Larnaka - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Larnaki

Larnaka – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Larnaki

Jeśli szukasz sprawdzonego kierunku na udane, słoneczne wakacje, sprawdź ciekawe lokalizacje na Cyprze. Jedną z nich z pewnością jest Larnaka – pogoda w tym cypryjskim mieście zachęca do udanego wypoczynku. Można tutaj połączyć plażowanie i korzystanie z nadmorskich atrakcji ze zwiedzaniem wyjątkowo pięknego i atrakcyjnego miasta oraz okolic. Kiedy jechać do Larnaki, aby mieć udane wakacje? Warto wziąć pod uwagę warunki pogodowe, jakie panują w tym regionie w poszczególnych miesiącach.

Długoterminowa prognoza pogody - Larnaka
Długoterminowa prognoza pogody – Larnaka / shutterstock.com / xabi_kls

Larnaka leży na południowym wschodzie Cypru na wybrzeżu Morza Śródziemnego. To  kierunek, który oferuje sporo atrakcji zarówno dla plażowiczów, jak i dla osób, które preferują aktywne zwiedzanie. W okolicy miasta znajdują się piękne, piaszczyste cypryjskie plaże, które zachęcają do wypoczynku, a temperatura w Larnace sprawia, że plażowanie jest dobrym pomysłem nie tylko w krótkim sezonie letnim, ale przez większą część roku.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Larnaki, warto wziąć pod uwagę warunki pogodowe oraz własne wakacyjne upodobania. Innej pogody oczekują bowiem osoby, którym marzy się plażowanie i kąpiele w ciepłym morzu, a inne warunki będą odpowiednie dla turystów, którzy preferują aktywny wypoczynek i zwiedzanie najciekawszych atrakcji turystycznych w tym regionie.

Zobacz także najlepsze oferty last minute Cypr

Pogoda Larnaka – kiedy jechać?

Na pytanie: Larnaka – kiedy jechać, odpowiedzi mogą być różne w zależności od tego, czego oczekujesz od wakacji. Zanim jednak zdecydujesz się na wyjazd w konkretnym terminie, warto sprawdzić, jak kształtują się warunki pogodowe w poszczególnych miesiącach.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 10% 17 ° C 10 g.
Luty
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 8% 16 ° C 11 g.
Marzec
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 5% 16 ° C 12 g.
Kwiecień
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 3% 17 ° C 13 g.
Maj
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 20 ° C 14 g.
Czerwiec
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 1% 23 ° C 15 g.
Lipiec
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 1% 26 ° C 14 g.
Sierpień
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 1% 27 ° C 13 g.
Wrzesień
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 30 ° C 1% 26 ° C 12 g.
Październik
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 3% 24 ° C 12 g.
Listopad
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 4% 22 ° C 10 g.
Grudzień
Cypr już od 1 099 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 19 ° C 10% 19 ° C 10 g.

Ze względu na położenie Larnaka klimat ma typowo śródziemnomorski, ale nieco cieplejszy niż na przykład greckie wyspy. Cypr jest bowiem wyjątkowo gorący przez dłuższy czas niż na greckich wyspach.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli w Twoich planach jest słoneczna Larnaka, pogoda niemal zawsze będzie odpowiednia na słoneczne wakacje. Bez względu na to, kiedy do Larnaki się wybierzesz, możesz mieć pewność, że zimno nie będzie.

Sprawdź również najlepsze oferty Cypr all inclusive

Larnaka pogoda styczeń

Larnaka pogoda styczeń to zima w śródziemnomorskim wydaniu. Na termometrach jest w tym czasie średnio 14 stopni, woda w morzu jest cieplejsza – ma 17 stopni, co sprawia, że nie brakuje osób chętnych do kąpieli w tym czasie. W ciągu miesiąca są 24 słoneczne dni, a więc jest zaledwie kilka dni, w czasie których może padać deszcz. Opady nie są jednak uciążliwe, najczęściej trwają krótko i nie przeszkadzają w urlopowych aktywnościach.

Jaka jest pogoda w Larnace
Jaka jest pogoda w Larnace / shutterstock.com / Lena Havryliuk

Jeśli marzy się Tobie gorąca Larnaka, temperatura w styczniu raczej jeszcze nie będzie spełnieniem tych marzeń. Na plażowanie jest zdecydowanie za chłodno, jednak to dobra pora na wszelkie inne atrakcje, z jakich słynie wyspa. Wybierając się na urlop w styczniu do Larnaki możesz mieć pewność, że uciekniesz od zimowych chłodów i spędzisz całkiem udane wakacje.

Czytaj też jaka jest pogoda w styczniu na Majorce

Larnaka pogoda luty

Jeśli interesuje Cię w lutym bardziej wiosenna pogoda, Larnaka jest kierunkiem, który Tobie to zapewni. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 15 stopni, jednak bywa, że jest sporo cieplej. W ciągu miesiąca są 22 słoneczne dni, mogą więc czasem pojawiać się deszcze. Nie pada jednak dużo i nie są to opady całodniowe.

