Ile trwa lot na Sardynię. Sprawdź ile leci się na Sardynię

Ile trwa lot na Sardynię? Sprawdź ile leci się na Sardynię

Choć należąca do Włoch Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym, nie jest zbyt rozległa. Obszar 24 800 km² niemal dokładnie odpowiada powierzchni województwa warmińsko-mazurskiego. To jeden z najpiękniejszych rejonów Italii z czystymi plażami, pięknymi krajobrazami i doskonałą kuchnią. Wiele osób decyduje się na wypoczynek na w tym miejscu także ze względu na to, ile się leci z Polski na Sardynię. To czas zaledwie 2 razy dłuższy od przelotu z Gdańska do Krakowa!

Czas lotu na Sardynię
Czas lotu na Sardynię / iStock.com / Gabriele Maltinti

Na tę piękną wyspę możesz wybrać się z biurem podróży, ale w grę wchodzi również samodzielna rezerwacja i znalezienie ciekawych połączeń lotniczych. Bardzo często są dostępne oferty last minute Sardynia. Kilka opcji lotów sprawia, że to, ile trwa lot na Sardynię, zależy tak naprawdę od tego, z jakiego portu lotniczego w Polsce będziesz startować i gdzie będziesz lądować na Morzu Tyrreńskim.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, portale turystyczne i rezerwacyjne oraz porównywarki połączeń pozwalają sprawdzić również, ile się leci na Sardynię. Przed wyjazdem warto jeszcze zobaczyć kiedy najlepiej wybrać się na Sardynię.

Ile się leci na Sardynię z Polski?

Gdy na horyzoncie pojawia się niezwykła Sardynia, ile trwa lot nie musi mieć kluczowego znaczenia. Jednak okazuje się, że z terytorium Polski na na tę wyspę można dostać się w stosunkowo krótkim czasie. Porównywanie długości lotu najlepiej odnieść do bezpośredniego połączenia Krakowa do Cagliari, które trwa 2 godziny i 25 minut. Pamiętaj, że w naszym kraju poszczególne lotniska są od siebie oddalone, więc to, ile trwa lot z Polski na Sardynię, będzie ostatecznie zależeć od odległości między miastami.

Sardynia
Sardynia
Średni czas lotu:
2 g. 35 m.
Wakacje na Sardynii już od 1 715 zł za osobę

Start z Warszawy czy Gdańska sprawi, że czas lotu nieznacznie się wydłuży. Nie będzie to jakaś ogromna różnica. Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa długości podróży, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z opcji z przesiadką. Na trasie Polska – Sardynia – ile trwa lot decyduje właśnie międzylądowanie, które może się odbyć w Monachium czy w Zurychu. Podczas przemieszczania się drogą powietrzną trzeba uwzględnić również opóźnienia, wynikające z porywistego wiatru czy silnych opadów deszczu. Na to nie masz wpływu, ale wydłużony czas spędzisz nie w samolocie, lecz w komfortowym terminalu lotniczym.

Ile się leci na Sardynię
Ile się leci na Sardynię / iStock.com / RomanBabakin

Na Sardynii funkcjonują trzy lotniska. Dwa z nich znajdują się na północy wyspy w Alghero i Olbii. To nieduże lotniska turystyczne. Największy port lotniczy obsługuje podróżnych w stolicy – Cagliari. Dzięki temu możesz wybierać spośród różnych opcji dotarcia do miejsca docelowego. Ponieważ północ i południe dzieli tu niecałe 300 km, bez problemu dotrzesz w dowolne miejsce wyspy z każdego z nich.

Sprawdź również ile leci się do Włoch

Z jakich miast polecimy na Sardynię?

Lot na Sardynię – ile trwa to niejedyny problem, który powinien zaprzątać nam głowę. Kolejne pytanie dotyczy tego, skąd najlepiej będzie wylecieć. W obecnych czasach nie jest trudno zaplanować podróż z dowolnego miejsca w Polsce. Dlatego warto zwrócić uwagę, skąd można najszybciej i najkorzystniej dostać się na włoską wyspę.

od:
1 715 zł
Wakacje Sardynia!

