Ile trwa lot do Francji. Zobacz ile leci się do Francji

Ile trwa lot do Francji? Zobacz ile leci się do Francji

Zdarza się, że musimy lecieć w interesach bądź też wybieramy Francję jako kraj, w którym spędzimy wakacje. Nie ma co ukrywać, jest to kraj, który słynie ze sztuki i postrzegamy Francuzów jako osoby inteligentne mające pewien gust, szyk oraz klasę. Do Francji można dojechać również za pomocą autokaru czy swojego środka transportu, natomiast warto też jak można podróżować za pomocą samolotu. Aby się dowiedzieć tego, ile powinna potrwać taka podróż i jakie są możliwości przylotu, zachęcamy do tego, żeby przeczytać nasz tekst.

Czas lotu do Francji
Czas lotu do Francji / shutterstock.com / Catarina Belova

Ile się leci do Francji z Polski?

Kwestia tego, ile się leci do Francji jest ważna, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że jest to kraj europejski, to tak naprawdę połączenia są bardzo wygodne. Jasne, często Francję postrzegamy jako kraj osób, które niekoniecznie chcą się komunikować innym językiem niż francuski, więc jeżeli będziemy chcieli wrócić do Polski, to warto opanować podstawowe zwroty, jak przywitanie po francusku i tym samym będzie nam łatwiej w różnego rodzaju kawiarniach czy miejscach publicznych.

Francja
Francja
Średni czas lotu:
2 g. 35 m.
Wakacje we Francji już od 1 646 zł za osobę

Sama kwestia długości lotu również nie jest dość rozciągła w czasie, ponieważ średni czasu lotu to 2 godziny i 35 minut. Owszem, mogą zdarzyć się dłuższe loty, bo też wynika to z tego, z jakiego miejsca w Polsce ruszamy, jednak nie są to takie różnice, abyśmy mogli mówić, że lot do Francji czas jest zbyt długi. To idealny moment na dłuższą drzemkę, gdyż nie będzie trzeba się przesiadać, tylko bezpośrednio wylądujemy na miejscu.

Sprawdź również ile trwa lot do Meksyku

Z jakich miast polecimy do Francji?

Poza pytaniami dotyczących tego, ile się leci z Polski do Francji. Tak naprawdę nie ma tutaj żadnych problemów, ponieważ do kraju ze stolicą w Paryżu dolecimy z wielu miast w naszym kraju. Planując urlop all inclusive we Francji dużym plusem jest to, że nie trzeba przemieszczać się z miasta do miasta, a przynajmniej te podróże nie są odległe.

Francja - czas lotu
Francja – czas lotu / shutterstock.com / Catarina Belova

Oczywiście, największy przywilej mają mieszkańcy wielkich miast jak Kraków czy Warszawa, bo tam lotnisko obsługuje loty do wielu krajów. W przypadku mniejszych miejscowości nie zawsze liczy się to, ile leci się do Francji bezpośrednio, ale również trzeba wliczyć dojazd na lotnisko.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

Co ciekawe, lot do Francji czas można ograniczyć, ponieważ samoloty latają z takich miast jak Poznań, Wrocław, Katowic, a nawet mniejszych miast jak Nowy Dwór Mazowiecki. Oczywiście, gorzej mają mieszkańcy regionów naszego kraju, w których ciężko o lotnisko, czyli tak naprawdę zachód i wschód, jednak sieć kolejowa jest na tyle dobrze stworzona, że dotarcie do powyższych miast nie powinno stanowić żadnego kłopotu.

Zobacz także jak długo leci się samolotem do Tajlandii

Z jaką prędkością leci się samolotem do Francji?

Nie od dziś wiadomo, że najszybszym środkiem transportu jest samolot. Często zastanawiamy się nad tym, ile się leci do Francji, ale też jak szybko przemieszcza się maszyna. Oczywiście, samolot samolotowi nierówny, natomiast korzystając z Francja wycieczki last minute niekoniecznie będzie to dla nas najważniejsze. Przede wszystkim liczy się to, aby dotrzeć sprawnie, bezstresowo i przede wszystkim cało. Poza tym, że samolot jest najszybszym środkiem, to w dodatku jest też najbezpieczniejszym.

Francja - ile trwa lot
Francja – ile trwa lot / shutterstock.com / David CJ

Tak jak powiedzieliśmy, naturalnym jest to, że prędkość rozwijana przez samolot jest uzależniona od tego, jaką maszyną podróżujemy. Turystyczne awionetki poruszają się z o wiele mniejszą prędkością, bo „tylko” 300 km na godzinę, natomiast ile trwa lot z Polski do Francji samolotem pasażerskim? Prędkość szacuje się na od około 800 do 1000 km na godzinę. W dodatku, spore znaczenie będzie mieć typ maszyny; czy będzie to Boeing 747 czy też 737.

Czytaj też ile leci się do Egiptu

Na jakiej wysokości leci samolot do Francji?

Często nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tego, jak wielka wysokość dzieli ziemię od kabiny samolotu. Wolimy skupiać się nad tym lot do Francji ile trwa aniżeli na tym, jak wysoko jesteśmy. Jest to oczywiste, ponieważ łatwiej nam to zmierzyć.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeżeli jednak chodzi o samoloty, to wysokość przelotowa wynosi 10 kilometrów. Oczywiście, za tym stoją określone powody, tak jak na przykład rodzaj samolotu. Airbusy A320-200 Condor mogą się wznieść na wysokość prawie 12 kilometrów, a z kolei Boeingi 737 na wysokość ponad 13 kilometrów.

Ile się leci do Francji
Ile się leci do Francji / shutterstock.com / Sergii Zinko

Jeżeli chodzi o to, z jakiej wysokości możemy oglądać francuskie plaże, to szacuje się, że jest to około 10 km. Co ciekawe, krajowe loty są na niższej wysokości, natomiast wysokość sprawia, że lot do Francji czas jest odrobinę inny, a też jest to uzależnione jak wspomnieliśmy, od rodzaju maszyny.

Kiedy szukać tanich lotów do Francji?

Na to pytanie można odpowiedzieć dwojako, ponieważ są osoby, które szukają tanich lotów pod wpływem chwili, ale są też osoby, które mają dokładnie zaplanowany harmonogram wakacji i próbują znaleźć tanie loty właśnie na ten okres.

Na pewno warto zaplanować też to, jakie pamiątki z Francji warto przywieźć. Dużym plusem jest to, że Francja ile trwa lot nie jest długi, ponieważ jest to około 2,5h, także ten czas w samolocie będzie dobrze spożytkowany.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć, że najlepiej wtedy, gdy ma się pewność, że się chce tam lecieć. Wiąże się to z posiadaniem określonego zasobu gotówki, jednak tak naprawdę to, ile trwa lot do Francji nie jest uzależnione od pory roku. Szukać tanich lotów do Francji można przez cały rok, natomiast nie ma określonej metody, która sprawiałaby, że warto robić to wtedy, a nie w innym terminie. Chcąc zaoszczędzić jak najwięcej, najlepiej szukać lotów poza sezonem, kiedy ceny na miejscu są niższe. Wtedy to, polska Francja ile trwa lot i ile kosztuje będzie mniej istotne, ponieważ będzie to zdecydowanie niższa cena niż szczególnie latem.

Aplikacja

Sprawdź również jak długo trwa lot na Dominikanę