Ile trwa lot na Sri Lankę. Sprawdź ile leci się na Sri Lankę

Ile trwa lot na Sri Lankę? Sprawdź ile leci się na Sri Lankę

Położona u wybrzeży Indii Sri Lanka to jeden z chętnie odwiedzanych krajów, który położony na Oceanie Spokojnym daje doskonałe warunki do tego, by zorganizować sobie przyjemny pobyt w miejscu, gdzie będzie można zobaczyć piękny ciepły Ocean, zobaczyć uprawy herbaty i oderwać się od chłodnego polskiego klimatu. Wyjazdy na Sri Lankę cieszą się wśród naszych rodaków sporym zainteresowaniem w związku z tym rośnie także zainteresowanie tym jak można taki wyjazd zorganizować, na co zwrócić uwagę planując wyjazd i na jak długą podróż należy się przygotować. Ta ostatnia kwestia będzie przedmiotem rozważań w tym wpisie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie o to ile się leci na Sri Lankę. 

Ile się leci na Sri Lankę z Polski? 

Sri Lanka to wyspa płożona niedaleko Indii na Oceanie Indyjskim. Miejsce, które z naturalnych względów wymaga od Polaków podróży samolotem. Do przebycia jest odległość powyżej 7 tysięcy km, więc nie ma inne opcji niż podróż samolotem. Jeśli chodzi o to ile trwa lot na Sri Lankę to jest to uzależnione od tego czy będzie to lot bezpośredni czy będzie trzeba się liczyć z przesiadką.

Czas lotu na Sri Lankę
Czas lotu na Sri Lankę / shutterstock.com / Goinyk Production

Decydując się na lot bezpośredni z Polski na Sri Lankę trzeba liczyć się z podróżą, która potrwa pomiędzy 8 a 9 godzin. Jeśli chodzi o to ile trwa lot na Sri Lankę z przesiadką to będzie to uzależnione od tego gdzie będzie taka przesiadka (w którym z hubów). Trzeba się jednak liczyć z podróżą, która wydłuży się do kilkunastu godzin, w skrajnych przypadkach nawet może potrwać około 17-18 godzin.

Sri Lanka
Sri Lanka
Średni czas lotu:
12 g. 05 m.
Wakacje na Sri Lance już od 4 200 zł za osobę

Sprawdź również ile leci się na Maltę

Z jakich miast polecimy na Sri Lankę?

Nie tylko to ile leci się na Sri Lankę jest ważne, ale równie istotne jest to z jakich miast można się tam dostać. Wiele zależy od tego jaką formę podróży będzie się wybierało. W przypadku wyboru wyjazdu turystycznego z biurem podróży można liczyć na loty czarterowe przygotowane przez operatora turystycznego i wtedy lata się z różnych lotnisk w Polsce.

Ile się leci na Sri Lankę
Ile się leci na Sri Lankę / shutterstock.com / Mila Supinskaya Glashchenko

Jeśli jednak mają to być loty w ramach rozkładów linii lotniczych to w takim przypadku będzie można się zdecydować wyłącznie na ofertę linii lotniczych LOT i ich bezpośrednie połączenie do Colombo. Chcąc korzystać z ich przewoźników będzie trzeba się nastawić na przesiadkę w europejskich portach, ewentualnie w Doha bądź w Dubaju. Jeśli więc w grę wchodzi taka kwestia jak Sri Lanka ile trwa lot znaczenie będzie miało również to z jakiego miasta będzie się leciało.

Zobacz także jak długo leci się do Maroko

Z jaką prędkością leci się samolotem na Sri Lankę?

Warto również mieć na uwadze to, że jeśli chodzi o lot na Sri Lankę czas będzie uzależniony także od prędkości jaką będzie miał samolot w trakcie lotu. W przypadku lotu na Sri Lankę w grę wchodzi trasa na długim dystansie, dlatego niezależnie od tego czy będzie to lot czarterowy czy rejsowy latają duże samoloty i dlatego będą także generować dużą prędkość. 

od:
4 200 zł
Wakacje na Sri Lance

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży

Mówiąc o tym ile się leci z polski na Sri Lankę i oznaczając czas około 8-9 godzin ma się na uwadze lot, w którym prędkość samolotu będzie na poziomie około 850 km na godzinę. 

