Plaża Ribeira do Cavalo Beach - Portugalia

Skopiuj link do tej plaży

Nieduża i mocno ukryta plaża Ribeira do Cavalo Beach znajduje się w odległości 3 kilometrów od miasteczka Sesimbra. Jest trudno dostępna, dlatego nie ma na niej tłumów, choć zapewnia doskonałe warunki do plażowania i niezwykłe widoki. Aby się na nią dostać, trzeba najpierw znaleźć, a potem przejść szlak pomiędzy skałami. Jest on w miarę dobrze oznaczony, więc nie będzie z tym problemu. Podobnie jak z wędrówką, która nie jest trudna i radzą sobie z nią dobrze nawet małe dzieci. Plaża jest typowo dzika, nie ma tutaj żadnej infrastruktury, dlatego wszystko, czego potrzebujemy do plażowania, musimy zabrać ze sobą.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Opis plaży Ribeira do Cavalo Beach

Słoneczne plaże Portugalii przyciągają pięknymi widokami, wysokimi skałami, malowniczymi klifami i wspaniałą, nadmorską atmosferą. Znajdziemy wśród nich duże plaże z dobrą infrastrukturą, a także niewielkie, kameralne i bardziej dzikie miejsca, zapewniające spokojny wypoczynek. Ribeira do Cavalo Beach to jedno z miejsc, które na pewno spodoba się miłośnikom dzikich plaż i spacerów wśród skał.

Portugalia jest krajem, który kojarzy się z bogatą historią, wspaniałą kulturą i dobrą kuchnią. Ale to także region zachwycający warunkami naturalnymi – od zachodu i południa Portugalia oblewana jest przez wody Oceanu Atlantyckiego. Ze względu na długą i zróżnicowaną linię brzegową Portugalia jest w stanie zaoferować turystom przeróżne plaże. Plaża Ribeira do Cavalo Beach, a także wiele innych plaż znajdujących się w pobliżu to miejsca, które spełniają oczekiwania różnych grup turystów. Na portugalskich plażach coś dla siebie znajdą osoby szukające spokojnego relaksu i opalania, jak i wielbiciele aktywnego wypoczynku, sportów wodnych, szusowania po falach czy nurkowania. Dużym atutem plaż w Portugalii są również warunki klimatyczne, które pozwalają na wypoczynek nie tylko w sezonie letnim. Także wiosną i jesienią można tutaj spędzać czas na słońcu i nad morzem. W ciągu roku w Portugalii jest ponad 300 słonecznych dni. Kraj leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Zimy praktycznie tutaj nie ma – w najchłodniejszych miesiącach nie ma mniej niż kilkanaście stopni. Można więc wybrać się na wakacje do Portugalii nawet w grudniu czy w styczniu. To dobry czas dla osób nastawionych na zwiedzanie. Plażowiczom poleca się jednak wyjazd w sezonie od wiosny do jesieni.

Ribeira do Cavalo Beach Portugalia to plaża dzika, dosyć ukryta i z tego względu do niedawna nieznana. Jeszcze jakiś czas temu z uroków plaży korzystali jedynie miejscowi, bo turyści nie byli w stanie na nią trafić. Plaża znajduje się w odległości około 3 kilometrów od miasteczka Sesimbra i aby się na nią dostać, trzeba wybrać się na spacer brzegiem morza. Nie jest to łatwą sprawą przede wszystkim dlatego, że trudno jest odnaleźć szlak ukryty pomiędzy skałami, klifami i bujną roślinnością. Sam szlak nie jest jednak trudny – można go pokonać nawet w japonkach. Małe dzieci też doskonale radzą sobie z tą trasą. Sama plaża jest nieduża, ukryta wśród skał, ale bardzo malownicza i pełna niezwykłych widoków. Choć jest to typowo dzika plaża, w sezonie jest tu sporo ludzi. Nie brakuje bowiem osób, które chcą uciec od cywilizacji, a jednocześnie mieć ją w zasięgu ręki, czyli w odległości kilku kilometrów. Ribeira do Cavalo Beach jest piaszczysta, ale zdarzają się tutaj także ostre kamienie, zarówno na brzegu, jak i w wodzie. Warto więc mieć ze sobą buty z gumową podeszwą – chodzenie na boso może być gdzieniegdzie zbyt bolesne i uciążliwe.

Ribeira do Cavalo Beach plaża

Ribeira do Cavalo Beach plaża / shutterstock.com / Mark Green

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie dzika i nieodkryta Portugalia, Ribeira do Cavalo Beach to plaża, która na pewno spełni te oczekiwania. Jest dzika, pozwala na przebywanie na łonie natury w miejscu, które jest praktycznie nietknięte ręką człowieka. Atrakcją na plaży są więc przede wszystkim warunki naturalne. Można tutaj korzystać z kąpieli słonecznych, a także wodnych – wejście do wody jest wygodne, przy brzegu jest płytko, a ocean ciepły i spokojny. Bez problemu pływać mogą tutaj nawet małe dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że przy plaży nie ma żadnej infrastruktury. Jeśli ktoś nastawia się na całodniowe plażowanie, musi zabrać ze sobą cały ekwipunek, przede wszystkim zapas napojów, przekąski na cały dzień, a także akcesoria do plażowania

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Czy plaża Ribeira do Cavalo Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Ribeira do Cavalo Beach to z pewnością wyjątkowe i malownicze miejsce, warto więc zobaczyć je, jeśli będziemy gdzieś w pobliżu. Jeśli chodzi o miejsca odpowiednie dla dzieci, zdania wśród turystów są podzielone. Niektórzy twierdzą, że rodzinny wypoczynek w tym miejscu może być idealny. Nie ma tutaj tłumów, hałasu, jest natomiast spokojna i kameralna atmosfera. Nie brakuje jednak także głosów, że plaża dla dzieci nie jest zbyt odpowiednia. Ciężko jest na nią dotrzeć, nie ma też żadnej infrastruktury, która ułatwiałaby życie turystom. Jeśli więc planujesz wakacje z rodziną w tej okolicy, musisz podjąć decyzję, czy na pewno warto się tu wybrać. Być może będzie to dobre miejsce na dzień aktywnego wypoczynku w przerwie od plażowania w bardziej dogodnych warunkach.

Plaża Ribeira do Cavalo Beach

Plaża Ribeira do Cavalo Beach / shutterstock.com / Liliana Marmelo

Nasza ocena plaży Ribeira do Cavalo Beach

Plaża Ribeira do Cavalo Beach jest w naszej ocenie jedną z najpiękniejszych dzikich plaż w całej Portugalii. Zachwyca przepięknym, malowniczym krajobrazem, łagodnym wybrzeżem, a także ciekawą trasą, która na nią prowadzi. Choć plaża jest dzika i pozbawiona jakiejkolwiek infrastruktury, regularnie odwiedzają ją duże ilości turystów, co świadczy o tym, że jest to miejsce warte uwagi i zobaczenia z bliska.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.