Ile trwa lot do Rimini. Sprawdź ile leci się do Rimini

Ile trwa lot do Rimini? Sprawdź ile leci się do Rimini

Ile się leci do Rimini z Polski?

Wszystko zależy od tego z jakiej miejscowości się leci z Polski i czy lot jest bezpośredni. Wiele osób decyduje się na bezpośredni lot z wybranego miasta do Rimini bo jest to najwygodniejsza opcja dla każdego. Jeśli weźmiemy pod uwagę Warszawę i lot bezpośredni, to szacowany czas to 1 godzina i 52 minuty. Samolot ma do pokonania w linii prostej 1101 km. Obecnie tylko Ryanair oferuje loty bezpośrednie do Rimini. To ile leci się do Rimini zależy od miasta wylotu, przesiadek, linii lotniczej. 

Czas lotu do Rimini
Czas lotu do Rimini / iStock.com / Wirestock

Loty z przesiadkami mogą trwać znacznie dłużej, a nawet może trzeba będzie nocować po drodze. Popularne przesiadki są na przykład w Dortmundzie. Dla osób, które po drodze chcą pozwiedzać inne miejsca i nie przeszkadza im dodatkowa logistyka, warto się na to zdecydować. Rimini – ile trwa lot, to pytanie zadają sobie osoby, które zaczynają szukać połączeń lotniczych do tej pięknej miejscowości.

Rimini
Rimini
Średni czas lotu bez przesiadek:
1 g. 55 m.
Wakacje w Rimini już od 1 350 zł za osobę

Chcąc wcześniej wiedzieć czego można się spodziewać. Gdy bierze się pod uwagę lot do Rimini czas, to najczęściej ma to znaczenie w przypadku osób, które podróżują z małymi dziećmi, dla których za długo lot może być uciążliwy.

Sprawdź również ile leci się do Włoch

Z jakich miast polecimy do Rimini?

Do Rimini można polecieć zarówno z Warszawy, jak i z Krakowa, czyli bierzemy pod uwagę najbardziej znane i duże miasta. Dodatkowo takie loty oferuje Gdańsk, Wrocław i Katowice. Biorąc pod uwagę to, ile się leci do Rimini i jak wyglądają temperatury w Rimini naprawdę warto zdecydować się na takie wakacje. Włochy to bogata historia, piękna sztuka, wyśmienite jedzenie i niezapomniane widoki. 

Rimini - czas lotu
Rimini – czas lotu / iStock.com / iSailorr

Rimini to popularny kurort turystyczny w tym pięknym kraju. Jako, że obejmuje dość duży obszar, to każdy znajdzie coś dla siebie. Dla plażowiczów poleca się szeroką plażę z wygodnym zejściem do Adriatyku. Rodzinne pensjonaty, bogate życie nocne, luksusowe hotele, Rimini to różnorodna miejscowość. Bogate zaplecze dla rodzin z dziećmi, przyciąga osoby podróżujące ze swoimi pociechami. Należy pamiętać, że plaże w Rimini są w większości płatne.

Zobacz także jak długo leci się na Sardynię

Z jaką prędkością leci się samolotem do Rimini?

Jeśli ktoś zastanawia się ile trwa lot do Rimini i jaka jest prędkość samolotu, to znaczy, że chce być dobrze przygotowany do wakacji. W tym, jak i również w innych przypadkach średnia prędkość lotu wynosi od 800 km/h do 1000 km/h. Chociaż są to naprawdę drobne szczegóły w porównaniu do tego, co oferuje ta znana miejscowość turystyczna. 

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Dla osób, które lubią imprezować i liczą na bogate życie towarzyskie na wakacjach, będzie to idealna lokalizacja. Na plażach i w pobliżu często grają DJ-e, a lokale są otwarte do samego rana. Oświetlony diabelski młyn La Ruota Panoramica, to wizytówka tego miejsca. Do Rimini przylatują nie tylko turyści, ale i sami Włosi, którzy cenią sobie atmosferę tego miejsca. Nawet we wrześniu jest doskonała pogoda do plażowania, a jeśli ktoś nie lubi upałów, to powinien pomyśleć właśnie o tym miesiącu. Polska Rimini ile trwa lot? Czy trzeba się przesiadać czy można dolecieć bezpośrednio? Te pytania warto sobie zadać przed podróżą i szukać najlepszej opcji.

Na jakiej wysokości leci samolot do Rimini?

Jeśli chodzi o samoloty typu Boeing 737 i Airbus A320 to można spodziewać się wysokości około 10 kilometrów. Czy należy obawiać się samego lotu? Absolutnie nie, bo lot do Rimini ile trwa i na jakiej wysokości leci samolotu to są jedynie szczegóły, a nowoczesne linie lotnicze oferują bardzo dobre warunki dla podróżujących. 

Rimini - ile trwa lot
Rimini – ile trwa lot / iStock.com / michelangeloop

W zależności od wybranej klasy można spodziewać się wielu udogodnień. Dobre posiłki, oglądanie filmów, napoje podawane na bieżąco, wygodne siedzenia – to tylko niektóre z udogodnień. Mogą one wprawić w przyjemny nastrój już przed dotarciem do Rimini. Atmosfera relaksu zaczyna się zatem już w samolocie, a z okna można podziwiać piękne chmury i inne widoki.

Czytaj też ile leci się samolotem na Sycylię

Kiedy szukać tanich lotów do Rimini?

Przyjęło się, że najtańsze loty są w styczniu. Dlatego jeśli ktoś planuje wakacje w Rimini w tym okresie, to będzie zadowolony. Natomiast kiedy myślimy o tym, ile trwa lot z Polski do Rimini, to nie trzeba się obawiać, bo nie są to długie loty, w porównaniu do innych, bardziej egzotycznych lokalizacji. Jeśli chodzi o korzystne ceny biletów to linie Australian Airlines z Warszawy zapewniają dobre ceny. Im większe wyprzedzenie w szukaniu lotu tym lepiej.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Minimum na około 60 dni przed planowaną datą wylotu, powinno się szukać lotu. To ile się leci z Polski do Rimini  to jedna sprawa, a wakacje last minute z pewnością spodobają się każdemu. Warto szukać okazji na bieżąco i z wyprzedzeniem, bo może okazać się, że ceny wahają się z dnia na dzień. Im wytrwalej się szuka, tym większa szansa na lepszy lot i tańsze wakacje. Dlatego warto się przyłożyć do tego i zaplanować swoje wakacje z dużo większym wyprzedzeniem, aby mieć większy wybór i lepsze ceny.

Sprawdź również jak długo leci się do Hiszpanii

Rimini – ile trwa lot?

Lot do Rimini może trwać od około 2 godzin do nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin. Jeśli leci się bezpośrednio, lot jest najkrótszy. Przesiadki generują dodatkowy czas oczekiwania, a nawet nocleg po drodze.

Rimini – jak szybko leci samolot?

Prędkość przelotowa to około 1000 km/h.

Rimini – jak wysoko leci samolot?

Samoloty lecą na wysokości około 10 km. Jest to wysokość optymalna dla samolotu pasażerskiego.

Czy są bezpośrednie loty do Rimini z Polski?

Tak, są takie loty. Loty bezpośrednie do Rimini można znaleźć w Krakowie i w Warszawie.