Ile trwa lot do Malezji. Sprawdź ile leci się do Malezji

Ile trwa lot do Malezji? Sprawdź ile leci się do Malezji

Malezja jest pięknym krajem w Azji Południowo-Wschodniej i jest popularnym kierunkiem wycieczek wielu turystów. Znajdują się na niej liczne atrakcje, które z pewnością warto odwiedzić podczas pobytu w tym urokliwym miejscu. Zanim jednak dotrze się na Malezję, należy zaplanować podróż.

Czas lotu do Malezji
Czas lotu do Malezji / shutterstock.com / jamesteohart

Ile się leci do Malezji z Polski?

Gdy planuje się wakacje w Malezji, warto przemyśleć to, ile trwa lot z Polski do Malezji? Pytanie to jest zasadne, a odpowiedź nie jest wcale taka prosta, gdyż na czas lotu ma wpływ wiele czynników. To, ile się leci do Malezji zależeć może choćby od wyboru początkowego lotniska.

Malezja
Malezja
Średni czas lotu:
15 g. 24 m.
Wakacje w Malezji już od 8 000 zł za osobę

Czas lotu powinien wynieść około 12 godzin, jednak może się on dość istotnie zmienić, w zależności od długości przesiadek na poszczególnych lotniskach. Może więc się wydłużyć nawet do niecałych 30 godzin. Na to ile leci się do Malezji na wpływ sporo zmiennych, które jednak w pewnym stopniu można kontrolować.

Zobacz także ile leci się na Kubę

Z jakich miast polecimy do Malezji?

Do Malezji można dostać się z różnych miast w Polsce. Jednak to, ile się leci z Polski do Malezji, zależne będzie od liczby przesiadek, których będzie trzeba dokonać. Przykładowo, można rozpocząć podróż z Warszawy, Katowic, Krakowa, Lublina, Gdańska czy Poznania. Ostatecznym celem podróży mogą być miasta takie jak Kuala Lumpur, Alor Setar, Tioman i jeszcze wiele innych. 

Malezja - czas lotu
Malezja – czas lotu / shutterstock.com / Chris Howey

To właśnie te zmienne mogą opóźnić lot do Malezji. Czas na lotnisku można jednak spędzić produktywnie, choćby zapoznając się z tym, jakie piękne plaże istnieją na świecie.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Malezji?

Prędkość samolotu będzie zmieniała się w zależności od fazy lotu. Początkowo, przy startowaniu może ona wynieść od 170 do nawet 330 kilometrów na godzinę, gdyż maszyna musi wzbić się w powietrze. Przeciętnego rodzaju samolot pasażerski w trakcie lotu będzie w stanie rozwinąć prędkość między 800 a 1000 kilometrów na godzinę. Taka prędkość zdecydowanie wystarczy, aby w przystępnym czasie przebyć duże odległości.

od:
8 000 zł
Malezja na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Malezji!

To, ile trwa lot do Malezji, zależeć będzie również od modelu samolotu. Przed samym wylotem, warto w ogóle zainteresować się tym, jaka jest pogoda w Malezji. Po pierwsze pozwoli to na właściwy wybór najlepszego terminu, a podczas lotu, istotnie wpłynie na prędkość poruszania się samolotu.

Zobacz także jak długo leci się na Bali

Na jakiej wysokości leci samolot do Malezji?

Istnieje wiele powodów, dla których samoloty muszą znajdować się w określonej wysokości nad ziemią. Podobnie jest na trasie Polska Malezja. Ile trwa lot i na jakiej wysokości leci samolot? Zasadniczo większość samolotów porusza się między 10 a 13 kilometrem nad ziemią. Związane jest to głównie z oporem powietrza, które w tym przedziale jest najmniejsze. Pozwala to także na zaoszczędzenie pewnych kosztów, które wpłyną na lot do Malezji. Ile trwa lot, zależne jest więc także od wysokości.

Malezja - ile trwa lot
Malezja – ile trwa lot / shutterstock.com / jamesteohart

Powyżej 13 kilometrów zawartość tlenu wyraźnie spada, przez co lot narażony byłby na zbędne niebezpieczeństwo, a poniżej 10 kilometrów, powietrze stawia jeszcze niepotrzebnie wysoki opór. W związku z tym istotnie wpływa to na lot do Malezji. Czas podczas lotu poświęcić można na wiele aktywności jak czytanie książek, planowanie atrakcji czy po prostu odpoczynek.

Kiedy szukać tanich lotów do Malezji?

Podczas planowania podróży do Malezji, warto wziąć pod uwagę wakacje first minute. Pozwoli to na zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy już na starcie, które później będzie można wydać na atrakcje w kraju, jakim jest Malezja. Ile trwa lot, będzie zależne także od okresu, w którym się tam wybierzemy. Przyjmuje się, że najtańsze loty do Malezji odnaleźć można w okresach od lutego do maja oraz w październiku i listopadzie, czyli poza sezonem. Podczas wakacji na wyjazdy wybiera się więcej turystów, przez co ceny są istotnie większe.

od:
8 000 zł
Malezja na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Malezji!

Z kolei podczas przełomu roku wiele osób wybiera się na święta czy zimowe wakacje właśnie do krajów egzotycznych. Co więcej, łowcy okazji sugerują, aby biletów lotniczych szukać we wtorki, środy i czwartki przed godziną 14.00. Jest to sposób, dzięki któremu odnaleźć można naprawdę niesamowite okazje. Warto także przyglądać się ofertom last minute, które często oferują niskie ceny na kilkadziesiąt godzin przed wylotem.

Czytaj też ile trwa lot do Dubaju

Malezja – ile trwa lot?

Długość lotu będzie różnić się głównie w zależności od liczby przesiadek. Należy się jednak przygotować na minimum 12 godzin lotu, które przeciągnąć się mogą nawet do niecałych 30 godzin.

Malezja – jak szybko leci samolot?

Przeciętnego rodzaju samolot pasażerski będzie poruszał się ze średnią prędkością od 800 do 1000 kilometrów na godzinę. Jego prędkość będzie zmienna w zależności od pogody i innych warunków atmosferycznych.

Malezja – jak wysoko leci samolot?

Najlepsze warunki do podróży powietrznych istnieją między 10 a 13 kilometrem nad ziemią. Niżej powietrze stawia jeszcze stosunkowo duży opór, a powyżej zaczyna powoli brakować tlenu.

Czy są bezpośrednie loty do Malezji z Polski?

Niestety na ten moment nie istnieją żadne bezpośrednie połączenia z Polski do Malezji. Znaczna większość tras zakłada co najmniej jedną przesiadkę.