Ile trwa lot na Majorkę. Sprawdź ile leci się na Majorkę

Ile trwa lot na Majorkę? Sprawdź, ile leci się na Majorkę

Zachwycające plaże, egzotyczne palmy, ciepła woda, nienagannie błękitne niebo oraz słońce, które uparcie wygrywa bitwę z chmurami przez ponad 300 dni w roku – to właśnie główne powody, dla których turyści coraz częściej decydują się na niepowtarzalne wakacje na hiszpańskiej Majorce. Jak jednak dostać się na wyspę? Ile trwa lot na Majorkę? Kiedy szukać najtańszych połączeń? Sprawdź tutaj!

Ile się leci na Majorkę z Polski?

Wiele osób, które poszukują połączeń lotniczych oraz przyszłych wakacyjnych destynacji, zadaje sobie pytanie: ile trwa lot z Polski na Majorkę? Na to pytanie, niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Wszystko zależy bowiem od miasta wylotu oraz ilości czasu spędzonego na tranzycie pomiędzy kontynentalną, a wyspiarską częścią Hiszpanii. 

Czas lotu na Majorkę
Czas lotu na Majorkę / iStock.com / Balate Dorin

To ile leci się na Majorkę w dużej mierze podyktowane jest faktem, że na ten moment tylko jeden przewoźnik lotniczy, RyanAir, oferuje bezpośrednie połączenie Polska – Majorka. Loty odbywają się tylko w niedzielę, a ich średnia długość to 3 godziny 10 minut. Inne linie lotnicze mają nieco utrudnione bezpośrednie połączenia pomiędzy polskimi miastami a tą egzotyczną wyspą. Większość przesiadek ma miejsce w hiszpańskich miastach, takich jak Walencja, Alicante czy Barcelona. Niektóre linie lotnicze decydują się również na trasę wiodącą przez londyńskie lotnisko Stansted, co również może znacznie wpłynąć na czas podróży.

Majorka
Majorka
Średni czas lotu:
3 g. 30 m.
Wakacje na Majorce już od 1 399 zł za osobę

Zakładając jednak, ze lot na kontynentalną Hiszpanię trwa średnio nieco ponad 3 godziny, a z kontynentu na wyspę około 60 minut, tranzytowy lot na Majorkę i jego czas trwania można zamknąć nawet w niecałych 6 godzinach. Duży wpływ będzie miał na to jednak czas tranzytu, podyktowany indywidualną trasą każdego przelotu.

Sprawdź również ile trwa lot do Hiszpanii

Z jakich miast polecimy na Majorkę?

Obecnie, dzięki lotom tranzytowym na Majorkę, możemy dostać się aż z 11 polskich miast! W skład tej zaszczytnej listy, wchodzą: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Kraków, Katowice, Łódź Szczecin, Szczytno oraz Lublin. 

Ile się leci na Majorkę
Ile się leci na Majorkę / iStock.com / LUNAMARINA

Warto wspomnieć, że listę tę można wydłużyć korzystając z ofert Majorka all inclusive, które niezwykle często opierają się na przewozach czarterowych oferujących nie tylko większą możliwość miast wylotów, ale również zoptymalizowanie tego, ile się leci na Majorkę. 

Z jaką prędkością leci się samolotem na Majorkę?

Samoloty rejsowe na dalekich dystansach latają z prędkością nawet 850 kilometrów na godzinę. Ta prędkość, chociaż wydaje się być zawrotna, wcale nie zapewnia nam jednak przebycia w tym czasie dosłownie przytoczonej wcześniej odległości. Dlaczego? Każdy lot jest praktycznie uzależniony od warunków, które mu towarzyszą. Silny wiatr, deszcz, burze oraz inne, trudne warunki pogodowe uniemożliwiają lub znacznie utrudniają osiągnięcie przez samolot jego maksymalnej prędkości.

od:
1 399 zł
Wakacje na Majorce

Sprawdź najlepsze oferty!

