Ile trwa lot na Fuerteventurę. Sprawdź ile leci się na Fuerteventurę

Ile trwa lot na Fuerteventurę? Sprawdź ile leci się na Fuerteventurę

Wyspy Kanaryjskie to jedna z popularniejszych destynacji nie tylko dla europejczyków. Za królową wśród tych wulkanicznych wysp należących do Hiszpanii często uważa się właśnie… Furertaventurę! W tym artykule podzielimy się z Wami wskazówkami dotyczącymi podróżny na tą rajską wyspę oraz odpowiemy na pytania dotyczące podróży. Zastanawiasz się, ile trwa lot z Polski na Fuerteventurę? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

 Ile się leci na Fuerteventurę z Polski?

Fuerteventura to wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich, spośród których to właśnie ona jest położona najbliżej Afryki. Ze względu na intensywny kolor gliniastej ziemii, często określa się ją również jako czerwoną wyspę. To idealne miejsce dla miłośników fal, których ze względu na silne wiatry nie brakuje i plaż – na wyspie znajduje się około 150 piaszczystych plaż, a najsłynniejsza z nich to Playa de Sotavento de Jandia. 

Czas lotu na Fuerteventurę
Czas lotu na Fuerteventurę / shutterstock.com / Jenny Sturm

Wysokie temperatury utrzymują się tam nawet w październiku, dlatego oferty last minute na Fuerteventurę, warto przeglądać właśnie wtedy, lub wczesnym początkiem sezonu – w kwietniu.  Planujesz podróż Polska – Fuerteventura i zastanawiasz się, ile trwa lot?  Lot na Fuerteventurę to czas około 4,5 – 5 godzin z Polski, dlatego lepiej wybrać się tam na dłużej niż weekend! Wakacje Fuerteventura to z pewnością coś czego nigdy nie pożałujesz.

Fuerteventura
Fuerteventura
Średni czas lotu:
4 g. 38 m.
Wakacje na Fuerteventurze już od 1 699 zł za osobę

Sprawdź również ile leci się na Seszele

 Z jakich miast polecimy na Fuerteventurę?

Na pytanie, ile się leci na Fuerteventurę, odpowiedzieliśmy w poprzednim akapicie, dlatego teraz pora na informację dotyczące miast, w których dostępne są loty na Fuerteventurę. Z Polski na tą najpiękniejszą z Wysp Kanaryjskich dolecimy bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Gdańska, Poznania i Rzeszowa, wiec łatwo znaleźć idealną ofertę czasową dla siebie. 

Fuerteventura - czas lotu
Fuerteventura – czas lotu / shutterstock.com / ralf234

Wiedząc już ile trwa lot oraz skąd możemy polecieć, warto dowiedzieć się kiedy lecieć na Fuerteventure, żeby cieszyć się wspaniałą pogodą. Zdecydowanie najlepszymi miesiącami na wczasy all inclusive Fuerteventura są lipiec, sierpień i wrzesień, jednak w miesiącach takich jak maj, czerwiec czy październik pogoda oscyluje w okolicach 25-30 stopni Celsjusza! 

Z jaką prędkością leci się samolotem na Fuerteventurę?    

Pytanie Fuerteventura –  ile trwa lot, to z pewnością jedno z częściej pojawiających się zagadnień wśród turystów przed odlotem. Skoro jesteśmy już przy aspektach podróży związanych z czasem, zastanówmy się, z jaką prędkością leci się samolotem na wyspę. Prędkość osiąganą przez maszynę w momencie startu wynosi od 170 do 330 km/h.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Jednak przez większość czasu podróży standardowy samolot pasażerki osiąga tzw. stałą prędkość, która waha się pomiędzy 800-1000 km/h. Na wyspie znajduje się tylko jedno lotnisko położone na wschodnim krańcu wyspy, dlatego planując podróż po wyspie, warto już wcześniej uwzględnić odległość od lotniska.

Zobacz także jak długo leci się do Hiszpanii

Na jakiej wysokości leci samolot na Fuerteventurę?   

Znamy już odpowiedź na pytanie, ile trwa lot na Fuerteventurę i jaka jest jego prędkość. A o jakich innych aspektach lotu warto jeszcze pamiętać? Przeanalizujmy wysokość lotu! 

Fuerteventura - ile trwa lot
Fuerteventura – ile trwa lot / shutterstock.com / RossHelen

Samolot pasażerski po starcie przyjmuje dosyć szybko stałą wysokość, która waha się od 10 do 14 km nad poziomem morza! Oczywiście największe wysokości są osiągane przez samolot w trasie długich tras.

Kiedy szukać tanich lotów na Fuerteventurę?    

Na pewno znasz już odpowiedź na pytanie, ile się leci z Polski na Fuerteventurę, teraz chętnie podpowiemy Ci, kiedy twoja podróż może być najtańsza! Podobno najlepszym dniem na zakup tanich biletów lotniczych jest… wtorek! Im bliżej weekendu, tym ceny mogą być wyższe.

Ile się leci na Fuerteventurę
Ile się leci na Fuerteventurę / shutterstock.com / KarepaStock

Bilety lotnicze najlepiej kupować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale czasem atrakcyjne oferty pojawiają się z dnia na dzień. Z pewnością ceny lotów poza sezonem są niższe od tych w sezonie. Pamiętaj, żeby porównać między sobą kilka dat i wybrać najlepszą!

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Czytaj też ile trwa lot na Sri Lankę

Fuerteventura – ile trwa lot?

Ile trwa lot na Fuerteventurę? Bezpośredni przelot z Polski na Fuerteventurę trwa około 5 godzin. Dokładny czas jest uzależniony od miasta rozpoczęcia lotu – lotnisko na Fuerteventurze jest tylko jedno.

Fuerteventura – jak szybko leci samolot?

Samolot w momencie startu bardzo szybko osiąga prędkość od 170 do 330 km/h – finalna prędkość jest zależna od od rodzaju maszyny oraz panujących warunków pogodowych. Następnie samolot przez większość trasy utrzymuje stałą prędkość, która waha się pomiędzy 800-1000 km/h.

Fuerteventura – jak wysoko leci samolot?

Zazwyczaj samolot pasażerski po starcie i momencie wznoszenia przyjmuje stałą wysokość, która waha się do 10 do 14 km nad poziomem morza. W trakcie lotu wysokość może się oczywiście zmieniać, co jest zależne od warunków pogodowych.

Czy są bezpośrednie loty na Fuerteventurę z Polski?

Bezpośrednie loty na Fuerteventurę z Polski dostępne są z kilku miast, do który należy zaliczyć Warszawę, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Rzeszów i Gdynię.