Pafos - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Pafos

Pafos – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Pafos

Wakacje na Cyprze to propozycja udanego i słonecznego wypoczynku. Jednym ze szczególnie polecanych na wyspie miejsc jest Pafos – pogoda w tym mieście zachęca do plażowania i korzystania ze wszystkich słonecznych atrakcji. Kiedy jechać do Pafos, aby mieć pewność, że wakacje upłyną w idealnym klimacie? Warto zapoznać się z pogodą miesiąc po miesiącu, co znacznie ułatwi podjęcie decyzji o terminie wypoczynku.

Długoterminowe temperatury dla Pafos
Długoterminowe temperatury dla Pafos / shutterstock.com / Oleksandr Savchuk

Pafos jest czwartym co do wielkości miastem na Cyprze, znajdującym się w południowo zachodniej części wyspy. Miasteczko jest niewielkie, ale niezwykle klimatyczne. Ma sporo do zaoferowania zarówno turystom nastawionym na plażowanie, jak i tym, którzy chcą zwiedzać i poznawać nowe, ciekawe miejsca. Pafos oferuje dosłownie wszystko, co ma do zaoferowania cały Cypr – wspaniałą pogodę, piękne, piaszczyste cypryjskie plaże z niezwykłymi widokami, sporo zabytków i miejsc o wartości historycznej, a także doskonałą kuchnię.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Kiedy lecieć do Pafos, aby wyjazd na sto procent był udany? Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko bowiem zależy od tego, jakie są Twoje wakacyjne plany i upodobania. Inny termin będzie odpowiedni, jeśli jesteś zainteresowany plażowaniem i korzystaniem z wodnego szaleństwa nad morzem. Inne terminy będą natomiast dobre dla tych osób, które chcą wypoczywać aktywnie i nie zależy im wyłącznie na dobrych warunkach do plażowania. Jedno jest pewne – bez względu na to, kiedy do Pafos się wybierzesz, możesz mieć pewność, że nie zaznasz chłodu. Przez cały rok jest tu bowiem mniej lub bardziej ciepło.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute na Cypr

Pogoda Pafos – kiedy jechać?

Zanim odpowiesz sobie na pytanie: Pafos – kiedy jechać, dobrze jest zapoznać się bliżej z informacjami na temat klimatu i pogody zarówno w mieście, jak i na całym Cyprze. Nie bez powodu jest to wyspa nazywana słoneczną.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 10% 17 ° C 10 g.
Luty
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 8% 16 ° C 11 g.
Marzec
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 5% 16 ° C 12 g.
Kwiecień
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 3% 17 ° C 13 g.
Maj
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 20 ° C 14 g.
Czerwiec
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 1% 23 ° C 15 g.
Lipiec
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 1% 26 ° C 14 g.
Sierpień
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 1% 27 ° C 13 g.
Wrzesień
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 30 ° C 1% 26 ° C 12 g.
Październik
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 3% 24 ° C 12 g.
Listopad
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 4% 22 ° C 10 g.
Grudzień
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 10% 19 ° C 10 g.

Pafos klimat ma – podobnie jak cały Cypr – śródziemnomorski. Oznacza to długie i bardzo ciepłe lato, a także krótką i bardzo ciepłą zimę. W najchłodniejszych miesiącach temperatura w Pafos nie spada poniżej 15 stopni. Jest więc ciepło i przyjemnie nawet w środku zimy.

Zobacz także oferty na wakacje all inclusive Cypr

Pafos pogoda styczeń

Pafos pogoda styczeń to propozycja dla osób, które chcą odwiedzić Cypr poza sezonem wakacyjnym. Zalet tego rozwiązania jest sporo – można liczyć na niższe ceny, a także na brak tłumów na plażach i w atrakcjach turystycznych. A jak z pogodą? Okazuje się, że styczeń w Pafos jest dużo cieplejszy niż podczas naszej umiarkowanej zimy – średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 15 stopni.

Jaka jest pogoda w Pafos
Jaka jest pogoda w Pafos / shutterstock.com / Leonid Andronov

W ciągu miesiąca jest 21 słonecznych dni, w pozostałe może padać deszcz. Opady nie są jednak uciążliwe, najczęściej trwają krótko, dzięki czemu nie przeszkadzają w planach aktywności na świeżym powietrzu. Pogoda w Pafos w styczniu to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą uciec od zimowych chłodów i spędzić początek roku w dużo lepszym klimacie.

Czytaj też kiedy jechać na Ibizę

Pafos pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie w lutym wysoka temperatura, Pafos będzie kierunkiem odpowiednim. W tym miesiącu na słupkach rtęci jest średnio 15 stopni, 21 słonecznych dni, a każdego dnia 11 godzin słonecznych. Pafos pogoda luty to propozycja dla osób, które chcą wypocząć poza sezonem, nie zależy im wyłącznie na plażowaniu, a bardziej na aktywnym zwiedzaniu.

