Ile trwa lot do Kalabrii. Sprawdź ile leci się do Kalabrii

Ile trwa lot do Kalabrii? Sprawdź ile leci się do Kalabrii

Okres wakacyjny to jedna z nielicznych sposobności, by odpocząć od codziennych obowiązków i kieratu pracy. Wiele osób do wymarzonego urlopu przygotowuje się całymi miesiącami, lecz w Polsce nie zawsze mają gwarancję pięknej pogody. Dlatego turyści z Polski coraz częściej wybierają bardziej egzotyczne kierunki wojaży, jak np. słoneczną Italię. Będąc we Włoszech, koniecznie trzeba odwiedzić Kalabrię, która leży niemal u stóp słynnej wyspy Sycylii. Region ten charakteryzuje się nie tylko urokliwymi miasteczkami i ciepłym morzem, ale także wieloma przysmakami lokalnej kuchni i majestatycznymi zabytkami. Jak dostać się z Polski samolotem do Kalabrii? Czy da się tam polecieć bezpośrednio? Podpowiadamy!

Czas lotu do Kalabrii
Czas lotu do Kalabrii / shutterstock.com / leoks

Ile się leci do Kalabrii z Polski?

Choć podróżować można na wiele sposobów, to jednak jeśli chodzi o dłuższe trasy najbardziej praktyczną opcją będzie samolot. Jeśli ktoś zastanawia się, ile trwa lot z Polski do Kalabrii, to musi zdawać sobie sprawę, że odpowiedź na to pytanie jest bardziej skomplikowana. Wszystko zależy bowiem od tego, z jakiego zakątka Polski turysta chce się udać do Włoch. Bezpośrednio do lotniska Lamezia Terme można dostać się z Warszawy. Mieszkańcy innych polskich miast mogą dojechać do stolicy lub lecieć z Polski do Kalabrii z przesiadkami.

Kalabria
Kalabria
Średni czas lotu z przesiadkami:
6 g. 55 m.
Wakacje w Kalabrii już od 1 199 zł za osobę

Dlatego też lot z Polski do Kalabrii może odbyć się bardzo szybko lub zająć wiele godzin, jeśli nie uda się precyzyjnie dopasować połączeń. Zobacz już dziś, ile się leci do Kalabrii i skuś się na podróż życia!

Sprawdź również ile leci się do Włoch

Z jakich miast polecimy do Kalabrii?

Jeśli ktoś nie mieszka w Warszawie lub w jej bliskiej odległości, nic straconego. Nie oznacza to wcale, że osoba taka nie może wyjechać na wczasy do Kalabrii. Jeżeli chodzi o lot do Kalabrii czas podróży wydłuża się, gdy konieczne stają się przesiadki, ale można wszystko tak zorganizować, aby poszło sprawnie, i bez zbędnych przestojów. Nawet z przesiadką można polecieć z Polski do Kalabrii w 4-5 godzin.

Kalabria - czas lotu
Kalabria – czas lotu / shutterstock.com / Aliaksandr Antanovich

Wylecieć można praktycznie z każdego większego miasta w Polsce, jak np. Kraków czy Katowice, udając się do Rzymu, skąd możliwości lotu, lub dojazdu do Kalabrii jest już znacznie więcej. Oczywiście Kalabria ma do zaoferowania wiele miejscowości z malowniczymi plażami, więc docelowe miejsce podróży należy określić wcześniej. Doskonałym wyborem będzie chociażby Tropea. W Kalabrii na turystów czekają piękne plaże. Warto z pewnością je zobaczyć.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Kalabrii?

