Plaża Adraga Beach - Portugalia

Skopiuj link do tej plaży

Przepiękne plaże Portugalia ma we wszystkich częściach swojego rozległego wybrzeża. Jednym z miejsc wartych uwagi na Riwierze Lizbońskiej jest Adraga Beach, plaża znajdująca się w odległości około 13 kilometrów od miejscowości Sintra. Plaża jest piękna, rozległa, piaszczysta, doskonale utrzymana i bardzo bezpieczna. O jakości wypoczynku w tym miejscu może świadczyć odznaka Błękitnej Flagi, którą otrzymują tylko najlepsze plaże na świecie. Na Adraga Beach można liczyć nie tylko na wyjątkowe widoki, ale również na dobrą infrastrukturę i sporo udogodnień. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu plażowego, a także akcesoriów do sportów wodnych. Wyjątkowo popularne są w tym miejscu surfing i windsurfing, a także pływanie łódkami czy katamaranami. Przy plaży znajdziemy dobrą ofertę gastronomiczną, a w bliskiej odległości także sporo miejsc noclegowych. Wypoczynek w tym miejscu będzie więc nie tylko pełen wrażeń, ale również bardzo komfortowy.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Opis plaży Adraga Beach

Jeśli marzą się Tobie wakacje w Portugalii, warto dobrze wybrać miejsce, które będzie celem Twojego wypoczynku. Adraga Beach to propozycja dla osób, które nastawiają się na plażowanie, kąpiele w ciepłym morzu i podziwianie niezwykłych widoków. Tych ostatnich w tym miejscu z pewnością nie zabraknie.

Wyjazd do Portugalii to gwarancja urlopu, który na długo pozostanie w pamięci. Ten zachodnioeuropejski kraj leży nieco na uboczu wyjątkowo uczęszczanych kierunków turystycznych – i bardzo dobrze. Dzięki temu można tu znaleźć sporo klimatycznych i spokojnych miejsc, zapewniających komfortowe wakacje. Portugalia to kraj o wyjątkowo  bogatej historii i tradycji, pełen pięknych miasteczek z efektownymi zabytkami, klimatycznymi uliczkami, knajpkami nad brzegiem morza. To także niezwykła kultura, muzyka i kuchnia – jadąc do Portugalii koniecznie musisz spróbować pysznego jedzenia w niewielkich tawernach i restauracjach, a także pysznego portugalskiego wina. Wakacje w Portugalii to także gwarancja doskonałej pogody. Większa część kraju znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Nawet w najchłodniejszych miesiącach jest tu kilkanaście stopni na plusie. W zimie warto wybrać się na intensywne zwiedzanie. A na plażowanie najlepiej pojechać w sezonie od wiosny do jesieni. Plaża Adraga Beach to jedno z miejsc, gdzie plażowanie będzie wyjątkowo udane.

Adraga Beach Portugalia to miejsce znane i polecane przez każdego, kto miał okazję na tej plaży wypoczywać. Często pojawia się również w rankingach najpiękniejszych plaż Portugalii i całej Europy, co świadczy o jej pięknie i wyjątkowości. Plaża znajduje się na Riwierze Lizbońskiej w odległości około 13 kilometrów od miejscowości Sintra. Można tu dojechać bez problemu samochodem, choć w szczycie sezonu problemem może być znalezienie wolnego miejsca na parkingu. Plaża jest dosyć długa i piaszczysta, z tyłu równolegle do wybrzeża ciągną się wysokie klify i skały, które dodają uroku temu miejscu. Sama plaża jest jednak piaszczysta, bez żwirku i kamieni. Wygodne i bezpieczne jest również zejście do wody. Nie bez powodu plaża jest polecana rodzinom z dziećmi – można tu kąpać się bezpiecznie. O jakości wypoczynku na plaży może również świadczyć fakt, że posiada ona status Błękitnej Flagi, a odznakę te otrzymują tylko najlepsze, najczystsze i najlepiej utrzymane plaże.

Adraga Beach plaża

Adraga Beach plaża / shutterstock.com / StevanZZ

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Portugalia, Adraga Beach jest plażą, która spełni wszystkie oczekiwania odnośnie wakacyjnego wypoczynku. Jest tu przepięknie, klimatycznie, a niezwykłe krajobrazy pozwalają na zrobienie świetnych fotografii z wakacji. Nie tylko widoki sprawiają jednak, że plaża jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Posiada bowiem bardzo dobrą infrastrukturę, są tu parkingi, wypożyczalnie leżaków i parasoli, a także sprzętu do sportów wodnych. Wyjątkowo popularne w tym miejscu jest paralotniarstwo i surfing. Przy brzegu nie ma wysokich fal, jednak nieco dalej od wybrzeża można liczyć na idealne warunki do surfowania i korzystania z bogactwa oceanu. Plaża posiada bardzo dobre zaplecze gastronomiczne, znajduje się tu między innymi bardzo znana restauracja rybna. Dobra jest również baza hotelowa – w okolicy nie brakuje hoteli, pensjonatów, apartamentów na wynajem, które pozwalają na spokojny i komfortowy wypoczynek.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Czy plaża Adraga Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Rodzinny wypoczynek w Portugalii to niemal pewny przepis na udane i pełne wrażeń wakacje. Trzeba tylko dobrze wybrać lokalizację. Adraga Beach będzie pod tym względem prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Plaża jest idealnym miejscem dla młodszych i starszych dzieci. Jest tu mnóstwo piasku, czysta woda, wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci. Plaża jest strzeżona, są tu służby ratownicze, a przy tym miejsce jest wyjątkowo czyste i bardzo dobrze utrzymane. Adraga Beach pozwala na spędzenie czasu na samych atrakcjach i przyjemnościach. Zanim jednak zarezerwujesz miejsce w hotelu w tej okolicy, dobrze sprawdź obiekt i upewnij się, że jest on przystosowany do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Najlepiej wybierać hotele, które są znane i polecane przez innych turystów podróżujących ze swoimi pociechami. To dużo pewniejsze niż rezerwowanie obiektu zupełnie w ciemno.

Plaża Adraga Beach

Plaża Adraga Beach / shutterstock.com / Leonid Sorokin

Nasza ocena plaży Adraga Beach

Plaża Adraga Beach na Riwierze Lizbońskiej to w naszej ocenie idealne, rajskie miejsce, które spełni marzenia o słonecznym wypoczynku. Zapewnia wspaniałe widoki i idealne warunki do wakacji nad brzegiem morza. Na plaży coś dla siebie znajdą zarówno zapaleni plażowicze, jak i osoby, które nastawiają się na bardziej aktywny wypoczynek, sporty wodne i zwiedzanie. Co więcej – na urlop w tej okolicy możesz wybrać się przez większą część roku, a nie tylko w sezonie letnim. Wyjątkowe wspomnienia i piękna opalenizna gwarantowane. Jeśli planujesz urlop w Portugalii, zadbaj o to, by na trasie Twojego zwiedzania obowiązkowo znalazła się Adraga Beach.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.