Ile trwa lot na Curacao. Sprawdź ile leci się na Curacao

Ile trwa lot na Curacao? Sprawdź ile leci się na Curacao

Curacao jest miejscem, w którym przeżyć można naprawdę luksusowe wakacje, szczególnie jeżeli uwielbia się gorejące słońce i morskie kąpiele. Miejsce obfituje także w piękne krajobrazy, dziką naturę oraz wiele plaż z białym piaskiem i lazurową wodą. Każdego roku tysiące turystów przylatują na wyspę Curacao, aby poczuć atmosferę tego wyjątkowego miejsca.

Curacao - czas lotu
Curacao – czas lotu / iStock.com / naturepics_li

Ile się leci na Curacao z Polski?

Gdy planuje się wakacje na Curacao, warto wcześniej dowiedzieć się, ile trwa lot z Polski na Curacao. Wiedza ta znacząco ułatwi życie, a odpowiedź może nie być wcale tak oczywista, gdyż na długość lotu może wpłynąć mnóstwo czynników. To, ile się leci na Curacao, zależeć będzie już od startowego lotniska, z którego się wyrusza.

Curacao
Curacao
Średni czas lotu z przesiadkami:
22 g. 33 m.
Wakacje na Curacao już od 7 000 zł za osobę

Należy jednak nastawić się, że czas lotu może wynieść około 20 godzin, jednak może się on zmieniać w zależności od długości przesiadek na kolejnych lotniskach. W związku z tym może on trwać nawet niecałe 30 godzin. Z tego powodu warto wcześniej zaopatrzyć się w ciekawą książkę czy film, który pozwoli spędzić przyjemnie ten czas.

Sprawdź również ile leci się do Egiptu

Z jakich miast polecimy na Curacao?

Na Curacao można polecieć z różnych polskich miast. To, ile się leci z Polski na Curacao, zależne będzie w dużej mierze od liczby przesiadek, których będzie trzeba dokonać. W związku z tym najlepiej wybrać się w podróż z Warszawy, gdyż towarzyszy temu zazwyczaj najmniejsza liczba przesiadek.

Curacao - ile trwa lot
Curacao – ile trwa lot / iStock.com / Alexander Shapovalov

Można lecieć także choćby z Katowic, Krakowa czy Gdańska, jednak wówczas lot będzie istotnie dłuższy. Lotniskiem końcowym jest zazwyczaj stolica Curacao, czyli Willemstad. Te i jeszcze inne aspekty mogą wpłynąć na lot na Curacao. Czas na lotnisku można spędzić przykładowo na sprawdzanie tego, jakie są ceny na Curacao, aby minęły one szybciej.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Curacao?

Samolot leci z różną prędkością w zależności od fazy lotu. W trakcie startowania może ona wynosić od 170 do około 330 kilometrów na godzinę, ponieważ pojazd musi unieść się w powietrze. Standardowy samolot pasażerki podczas podróży będzie leciał z prędkością między 800 a 1000 kilometrów na godzinę. Wystarczy ona, aby w akceptowalnym czasie przelatywać spore odległości.

od:
7 000 zł
Wakacje na Curacao

Sprawdź najlepsze oferty!

To, ile trwa lot na Curacao, zależy także od samego samolotu i jego specyfikacji. Prędzej, czy później jednak dotrze się szczęśliwie na Curacao. All inclusive wakacje będą mogły zostać spędzone w spokoju.

Zobacz także jak długo leci się na Mauritius

Na jakiej wysokości leci samolot na Curacao?

Samoloty z wielu powodów muszą znajdować się w ściśle wyznaczonej wysokości nad powierzchnią gruntu. Podobnie jest i na trasie Polska Curacao. Ile trwa lot i na jakiej wysokości będzie znajdował się samolot? Znaczna część samolotów pasażerskich lata na wysokości od 10 do 13 kilometrów nad ziemią. Wynika to głównie z faktu, że powietrze stawia w tym przedziale najmniejszy opór, co między innymi pozwala obniżyć koszty paliwa, a więc i biletów lotniczych.

Czas lotu na Curacao
Czas lotu na Curacao / iStock.com / nicky39

W ten sposób można zaoszczędzić nieco pieniędzy, które wpłyną na lot na Curacao. Ile trwa lot, jest więc zależne również od wysokości. Powyżej 13 kilometrów zawartość tlenu jest już niższa, co mogłoby narazić pasażerów na niebezpieczeństwo. Poniżej 10 kilometrów natomiast, opór powietrza jest jeszcze niepotrzebnie wysoki.

Kiedy szukać tanich lotów na Curacao?

Eksperci radzą, aby podczas wakacji na Curacao brać pod uwagę zarówno oferty first minute Curacao, jak i last minute Curacao. W ten sposób pieniądze zaoszczędzić można już na wstępie. Będzie je można wydać później na więcej atrakcji w kraju, jakim jest Curacao. Ile trwa lot oraz komfort podróży będzie różny także w zależności od okresu, w którym się tam wybierze. Zwykle najtańsze loty na Curacao znaleźć można między lutym a majem oraz między listopadem a październikiem, a więc poza sezonem. Wynika to z faktu, że na wakacje wyrusza wówczas o wiele mniej turystów, przez co i ceny są niższe.

od:
7 000 zł
Wakacje na Curacao

Sprawdź najlepsze oferty!

Wakacje i przełom roku zwykle są oblegane, dlatego znalezienie wtedy taniego lotu graniczy niemalże z cudem. Łowcy okazji sugerują także, by biletów samolotowych szukać od wtorku do czwartku przed godziną 14.00. W ten sposób znaleźć można ciekawe okazje, dzięki którym będzie można przeżyć niesamowite wakacje na Curacao.

Czytaj też jak długo trwa lot na Kubę

Curacao – ile trwa lot?

Ile leci się na Curacao? Czas podróży samolotem będzie różny w zależności od ilości przesiadek po drodze. Należy się spodziewać około 20 godzin lotu, jednak możliwa jest sytuacja, w której poleci się nawet i 30 godzin.

Curacao – jak szybko leci samolot?

Standardowy samolot do przewozu osób w powietrzu porusza się z prędkością od 800 do 1000 kilometrów na godzinę. W zależności od warunków atmosferycznych może się ona zmieniać.

Curacao – jak wysoko leci samolot?

Samoloty pasażerskie latają zwykle na wysokości od 10 do 13 kilometrów nad ziemią, gdyż panują tam najlepsze warunki do lotu. Poniżej powietrze stawia zbyt duży opór, a powyżej zaczyna brakować tlenu w atmosferze.

Czy są bezpośrednie loty na Curacao z Polski?

Obecnie w zasadzie niemożliwe jest znalezienie bezpośredniego połączenia na Curacao z Polski, chociaż jest na to nikła szansa. Większość podróży lotniczych zakłada chociaż jedną przesiadkę na lotnisku w innym kraju.