Playa del Carmen - pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Playa del Carmen

Playa del Carmen – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Playa del Carmen

Gdzie wybrać się na wakacje, aby mieć gwarancję doskonałej pogody i idealnych warunków do plażowania? Doskonałą propozycją będzie meksykańskie Playa del Carmen. Pogoda panuje tutaj typowo tropikalna z wysokimi temperaturami i świetnymi warunkami do spędzania czasu na zwiedzaniu i nadmorskich atrakcjach. Zanim zdecydujesz, kiedy jechać na Playa del Carmen, warto sprawdzić, jak kształtuje się tam pogoda w poszczególnych miesiącach. Różnice mogą być bowiem dosyć spore.

Całoroczna pogoda dla Playa del Carmen
Całoroczna pogoda dla Playa del Carmen / iStock.com / shakzu

Meksyk jest coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym, przede wszystkim na wyjątkową różnorodność tego kraju, dużą powierzchnię i możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc. To właśnie tutaj można zwiedzić pozostałości dawnych cywilizacji Majów i Azteków, spróbować doskonałej, meksykańskiej kuchni, zobaczyć niepowtarzalne dzieła natury, a także wybrać się na plaże. Szczególnie popularne jest plażowanie we wschodniej części wybrzeża nad Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim. Można znaleźć tutaj kurorty, które oferują zwiedzanie, możliwość plażowania i kąpieli w ciepłym morzu, a także świetną pogodę, która zachęca do wakacji nie tylko w sezonie letnim.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Playa del Carmen jest jedną z miejscowości wyjątkowo popularnych wśród turystów. Znajduje się nad Morzem Karaibskim, przyciąga miłośników łapania promieni słonecznych, sportów wodnych, a także innych atrakcji, których w pobliżu nie brakuje. Jeśli chcesz wybrać się właśnie tam, dobrze jest sprawdzić, jak wygląda pogoda na Playa del Carmen. Warunki pogodowe to jedna z najważniejszych kwestii, jaką biorą pod uwagę turyści podróżujący zarówno do Meksyku, jak i w inne rejony świata. Każdy przecież chce wypoczywać w pełnym słońcu i cieple, a nie w strugach deszczu czy w temperaturach, które daleko odbiegają od słonecznych, wakacyjnych klimatów.

Sprawdź również kiedy jechać do Meksyku

Pogoda Playa del Carmen – kiedy jechać?

Na pytanie Playa del Carmen – kiedy jechać, nie ma jednej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od indywidualnych wakacyjnych planów. Osoby, które nastawiają się na plażowanie, powinny decydować się na te miesiące, w których jest gwarancja słońca i doskonałej pogody. Jeśli natomiast ktoś preferuje aktywny wypoczynek i zwiedzanie, może sobie pozwolić na wakacje nawet w tym czasie, gdy warunki pogodowe nie do końca spełniają oczekiwania plażowiczów.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 20% 26 ° C 11 g.
Luty
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 15% 26 ° C 11 g.
Marzec
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 10% 26 ° C 12 g.
Kwiecień
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 30 ° C 15% 26 ° C 12 g.
Maj
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 30% 27 ° C 12 g.
Czerwiec
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 45% 28 ° C 12 g.
Lipiec
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 40% 29 ° C 12 g.
Sierpień
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 33 ° C 45% 29 ° C 12 g.
Wrzesień
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 55% 29 ° C 12 g.
Październik
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 31 ° C 50% 28 ° C 12 g.
Listopad
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 30% 27 ° C 12 g.
Grudzień
Playa del Carmen już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 20% 27 ° C 11 g.

Playa del Carmen klimat ma typowo tropikalny, panują tutaj gorące, parne lata i nieco chłodniejsze, za to przyjemniejsze zimy. W tym regionie świata występuje wyraźny podział na porę suchą i deszczową. Kiedy na Playa del Carmen chcesz mieć gwarancję dobrej pogody, warto wybrać się tu w porze suchej, czyli w okresie od listopada do kwietnia. Pora deszczowa trwa natomiast od maja do października.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

W tym czasie jest gorąco, ale opady deszczu powodują wysoką wilgotność powietrza, która dodatkowo potęguje odczuwanie gorąca. Opady w porze deszczowej nie są jednak ciągłe, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by także wtedy zaplanować sobie zwiedzanie Meksyku. Temperatura na Playa del Carmen praktycznie przez cały rok jest na tyle wysoka, że nikt nie będzie narzekał na zimno.

