Portugalia - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Portugalii
Portugalia - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Portugalii / shutterstock.com / Tiago Mateus
PlażePortugalia

Portugalia – plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Portugalii

Skopiuj link tego rankingu

Plaże w Portugalii - co warto o nich wiedzieć?

Portugalia to niezwykły, pełen atrakcji kraj, który przyciąga turystów nie tylko pięknymi plażami, ale również bogactwem historycznym i kulturowym. Wybierając się tam na wakacje można połączyć plażowanie ze zwiedzaniem i aktywnym wypoczynkiem. Poznaj najpiękniejsze plaże Portugalii i wybierz miejsce, które będzie idealne na urlop.

Plaże w Portugalii znajdują się głównie w zachodniej i południowej części kraju, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Większość z nich zapewnia malownicze widoki i niesamowite krajobrazy związane z klifami i wyżynami, które znajdują się tuż nad oceanem. Pomimo wysokich, często wręcz monumentalnych skał, najpiękniejsze plaże w Portugalii są w dużej mierze piaszczyste, rozległe, pokryte jasnym, miękkim piaskiem, który ładnie kontrastuje ze szmaragdową tonią oceanu. Wśród plaż znajdziemy zarówno takie, które są świetnie wyposażone i posiadają rozbudowaną infrastrukturę, jak i takie, które są bardziej dzikie, nietknięte ręką człowieka. Te drugie są idealne do kameralnego i spokojnego wypoczynku z dala od cywilizacji. Jeśli zastanawiasz się, która portugalska plaża będzie dla Ciebie odpowiednia, sprawdź nasze zestawienie 20 najlepszych plaż.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
1

Camilo Beach

Czytaj więcej

Wśród najpiękniejszych plaż Portugalii, jakie znajdujemy w licznych rankingach, bardzo często pojawia się Camilo Beach. Leży w południowej części kraju w miejscowości Lagos. Aby się do niej dostać, trzeba zejść z wysokiego klifu. Choć warto zatrzymać się także na nim na chwilę, aby podziwiać przepiękne widoki. Plaża na dole składa się z dwóch kilkudziesięciometrowych części, które oddzielone są wysoką skałą. Teren plaży jest piaszczysty, choć gdzieniegdzie pojawiają się bardziej kamieniste fragmenty. Bezpiecznie więc będzie zabrać ze sobą na plażowanie obuwie do chodzenia po wodzie. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, a turyści znajdą tutaj sporo udogodnień. Są miejsca, gdzie można wynająć plażowe leżaki czy parasole, nie brakuje wypożyczalni sprzętu wodnego. Są punkty gastronomiczne i stragany z przekąskami. Camilo Beach to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, zapalonych plażowiczów, a także amatorów sportów wodnych. Na plaży i w jej bliskiej okolicy z pewnością każdy znajdzie coś na miarę swoich wakacyjnych zainteresowań.

2

Falésia Beach

Czytaj więcej

Piękna, klimatyczna i bardzo rozległa plaża Falésia Beach znajduje się w turystycznym regionie Algarve. Jest bardzo długa, ciągnie się na 6 kilometrów. Pokryta jest piaskiem, a z tyłu, równolegle do plaży ciągną się wysokie, masywne klify. Plaża z pewnością spodoba się osobom, które szukają spokojnego i kameralnego wypoczynku. Na takiej długości każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie, z dala od innych turystów. Plaża nie posiada dużej i rozbudowanej infrastruktury, ale nie jest też typowo dziką plażą. Znajduje się tu wypożyczalnia leżaków czy katamaranów. Jednak baza gastronomiczna czy hotelowa znajduje się wysoko na klifie, co oznacza, że jeśli nie weźmiemy ze sobą na plażę jedzenia, a zgłodniejemy, trzeba się będzie wspinać na górę.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
3

São Rafael Beach

Czytaj więcej

Plaża São Rafael to popularne miejsce w regionie Algarve w odległości kilku kilometrów od miasta Albufeira. Plaża jest piaszczysta, pokryta jasnym, miękkim piaskiem. Z tyłu zamykają ją wysokie klify w pomarańczowym kolorze, które pięknie kontrastują ze szmaragdową wodą oceanu. Plaża zapewnia wspaniałe widoki, ale również dobrą infrastrukturę. To idealna miejscówka dla plażowiczów, a także amatorów sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Są miejsca, gdzie można zjeść regionalne przysmaki, nie brakuje też w okolicy miejsc noclegowych. Jeśli marzy się Tobie słoneczna Portugalia, plaża São Rafael będzie miejscem, które pod każdym względem zapewni udany i pełen wrażeń wypoczynek.

