Ile trwa lot do Larnaki. Sprawdż ile leci się do Larnaki

Ile trwa lot do Larnaki? Sprawdź ile leci się do Larnaki

Larnaka to jedno z największych miast Cypru. Zlokalizowana jest na południowo-wschodnim wybrzeżu i każdego roku przyciąga tłumy turystów, głównie z Europy. To także baza wypadowa do zwiedzania spektakularnych zabytków i pięknych plażIle trwa lot do Larnaki? Ile się leci z Polski do Larnaki?

Ile się leci do Larnaki z Polski? 

Czas przelotu na Wyspę Afrodyty wynosi zazwyczaj ok. 3 godzin i 20 minut. Dodatkowo w czasie podróży należy uwzględnić odprawę, transport na płytkę lotniska oraz odbiór bagażu. Może to wydłużyć czas podróży od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. 

Czas lotu do Larnaki
Czas lotu do Larnaki / shutterstock.com / MarinaDa

Ile trwa lot z Polski do Larnaki?

Polscy turyści, przed udaniem się na urlop poszukują konkretnych informacji o tym, ile się leci do Larnaki. Obok Pafos to jedno z głównych lotnisk wyspy. Z racji, że Cypr jest znacząco oddalony od państw Europy, podróż samolotem trwa nieco dłużej niż do Grecji.

Larnaka
Larnaka
Średni czas lotu bez przesiadek:
3 g. 15 m.
Wakacje w Larnace już od 1 099 zł za osobę

Wiele zależy również od lokalizacji lotniska w Polsce, co może wpływać na czas przelotu. Z tej przyczyny na trasie Polska-Larnaka to, ile trwa lot, zależy od tego, czy wylot jest z Gdańska, czy Krakowa.

Sprawdź również ile trwa lot na Cypr

Z jakich miast polecimy do Larnaki?

Larnaka to zdecydowanie popularny kierunek dla Polaków. Z lotniska w tym mieście korzystają zarówno narodowi przewoźnicy, jak i niskokosztowe linie. W sezonie bezpośrednie połączenia z Larnaką dostępne są z dziesięciu polskich miast, m.in. z Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia.

Larnaka - czas lotu
Larnaka – czas lotu / shutterstock.com / Ryzhkov Oleksandr

Dodatkowo można również znaleźć atrakcyjną ofertę lotów czarterowych z mniejszych lotnisk. Larnaka to jedno z najpiękniejszych miast, niedaleko znajdują się słynne cypryjskie plaże, dlatego to, ile trwa lot, dla wielu turystów jest sprawą drugorzędną.

Zobacz także jak długo leci się do Pafos

Z jaką prędkością leci się samolotem do Larnaki?

Przewoźnicy realizujący loty rejsowe oraz czarterowe muszą dostosować się do międzynarodowych wymagań dotyczących lotnictwa komercyjnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mogą oni poruszać się z prędkością od 800 do 1000 km/h (220–280 m/s).

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Wiele zależy jednak od warunków, więc mogą występować nieznaczne różnice, w zależności od odcinka trasy. Do Larnaki latają najczęściej samoloty Boeing 737-800, które osiągają prędkość do 840 km/h.

Czytaj też jakie są ceny w Larnace

Na jakiej wysokości leci samolot do Larnaki?

Poszukując informacji o tym, ile trwa lot do Larnaki, pasażerowie chcą się dowiedzieć także, na jakiej wysokości będzie leciał samolot. Szacuje się, że optymalna wysokość dla samolotów pasażerskich wynosi 10-13 km. 

Larnaka - ile trwa lot
Larnaka – ile trwa lot / shutterstock.com / xabi_kls

Poniżej powietrze jest zbyt gęste, co uniemożliwia latanie. Powyżej wskazanego pułapu praca silników może być zaburzona, gdyż jest za mało tlenu. Dlatego tak konieczne jest utrzymanie samolotu we wskazanym przedziale.

Sprawdź również oferty na wakacje na Cyprze

Kiedy szukać tanich lotów do Larnaki? 

Jeśli chodzi o lot do Larnaki, czas, aby wybrać się na wakacje all inclusive, najlepszy jest w środku lata. Wówczas można cieszyć się ciepłą wodą, a wszystkie atrakcje są do dyspozycji turystów. Jednak najtańsze bilety można kupić w okresie weekendu majowego. Na przełomie kwietnia i maja na Wyspie Afrodyty nie ma jeszcze dużej liczby turystów. Dzięki temu na ulicach i w restauracjach nie jest tak tłoczno, jak w lipcu czy sierpniu. Atrakcyjne oferty można znaleźć także wczesną jesienią. Wrzesień na Cyprze jest piękny, dlatego warto zarezerwować podróż z wyprzedzeniem. Jeśli chodzi o miasto, jakim jest Larnaka pogoda zachwyca przez wszystkie wakacyjne miesiące, a temperatura rzadko jest niższa niż 30 st. C. Najzimniej jest w grudniu, styczniu i lutym (13-16 st. C). 

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Tanich lotów do Larnaki warto szukać również podczas akcji rabatowych. Zniżki pozwolą wówczas na zaoszczędzenie sporych sum pieniędzy. Zdaniem doświadczonych podróżników najtańsze bilety można nabyć na stronach przewoźników we wtorki. W weekendy, z racji wyższego zainteresowania, niektóre oferty mogą być sporo zawyżane.

Zobacz także oferty last minute Cypr oraz Cypr all inclusive

Larnaka – ile trwa lot?

To zależy od wybranego lotniska w Polsce. Czas podróży wynosi najczęściej 3 godziny i 20 minut.

Larnaka – jak szybko leci samolot?

Samolot pasażerski z Polski do Larnaki osiąga prędkość w przedziale 800-1000 km/h. Jednak zarówno dokładna prędkość, jak i lot do Larnaki ile trwa w dużej mierze zależą od warunków atmosferycznych. Gdy niebo jest bezchmurne, czas podróży ulega skróceniu.

Larnaka – jak wysoko leci samolot?

Samolot pasażerski obsługiwany przez popularnych przewoźników leci 10-13 km nad ziemią. Pozwala to na bezpieczną podróż i bezawaryjne obsługiwanie silników samolotu. Zarówno poniżej, jak i powyżej tego przedziału latanie jest niebezpieczne, z uwagi na specyfikę mechanizmu statku maszyny.

Czy są bezpośrednie loty do Larnaki z Polski?

Larnaka to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród polskich turystów. Z tej przyczyny loty realizowane są kilka dni w tygodniu w sezonie wysokim. Z Polski bezpośrednie połączenie z Larnaką oferują największe porty lotnicze, w tym Warszawa czy Gdańsk. W ostatnich latach, z uwagi na rosnące zainteresowanie urlopem na Cyprze, dodano sporo połączeń do siatki lotów z Polski również do Pafos znajdującym się na południowo-zachodnim wybrzeżu.