Zobacz także najlepsze oferty all inclusive Playa del Carmen oraz last minute Playa del Carmen

Playa del Carmen pogoda styczeń

Playa del Carmen pogoda styczeń to czas pory suchej, a więc wtedy ryzyko deszczu jest mniejsze niż w czasie pory deszczowej. Co jednak nie oznacza, że nie ma wcale opadów – w skali miesiąca jest 11 dni deszczowych, ale wliczane są w to także przelotne deszcze, które w niczym nie zakłócają wypoczynku. Na Playa del Carmen temperatury w styczniu zapewniają idealne wakacje – średnio miesięcznie na słupkach rtęci jest 25 stopni w ciągu dnia, a temperatura wody jest nawet wyższa niż powietrza.

Jaka pogoda na Playa del Carmen
Jaka pogoda na Playa del Carmen. Photo by Pablo Casas Páramo on Unsplash

To dobre warunki na plażowanie, spędzanie czasu nad morzem, a także na aktywne zwiedzanie – jest bardzo ciepło, ale nie ma upałów, które utrudniałyby funkcjonowanie. Pogoda Playa del Carmen w styczniu pozwala na złapanie opalenizny i ucieczkę od chłodnej zimy w strefie umiarkowanej. Warto więc rozważyć wakacje właśnie na początku roku.

Czytaj też jaka jest pogoda na Majorce przez cały rok

Playa del Carmen pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie w lutym wysoka temperatura, Playa del Carmen będzie kierunkiem idealnym. W tym miesiącu średnie temperatury to 26 stopni w cieniu, taka sama jest temperatura w morzu, można więc korzystać ze wszystkich nadmorskich atrakcji. Na przestrzeni miesiąca jest 7 deszczowych dni, opady są jednak przelotne i nie przeszkadzają ani w wypoczynku, ani w zwiedzaniu.

Jakie temperatury całoroczne - Playa del Carmen
Jakie temperatury całoroczne – Playa del Carmen / iStock.com / Elijah-Lovkoff

Playa del Carmen pogoda luty to pomysł idealny na wakacje w słońcu i doskonałej pogodzie. To dobra opcja dla osób, które wolą podróżować poza sezonem wakacyjnym.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Chorwacji długoterminowo

Playa del Carmen pogoda marzec

Playa del Carmen pogoda marzec to warunki pogodowe zbliżone do lutowych. Jest bardzo ciepło, średnio 26 stopni, jednak nie brakuje dni, gdy jest ich na termometrze jeszcze więcej. W skali miesiąca jest 25 słonecznych dni, można więc mieć niemal pewność, że cały urlop upłynie w doskonałych warunkach pogodowych.

Kiedy najcieplej na Playa del Carmen
Kiedy najcieplej na Playa del Carmen. Photo by Rajiv Perera on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie w marcu iście letnia pogoda, Playa del Carmen będzie kierunkiem sprawdzonym pod każdym względem. W tym czasie można opalać się, kąpać w ciepłym Morzu Karaibskim, a także zwiedzać wszystkie atrakcje turystyczne w pobliżu.

Zobacz także jaka jest pogoda w Bułgarii

Playa del Carmen pogoda kwiecień

Na Playa del carmen temperatura w kwietniu robi się wręcz typowo letnia. Średnio na słupkach rtęci jest 27 stopni, woda w morzu jest tak samo ciepła, jak powietrze. W ciągu miesiąca jest 25 słonecznych dni, nie trzeba więc obawiać się deszczu i niepogody.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Nawet w dni deszczowe najczęściej opady są przelotne, nie przeszkadzają w urlopie, a oczyszczają powietrze. Playa del Carmen pogoda kwiecień to propozycja dla turystów, którzy nastawiają się zarówno na plażowanie, jak i na zwiedzanie.