4

Marinha Beach

Czytaj więcej

Portugalia plaże ma wyjątkowo zachwycające pod względem widoków. Niemal na każdej spotkamy wysokie skały i klify, które sprawiają, że krajobraz jest wyjątkowo malowniczy. Jedną z plaż, którą zdecydowanie warto zobaczyć jest Marinha Beach w rejonie Algarve. Plaża jest pełna formacji skalnych i doskonała do plażowania i łapania promieni słonecznych. Osobom nastawionym na kąpiele w ciepłym oceanie może się jednak nie spodobać kamieniste i pełne glonów dno. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, przed wejściem na Marinha Beach znajdziemy bar z przekąskami, są też wypożyczalnie leżaków czy akcesoriów do nurkowania. Zwiedzanie podwodnego świata jest w tym miejscu wyjątkowo interesujące i dostarcza mnóstwa wrażeń. Jeśli marzy się Tobie piękna, portugalska plaża, urlop w okolicy Marinha Beach na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
5

Adraga Beach

Czytaj więcej

Przepiękne plaże Portugalia ma we wszystkich częściach swojego rozległego wybrzeża. Jednym z miejsc wartych uwagi na Riwierze Lizbońskiej jest Adraga Beach, plaża znajdująca się w odległości około 13 kilometrów od miejscowości Sintra. Plaża jest piękna, rozległa, piaszczysta, doskonale utrzymana i bardzo bezpieczna. O jakości wypoczynku w tym miejscu może świadczyć odznaka Błękitnej Flagi, którą otrzymują tylko najlepsze plaże na świecie. Na Adraga Beach można liczyć nie tylko na wyjątkowe widoki, ale również na dobrą infrastrukturę i sporo udogodnień. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu plażowego, a także akcesoriów do sportów wodnych. Wyjątkowo popularne są w tym miejscu surfing i windsurfing, a także pływanie łódkami czy katamaranami. Przy plaży znajdziemy dobrą ofertę gastronomiczną, a w bliskiej odległości także sporo miejsc noclegowych. Wypoczynek w tym miejscu będzie więc nie tylko pełen wrażeń, ale również bardzo komfortowy.

6

Martinhal Beach

Czytaj więcej

Plaża Martinhal Beach to kolejne miejsce na mapie Portugalii, które warto odwiedzić, jeśli nastawiamy się na opalanie, kąpiele w oceanie i sporty wodne. Plaża znajduje się w rejonie Algarve i ciągnie wzdłuż portu rybackiego Baleira. Jest piaszczysta, nie ma tutaj kamieni ani ostrych muszelek. Zejście do wody jest również łagodne i bezpieczne, a dno morskie bez uskoków. Warunki są w tym miejscu świetne do kąpieli nawet dla najmłodszych. Plaża oferuje sporo dodatkowych atrakcji i udogodnień. Są wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, można również wynająć leżak czy parasol, który ochroni przed palącym słońcem. W znajdujących się w okolicy knajpkach można natomiast spróbować pysznego, regionalnego jedzenia. Na Martinhal Beach warto wybrać się w poszukiwaniu słońca i atrakcji. Choć plaża jest znana i polecana, nie ma tutaj dużych tłumów i można znaleźć sporo miejsca na kameralny wypoczynek.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
7

Praia de Moledo

Czytaj więcej

Na hasło Portugalia najpiękniejsze plaże, na myśl przychodzi również Praia de Moledo. W odróżnieniu od innych popularnych plaż znajduje się ona na północy kraju. Zachwyca wspaniałymi warunkami naturalnymi, mnóstwem miejsca do plażowania i korzystania z uroków sportów wodnych. Na uwagę zasługuje potężny fort wybudowany na planie sześcioramiennej gwiazdy, który znajduje się na wyspie tuż przy plaży. Można wybrać się tam na wyprawę łódką w przerwie pomiędzy plażowaniem i innymi nadmorskimi atrakcjami. Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca, w którym można połączyć opalanie ze zwiedzaniem, Praia de Moledo na pewno spodoba się Tobie pod każdym względem.

