Ile trwa lot do Tanzanii. Sprawdź ile leci się do Tanzanii

Ile trwa lot do Tanzanii? Sprawdź ile leci się do Tanzanii

Tanzania to państwo we wschodniej Afryce i jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Polskie biura podróży oferują wycieczki do Tanzanii niemal przez cały rok kalendarzowy. Afrykańskie kurorty słyną z wysokiego standardu usług oraz wyjątkowego lokalnego jedzenia. Ile trwa lot do Tanzanii? Ile się leci z Polski do Tanzanii?

Czas lotu do Tanzanii
Czas lotu do Tanzanii / iStock.com / Delbars

Ile się leci do Tanzanii z Polski?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile leci się do Tanzanii. To zależy od połączenia oraz linii lotniczych. Z uwagi na fakt, że jest to kierunek egzotyczny, zazwyczaj biura podróży czarterują loty, które umożliwiają turystom dotarcie do celu.

Tanzania
Tanzania
Średni czas lotu:
11 g. 40 m.
Wakacje w Tanzanii już od 4 500 zł za osobę

Można również samodzielnie zaplanować podróż, jednak najczęściej w ofercie są tylko loty z przesiadką lub bezpośrednie z sąsiednich państw (np. z Niemiec). Bezpośredni lot do Tanzanii z warszawskiego lotniska trwa 12 godzin. Pośrednie połączenia z wliczonym czasem przesiadki trwają nawet 22 godziny.

Ile trwa lot z Polski do Tanzanii? 

To, ile się leci do Tanzanii, często zniechęca osoby planujące spędzenie wakacji w afrykańskich kurortach. Należy jednak mieć na uwadze, że podróż zazwyczaj przebiega bezproblemowo, a na pokładzie samolotu, dzięki licznym udogodnieniom, czas upływa szybciej. 

Ile się leci do Tanzanii
Ile się leci do Tanzanii / iStock.com / GarryKillian

Sprawdź również jak długo leci się samolotem do Włoch

Z jakich miast polecimy do Tanzanii?

Tanzania to popularny kierunek lotu pośród polskich turystów. Oferują go zarówno linie międzynarodowe, jak i polski przewoźnik PLL LOT. Z uwagi na fakt, że to kierunek egzotyczny, ma go w ofercie mniej lotnisk, niż w przypadku europejskich destynacji.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Na urlop all inclusive w Tanzanii Polacy wylatują zazwyczaj z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina. Jeśli ktoś chce samodzielnie zaplanować swoje wakacje, może zdecydować się na wybranie lotu czarterowego z innych miast. Pasażerowie biur podróży rzadko zajmują wszystkie miejsca, dlatego warto sprawdzać na bieżąco połączenia. 

Z jaką prędkością leci się samolotem do Tanzanii?

Jeśli chodzi o lot do Tanzanii, czas trwania rejsu zamyka się zazwyczaj w kilkunastu godzinach. Według danych przedstawianych przez przewoźników realizujących loty do Tanzanii (m.in. Emirates Airlines, Qatar Airways, British Airways czy KLM) samolot zazwyczaj leci z prędkością od 800 do 1000 km/h.

Tanzania - czas lotu
Tanzania – czas lotu / iStock.com / Nuture

Zobacz także ile leci się do Macedonii

Na jakiej wysokości leci samolot do Tanzanii?

Biura podróży organizujące luksusowe wakacje w Tanzanii informują, że czarterowane przez nie samoloty pasażerskie latają na wysokości 10-13 km. To informacje zgodne z międzynarodowymi standardami.

Tanzania - ile trwa lot
Tanzania – ile trwa lot / iStock.com / Thomas Pommerin

Według zaleceń organizacji regulujących przepisy lotnicze, samoloty nie mogą wznosić się powyżej 13 km, gdyż ilość tlenu jest niewystarczająca i mogłaby uszkodzić silniki. Poniżej wskazanego pułapu 10 km powietrze jest natomiast zbyt gęste i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla elementów i podzespołów mechanicznych samolotu. 

Czytaj też ile trwa lot na Jamajkę

Kiedy szukać tanich lotów do Tanzanii?

Pogoda w Tanzanii zależy od pory roku. Najcieplej jest w miesiącach takich jak marzec, luty, grudzień. Wówczas na wakacje przylatują osoby, które chcą skorzystać z idealnej pogody do opalania się. Gdy u nas panuje lato, w Tanzanii również jest ciepło, jednak niebo zazwyczaj pozostaje zachmurzone. Dlatego Tanzania wycieczki last minute najlepiej sprzedają się zimą, kiedy w Polsce pada śnieg. W sezonie wakacyjnym państwo afrykańskie odwiedzają najczęściej osoby, które chcą skupić się na zwiedzaniu oraz poznawaniu tamtejszej kultury. 

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Połączenie Polska-Tanzania ile trwa lot zależy, czy będzie to połączenie realizowane przez międzynarodowych przewoźników, czy polskich (w tym przypadku mowa głównie o lotach czarterowych). To kierunek egzotyczny, a tamtejsze hotele i kurorty oferują ekskluzywne wakacje. Jednak w samym państwie ceny są dużo niższe niż w Polsce. Warto pamiętać o tym, podczas samodzielnej organizacji wyprawy do tego słynnego afrykańskiego państwa. 

Tanzania – ile trwa lot?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, lot do Tanzanii ile trwa, gdyż to zależy od połączenia, ale zazwyczaj będzie to od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin. Najczęściej im lot trwa dłużej, tym jego cena będzie atrakcyjniejsza, przesiadki realizowane są zazwyczaj w Katarze.

Tanzania – jak szybko leci samolot?

Oprócz informacji dotyczących tego, Tanzania ile trwa lot, Polacy szukają również często odpowiedzi na pytanie, jak szybko leci samolot do afrykańskiego państwa. Prędkość samolotu pasażerskiego to zazwyczaj to od 800 do 1000 km/h.

Tanzania – jak wysoko leci samolot?

Przewoźnicy oferujący loty pasażerskie raportują, że lot odbywa się na wysokości 10-13 km nad ziemią. Jest to wysokość rekomendowana przez międzynarodowe organizacje lotnicze i odpowiada ustalonym standardom w branży.

Czy są bezpośrednie loty do Tanzanii z Polski?

Tak, można znaleźć bezpośrednie połączenie z Warszawy do Tanzanii, jednak najczęściej mowa o lotach czarterowych, dlatego ważne jest bezpośrednie kontaktowanie się z biurami podróży organizującymi wycieczki do Afryki. Informacje o wolnych miejscach można znaleźć również na ich stronach internetowych. Bezpośrednie loty można znaleźć także z innych polskich lotnisk, takich jak Wrocław, Poznań czy Katowice.