, które z czasem zastępowane są przez droższe miejscówki. Jeśli szukasz taniego lotu na Grecję, sprawdzaj regularnie oferty last minute na Kefalonię!

od:
1 699 zł
Wakacje – Kefalonia!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Kefalonię.

Zobacz także ile trwa lot na Zayknthos

Kefalonia – ile trwa lot?

Ile trwa lot na Kefalonię? Czas podróży zależeć będzie od tego, czy czekają nas przesiadki oraz skąd będziemy wylatywać. Przelot zajmuje średnio ok. 2,5h, może jednak zostać skrócony do 2h lub w razie przesiadki wydłużyć się nawet do 3,5h.

Kefalonia – jak szybko leci samolot?

W chwili startu samolot osiąga prędkość od 170 do 330 km/h w zależności od rodzaju maszyny oraz warunków pogodowych. Następnie utrzymuje stałą prędkość, która wynosi około 800-1000 km/h.

Kefalonia – jak wysoko leci samolot?

Krótkodystansowe samoloty pasażerskie lecą na ogół na wysokości przelotowej wynoszącej ok. 5000 m. Wysokość ta jest jednak regulowana przez kontrolerów lotu, którzy uwzględniają warunki w ruchu lotniczym oraz pogodę.

Czy są bezpośrednie loty na Kefalonię z Polski?

Liczba połączeń zależeć będzie od miesiąca, w którym planujemy wakacje. Aktualnie żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio na największą grecką wyspę na Morzu Jońskim. Przeważnie niezbędna okazuje się przynajmniej jedna przesiadka w Atenach lub innym greckim mieście. Niektóre biura podróży organizują jednak bezpośrednie loty czarterowe.