Należy pamiętać, że to ile się leci z Polski na Majorkę jest również podyktowane startem maszyny oraz jej lądowaniem, w trakcie których jej szybkość jest dostosowana do wrażliwości tych kluczowych dla bezpieczeństwa przelotu manewrów.

Zobacz także jak długo leci się na Wyspy Kanaryjskie

Na jakiej wysokości leci samolot na Majorkę?

Samoloty oraz kierujące ich trasami linie lotnicze nie mają pełnej dowolności w decydowaniu o wysokości, na której poruszają się ich maszyny. Międzynarodowe przeloty odbywają się w znacznej większości na poziomie 11 tysięcy metrów. Jest to podyktowane obecnością korytarzy powietrznych, zapewniających szybki oraz bezpieczny lot dla pasażerów bez nadmiernego spalania paliwa oraz narażania swoich klientów na niepotrzebne turbulencje oraz dyskomfort podróży. 

Majorka - ile trwa lot
Majorka – ile trwa lot / iStock.com / trabantos

Szukając odpowiedzi dotyczących przemieszczania się na Majorkę – ile trwa lot, jak wysoko oraz z jaką prędkością leci, warto przeglądać oferty last minute Majorka, które przyciągają potencjalnych nabywców całą gamą informacji oraz szeroką dostępnością konsultantów, którzy będą w stanie odpowiedzieć na najbardziej wymyślne pytania oraz potrzeby swoich klientów.

Czytaj też ile leci się na Lanzarote

Kiedy szukać tanich lotów na Majorkę?

Wielu turystów zadaje sobie pytanie, kiedy jechać na Majorkę. Ponieważ jest to destynacja, która przez większość dni w roku cieszy samopoczucie słonecznym niebem oraz ciepłą, śródziemnomorską wodą, decyzję tę można śmiało podyktować cenami lotów oraz zakwaterowań na tej hiszpańskiej wyspie. 

Tanie połączenia lotnicze Polska – Majorka zdecydowanie łatwiej znaleźć: 

  • z wyprzedzeniem – kupując wylot na około 2-3 miesiące przed planowaną datą podróży 
  • poza sezonem – a ten w całej Hiszpanii kontynentalnej oraz wyspiarskiej przypada średnio od czerwca do sierpnia 
  • przeglądając oferty last minute Majorka – często kuszące przystępnymi cenami oraz komfortem podróży 

Na co więc zwrócić uwagę poszukując korzystnego połączenia Polska-Majorka? Ile trwa lot, jaka jest jego cena, z którego miasta wylatujemy oraz, ewentualnie, ile będzie trwał tranzyt, dzięki któremu przedostaniemy się z kontynentu na tę egzotyczną wyspę, będącą niezmiennie w najbliższym zasięgu naszych wakacyjnych możliwości.

od:
1 399 zł
Wakacje na Majorce

Sprawdź najlepsze oferty!

Majorka – ile trwa lot?

Lot na Majorkę jest podyktowany ilością oraz długością przesiadek, które mu towarzyszą. Najkrótsze, bezpośrednie połączenie lotnicze zajmuje jednak nieco ponad 3 godziny.

Majorka – jak szybko leci samolot?

Samoloty rejsowe na trasie Polska – Hiszpania latają z prędkością 850 kilometrów na godzinę. Warto pamiętać, że wspomniana szybkość może być jednak w dużej mierze podyktowana warunkami atmosferycznymi występującymi w trakcie lotu.

Majorka – jak wysoko leci samolot?

Samoloty na trasach międzynarodowych latają w optymalizujących bezpieczeństwo korytarzach powietrznych znajdujących się na około 10 kilometrach wysokości.

Czy są bezpośrednie loty na Majorkę z Polski?

Obecnie do Palma de Mallorca można znaleźć bezpośrednie loty czarterowe lub obsługiwane przez linie lotnicze Ryanair. Większość połączeń opiera się na lotach tranzytowych przez hiszpańskie miasta kontynentalne, takie jak Walencja, Barcelona czy Alicante.