Kamares - akwedukt w Larnace
Kamares – akwedukt w Larnace / shutterstock.com / MarinaDa

Larnaka pogoda luty to propozycja dla tych turystów, którzy nie nastawiają się na plażowanie, ale interesuje ich zwiedzanie tej części Cypru. Warunki pogodowe na pewno będą odpowiednie do aktywnego wypoczynku.

Zobacz także gdzie jest ciepło w lutym

Larnaka pogoda marzec

Larnaka pogoda marzec to już coraz cieplejsze, wiosenne klimaty. Na słupkach rtęci jest średnio 17 stopni, ale bywają dużo cieplejsze dni. Można więc w tym miesiącu złapać pierwsze promienie mocniejszego słońca i piękną opaleniznę. W marcu jest 27 słonecznych dni, a więc pogoda jest ustabilizowana, a ryzyko deszczu niewielkie.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Jeśli interesuje Cię w miarę dobra temperatura, Larnaka w marcu jest propozycją, którą warto wziąć pod uwagę. To dobry czas na zwiedzanie, uprawianie sportów wodnych, próbowanie doskonałej cypryjskiej kuchni i wszelkie inne aktywności na świeżym powietrzu. Pogoda na pewno będzie dużo lepsza niż marzec w naszych umiarkowanych warunkach klimatycznych.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Tunezji w marcu

Larnaka pogoda kwiecień

Jeśli interesuje Cię kwietniowa Larnaka, pogoda będzie bardzo wiosenna, a chwilami może być nawet gorąco. Średnie miesięczne temperatury w tym miesiącu to 20 stopni, jest słonecznie i bardzo ciepło. W skali miesiąca mamy 28 dni słonecznych. Woda w morzu ma temperaturę 17 stopni, co sprawia, że pojawiają się pierwsi chętni do kąpieli.

Kiedy lecieć do Larnaki
Kiedy lecieć do Larnaki / shutterstock.com / Alexander Tolstykh

Larnaka pogoda kwiecień to dobry czas na wyjazd przed sezonem wakacyjnym. W tym okresie można liczyć na mniejsze tłumy niż w czasie wakacji, a także na sporo niższe ceny. Wakacje na Cyprze w kwietniu mogą być niedrogie, a jednocześnie doskonałe pod względem pogodowym i udane w każdej innej kwestii.

Czytaj też gdzie jest ciepło w kwietniu

Larnaka pogoda maj

Larnaka pogoda maj to temperatury na poziomie 23 stopni, a więc niemal letnie. Jeśli dodamy do tego niemal zerowe ryzyko deszczu, warto wziąć pod uwagę właśnie ten kierunek na południowoeuropejskie wakacje w maju.

Kiedy najcieplej - Larnaka
Kiedy najcieplej – Larnaka / shutterstock.com / Boligolov Andrew

Jeśli marzy się Tobie dobra do opalania pogoda, Larnaka w tym czasie będzie idealna. Można spędzać czas na plażowaniu, woda w morzu ma temperaturę 20 stopni, a więc kąpiel również może być przyjemna. Maj to nadal okres przed sezonem turystycznym, nie ma jeszcze dużych tłumów i można liczyć na kameralny i spokojny wypoczynek.

Zobacz także jaka jest pogoda na Cyprze przez cały rok

Larnaka pogoda czerwiec

Jeśli w czerwcu celem Twoich wakacji jest Larnaka, pogoda pod żadnym względem nie zawiedzie. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni w cieniu. W słońcu jest zdecydowanie cieplej, a więc warunki do plażowania są doskonałe. W skali miesiąca jest 29 słonecznych dni, a więc średnio w czerwcu raz mogą się pojawić opady deszczu. Najczęściej są one jednak przelotne i chwilowe, dobrze oczyszczają powietrze i sprawiają, że staje się ono rześkie.

Klimat - Larnaka, Cypr
Klimat – Larnaka, Cypr / shutterstock.com / Ryzhkov Oleksandr

Larnaka pogoda czerwiec to świetne warunki do wszelkich wakacyjnych aktywności – od opalania, przez kąpiele w ciepłym morzu, aż po aktywne zwiedzanie najciekawszych atrakcji turystycznych samego miasta oraz jego bliższych i dalszych okolic.

Sprawdź również gdzie na wakacje w czerwcu

Larnaka pogoda lipiec

Larnaka pogoda lipiec to wakacje w pełni z wyjątkowo wysokimi temperaturami. Średnio miesięcznie na słupkach rtęci jest 30 stopni, nie brakuje jednak dni, gdy jest jeszcze goręcej. W śródziemnomorskim klimacie jest jednak na tyle sucho, że nawet wysokie temperatury nie są trudne do wytrzymania. Jeśli marzy się Tobie typowo wakacyjna, słoneczna i upalna pogoda, Larnaka w lipcu to propozycja, która na pewno przypadnie Tobie do gustu.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Rezerwując wakacje w tym miesiącu masz gwarancję, że upłyną w słońcu i doskonałej atmosferze. Warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w środki ochrony przeciwsłonecznej, bo jest naprawdę gorąco, a słońce pali z całych sił.