Na jakiej wysokości leci samolot na Sri Lankę?

Sprawdzając ile trwa lot z Polski na Sri Lankę wiele osób zastanawia się również nad tym na jakiej wysokości będzie się odbywał tego typu lot. To lot na długiej trasie, dużym pasażerskim samolotem w związku z czym będzie trzeba uzyskać optymalną wysokość dla takiego lotu czyli około 10-11 km nad poziomem ziemi. 

Sri Lanka - czas lotu
Sri Lanka – czas lotu / shutterstock.com / Melinda Nagy

To wysokość, gdzie gęstość powietrza pozwoli na rozwinięcie wysokiej prędkości, ale będzie na tyle dużo tego powietrza, że nie będzie problemu z właściwą pracą silników.

Czytaj też ile leci się do Kenii

Kiedy szukać tanich lotów na Sri Lankę? 

Wiedząc już jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o taką kwestię jak polska Sri Lanka ile trwa lot warto się jeszcze zastanowić nad jedną istotną kwestią a mianowicie kiedy jechać na Sri Lankę? Sri Lanka leży w klimacie, gdzie pogoda jest właściwie przez cały rok i można liczyć na doskonałe warunki wypoczynku. Na oferty Sri Lanka last minute można liczyć właściwie przez cały rok, dlatego warto sprawdzać co biura podróży mają do zaoferowania.

Sri Lanka - ile trwa lot
Sri Lanka – ile trwa lot / shutterstock.com / Goinyk Production

Dla tych, którzy chcą postawić na sezon turystyczny najcieplejszymi miesiącami będą luty, marzec i kwiecień, woda swoje apogeum osiąga w maju i czerwcu i sięga blisko 30 stopni. Jednocześnie chcąc wybrać wakacje all inclusive na Sri Lankę warto mieć również na uwadze oferty biur podróży właśnie w tych miesiącach, gdy życie turystyczne na wyspie jest najbardziej rozwinięte. Planując wyjazd na Sri Lankę można tanich lotów szukać także poza tymi miesiącami, gdy turystyka nie jest aż tak dynamicznie działająca i wtedy będzie okazja znaleźć tańsze bilety. Wyjeżdżając tam warto również pomyśleć o tym jakie pamiątki ze Sri Lanki przywieźć. Na pewno charakterystyczna będzie oryginalna herbata, wyjątkowo ceniony w Polsce cejlon.

od:
4 200 zł
Wakacje na Sri Lance

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży

Sprawdź również jak długo się leci samolotem do Jordanii

Sri Lanka – ile trwa lot?

Lot na Sri Lankę w przypadku lotu bezpośredniego będzie zajmował około 8-9 godzin. Jeśli będzie to lot z przesiadką czas podróży wydłuży się do kilkunastu godzin.

Sri Lanka – jak szybko leci samolot?

Podróż na Sri Lankę odbywać się będzie samolotami pasażerskimi o dużych możliwościach technicznych, dlatego samolot podróżować będzie ze średnią prędkością około 850 km na godzinę. Miejscowo będzie to około 700 km, a chwilami blisko 1000 km na godzinę.

Sri Lanka – jak wysoko leci samolot?

Samolot na Sri Lankę leci na wysokości od 10 do 13 km. To optymalna wysokość, która pozwoli rozwinąć wysoką prędkość bez ryzyka problemów z pracą silnika.

Czy są bezpośrednie loty na Sri Lankę z Polski?

Loty bezpośrednie z Polski to głównie połączenia czarterowe. Poza nimi istnieje jedno rejsowe połączenie realizowane przez LOT z Warszawy do Kolombo.