Ile trwa lot na Hawaje. Zobacz ile leci się na Hawaje

Ile trwa lot na Hawaje? Sprawdź ile leci się na Hawaje

Hawaje są najmłodszym ze stanów, należących do Stanów Zjednoczonych. Jest to także jedyny stan, który znajduje się wyłącznie na wyspach. Stolicą tego egzotycznego miejsca jest Honolulu. Jest to także cel wielu podróży turystów i to nie bez powodu.

Czas lotu na Hawaje
Czas lotu na Hawaje / shutterstock.com / SCStock

Ile się leci na Hawaje z Polski?

Planując wakacje na Hawajach, warto dowiedzieć się nie tylko kiedy lecieć na Hawaje, ale również ile trwa lot na Hawaje z Polski. Ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, gdyż w zależności od miejsca wylotu, to, ile trwa lot z Polski na Hawaje, może się różnić. Należy także nastawiać się na przesiadki, gdyż niestety nie istnieje bezpośredni lot z Polski.

Hawaje
Hawaje
Średni czas lotu:
25 g. 36 m.
Wakacje na Hawajach już od 5 500 zł za osobę

Przykładowo, z Warszawy do Honolulu można lecieć zarówno 20, jak i 30 godzin. Wszystko zależy od liczby przesiadek podczas podróży. Zastanawiając się nad tematem „Polska Hawaje ile trwa lot?” należy faktycznie nastawiać się na przesiadki i oczekiwanie na lotnisku na kolejny samolot.

Sprawdź również ile trwa lot na Sycylię

Z jakich miast polecimy na Hawaje?

Na Hawaje można dostać się z różnych polskich miast. To, ile się leci z Polski na Hawaje, zależy także od lotniska, które zostanie wybrane za punkt startowy. Loty dostępne są z różnych lotnisk. Między innymi z Warszawy, Gdańska, Wrocławia czy Krakowa można podróżować na Hawaje. Ile trwa lot? Wszystko zależy od dystansu, jaki będzie musiał pokonać samolot.

Hawaje - czas lotu
Hawaje – czas lotu / shutterstock.com / Kuznetcov_Konstantin

Jeżeli wcześniej nie organizowało się całego wyjazdu, czas podczas przesiadek można zagospodarować na przeglądanie atrakcji na Hawajach. W ten sposób lepiej przygotuje się podróż, szczególnie jeżeli wcześniej nie miało się na to czasu. I tak ten czas należy spędzić w okolicy lotniska, więc można go przynajmniej dobrze zagospodarować. A znaleźć można naprawdę ciekawe atrakcje.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Hawaje?

Podczas startu, samolot jest w stanie rozwinąć prędkość od 170 do 330 kilometrów na godzinę. Gdy znajduje się już w powietrzu, standardowy samolot pasażerki może osiągnąć prędkość od 800 do nawet 1000 kilometrów na godzinę. Tak wysoka prędkość umożliwia odbycie podróży nawet na dużym dystansie w stosunkowo krótkim czasie. To, ile leci się na Hawaje, zależeć będzie również od samego modelu maszyny. 

od:
5 500 zł
Spędź niezapomniane wakacje na Hawajach

Zobacz najlepsze oferty

Być może warto zaplanować także inne atrakcje, gdy już odbędzie się lot na Hawaje. Czas może także zostać spędzony w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Chcąc udać się z wycieczką do USA, warto sprawdzić atrakcje w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także ile leci się na Polinezję Francuską

Na jakiej wysokości leci samolot na Hawaje?

Samoloty muszą znajdować się na odpowiedniej wysokości z konkretnych przyczyn. Zwykle lot na Hawaje będzie miał miejsce na wysokości od 10 do 13 kilometrów nad ziemią. Jest to głównie spowodowane kosztami, które leżą po stronie firm lotniczych. Im samolot znajduje się wyżej, tym powietrze stawia mniejszy opór, a więc zużywana jest mniejsza ilość paliwa. Co więcej, samolot może lecieć szybciej, co już samo w sobie wpływa na lot na Hawaje. Ile trwa lot na takiej wysokości? To zależy także od warunków atmosferycznych, które na swojej drodze napotka maszyna.

Hawaje - ile trwa lot
Hawaje – ile trwa lot / shutterstock.com / Martin M303

Należy zaznaczyć, że pasażerowie będą mogli cały ten czas lotu spędzić wygodnie w siedzeniach. Każdy model samolotu zaprojektowano z uwzględnieniem konkretnej wysokości, na której będzie on się najlepiej poruszał. Pozwala to na uniknięcie choćby tych niekorzystnych warunków atmosferycznych, które znacząco i negatywnie wpłynęłyby na cały lot. W związku z tym to, ile się leci na Hawaje, zależeć będzie także od wysokości.

Kiedy szukać tanich lotów na Hawaje?

Możliwe jest zaoszczędzenie całkiem sporej sumy pieniędzy, jeżeli odpowiednio będzie się przeglądać różne oferty lotów na Hawaje. Zazwyczaj najtańsze bilety można odnaleźć we wtorki przed godziną 14. Podobna sytuacja może mieć miejsce w środy i czwartki, również przed tą godziną. Nie są to jednak wszystkie czynniki, które mogą pomóc pasażerowi w znalezieniu najlepszego lotu. Przy całym procesie warto zachować dużo elastyczności i najpierw zająć się rezerwacją lotu, a dopiero w następnej kolejności hotelu. Z tego powodu łatwiej będzie znaleźć tani lot na Hawaje.

od:
5 500 zł
Spędź niezapomniane wakacje na Hawajach

Zobacz najlepsze oferty

Co więcej, tańsze oferty lotów zazwyczaj pojawiają się poza sezonem. Są to miesiące od lutego do maja oraz w drugiej części roku, w październiku i listopadzie. Z kolei najwięcej wydaje się na loty na Hawaje w lecie, a także na przełomie roku, gdyż wielu turystów wybiera się tam na Sylwestra. Stosując powyższe zasady, można znaleźć naprawdę ciekawe okazje w egzotycznym miejscu. Warto także zwrócić uwagę na oferty last minute, gdyż w trakcie tych kilkudziesięciu godzin przed lotem, można odnaleźć prawdziwe perełki.

Czytaj też jak długo leci się do Kenii

Hawaje – ile trwa lot?

Długość lotu zależna jest w dużej mierze od przesiadek i wybranego lotniska. Może trwać od 20 godzin, do nawet 30. Należy przecież przebyć całkiem sporą odległość.

Hawaje – jak szybko leci samolot?

Przeciętny samolot będzie podróżował ze średnią prędkością na poziomie 800-1000 kilometrów na godzinę. Jest ona w dużej części uzależniona od warunków atmosferycznych.

Hawaje – jak wysoko leci samolot?

Najlepsze warunku dla samolotów znajdują się w przestrzeni między 10 i 13 kilometrem nad ziemią. Na niższej wysokości powietrze stawia już za duży opór, a wyżej jest już zbyt niewiele tlenu.

Czy są bezpośrednie loty na Hawaje z Polski?

Niestety na ten moment nie istnieją bezpośrednie loty na Hawaje z Polski, przez co turyści muszą nastawić się na pewne przesiadki. Zazwyczaj trzeba się liczyć z minimalnie dwiema.