8

Praia de Arrifana

Czytaj więcej

Praia de Arrifana to kolejna plaża w regionie Algarve, która zachęca do nadmorskiego wypoczynku. Jest długa, rozległa i piaszczysta. Choć z tyłu plaży znajdują się wysokie klify, sama plaża jest pozbawiona kamieni. Można tu bez obaw chodzić po wybrzeżu i po wodzie bez konieczności noszenia obuwia z gumową podeszwą. Plaża zapewnia świetne warunki do łapania promieni słonecznych i do kąpieli w ciepłym oceanie. Zejście do wody jest wygodne i bezpieczne, a ocean przy brzegu bardzo płytki i to przez kilkadziesiąt metrów. Można się tutaj spokojnie kąpać nawet, jeśli nie mamy zbyt dużych umiejętności pływackich. Oprócz pięknych widoków, Praia de Arrifana zapewnia również dobrą infrastrukturę. Znajdziemy tutaj wypożyczalnie akcesoriów do plażowania, sprzętu do sportów wodnych. Nie brakuje miejsc, gdzie można zjeść coś dobrego z lokalnej kuchni. W okolicy plaży znajdziemy hotele, pensjonaty i kempingi, gdzie każdy turysta znajdzie miejsca noclegowe na swoją kieszeń.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
9

Praia do Carvalho

Czytaj więcej

Praia de Carvalho znajduje się na południu Portugalii i jest doskonałym miejscem dla amatorów kąpieli słonecznych i wodnych, miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych. Plaża jest piaszczysta, rozległa, pokryta jasnym piaskiem. W wielu miejscach mogą jednak pojawiać się dosyć ostre muszelki, dlatego najlepiej jest zabrać ze sobą na plażowanie obuwie do chodzenia po wodzie. Plaża posiada rozbudowaną infrastrukturę, są tutaj miejsca, gdzie można wynająć leżaki i parasole plażowe, akcesoria do sportów wodnych, a także zjeść dobre, regionalne jedzenie. Jeśli jesteś na etapie szukania dla siebie idealnej plaży w Portugalii, Praia de Carvalho na pewno spodoba się Tobie pod każdym względem.

10

Odeceixe Beach

Czytaj więcej

Jeśli marzy się Tobie piękna, dzika plaża, Portugalia ma ich do zaoferowania naprawdę wiele. Jedną z nich jest Odeceixe Beach znajdująca się na zachodzie kraju na granicy rejonów Algarve i Alentejo. Plaża jest niedługa, ale dosyć szeroka. Z obu stron zamykają ją wysokie klify. Nie ma tutaj infrastruktury, to dzikie miejsce, w którym na pierwszy miejscu jest bezkresna przyroda. Na Odeceixe Beach można nie tylko plażować, to także bardzo dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych, surfingu i windsurfingu. Trzeba jednak cały osprzęt zabrać ze sobą – przy plaży nie ma żadnych wypożyczalni. Nie ma też punktów gastronomicznych, dlatego też przed plażowaniem przyda się zaopatrzenie w jedzenie i napoje.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
11

Praia Nova

Czytaj więcej

Praia Nova to kolejna dzika plaża na zachodzie Portugalii w rejonie Algarve. Miejsce idealnie wpisuje się w potrzeby turystów, którym marzy się cisza, spokój i przepiękne widoki. Plaża jest trudno dostępna, schodzi się do niej po stromej ścieżce. Z tego też względu jest mało uczęszczana i nie trzeba obawiać się tutaj tłumów. Choć plaża jest dzika i nie ma na niej żadnej infrastruktury, znajduje się dosyć blisko od cywilizacji. W odległości niezbyt długiego spaceru można znaleźć punkty gastronomiczne, miejsca noclegowe, a także wiele dodatkowych atrakcji.

12

Praia de Carvoeiro

Czytaj więcej

W poszukiwaniu pięknej, klimatycznej plaży w Portugalii, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania Praia de Carvoeiro, kolejna polecana plaża w regionie Algarve. Plaża jest piękna, piaszczysta, z tyłu graniczy z wioską rybacką, której białe domki efektownie wyglądają usadowione na skałach. Choć na plaży jest piasek, nie jest on zbyt wygodny do chodzenia na boso – sporo tu kamyczków i muszelek. To świetne miejsce dla plażowiczów, nieco gorsze warunki mają wielbiciele kąpieli w oceanie. Dno przy brzegu może być niebezpieczne, pojawiają się tutaj uskoki i nagłe spadki głębokości. Nie jest to więc odpowiednie miejsce do kąpieli dla małych dzieci czy nieumiejętnych pływaków. Można natomiast korzystać z uroków sportów wodnych. Na Praia de Carvoeiro dobre są warunki do surfingu i windsurfingu. Przy plaży znajdziemy wypożyczalnie sprzętu, a także dobre zaplecze gastronomiczne i noclegowe.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
13