Kiedy jechać do Pafos
Kiedy jechać do Pafos / shutterstock.com / leoks

W Pafos pogoda w lutym jest idealna do aktywnego wypoczynku. Można również złapać sporo promieni słonecznych i przywieźć piękną opaleniznę. Na kąpiele w morzu może być jednak zbyt chłodna woda – jedynie najodważniejsi decydują się na zanurzenie w wodzie.

Sprawdź również gdzie lecieć na wakacje w lutym

Pafos pogoda marzec

Pafos pogoda marzec to czas, w którym można na Cyprze wypocząć z dala od tłumów i w dużo niższych cenach niż w szczycie sezonu. W tym czasie średnie miesięczne temperatury wynoszą 16 stopni, ale bywają dni, gdy jest jeszcze cieplej. Deszcze praktycznie nie padają – w skali miesiąca zdarza się tylko kilka deszczowych dni. Jednak nawet wtedy opady nie są ciągłe, a przelotne i krótkotrwałe.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

W Pafos temperatury w marcu są odpowiednie do aktywnego wypoczynku, zwiedzania, uprawiania sportów wodnych. Coś dla siebie w tym czasie znajdą również plażowicze, choć o kąpieli można raczej zapomnieć. Woda nadal jest bowiem zbyt chłodna.

Zobacz także jaka jest pogoda w marcu na Majorce

Pafos pogoda kwiecień

W Pafos temperatura w kwietniu to już przełom wiosny i lata. W tym czasie na termometrach jest średnio 18 stopni, w skali miesiąca jest 27 słonecznych dni. Jest ciepło i słonecznie, dni są już dłuższe, można więc na każdy dzień zaplanować sporo aktywności na świeżym powietrzu. Pafos pogoda kwiecień to dobry pomysł, jeśli nastawiasz się na zwiedzanie, a niekoniecznie wyłącznie na plażowanie.

Kiedy najcieplej w Pafos
Kiedy najcieplej w Pafos / shutterstock.com / Uhryn Larysa

Woda w morzu ma w tym czasie 17 stopni, jest więc jeszcze dosyć chłodna, ale nie brakuje osób, które kąpią się w takich warunkach. Jeśli w kwietniu wybierzesz się na Pafos, pogoda na pewno zapewni udany i słoneczny wypoczynek, a także całkiem ładną opaleniznę.

Czytaj też dokąd jechać w kwietniu na wakacje

Pafos pogoda maj

Pafos pogoda maj to już warunki niemal wakacyjne – średnio w tym miesiącu na słupkach rtęci jest 20 stopni. Temperatura wody w morzu jest taka sama, jak powietrza, można więc zarówno korzystać ze sportów wodnych, jak i pływać w przyjemnie ciepłej i krystalicznie czystej wodzie.

Piękny widok w Pafos
Piękny widok w Pafos / shutterstock.com / Ruslan Poluektov

Jeśli marzy się Tobie przed sezonem wakacyjna pogoda, Pafos w maju to doskonała propozycja. Nie ma jeszcze wakacyjnych tłumów, warunki do wypoczynku są idealne, a ceny nieco niższe niż podczas wakacji. To dobra pora na wyjazd dla osób, które nie lubią podróżować w szczycie sezonu.

Sprawdź również kiedy lecieć na Costa del Sol

Pafos pogoda czerwiec

W Pafos pogoda czerwcowa to idealne warunki dla zapalonych plażowiczów, a także dla miłośników zwiedzania i poznawania najciekawszych atrakcji w okolicy miasta i na całym Cyprze. W tym czasie temperatury powietrza w cieniu utrzymują się na poziomie 24 stopni, jest słonecznie i bardzo ciepło. Przez cały miesiąc praktycznie nie ma opadów deszczu, jest więc gwarancja doskonałej pogody bez względu na to, czy zdecydujesz się na podróż na początku, czy na końcu miesiąca.

Pogoda długoterminowa dla Pafos
Pogoda długoterminowa dla Pafos / shutterstock.com / Fluieras Ana-Cristina

Pafos pogoda czerwiec to wakacyjne klimaty, a co za tym idzie – dosyć spore tłumy na plażach i pozajmowane miejsca w hotelach. Jeśli chcesz wybrać się do Pafos w tym miesiącu, lepiej jest rezerwować miejsca noclegowe z pewnym wyprzedzeniem.

Zobacz także gdzie na wakacje w czerwcu

Pafos pogoda lipiec

Pafos pogoda lipiec to lato w pełni, w czasie którego nie ma opadów deszczu, a na słupkach rtęci jest średnio 26 stopni. Temperatura wody w morzu jest taka sama, jak powietrza. Nawet osoby, które nie lubią chłodnej wody, na pewno doskonale będą się czuć podczas kąpieli w ciepłym morzu w okolicy Pafos.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Lipiec to dobra pora na plażowanie, zwiedzanie i korzystanie ze wszelkich atrakcji, jakie oferuje zarówno miasto, jak i okolice. Warto zabrać ze sobą środki do ochrony przeciwsłonecznej, gdyż słońce może palić dosyć mocno.

