Ile trwa lot do Portugalii. Sprawdź ile leci się do Portugalii

Ile trwa lot do Portugalii? Sprawdź ile leci się do Portugalii

Portugalia to piękny kraj, chętnie wybierany przez Polaków na dłuższe i krótsze wakacje, Decydując się na odwiedzenie jakiegoś kraju, warto sprawdzić, w jaki sposób można się do niego dostać i ile czasu zajmuje podróż. W obecnych czasach większość osób decyduje się na latanie samolotem, które jest wygodne i pozwala zminimalizować ilość czasu, którą spędzimy w podróży.

Ile się leci do Portugalii z Polski?

Zastanawiasz się ile trwa lot do Portugalii, jeżeli zdecydujesz się na wylot z Polski? Niezależnie od wybranych miast, lot zajmuje około czterech godzin. Zastanawiając się, ile się leci do Portugalii, należy uwzględnić godzinę różnicy w czasach lokalnych. W Portugalii jest godzina wcześniej, niż w Polsce.

Czas lotu do Portugalii
Czas lotu do Portugalii / shutterstock.com / Kotomiti Okuma

Z jakich miast polecimy do Portugalii?

Lot do Portugalii ile trwa – cztery godziny. Planując wycieczki all inclusive do Portugalii lub też jakikolwiek inny wyjazd do tego kraju, dobrze jest wiedzieć, z jakiego miasta można lecieć. Kiedy wiesz już, ile leci się do Portugalii, czas wybrać, z jakiego miasta chcesz wylecieć. Loty do Portugalii oferowane są przez lotniska znajdujące się w Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. 

Portugalia
Portugalia
Średni czas lotu:
4 g. 05 m.
Wakacje w Portugalii już od 1 498 zł za osobę

Jeżeli interesuje cię last minute do Portugalii, to koniecznie porównaj ceny biletów na różne połączenia. Może się bowiem okazać, że dojazd do któregoś z miast na terenie Polski i kupienie najtańszych dostępnych biletów pozwoli ci zaoszczędzić całkiem dużą kwotę.

Ile się leci do Portugalii
Ile się leci do Portugalii / shutterstock.com / RossHelen

Zastanawiasz się, czy to ile się leci z Polski do Portugalii będzie uzależnione od tego, na jaką trasę się zdecydujesz? Oczywiście, miasto, z którego będziesz wylatywać oraz miasto, w którym będziesz lądować, mają znaczenie. Można jednak przyjąć, że nie są to duże różnice i pomiędzy poszczególnymi lotami Polska-Portugalia różnica w długości lotu wynosi maksymalnie kilkadziesiąt minut, zakładając, że mówimy o lotach bezpośrednich.

Sprawdź również ile leci się do Meksyku

Z jaką prędkością leci się samolotem do Portugalii?

Samoloty pasażerskie latają zwykle z mniej więcej taką samą prędkością, niezależnie od trasy. W trakcie lotu pasażerskiego, prędkość samolotów wynosi mniej więcej 800-1000 kilometrów na godzinę. Jeżeli chodzi o prędkość przy starcie, to zwykle mieści się ona w przedziale 170-300 kilometrów na godzinę, a przy lądowaniu jest to zazwyczaj około 220 kilometrów na godzinę.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Wiedząc, ile trwa lot z Polski do Portugalii oraz mając jego średnią prędkość, z łatwością można policzyć, że pomiędzy np. Warszawą, a Lizboną, jest około 3 300 kilometrów.

Na jakiej wysokości leci samolot do Portugalii?

Planując podróż można być ciekawym wielu jej aspektów. Mając już odpowiedź na pytanie, Portugalia ile trwa lot, a także wiedzę dotyczącą prędkości podczas startu, lotu i lądowania, można się zacząć zastanawiać, na jakiej wysokości będzie się lecieć. 

Portugalia - czas lotu
Portugalia – czas lotu / shutterstock.com / WineDonuts

Teoretycznie, najoptymalniejszą wysokością dla samolotów pasażerskich jest przedział 10-13 kilometrów nad ziemią. Dużo jednak zależy od modelu samolotu, jego napędu oraz wagi. Na pytanie o wysokość lotu do Portugalii, nie da się więc odpowiedzieć w sposób jednoznaczny.

Zobacz także ile trwa lot do Turcji

Kiedy szukać tanich lotów do Portugalii?

Polska Portugalia ile trwa lot – to już wiesz. Wiesz z jakich miast możesz polecieć, a także posiadasz wiedzę na temat prędkości i wysokości lotu. Teraz możesz zacząć się zastanawiać jakie są temperatury w Portugalii w poszczególnych miesiącach oraz kiedy warto lecieć, żeby móc skorzystać z tanich biletów. Teoretycznie, najtańsze bilety można dostać w styczniu, czyli całkowicie poza sezonem. W styczniu temperatura w Portugalii wynosi około 14 stopni. Jeżeli więc liczysz na letnie temperatury, to pomimo niskich cen biletów, styczeń raczej nie będzie najlepszym wyborem. 

Portugalia - ile trwa lot
Portugalia – ile trwa lot / shutterstock.com / Sean Pavone

Planując wycieczkę do Portugalii, warto pomyśleć również o pamiątkach oraz o nauce podstawowych zwrotów. Pamiątki z Portugalii będą ci przypominały o miłych chwilach spędzonych w tym kraju, a dodatkowo świetnie się sprawdzą jako upominki dla przyjaciół i rodziny.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Jeżeli marzy ci się podróż do Portugalii, to polecamy zapisać się do newsletterów, informujących o obniżkach oraz tanich lotach. Dzięki temu z łatwością będziesz w stanie kupić bilety w atrakcyjnej cenie. Przed wylotem, warto poświęcić chwilę, żeby poznać podstawowe zwroty w języku portugalskim. Choć nie powinieneś mieć większego problemu z dogadaniem się po angielski, to jednak zawsze warto umieć się chociaż przywitać. Dzięki temu łatwiej ci będzie nawiązywać kontakt z ludźmi, których rodzimym językiem jest portugalski.

Czytaj też jak długo leci się na Seszele

Portugalia – ile trwa lot?

Lot do Portugalii czas bezpośredniego lotu wynosi około czterech godzin. W przypadku lotów z przesiadką lub z międzylądowaniem, czas ten będzie się wydłużał.

Portugalia – jak szybko leci samolot?

Samolot do Portugalii leci z przeciętną prędkością samolotów pasażerskich. Prędkość ta wynosi 800-1000km/h.

Portugalia – jak wysoko leci samolot?

Wszystko zależy od modelu samolotu. Przeciętna wysokość będzie jednak oscylować w granicach 10-13 kilometrów nad ziemią.

Czy są bezpośrednie loty do Portugalii z Polski?

Tak, do Portugalii są bezpośrednie loty z kilku polskich miast. Do miast tych należą m.in. Warszawa, Kraków, Katowice i Gdańsk.