Plaża Praia de Carvoeiro - Portugalia

Skopiuj link do tej plaży

W poszukiwaniu pięknej, klimatycznej plaży w Portugalii, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania Praia de Carvoeiro, kolejna polecana plaża w regionie Algarve. Plaża jest piękna, piaszczysta, z tyłu graniczy z wioską rybacką, której białe domki efektownie wyglądają usadowione na skałach. Choć na plaży jest piasek, nie jest on zbyt wygodny do chodzenia na boso – sporo tu kamyczków i muszelek. To świetne miejsce dla plażowiczów, nieco gorsze warunki mają wielbiciele kąpieli w oceanie. Dno przy brzegu może być niebezpieczne, pojawiają się tutaj uskoki i nagłe spadki głębokości. Nie jest to więc odpowiednie miejsce do kąpieli dla małych dzieci czy nieumiejętnych pływaków. Można natomiast korzystać z uroków sportów wodnych. Na Praia de Carvoeiro dobre są warunki do surfingu i windsurfingu. Przy plaży znajdziemy wypożyczalnie sprzętu, a także dobre zaplecze gastronomiczne i noclegowe.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Opis plaży Praia de Carvoeiro

Plaże w Portugalii to miejsca, które doskonale wpisują się w ideę słonecznego wypoczynku. Do wyboru mamy zarówno duże, wielokilometrowe plaże, jak i mniejsze i bardziej kameralne. Jednym z ciekawych miejsc, w których można zaplanować wypoczynek, jest Praia de Carvoeiro, plaża, która zachęca do urlopu nie tylko w sezonie letnim.

Dlaczego warto wybrać się do Portugalii? Przede wszystkim, jest to wyjątkowy kraj o wielowiekowej historii, kulturze i tradycji. Sporo jest tu do zwiedzania, a piękne miasta i miasteczka zachwycają niepowtarzalnym klimatem. Portugalia to także niezwykłe warunki naturalne, piękne krajobrazy, miejsca idealne do spokojnego wypoczynku z dala od zgiełku. Nie można również zapominać o muzyce i pysznej, portugalskiej kuchni, która z pewnością zachwyci każdego. Plaże w Portugalii to także jeden z ważniejszych elementów jej klimatu i atmosfery. Ten zachodnioeuropejski kraj od zachodu i południa oblewany jest przez wody Oceanu Atlantyckiego. Plaż jest tutaj pod dostatkiem. Zarówno plaża Praia de Carvoeiro, jak i wiele innych plaż to miejsca, które pojawiają si w rankingach najpiękniejszych plaż Europy. Na słoneczny wypoczynek na portugalskich plażach można wybrać się nie tylko w sezonie letnim – kraj znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który sprawia, że warunki do plażowania są bardzo dobre także wiosną i jesienią.

Praia de Carvoeiro Portugalia zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku. Znajduje się w regionie Algarve, który słynie z wielu innych pięknych plaż. Plaża leży w niewielkiej zatoczce, z tyłu otoczona jest wysokimi, malowniczymi klifami. Sąsiaduje z piękną wioską rybacką, położoną na wzniesieniu, której białe domki pięknie kontrastują z błękitem wody i nieba. Plaża pokryta jest piaskiem, ale może być on ostry i szorstki, w wielu miejscach sporo jest również muszelek, które mogą utrudniać poruszanie się na boso. Na plażę najlepiej więc zabrać ze sobą specjalne obuwie do chodzenia po wodzie. Dno morskie w tym miejscu nie jest do końca bezpieczne, mogą pojawiać się uskoki i nagłe spadki głębokości, dlatego też nie jest to miejsce dobre do kąpieli dla małych dzieci czy osób, które w głębokiej wodzie czują się nie do końca pewnie. Jest to natomiast prawdziwy raj dla plażowiczów – można całymi dniami łapać promienie słoneczne, a w przerwach pomiędzy godzinami opalania korzystać z innych znajdujących się na plaży atrakcji.

Praia de Carvoeiro plaża

Praia de Carvoeiro plaża / shutterstock.com / DaLiu

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twojej słonecznej podróży jest Portugalia, Praia de Carvoeiro to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Przepiękne widoki, malownicze krajobrazy, potężne klify sprawiają, że pobyt tutaj dostarcza mnóstwa wrażeń. Przy plaży można również znaleźć dobrą infrastrukturę dla tych turystów, którzy podczas wakacji potrzebują udogodnień. W okolicy są miejsca, gdzie można wypożyczyć leżaki i parasole. Są wypożyczalnie akcesoriów do sportów wodnych. Można wybrać się na nurkowanie, surfing czy wyprawę łodzią po okolicznych wodach. Plaża Carvoeiro to także dobra oferta kulinarna – są tutaj miejsca, gdzie można kupić przekąski, a także zjeść pyszne dania portugalskiej kuchni. W okolicy znajduje się też kilka hoteli i miejsc oferujących noclegi. Coś dla siebie znajdą zarówno turyści szukający wypoczynku all inclusive Portugalia i na najwyższym poziomie, jak i osoby, którym wystarczy wygodny kemping.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Czy plaża Praia de Carvoeiro jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Praia de Carvoeiro to z pewnością miejsce zachwycające i zachęcające do wypoczynku nad pięknym morzem i w malowniczych warunkach. Jako miejsce urlopu z całą rodziną sprawdza się jednak połowicznie – owszem sporo tu piasku, a ciepła woda zachęca do kąpieli. Ale piasek bywa ostry i pełen muszelek, którymi można się pokaleczyć w trakcie zabawy. A woda nie jest bezpieczna, gdyż w tym miejscu sporo jest uskoków i spadków głębokości. Na plażę, ze względu na wyjątkowe widoki, warto wybrać się na spacer. Ale na dłuższy wypoczynek z najmłodszymi zdecydowanie lepiej będzie wybrać miejsce bardziej bezpieczne. Zanim zdecydujesz się na konkretny hotel, sprawdzaj dokładnie, czy jest to obiekt znajdujący się blisko plaży, czy posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi i przede wszystkim – czy ma dobre opinie wśród tych turystów, którzy już w nim wypoczywali. Na wakacje z najmłodszymi nigdy nie należy wybierać się w ciemno, a wyłącznie do miejsc znanych i sprawdzonych.

Plaża Praia de Carvoeiro

Plaża Praia de Carvoeiro / shutterstock.com / DaLiu

Nasza ocena plaży Praia de Carvoeiro

W naszej opinii plaża Praia de Carvoeiro to miejsce, które warto jest zobaczenia, a także spędzenia tutaj krótszego lub dłuższego wypoczynku. Piękne widoki, efektowna wioska rybacka, mnóstwo atrakcji dla  miłośników zwiedzania i aktywnego wypoczynku, a także świetne warunki do opalania sprawiają, że można spędzić tutaj niezapomniany urlop. Jeśli planujesz wyjazd do Portugalii i jesteś na etapie wybierania konkretnej lokalizacji, warto rezerwować wakacje w okolicy Praia de Carvoeiro. Przywieziesz stąd piękne wspomnienia i wyjątkową opaleniznę, nie tylko w sezonie letnim.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.