Ile trwa lot do Pafos. Sprawdź ile leci się do Pafos

Ile trwa lot do Pafos? Sprawdź ile leci się do Pafos

Pafos to piękne miejsce, które jest idealne na wypoczynek. Cypr ma swoje zalety, ponieważ stosunkowo leci się szybko, nie jest drogo, a w dodatku przepiękna pogoda pozwala na to, by zregenerować swoje siły. Nic więc dziwnego, że sporo osób wybiera właśnie tę grecką wyspę. Warto jednak zapoznać się z kwestiami dotyczącymi samego wylotu, a konkretnie miast, z których można tam dotrzeć czy też aspektów dotyczących czasu spędzonego w podróży. Chcąc poznać odpowiedzi na te ciekawe wątki, zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.

Czas lotu do Pafos
Czas lotu do Pafos / shutterstock.com / leoks

Ile się leci do Pafos z Polski?

Ogromnym plusem lotów na Cypr jest to, że nie będziemy musieli zbyt długo siedzieć w samolocie. Jeżeli chcecie wiedzieć, ile się leci z Polski do Pafos, to nie jest to długi czas, bo niecałe 3 godziny, a dokładniej 2 godziny i 59 minut. Tak to właśnie ma miejsce w przypadku Krakowa, chociaż należy zaznaczyć, że gdy udajemy się na lot do Pafos, czas jest dłuższy, bo już około 3 godziny i 20 minut. Wniosek więc jest prosty – wybór lotniska ma wpływ na to, ile leci się do Pafos.

Pafos
Pafos
Średni czas lotu bez przesiadek:
2 g. 59 m.
Wakacje w Pafos już od 1 099 zł za osobę

Cypr to kraj dość podobny do Grecji, a nie brakuje tutaj równie pięknych zabytków. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to ile się leci do Pafos ma wpływ na nasze samopoczucie, bo dłuższe trasy można odespać, jednak spędzony czas w samolocie, czyli około 3 godzin sprawia, że nie będziemy zbytnio zmęczeni. Warto zobaczyć Kościół Agia Kyriaki i ruiny wczesnochrzścijańskiej bazyliki Chrysopolitissa czy zamek Saranta Colones, a jako że jest to kurort nadmorski, to nie brakuje również pięknych, piaszczystych plaż.

Zobacz także jakie są ceny na Cyprze

Z jakich miast polecimy do Pafos?

Przed chwilą dowiedzieliśmy się ile trwa lot do Pafos, natomiast teraz powiemy sobie więcej o tym, z jakich miast można tam dotrzeć. Mamy tutaj świetną informację, ponieważ dolecimy tam z takich miast jak:

  • Warszawa
  • Rzeszów
  • Katowice
  • Gdańsk
  • Kraków
  • Warszawa Modlin (Nowy Dwór Mazowiecki)
  • Lublin
  • Wrocław
  • Poznań
Pafos - czas lotu
Pafos – czas lotu / shutterstock.com / Marcin Krzyzak

To plus, ponieważ lot do Pafos ile trwa ma tak naprawdę mniejsze znaczenie. Zupełnie inaczej wyglądałoby wtedy, kiedy loty byłyby dostępne tylko z Warszawy czy Krakowa. Dzięki temu o wiele łatwiej o to, żeby najlepsze wakacje last minute faktycznie takie były, ponieważ nie powinno być większych problemów z dotarciem na lotnisko, z którego ruszamy. Przeważnie też nie ma żadnych przesiadek, chociaż zdarza się w niektórych połączeniach, że rzeczywiście jest opcja przesiadki, ale i tak nie powinno być to znaczącą przeszkodą.

Sprawdź również ile leci się na Cypr

Z jaką prędkością leci się samolotem do Pafos?

Równie ważną kwestią jest to, z jaką prędkością leci samolot do Pafos. Samoloty, które są wykorzystywane do połączeń na Pafos lecą z prędkością około 800-1000 km/h. Jeżeli chodzi o Pafos i to, ile trwa lot, to prędkość rzeczywiście ma to spore znaczenie. Kwestia tego, ile się leci do Pafos jest skorelowana z prędkością samolotu.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Co ciekawe, są to prędkości, które niezbyt odczuwamy, ponieważ jesteśmy tak wysoko, że trudno jest odczuć, że pędzimy z wyżej wymienioną prędkością.

Na jakiej wysokości leci samolot do Pafos?

Kolejną kwestią jest to, na jakiej wysokości będzie samolot, który leci do Pafos. Szacuje się, że jest to ponad 10, a dokładnie od 10 do 12 km, co jest dla nas szokujące, ale gwarantujemy, że oglądanie wielu widoków jak plaże na Cyprze z takiego poziomu będzie wspaniałym przeżyciem.

Pafos - ile trwa lot
Pafos – ile trwa lot / shutterstock.com / Roman Evgenev

Może się jednak zdarzyć, że samolot będzie musiał zejść na niższą wysokość, ponieważ będzie zbyt gęste powietrze.

Zobacz także jak długo leci się na Maltę

Kiedy szukać tanich lotów do Pafos?

Gdybyśmy mieli wam doradzić, kiedy szukać tanich lotów do Pafos, to odpowiedzielibyśmy, że cały czas. Pogoda w Pafos jest sprzyjająca przez cały rok, co sprawia, że można jechać tam wtedy, kiedy dusza zapragnie. Skąd się leci na relacji Polska-Pafos? Ile trwa lot? To już dokładnie opisaliśmy wyżej i przypomnimy, że czas podróży to około 3 godziny. Wracając jednak do głównego wątku, to należy powiedzieć, że chcąc uniknąć zbytniego tłumu, można wybrać się na wypoczynek po sezonie. Temperatura w Pafos w październiku to 23 stopnie, a zdarzają się też cieplejsze dni. Chcąc uciec od chłodnych czy też zimowych dni w Polsce, jak najbardziej warto jechać do Pafos.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

W kontekście tanich lotów należy powiedzieć, że wyszukiwanie ich jest równie proste. Mając świadomość tego, ile trwa lot z Polski do Pafos, warto też wiedzieć, że linie lotnicze oferują bilety w promocyjnych cenach, z których jak najbardziej należy korzystać. Jest to doskonała okazja do zaoszczędzenia oraz tego, żeby przeznaczyć pieniądze na inne potrzeby.

Sprawdź również oferty last minute Cypr oraz Cypr first minute

Pafos – ile trwa lot?

Lot do Pafos nie zajmuje wiele czasu, bo trwa około 3 godzin, chociaż jest to uzależnione od miejsca, z którego ruszamy.

Pafos – jak szybko leci samolot?

Samolot, który leci do Pafos pędzi z prędkością od 800 do 1000 km/h i jest to normalna prędkość dla samolotów podróżniczych.

Pafos – jak wysoko leci samolot?

Samolot lecący do Pafos wzbija się na wysokość około 10-12 km, jednak nie można zapomnieć, że czasem schodzi niżej z powodów gorszych warunków atmosferycznych.

Czy są bezpośrednie loty do Pafos z Polski?

Tak, są bezpośrednie loty z Polski do Pafos. Są jednak też połączenia, w których należy się przesiąść, natomiast występują one znacznie rzadziej.