Sprawdź najlepsze oferty

Nie wszystkie nasze lotniska oferują bezpośrednie loty do Cagliarii, Olbii czy Alghero. Najwięcej rejsów startuje z lotniska Balice pod Krakowem. Nawet jeśli musisz doliczyć godziny potrzebne na dojazd do tego miejsca, wybór takiego połączenia zdecydowanie się opłaca. Dlatego warto wybierać oferty Sardynia all inclusive.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Sardynię?

Jeśli jesteś blisko decyzji, lot na Sardynię czas zarezerwować! A może lecisz po raz pierwszy i obawiasz się podróżowania w powietrzu? Samoloty latają ze sporą prędkością. W przypadku powietrznych statków pasażerskich standardowa wartość to ok. 850 km/h. Właśnie temu zawdzięczamy, ile leci się na Sardynię, a właściwie – jak szybko się to robi.

Sardynia - ile trwa lot
Sardynia – ile trwa lot / iStock.com / Balate Dorin

Droga, którą pokonasz w dwie i pół godziny, kierowcy samochodu zajęłaby więcej niż dobę! Jednak nie obawiaj się, jedynie podczas startu i lądowania można odczuć tę prędkość. Przez większą część podróży nawet nie zauważysz, że znajdujesz się wysoko nad ziemią.

Zobacz także jak długo leci się na Sycylię

Na jakiej wysokości leci samolot na Sardynię?

Duże samoloty pasażerskie, także te czarterowane przez biura podróży, osiągają pułap 10 tys. metrów. Dlaczego tak wysoko? Na tej wysokości można pozostawić pod sobą większość zjawisk atmosferycznych.

To właśnie dlatego przez okno samolotu można zobaczyć chmury, które często wyglądają jak wielopiętrowe wieże. Odpowiednie prądy powietrzne i bezpieczny, bezkolizyjny poziom również wpływają na to, ile trwa lot na Sardynię.

Kiedy szukać tanich lotów na Sardynię?

Kiedy najlepiej polecieć na urlop i ile ile trwa lot z Polski na Sardynię to wstęp do planowania podróży. Teraz trzeba zarezerwować bilety, najlepiej dużo wcześniej niż szacowany termin wyjazdu.

od:
1 715 zł
Wakacje Sardynia!

Sprawdź najlepsze oferty

Im wcześniej, tym lepsze cenowe okazje można upolować – często nawet za mniej niż połowę pierwotnej ceny! Poza tym więcej lotów ma jeszcze wolne miejsca. Dlatego lot na Sardynię czas zaplanować na co najmniej pół roku przed wyjazdem na zasłużony urlop.

Czytaj też jak długo leci się na Mauritius

Sardynia – ile trwa lot?

Lot na Sardynię bezpośrednio z Polski zajmuje około 2,5 godz. Taki czas może zadziwić, ponieważ w Polsce tyle trwa podróż samochodem lub pociągiem np. z warszawy do Białegostoku.

Sardynia – jak szybko leci samolot?

Podobnie jak w przypadku ruchu pasażerskiego, standardowa prędkość podczas lotu na Sardynię wynosi 850 km/h.

Sardynia – jak wysoko leci samolot?

Korytarze powietrzne dla ruchu pasażerskiego znajdują się na wysokości 10-11 km. Siedząc przy oknie w samolocie na Sardynię zobaczysz błękitne niebo i promienie słońca, a na chmury obejrzysz od drugiej strony.

Czy są bezpośrednie loty na Sardynię z Polski?

Na połączenia lotnicze z Polski na Sardynię możesz liczyć zwłaszcza w sezonie turystycznym. Najwięcej bezpośrednich lotów odbywa się z lotniska Balice w Krakowie, ale można szukać też na innych naszych lotniskach.