Ile trwa lot na Maderę. Sprawdź ile się leci na Maderę

Ile trwa lot na Maderę? Sprawdź ile leci się na Maderę

Madera to wspaniałe miejsce, które słynie z wielu plaż oraz przepięknej pogody. Nic dziwnego, że południowa kultura jest więc pociągająca dla naszych rodaków, którzy tłumnie odwiedzają różnego rodzaju wyspy. Bez dwóch zdań Madera jest jedną z nich, natomiast chcąc dowiedzieć się więcej o tym, czy Madera to idealny wypad, zachęcamy was do przeczytania naszego tekstu. Ponadto odpowiemy sobie na pytanie, jak szybko można dolecieć na Maderę i z jakich miast.

Ile się leci na Maderę z Polski?

Warto wyjaśnić temat, ile się leci na Maderę. Kwestia tego, lot na Maderę ile trwa jest uzależnione od tego, z jakiego miejsca startujemy. Czas lotu z Warszawy do Funchal, gdzie jest lotnisko, to około 5,5h.

Czas lotu na Maderę
Czas lotu na Maderę / iStock.com / Leonid Sorokin

Nie jest to długo, natomiast wystarczająco na tyle, żeby się przespać w samolocie, skorzystać z oferty cateringowej czy też poczytać książkę. Warto wykorzystać ten czas na to, aby przygotować się mentalnie na szaleństwa, które będą na nas czekać na miejscu.

Madera
Madera
Średni czas lotu:
5 g. 36 m.
Wakacje na Maderze już od 1 629 zł za osobę

Bardzo ważnym wątkiem w kontekście, ile trwa lot z Polski na Maderę jest to, bezpośrednio można na miejsce dotrzeć tylko i wyłącznie z Warszawy oraz czasem z Katowic, jednak z pozostałych miastach trzeba liczyć na przesiadki. Przeważnie jednak jest to tylko jedna, więc jak najbardziej można wytrzymać całą podróż bez większego zmęczenia.

Sprawdź również jak długo leci się do Portugalii

Z jakich miast polecimy na Maderę?

Na samym wstępie zaznaczymy, że w kontekście wyspy jaką jest Madera, to ile trwa lot jest uzależnione od miejsca, którego rozpoczynamy naszą podróż. Na miejscu są dostępne 2 lotniska: w Funchal oraz Porto Santo, które jednak jest oddalone o wiele dalej od Madery. Trzeba jednak zaznaczyć, że sporym plusem jest to, że w naszym kraju można dolecieć z kilku miast. Owszem, w kontekście różnic to ile się leci na Maderę z Krakowa czy Warszawy czasem ma spore znaczenie, bo dla przykładu z Warszawy dolecimy jak już mówiliśmy w 5,5h, natomiast z Wrocławia lot może trwać nawet 8h.

Ile się leci na Maderę
Ile się leci na Maderę / iStock.com / k_kalinina

Wymieniając jednak miasta, z których dotrzemy z Polski na nasze wczasy all inclusive na Maderze, to trzeba wyróżnić:

  • Wrocław
  • Katowice
  • Poznań
  • Gdańsk
  • Kraków
  • Warszawa

Z jaką prędkością leci się samolotem na Maderę?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na najlepsze last minute na Maderę, to na drugi plan schodzą inne wątki. Warto jednak wiedzieć chociażby dla samej ciekawostki to, z jaką prędkością leci się na Maderę. Owszem, lot na Maderę czas jest istotny, natomiast równie istotne może być to, że samolot na Maderę pędzi z prędkością od 800 do 1000 km/h. Jasne, nie każda maszyna pędzi z tak samo, bo są modele mogą rozwinąć większą prędkość.

od:
1 629 zł
Wakacje na Maderze!

Sprawdź najlepsze oferty

Takie rzeczy jak to, ile trwa lot na Maderę jak najbardziej uzależnione od prędkości. Należy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze samoloty lecą z maksymalną prędkością, ponieważ pojawią się pewne problemy w locie, co sprawia, że pilot musi zmniejszyć prędkość.

Zobacz także ile leci się do Francji

Na jakiej wysokości leci samolot na Maderę?

Mając wiedzę na temat tego, ile się leci z Polski na Maderę oraz to, z jaką prędkością poruszają się samoloty, równie ważną informacją może być to, na jakiej wysokości leci samolot na Maderę. Samolot na relacji Polska – Madera i to ile trwa lot już wiemy, a co do samej wysokości, to jest to około 10 tysięcy metrów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że trudno jest sobie to wyobrazić, ale taka jest prawda. Szczególnie trudno jest to pojąć wtedy, kiedy jesteśmy w kokpicie i wszystko to, co widzimy na ziemi staje się dla nas takie małe.

Madera - ile trwa lot
Madera – ile trwa lot / iStock.com / Artur Niedzwiedz

Pomimo tego, że samolot przeważnie leci na wysokości 10 km, to jednak zdarza się, że schodzi niżej, ponieważ są niesprzyjające warunki i nie może wzbić się tak wysoko. Na samym końcu najważniejsze jest bezpieczeństwo i może być tak, że na miejsce dotrzemy z niewielkim opóźnieniem, ale jednak będziemy cali i szczęśliwi.

Kiedy szukać tanich lotów na Maderę?

Tak naprawdę to, ile leci się z Polski na Maderę nie jest uzależnione od pory roku. Przeważnie można dotrzeć tam w takim samym czasie zimą, jak i latem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że niektórzy omijają tak popularne kurorty jak Madera w okresie letnim, ponieważ jest tam wielu turystów. Można jednak powiedzieć, że ile osób, tyle jest gustów. Aspekt finansowy jest nie bez znaczenia, ponieważ latem jest po prostu drożej, natomiast gdy zaczyna się wrzesień i październik, to ceny po prostu spadają. Sporym plusem jest to, że pogoda na Maderze jest świetna przez cały rok i nawet w takim miesiącu jak listopad średnia temperatura to 19 stopni.

od:
1 629 zł
Wakacje na Maderze!

Sprawdź najlepsze oferty

Kwestią istotną jest to, kiedy szukamy tanich lotów. Polecamy poświęcać na to kilka minut dziennie, ponieważ rzeczywiście może okazać się, że trafimy na świetną promocję i tym samym zakupimy bilet za niewielką cenę. W dobie Internetu znalezienie wszelkich ofert również nie wymaga wielkiego wysiłku, także każdego dnia możemy śledzić ofertę linii lotniczych.

Czytaj też ile trwa lot na Zanzibar

Madera – ile trwa lot?

Lot na Maderę trwa przeważnie 5,5h, o ile lecimy z Warszawy czy Katowic. Jeżeli jednak wybieramy inną destynację, to trzeba się liczyć z dłuższym czasem przelotu.

Madera – jak szybko leci samolot?

Samolot lecący na Maderę leci z prędkością od 800 do 1000 km/h.

Madera – jak wysoko leci samolot?

Wysokość samolotu lecącego na Maderę to ok. 10 tysięcy metrów. Należy jednak powiedzieć, że w razie gorszych warunków pilot schodzi na niższą wysokość.

Czy są bezpośrednie loty na Maderę z Polski?

Bezpośrednie loty na Maderę są dostępne tylko z Warszawy, chociaż też się, że znajdziemy połączenie z Katowic. Niestety, lot z innych miast wymaga przesiadki, chociaż nie powinno być to przeszkodą.