Czytaj też jaka jest pogoda Lanzarote przez cały rok

Playa del Carmen pogoda maj

Kiedy lecieć na Playa del Carmen postanowisz w maju, możesz liczyć na piękną, słoneczną pogodę i temperatury na poziomie 28 stopni. Dni słonecznych jest w ciągu miesiąca 20, w pozostałe może padać deszcz. Maj jest bowiem początkiem pory deszczowej w tej części świata. Opady deszczu nie są jednak uciążliwe, można więc zaplanować zarówno plażowanie, jak i aktywny wypoczynek, zwiedzanie i rekreację.

Klimat na Playa del Carmen
Klimat na Playa del Carmen. Photo by Alisa Matthews on Unsplash

Playa del Carmen pogoda maj to idealny czas na wakacje dla każdego, kto poszukuje słonecznego i rajskiego miejsca z pięknymi meksykańskimi plażami i doskonałymi warunkami atmosferycznymi.

Sprawdź również pogodę w Tunezji

Playa del Carmen pogoda czerwiec

Playa del Carmen pogoda czerwiec to już pora deszczowa w dosyć dużym natężeniu. W ciągu miesiąca jest aż 17 dni deszczowych, warto jednak pamiętać, że opady nie trwają od rana do wieczora. W porze deszczowej są one nagłe, gwałtowne, ale często przelotne. Można więc także w deszczowe dni zaplanować sporo aktywności na świeżym powietrzu.

Playa del Carmen
Playa del Carmen / iStock.com / Elijah-Lovkoff

Temperatury utrzymują się średnio na poziomie 28 stopni, jednak wysoka wilgotność powietrza sprawia, że odczuwalne temperatury są sporo wyższe. Jeśli marzy się Tobie gorąca pogoda, Playa del Carmen w czerwcu to propozycja, która na pewno się Tobie spodoba.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Polinezję Francuską

Playa del Carmen pogoda lipiec

Na Playa del Carmen pogoda w lipcu jest odpowiednia dla osób, którym nie przeszkadzają wysokie temperatury i dosyć częste opady deszczu. Dni deszczowych w lipcu jest 18, w pozostałe jednak pogoda jest idealna na plażowanie i korzystanie z wodnych atrakcji. Na słupkach rtęci jest średnio 29 stopni, ale są też dni, gdy jest dużo cieplej.

Playa del Carmen - kiedy najlepiej jechać
Playa del Carmen – kiedy najlepiej jechać. Photo by Rajiv Perera on Unsplash

Warto więc przygotować się na plażowanie pod kątem ochrony przeciwsłonecznej. Playa del Carmen pogoda lipiec to warunki, które zapalonym plażowiczom przypadną do gustu. Na intensywne zwiedzanie może być jednak nieco za gorąco.

Czytaj też kiedy jechać do Egiptu

Playa del Carmen pogoda sierpień

Playa del Carmen pogoda sierpień to gorące klimaty w warunkach pory deszczowej. W skali miesiąca jest 18 deszczowych dni, a wilgotność powietrza sprawia, że upały bywają chwilami bardzo uciążliwe.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Sierpień jest najgorętszym miesiącem w roku z temperaturami na poziomie 30 stopni. A bywa, że jest jeszcze goręcej. Jeśli w sierpniu wybierasz się na Playa del Carmen, pogoda pod względem temperatur na pewno nie zawiedzie. Jednak dni deszczowe sprawiają, że nie zawsze będzie okazja do plażowania. Nie jest to także dobry czas na podróżowanie z małymi dziećmi, dla których może być zbyt gorąco.

Sprawdź również kiedy lecieć do Albanii

Playa del Carmen pogoda wrzesień

Na słonecznej Playa del Carmen pogoda we wrześniu nadal jest wakacyjna pod względem temperatur. Średnie miesięczne temperatury w tym czasie to 29 stopni, trzeba jednak liczyć się z dosyć częstymi opadami deszczu. Słonecznych dni jest zaledwie 8, a to oznacza, że w pozostałe mogą pojawić się opady. Są one jednak przelotne, raczej nie ma dni, w których deszcz pada od rana do wieczora.

