Ile trwa lot do Playa del Carmen. Sprawdź ile leci się do Playa del Carmen

Ile trwa lot do Playa del Carmen? Sprawdź ile leci się do Playa del Carmen

Playa del Carmen to meksykańskie miasto znajdujące się na Półwyspie Jukatan w Centralnej części Riwiery Majów u wybrzeży Morza Karaibskiego. Kiedyś było ono wioską rybacką zamieszkiwaną tylko przez 1500 osób. Liczba ta stopniowo zaczęła wzrastać,a dziś Playa del Carmen liczy sobie już 600 tysięcy mieszkańców. Co ciekawe, turystyczny kurort w stanie Quintana Roo jest trzecim co do wielkości ośrodkiem miejskim w tym obszarze. Playa del Carmen otaczają plaże zachodniego wybrzeża Jukatanu oraz dżungla bogata w liczne zabytki. Kurort ten ma do zaoferowania wiele miejsc noclegowych oraz restauracji, w których można posmakować tutejszej kuchni charakterystycznej dla tego regionu. 

Czas lotu do Playa del Carmen
Czas lotu do Playa del Carmen / iStock.com / Patryk_Kosmider

Playa del Carmen zachwyca podróżujących rajskimi plażami, skalnymi formacjami, cenotami i znakomitą pogodą, która pozwala na udany wypoczynek. Przyjezdni mogą tu skorzystać z licznych atrakcji, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Udając się na wakacje do tego meksykańskiego miasta, można zwiedzić ruiny Majów, uprawiać sporty wodne, czy też wybrać się na pobliską wyspę. Znajdą tu coś dla siebie także najmłodsi, którzy mogą odbyć wizytę w Parku Rozrywki. W centrum Riwiery Majów nie brakuje więc atrakcji. Wiele osób decydujących się na podróż do tej części świata zastanawia się, ile się leci z Polski do Playa del Carmen?

Ile się leci do Playa del Carmen z Polski?

To ile trwa lot z Polski do Playa del Carmen, zależy w dużej mierze czy skorzystamy z lotu bezpośredniego, czy też wybierzemy podróż z przesiadkami. Planując ten kierunek podróży, warto rozejrzeć się za ofertami przelotów czarterowych z biur podróży. Loty bezpośrednie zapewniają wysoką komfort, to jest ważne zwłaszcza w przypadku podróży z dziećmi. W tym wypadku wsiada się na lotnisku w Polsce, a punktem docelowym jest Playa del Carmen. Ile leci się do Playa del Carmen? Czas podróży do lotniska w Playa del Carmen wynosi od 10 do 13 godzin, w zależności od przewoźnika. Loty bezpośrednie ma w swojej ofercie linia LOT. W tym wypadku lot do Playa del Carmen czas wynosi średnio 12 h i 46 min.

Playa del Carmen
Playa del Carmen
Średni czas lotu:
12 g. 42 m.
Wakacje w Playa del Carmen już od 4 994 zł za osobę

Warto podkreślić, że odległość w linii prostej pomiędzy Warszawą a Playa del Carmen to aż 9366 km. Podróż może trwać oczywiście dłużej, jeśli zdecydujemy się na samodzielne jej planowanie i lot z przesiadkami. Do Meksyku można dolecieć, korzystając z ofert takich przewoźników jak: LOT, American Airlines, British Airlines czy Iberia. Rejsowy lot do tej części świata może się znacznie różnić w zależności od miejsca i liczby przesiadek. Trzeba też do niego doliczyć czas oczekiwania na przesiadkę. 

Ile się leci do Playa del Carmen
Ile się leci do Playa del Carmen / iStock.com / SergeYatunin

Ile trwa lot do Playa del Carmen z przesiadkami? Średnio podróż z przesiadkami może zająć nawet od 16,5 h do 25 h. W skrajnych wypadkach czas ten dodatkowo się wydłuża. Chcąc podziwiać meksykańskie plaże, należy więc uzbroić się w cierpliwość, gdyż lot nie należy do najkrótszych.

Sprawdź również ile leci się do Meksyku

Z jakich miast polecimy do Playa del Carmen?