Cova Redonda

Czytaj więcej

Plaża Cova Redonda jest nieduża, klimatyczna i choć znajduje się w popularnym regionie Algarve, leży w pewnym oddaleniu od innych plaż. Dzięki temu jest tu zdecydowanie spokojniej, a plażowicze mogą liczyć na kameralny wypoczynek. Plaża pokryta jest miękkim piaskiem, można tu bez obaw chodzić na boso, zarówno po wybrzeżu, jak i po morskim dnie. Miejsce jest odpowiednie dla rodzin z dziećmi – ocean przy brzegu jest łagodny, spokojny, a woda płytka. W okolicy Cova Redonda mamy możliwość wynajęcia sprzętu plażowego, akcesoriów do różnych sportów wodnych, są miejsca, gdzie można zjeść coś z regionalnej kuchni, nie brakuje też miejsc noclegowych. Jeśli nastawiasz się na spokojny wypoczynek i relaksujące plażowanie, Cova Redonda to sprawdzony i polecany kierunek.

14

Dona Ana Beach

Czytaj więcej

Wyjątkowo polecaną i uważaną za jedną z piękniejszych plaż w Portugalii jest Dona Ana Beach, znajdująca się w regionie Algarve w zatoce Lagos. Plaża nie jest długa, ma kilkaset metrów, ale w zupełności wystarcza plażowiczom nastawionym na spokojny relaks i wypoczynek. Jest tu miękki piasek, nie ma kamieni ani muszelek. Zejście do wody jest łagodne, a dno morskie bezpieczne. To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, sporo atrakcji znajdą również wielbiciele sportów wodnych. Plaża ma dobrą infrastrukturę, są tutaj wypożyczalnie leżaków, sprzętu sportowego. Nie brakuje też barów i knajpek, w których można zjeść coś dobrego w przerwie od plażowania. Jeśli szukasz miejsca, które będzie idealną wakacyjną destynacją, warto wybrać Dona Ana Beach.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
15

Berlengas Beach

Czytaj więcej

Plaża Berlengas znajduje się nie na głównym wybrzeżu Portugalii, a na jednej z wysepek, które znajdują się nieopodal wybrzeża. Ze względu na to, że aby się tu dostać, trzeba przypłynąć łodzią, plaża jest zdecydowanie kameralna i nie ma tutaj tłumów. Turyści mają do dyspozycji piękne widoki, piaszczyste nabrzeże, łagodne i bezpieczne zejście do wody. Połączenie wspaniałych krajobrazów i świetnych warunków do plażowania i sportów wodnych to gwarancja, że w tym miejscu nikt nie będzie się nudził i każdy wypocznie na miarę swoich potrzeb.

16

Benagil Cave Secret Beach

Czytaj więcej

Benagil Cave Secret Beach to jedno z bardziej niezwykłych i ciekawych miejsc w Portugalii. Znajduje się w pobliżu plaży Benagil leżącej w niewielkiej odległości od znanego miasta Faro. Plaża jest niezwykła, bo znajduje się w jaskini, która ma kopulasty kształt i dwa wejścia. Szczyt kopuły dawno temu się zawalił, dzięki temu do wnętrza wpada mnóstwo światła słonecznego. Niezwykła, magiczna plaża w jaskini zachwyca widokami, kolorami i piękną grą świateł. Można się tu dostać jedynie od strony wody – organizowane są tutaj rejsy z pobliskich plaż. Nie jest to miejsce idealne do plażowania, ale zdecydowanie warto się tu wybrać – to ciekawa atrakcja turystyczna, która z pewnością będzie świetnym pomysłem na zwiedzanie w przerwie od plażowania.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
17

Cascais Beach

Czytaj więcej

Wymieniając najpiękniejsze plaże w Portugalii, nie można zapomnieć o Cascais Beach znajdującej się na zachód od Lizbony. Plaża jest nieduża, ale bardzo klimatyczna. W okolicy sporo jest innych atrakcyjnych plaż, co sprawia, że Cascais Beach nie jest mocno zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Na plaży warunki są idealne do plażowania, kąpieli w oceanie, uprawiania sportów wodnych. Nie ma tu ostrych muszelek i kamieni, można chodzić na boso. W okolicy są wypożyczalnie parasoli i leżaków, akcesoriów do sportów wodnych, są też miejsca, gdzie można zjeść pyszne, regionalne jedzenie. Jeśli szukasz idealnego kierunku na wakacyjne aktywności, Cascais Beach na pewno spodoba się Tobie pod każdym względem.