Playa del Carmen, Quintana Roo, Mexico
Playa del Carmen, Quintana Roo, Mexico. Photo by Jamie Meyer on Unsplash

W tym czasie można liczyć na mniej tłumów na plażach i w atrakcjach turystycznych, co więcej – jest też dużo taniej niż w sezonie wysokim. Jeśli więc nie obawiasz się opadów, Playa del Carmen pogoda wrzesień to propozycja, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji w Meksyku.

Zobacz także kiedy najlepsza pogoda na Cyprze

Playa del Carmen pogoda październik

W październiku na Playa del Carmen pogoda zdecydowanie nie jest jesienna. To czas pełni lata, a przy okazji schyłek pory deszczowej – deszcze padają, ale jest ich zdecydowanie mniej niż w poprzednich miesiącach. Na słupkach rtęci mamy w tym czasie 29 stopni.

Temperatura na Playa del Carmen
Temperatura na Playa del Carmen. Photo by Rafael Cisneros Méndez on Unsplash

Jeśli więc chcesz oderwać się od jesieni w umiarkowanym klimacie i szukasz słonecznego, ciepłego kierunku, wypad do Meksyku na pewno będzie dobrym pomysłem. Playa del Carmen pogoda październik to sporo słońca, ciepło, a padające deszcze idealnie oczyszczają powietrze, sprawiając również, że roślinność staje się wyjątkowo bujna.

Czytaj też jaka jest pogoda w Izraelu przez cały rok

Playa del Carmen pogoda listopad

Playa del Carmen pogoda listopad to duo więcej słońca niż w porze deszczowej. W ciągu miesiąca jest 18 słonecznych dni, a temperatura utrzymuje się na poziomie 27 stopni. To idealne warunki, jeśli porównamy je do naszego listopada, chłodnego i z bardzo kapryśną pogodą.

Tropikalna plaża
Tropikalna plaża / iStock.com / Arkadij Schell

W listopadzie na Playa del Carmen pogoda jest idealna do plażowania, łapania promieni słonecznych, kąpieli w ciepłym Morzu Karaibskim i korzystania ze wszystkich atrakcji na świeżym powietrzu. Urlop w takich warunkach na pewno będzie udany i przywieziesz z niego piękną opaleniznę.

Zobacz także kiedy jechać do Peru

Playa del Carmen pogoda grudzień

Na Playa del Carmen pogoda w grudniu jest odpowiednia do plażowania, kąpania w morzu, zwiedzania i aktywnego spędzania czasu. Na termometrach jest 26 stopni, woda w morzu jest cieplejsza od powietrza.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

W skali miesiąca jest 20 słonecznych dni. Można liczyć więc na grudniowe wakacje marzeń. Playa del Carmen pogoda grudzień to dobry pomysł na zakończenie roku w egzotycznych, rajskich klimatach.

Sprawdź również kiedy lecieć na Malediwy

Czytaj również:

Aplikacja
Playa del Carmen – kiedy najlepiej jechać?

Na Playa del Carmen najlepiej wybrać się w porze suchej, czyli w okresie od listopada do kwietnia. Wtedy deszcze padają zdecydowanie rzadziej, a temperatury są na tyle wysokie, że warunki do plażowania będą idealne.

Playa del Carmen – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Playa del Carmen jest w sierpniu. W tym miesiącu na słupkach rtęci najczęściej jest ponad 30 stopni w cieniu.

Playa del Carmen – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Playa del Carmen trwa w porze suchej od listopada do kwietnia. Jednak nie brakuje turystów, którzy decydują się na wakacje poza sezonem.

Playa del Carmen – jaki klimat?

Playa del Carmen leży w strefie klimatu tropikalnego z wyraźnym podziałem na porę suchą i deszczową.

Playa del Carmen – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Playa del Carmen jest wtedy, gdy jest najwięcej deszczu, a więc w szczycie pory deszczowej.