Loty czarterowe z naszego kraju są organizowane z lotnisk w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu oraz Gdańsku. Najwięcej osób decyduje się jednak na lot z lotniska Chopina w Warszawie. Polska – Playa del Carmen ile trwa lot i od czego zależy? Warto pamiętać, że podane wyżej wartości są jedynie orientacyjne. Lot może być krótszy, jak i dłuższy, gdyż wpływają na nie też pewne czynniki atmosferyczne. Zła pogoda może pokrzyżować plany urlopowiczów i w znaczący sposób wydłużyć czas przebywania w powietrzu. 

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Na długość lotu wpływa sama siła wiatru, jak i jego kierunek. Skrajnie niekorzystne warunki pogodowe, takie jak burza, grad, deszcz mogą doprowadzić do sporych opóźnień w lądowaniu. Wybierając się na Playa del Carmen wakacje all inclusive trzeba wziąć to pod uwagę.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Playa del Carmen?

Loty do Playa del Carmen z lotniskiem w Playa del Carmen odbywają się z taką samą prędkością jak w przypadku wszystkich innych maszyn latających na długich dystansach. Są one realizowane ze średnią prędkością wynosząca 850 km na godzinę. Oczywiście, warto ta jest zmienna. Na starcie samolot nie jest bowiem w stanie od razu osiągnąć optymalnej prędkości, dopiero po pewnym czasie utrzymuje ona stałą, powyższą wartość. Ponadto, na prędkość samolotu pasażerskiego wpływają aktualne warunki pogodowe.

Playa del Carmen - ile trwa lot
Playa del Carmen – ile trwa lot / iStock.com / Patryk_Kosmider

To Playa del Carmen ile trwa lot jest więc kwestią, całkowicie indywidualną. Zdarza się, że przez niesprzyjającą pogodę, piloci muszą poruszać się znaczniej wolniej. Pomimo tego, że podróż jest dosyć długa to i tak z pewnością warto odwiedzić to miasto, chociażby z tego względu, że pogoda w Playa del Carmen jest przeważnie piękna i sprzyja wypoczynkowi.

Zobacz także jak długo leci się do Cancun

Na jakiej wysokości leci samolot do Playa del Carmen?

Bez względu na to ile się leci do Playa del Carmen w każdym przypadku będzie się to odbywać na dosyć dużych wysokościach. Maszyny pasażerskie przystosowane na długie dystanse latają na pułapie około 10 tys. metrów nad ziemią. Jest to dla nich optymalna wysokość, jaka pozwala na zaoszczędzenie paliwa.

Kiedy szukać tanich lotów do Playa del Carmen?

Wiedząc już lot do Playa del Carmen ile trwa dobrze też zapoznać się z najlepszym momentem na szukanie tanich lotów do Meksyku. Osoby decydujące się na last minute Playa del Carmen mogą znależć atrakcyjne oferty nawet na kilka dni przed planowaną podróżą.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Jest to jednak tylko opcja dla osób elastycznych, które mogą wyruszyć w bardziej spontaniczną podróż. Wszystkim innym poleca się szukać ofert stosunkowo wcześnie, najlepiej już na kilka miesięcy przed wylotem.

Czytaj też ile trwa lot na Malediwy

Playa del Carmen – ile trwa lot?

Lot bezpośredni trwa średnio ok. 12 godzin. Podróż z przesiadkami jest znacznie dłuższa i wynosi od ok. 16,5 h do nawet ponad 25 h.

Playa del Carmen – jak szybko leci samolot?

Samolot leci z prędkością ok. 850 km/h. Co ważne, osiąga ją dopiero po pewnym czasie i jest wartością zmienną.

Playa del Carmen – jak wysoko leci samolot?

Samolot porusza się na wysokości 10 tys. metrów nad ziemią. To optymalna wysokość dla samolotów pasażerskich używanych na długich dystansach.

Czy są bezpośrednie loty do Playa del Carmen z Polski?

Loty bezpośrednie ma w swojej ofercie linia LOT. Odbywają się one z lotniska Chopina w Warszawie.