18

Rocha Beach

Czytaj więcej

Idealnym miejscem do nadmorskiego wypoczynku w Portugalii jest również plaża Rocha Beach znajdująca się w regionie Algarve w miejscu, gdzie do oceanu uchodzi rzeka Arade. Ogromną atrakcją na plaży są wielkie formacje skalne, które ciągną się wzdłuż wybrzeża. Plaża jest jednak typowo piaszczysta, ma mnóstwo jasnego piasku, który został tu przywieziony. Pochodzi z pogłębiania pobliskiego portu. Rocha Beach oferuje wszelkie wakacyjne rozrywki i aktywności – plażowanie, kąpiele w ciepłym morzu, całe mnóstwo sportów wodnych, a także możliwość zwiedzania okolicznych atrakcji. Przy plaży jest zaplecze gastronomiczne, punkty usługowe, wypożyczalnie sprzętu, a w okolicy baza hotelowa oferuje noclegi dla różnych grup turystów. Rocha Beach to miejsce, które spełnia marzenia o wakacjach w słonecznych warunkach.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
19

Azenhas Beach

Czytaj więcej

Plaża Azenhas Beach znajduje się w niewielkiej miejscowości o takiej samej nazwie. Ciekawą atrakcją jest tutaj wioska z białymi domkami, które wyglądają jakby przyklejone do skał. Sama plaża jest nieduża, ale bardzo klimatyczna. Jest pokryta miękkim piaskiem, warunki do opalania i kąpieli w morzu są tutaj doskonałe. To idealne miejsce dla rodzin wypoczywających z dziećmi, a także dla osób, które szukają spokojnej, niewielkiej plaży z dala od dużych skupisk.

20

Ribeira do Cavalo Beach

Czytaj więcej

Nieduża i mocno ukryta plaża Ribeira do Cavalo Beach znajduje się w odległości 3 kilometrów od miasteczka Sesimbra. Jest trudno dostępna, dlatego nie ma na niej tłumów, choć zapewnia doskonałe warunki do plażowania i niezwykłe widoki. Aby się na nią dostać, trzeba najpierw znaleźć, a potem przejść szlak pomiędzy skałami. Jest on w miarę dobrze oznaczony, więc nie będzie z tym problemu. Podobnie jak z wędrówką, która nie jest trudna i radzą sobie z nią dobrze nawet małe dzieci. Plaża jest typowo dzika, nie ma tutaj żadnej infrastruktury, dlatego wszystko, czego potrzebujemy do plażowania, musimy zabrać ze sobą.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.

Plaże w Portugalii – piaszczyste czy kamieniste?

Plaże w Portugalii są mocno zróżnicowane. Wiele z nich to plaże piaszczyste, ale sporo jest również takich, które są połączeniem plaży piaszczystej i kamienistej.

Jaka jest najlepsza plaża w Portugalii dla rodzin z dziećmi?

Większość plaż w Portugalii to miejsca odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Wśród najbardziej polecanych warto wymienić: Camilo Beach, Praia de Arrifana, Sao Rafael, Dona Ana Beach.

Która plaża w Portugalii jest najlepsza do pływania?

Portugalskie plaże są idealne dla miłośników pływania w ciepłym oceanie. Świetne warunki znajdziemy między innymi na Adraga Beach, Martinhal Beach, Praia de Carvalho czy Cova Redonda.

Czy plaże w Portugalii są bezpieczne?

Plaże w Portugalii, które są polecane turystom, są pod każdym względem bezpieczne. Jeśli pojawiają się jakieś zagrożenia, plaże są odpowiednio oznaczone.

Plaże Portugalii – która najlepsza do surfowania?

Najlepsze warunki dla surferów znajdziemy na Adraga Beach, Praia de Moledo, Odeceixe Beach, Praia de Carvoeiro.