Czytaj też jaka jest pogoda w lipcu na Zanzibarze

Pafos pogoda sierpień

Jeśli interesuje Cię typowo wakacyjna, słoneczna pogoda, Pafos w sierpniu z pewnością spodoba się Tobie pod każdym względem. W tym miesiącu temperatury wynoszą średnio 27 stopni, w skali miesiąca jest 31 słonecznych dni. Nie ma więc ryzyka deszczu, przez cały miesiąc jest słonecznie. W sierpniu warunki pogodowe są doskonałe do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, które ma temperaturę 27 stopni.

Temperatura całoroczna - Pafos
Temperatura całoroczna – Pafos / shutterstock.com / kirill_makarov

Nie ma jednak trudnych do wytrzymania upałów, dzięki czemu można również zaplanować aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Pafos pogoda sierpień to propozycja dla turystów, którzy preferują podróżowanie w szczycie sezonu i nie przeszkadzają im spore tłumy zarówno na plażach, jak i we wszystkich atrakcjach turystycznych.

Sprawdź również dokąd jechać na sierpniowe wczasy

Pafos pogoda wrzesień

Pafos pogoda wrzesień to nadal lato w pełni ze średnimi temperaturami na poziomie 26 stopni. Woda w morzu ma temperaturę taką samą, jak powietrze, można więc w dalszym ciągu kąpać się, uprawiać sporty wodne i korzystać z wodnego szaleństwa.

Temperatura Pafos, Cypr
Temperatura Pafos, Cypr / shutterstock.com / leoks

W Pafos pogoda we wrześniu sprzyja zarówno plażowaniu, jak i zwiedzaniu. Z pewnością będzie to dobry czas dla osób, które lubią jeździć na urlop po wakacjach.

Zobacz także kiedy jechać do Czarnogóry

Pafos pogoda październik

Pogoda Pafos w październiku to warunki bardziej wiosenne niż jesienne. Na słupkach rtęci są średnio 23 stopnie, woda w Morzu Śródziemnym jest cieplejsza niż powietrze, można więc kąpać się nawet w jesiennych warunkach. Na wyjazd w październiku warto zdecydować się, jeśli chcesz spędzić wakacje z dala od tłumów.

Zabytki antyczne
Zabytki antyczne / shutterstock.com / FOTOGRIN

W tym czasie nie ma już bowiem wysokiego sezonu turystycznego, a co za tym idzie – jest nieco luźniej. Pafos pogoda październik to także okazja do nieco tańszego urlopu – w hotelach i atrakcjach turystycznych płaci się mniej niż w czasie wakacji.

Czytaj też gdzie warto jechać na wakacje w październiku

Pafos pogoda listopad

W Pafos pogoda w listopadzie zdecydowanie nie jest jesienna. Na termometrach jest średnio 20 stopni, a woda w morzu jest nawet nieco cieplejsza. To nadal dobre warunki do plażowania, kąpieli, a także zwiedzania i podróżowania po ciekawej okolicy miasta.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Pafos pogoda listopad to dobry pomysł dla osób, które nie chcą wyjeżdżać w szczycie sezonu i zależy im na nieco tańszym pobycie. To także okazja do oderwania się od jesiennych chłodów i przywiezienia z cypryjskich wakacji pięknej opalenizny.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Wyspach Kanaryjskich w listopadzie

Pafos – pogoda grudzień

Pafos pogoda grudzień to warunki pogodowe nieco słabsze niż latem czy jesienią, ale zima w śródziemnomorskim wydaniu jest zdecydowanie przyjemna i łagodna. Na termometrach jest średnio 17 stopni, czyli jak na zimowe warunki jest bardzo ciepło, a przy tym słonecznie i bezdeszczowo.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli chcesz spędzić koniec roku w miejscu, w którym jest ciepło, a przy tym jest sporo możliwości zwiedzania i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Zobacz także gdzie jechać na Święta za granicę

Czytaj również:

Aplikacja
Pafos – kiedy najlepiej jechać?

Do Pafos warto się wybrać przez większą część roku – praktycznie przez cały rok temperatury nie spadają poniżej 15 stopni.

Pafos – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Pafos jest w sierpniu, gdy średnie temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni.

Pafos – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Pafos jest dosyć długi i trwa od maja do września. W tym czasie warunki pogodowe są najlepsze do plażowania i słonecznych atrakcji.

Pafos – jaki klimat?

Pafos, jak i cały Cypr, znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który zapewnia doskonałe warunki pogodowe przez większą część roku.

Pafos – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Pafos jest poza sezonem turystycznym. Jeśli chcesz płacić za wakacje mniej, warto wybrać się do Pafos w sezonie od listopada do lutego.