Ile trwa lot do Indii. Sprawdź ile leci się do Indii

Ile trwa lot do Indii? Sprawdź ile leci się do Indii

Indie są państwem będącym jedną z czołowych gospodarek światowych. Wysoce rozwinięty przemysł, nowoczesne technologie i kultura indyjska coraz częściej goszczą na rynku i salonach europejskich. Kontakty handlowe pomiędzy Indiami a państwami europejskimi, w tym również z Polską są codziennością. Prowadzenie handlu i nadzorowanie prowadzonych przedsiębiorstw ana terenie Indii wymaga nierzadkich wizyt, odbywanych najczęściej drogą lotniczą. Co więcej Indie – z uwagi na zupełnie odmienną kulturę od kultury europejskiej czy amerykańskiej- stały się częstym celem podróży i wakacji. Indyjska kinematografia, cud świata- Taj Mahal, słonie i cudowne zachody słońca są bardzo kuszące dla głodnych egzotycznych podróży Europejczyków, w tym coraz częściej Polaków. Tak więc lot do Indii – ile trwa?

Czas lotu do Indii
Czas lotu do Indii / shutterstock.com / Guzel Gashigullina

Ile leci się do Indii z Polski?

Ile trwa lot do Indii? To zależy, na jaki rodzaj lotu się zdecydujemy oraz na jakie warunki atmosferyczne trafimy. W przypadku dużej ilości przesiadek lub długiego czasu oczekiwania na samolot, do którego będziemy się przesiadać-sam lot do Indii i czas oczekiwania mogą dać nam długi czas całej podróży. Zatem ile leci się do Indii, biorąc pod uwagę przesiadki? W przypadki bezpośredniego lotu Polska – Indie, ile trwa podróż? Czas lotu do Indii określany jest jako średni czas przebywania samolotu pasażerskiego w powietrzu- liczony jest od momentu rozpoczęcia startu do momentu lądowania. Pod uwagę przy wyliczeniach brane są loty wykonywane w ciągu ostatniego roku.

Indie
Indie
Średni czas lotu z przesiadkami:
11 g. 50 m.
Wakacje w Indiach już od 6 500 zł za osobę

Bezpośredni czas lotu oscyluje średnio w granicach od 7 do około 8 godzin i 50 minut. Do tego czasu, w przypadku podróży z przesiadkami, należy doliczyć czas oczekiwania na lotniskach, na których będziemy czekali na kolejny samolot. Skąd takie różnice? Różnice w tym, ile leci się z Polski to Indii, są również spowodowane wyborem miejsca docelowego. Indie są bardzo rozległym państwem, dlatego lądowanie na zachodzie tego państwa bardzo skróci podróż w porównaniu do lądowania na jego wschodnim krańcu.

Sprawdź również ile trwa lot do Jordanii

Z jakich miast polecimy do Indii?

Poszukując połączeń do Indii , zapewne zastanawiamy się jak duże są różnice w tym, ile leci się z Polski do Indii w zależności od lotniska, z którego wystartujemy. Indie – ile trawa lot z poszczególnych polskich miast?

Indie - czas lotu
Indie – czas lotu / shutterstock.com / AlexAnton

Średni czas lotu z lotniska im. Chopina w Warszawie wynosi 8 godzin 16 minut. Loty do Indii posiada ponadto w ofercie wiele polskich lotnisk międzynarodowych, m. in. Gdańsk, Kraków, Rzeszów, Katowice, Wrocław, Poznań czy Szczecin.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Indii?

Zgodnie ze średnim czasem przelotu z lotniska w Warszawie – stolicy Polski – do stolicy Indii – Delhi, który wynosi około 8 godzin i biorąc pod uwagę odległość, jaką ma do pokonania samolot można określić średnią prędkość samolotu.

od:
6 500 zł
Goa – wakacje w Indiach

Sprawdź oferty na podróż do Indii, Goa

Jest to w przybliżeniu, dla samolotu pasażerskiego, 500 mil na godzinę, co równoważne jest prędkości około 805 km/h. Prędkość przelotowa samolotu osiągana jest po osiągnięciu odpowiedniej wysokości. Tak więc podróżowanie z prędkością około 500 mil na godzinę trwa nieco krócej niż sam czas lotu.

Zobacz także ile się leci do Izraela

Na jakiej wysokości leci samolot do Indii?

Wysokość lotu samolotu, czyli tzw. wysokość przelotowa (pułap) jest wysokością, jaka osiągana jest przez samolot i na której kontynuowany jest lot. Pułap lotu jest zależny od rodzaju samolotu oraz od poleceń kontrolerów lotu, którzy dbają o bezkolizyjne poruszanie się samolotów w przestrzeni powietrznej. 

Indie - ile trwa lot
Indie – ile trwa lot / shutterstock.com / ImagesofIndia

Średnia wysokość przelotowa samolotów pasażerskich na trasach międzynarodowych, podawana przez jednego z popularnych przewoźników wynosi około 10-11 tysięcy metrów.

Kiedy szukać tanich lotów do Indii?

W okresie wzmożonego ruchu na trasie można wyszukać okazyjne loty na wakacje w Indiach. Wysoki sezon to okres, w którym raczej ciężko znaleźć atrakcyjne, przecenione oferty lotów do Indii. Jest to czerwiec, lipiec i sierpień. Wtedy lepiej unikać oferowanych okazji, ponieważ ceny bywają zawyżone z uwagi na duże zainteresowanie podróżami.

od:
6 500 zł
Goa – wakacje w Indiach

Sprawdź oferty na podróż do Indii, Goa

Warto sprawdzić oferty first minute, gdzie organizator wlicza już cenę lotu w koszt wycieczki. Trzeba też wziąć pod uwagę to kiedy najlepiej jechać do Indii, aby w tym okresie szukać przelotów. Najtańszym miesiącem, zgodnie ze statystykami, jest miesiąc wrzesień. Wtedy najkorzystniej jest bookować bilety.

Czytaj też jak długo leci się samolotem do Wietnamu

Indie – ile trwa lot?

Bezpośredni lot z Polski do Indii trwa od około 7 godzin do około 8 godzin i 50 minut w zależności od miejsca docelowego podróży. Czas lotu może wydłużyć się z uwag na warunki atmosferyczne. Natomiast do czasu podróży należy doliczyć czas procedur okołolotniskowych i przesiadek.

Indie – jak szybko leci samolot?

Przeciętna prędkość osiągana przez samolot pasażerski na danej trasie określana jest na podstawie średniej czasu lotów za rok poprzedni, który liczony jest od momentu startu samolotu do momentu lądowania (czas przebywania samolotu w powietrzu). Na trasie Warszawa-Delhi średnia prędkość lotu wynosi około 500 mil na godzinę, czyli około 805 km/h.

Indie – jak wysoko leci samolot?

Samolot na trasie międzynarodowej Polska- Indie leci średnio na wysokości około 10-11 tysięcy metrów- po osiągnięciu wysokości przelotowej.

Czy są bezpośrednie loty do Indii z Polski?

Tak, bezpośrednie loty z Polski do Indii oferowane są przez kilka międzynarodowych linii lotniczych, oferujących swoje usługi na terenie naszego kraju. Bezpośrednie loty do Indii można odbyć z kilku międzynarodowych lotnisk w Polsce, m. in. z lotniska w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie czy Szczecinie.