Pytanie, ile się leci z Polski do Kalabrii towarzyszy turystom, którzy chcą w krótkim czasie znaleźć się w egzotycznym miejscu. Włochy kojarzą się Polakom z rajem na ziemi i idealnym miejscem do wypoczynku, a wcale nie znajdują się aż tak daleko, jak mogłoby się wydawać. To, ile trwa lot do Kalabrii zależy od wybranych linii lotniczych oraz prędkości, z jaką przemieszcza się samolot.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Duże samoloty pasażerskie pokonują odległości nawet do 1000 km/h. W linii prostej Warszawę i Rzym dzieli tylko ok. 1300 km, więc lot do Włoch może zająć ok. 2 godziny. Na trasie Polska Kalabria ile trwa lot zależy więc od prędkości danego samolotu, ale przeciętne loty bezpośrednie nie powinny przekraczać 3 godzin.

Zobacz także jak długo leci się na Sycylię

Na jakiej wysokości leci samolot do Kalabrii?

Jeśli ktoś poszukuje w Internecie hasła Kalabria ile trwa lot, to powinien brać pod uwagę dodatkowe czynniki, które mogą usprawnić bądź opóźnić podróż samolotem. Zazwyczaj duże samoloty pasażerskie do Włoch latają na wysokości nawet do 10 tysięcy stóp. Na takich wysokościach zdarza się silny, porywisty wiatr, czy spore zachmurzenie. 

Kalabria - ile trwa lot
Kalabria – ile trwa lot / shutterstock.com / artem evdokimov

Ile się leci do Kalabrii w trudniejszych warunkach pogodowych? Loty mogą być wówczas opóźnione, więc już na starcie notuje się straty. Na szczęście nowoczesne maszyny są w stanie poradzić sobie niemal w każdych warunkach, więc straty czasu nie są duże. ile trwa lot do Kalabrii zależy również od umiejętności samych pilotów, którzy, mimo utrudnień, potrafią dowieźć pasażerów na czas. 

Kiedy szukać tanich lotów do Kalabrii?

Podróże wakacyjne dobrze jest planować z wyprzedzeniem. Sprawdź lot do Kalabrii ile trwa i skąd możesz lecieć najlepiej na kilka tygodni przed urlopem. Choć można trafić na bardzo atrakcyjne oferty last minute, to jednak lepiej zaoszczędzić sobie stresu, planując wakacje już wczesną wiosną.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Kalabria to bardzo popularny region, więc corocznie udają się tam tłumy turystów. Warto zatem wcześniej sprawdzić, kiedy lecieć do Kalabrii i gruntownie zaplanować urlop. Zobacz, ile się leci do Kalabrii i zorganizuj najlepsze wakacje w swoim życiu!

Czytaj też ile trwa lot samolotem na Sardynię

Kalabria – ile trwa lot?

Czas trwania lotu do Kalabrii uzależniony jest od miejsca wylotu oraz docelowej miejscowości. Z Warszawy można się dostać bezpośrednio do lotniska Lamezia Terme już w niecałe 3 godziny. Można również polecieć do Rzymu i przesiąść się na lokalne linie lotnicze. Jeśli oczekiwanie na przesiadkę trwa zbyt długo, można też pokusić się o zwiedzanie stolicy Włoch.

Kalabria – jak szybko leci samolot?

Prędkość, z jaką leci samolot uzależniona jest od wielu czynników, m.in od warunków pogodowych. Średnia prędkość lotu samolotu pasażerskiego do Włoch to 800-1000 km/h. Dodatkowym kryterium jest wielkość danej maszyny i liczba osób na pokładzie.

Kalabria – jak wysoko leci samolot?

Samoloty lecące do Kalabrii i całych Włoch osiągają maksymalną wysokość do 10 tysięcy stóp. O wysokości decydują piloci w oparciu o stopień zachmurzenia. Nad Włochami ze względu na występowanie wulkanów często dochodzi do niegroźnych turbulencji, o czym pasażerowie są informowani odpowiednio wcześniej.

Czy są bezpośrednie loty do Kalabrii z Polski?

Tak, bezpośrednio do Kalabrii można polecieć z Warszawy. Loty obsługiwane są przez linie Ryanair oraz Wizzair. Lot z Warszawy do Kalabrii trwa ok. 2,5 godziny.