Czytaj też kiedy najlepiej jechać do Alanyi

Larnaka pogoda sierpień

Jeśli interesuje Cię sierpniowa Larnaka, temperatury będą podobne do tych w lipcu. Średnio na słupkach rtęci jest w tym miesiącu 30 stopni, a więc jest bardzo gorąco. Woda w morzu ma temperaturę 27 stopni, również jest więc bardzo ciepła. Bez obaw mogą pluskać się w niej nawet osoby, które nie przepadają za średnio ciepłymi temperaturami.

Larnaka - pogoda długoterminowa
Larnaka – pogoda długoterminowa / shutterstock.com / MarinaDa

Larnaka pogoda sierpień to propozycja dla plażowiczów, osób nastawionych na aktywny wypoczynek, uprawianie sportów wodnych, ale można też zaplanować zwiedzanie. Upały w suchych warunkach nie są bowiem trudne do wytrzymania.

Zobacz także gdzie jechać w sierpniu na wakacje

Larnaka pogoda wrzesień

Larnaka pogoda wrzesień to ciąg dalszy wysokich temperatur, doskonałych do plażowania i wszelkich innych aktywności nad wodą. W tym miesiącu jest średnio 28 stopni, woda w morzu ma temperaturę 26 stopni. W ciągu miesiąca jest 29 słonecznych dni, ryzyko deszczu i kiepskiej pogody jest więc praktycznie żadne.

Nadmorska uliczka na Cyprze
Nadmorska uliczka na Cyprze / shutterstock.com / trabantos

Jeśli interesuje Cię po wakacjach Larnaka, pogoda we wrześniu będzie idealna. Warunki są świetne do leniwego i aktywnego wypoczynku, do kąpieli, sportów wodnych, a także zwiedzania. Wybierając Larnakę we wrześniu możesz mieć pewność, że pogoda Cię nie zawiedzie.

Sprawdź również jaka jest pogoda we wrześniu na Mykonos

Larnaka pogoda październik

Jeśli interesuje Cię październikowa Larnaka, pogoda nadal będzie bardziej letnia niż jesienna. Na słupkach rtęci jest w tym czasie 25 stopni, woda ma temperaturę zaledwie jeden stopień niższą niż powietrze. Można więc w październiku nadal plażować, kąpać się, uprawiać sporty wodne.

Temperatury całoroczne dla Larnaki
Temperatury całoroczne dla Larnaki / shutterstock.com / MarinaDa

Ryzyko deszczu również jest niewielkie – w skali miesiąca są 3 deszczowe dni, ale nigdy nie jest tak, że opady występują przez cały dzień. Nie wpłyną więc negatywnie na zadowolenie z wypoczynku.

Czytaj też gdzie jest ciepło w październiku

Larnaka pogoda listopad

Larnaka pogoda listopad to warunki pogodowe dużo bardziej wiosenne niż jesienne. W tym czasie na termometrach jest średnio 20 stopni, a na początku miesiąca nawet sporo więcej. Woda w morzu ma temperaturę kilka stopni wyższą od powietrza, można więc bez obaw korzystać z pluskania, kąpieli i sportów wodnych.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

W ciągu miesiąca są 4 deszczowe dni, opady są więc częstsze niż latem. Nadal jednak na tyle sporadyczne, że nie trzeba się nimi przejmować podczas planowania wypoczynku.

Zobacz także kiedy jechać na Bali

Larnaka pogoda grudzień

Grudzień w Larnace to nadal wiosna z temperaturami na poziomie 16 stopni. To dobra pora dla osób, które planują wypoczynek  poza sezonem i chcą wybrać się gdzieś, gdzie w środku zimy jest przyjemnie ciepło.

Wschód słońca w Larnace
Wschód słońca w Larnace / shutterstock.com / kirill_makarov

Larnaka pogoda grudzień to propozycja dla turystów, którzy chcą uciec od chłodów i spędzić koniec roku w miejscu, które zapewni całe mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc do zwiedzenia.

Sprawdź również gdzie jechać na sylwester za granicą

Czytaj również:

Aplikacja
Larnaka – kiedy najlepiej jechać?

Do Larnaki najlepiej wybrać się w sezonie od maja do października. Pogoda jest wtedy idealna zarówno do zwiedzania, jak i do plażowania.

Larnaka – kiedy najcieplej?

Najcieplej jest w Larnace w lipcu i sierpniu, gdy temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 30 stopni.

Larnaka – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Larnace i na całym Cyprze trwa od czerwca do września. Wtedy warunki pogodowe są najlepsze do wszelkich aktywności.

Larnaka – jaki klimat?

Larnaka znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który zapewnia długie, ciepłe lata oraz krótkie zimy z temperaturami na poziomie kilkunastu stopni na plusie.

Larnaka – kiedy najtaniej?

Najtańsze będą wakacje w Larnace poza sezonem w okresie od listopada do lutego. A pogoda będzie całkiem dobra do zwiedzania.