Plaża Benagil Cave Secret Beach - Portugalia

Skopiuj link do tej plaży

Benagil Cave Secret Beach to jedno z bardziej niezwykłych i ciekawych miejsc w Portugalii. Znajduje się w pobliżu plaży Benagil leżącej w niewielkiej odległości od znanego miasta Faro. Plaża jest niezwykła, bo znajduje się w jaskini, która ma kopulasty kształt i dwa wejścia. Szczyt kopuły dawno temu się zawalił, dzięki temu do wnętrza wpada mnóstwo światła słonecznego. Niezwykła, magiczna plaża w jaskini zachwyca widokami, kolorami i piękną grą świateł. Można się tu dostać jedynie od strony wody – organizowane są tutaj rejsy z pobliskich plaż. Nie jest to miejsce idealne do plażowania, ale zdecydowanie warto się tu wybrać – to ciekawa atrakcja turystyczna, która z pewnością będzie świetnym pomysłem na zwiedzanie w przerwie od plażowania.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Opis plaży Benagil Cave Secret Beach

Plaże w Portugalii urzekają niezwykłymi widokami, miejscami wymarzonymi do wypoczynku i ładowania wewnętrznych baterii. Nic więc dziwnego, że przez większą część roku tętnią życiem i zachęcają do spędzania czasu tuż nad morzem. Jednym z niezwykłych miejsc jest z pewnością Benagil Cave Secret Beach, miejsce, które przez niektórych uważane jest za najpiękniejsze i najbardziej magiczne w całej Europie.

Portugalia znajduje się trochę na uboczu najpopularniejszych wakacyjnych kierunków – jest najbardziej wysuniętym na zachód krajem w Europie, który czasem bywa pomijany przez osoby, które zmierzają na południe. Tymczasem kraj oferuje całe mnóstwo atrakcji: bogactwo historyczne i kulturowe, doskonałą muzykę i kuchnię, a także wspaniałe plaże, które znajdują się głównie na zachodzie i południu kraju. To właśnie z tych stron Portugalia jest oblewana przez wody Oceanu Atlantyckiego i tam można znaleźć dziesiątki wspaniałych i pełnych atrakcji plaż. Plaża Benagil Cave Secret Beach, a także wiele innych plaż w bliższej i dalszej okolicy to miejsca, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji. Urlop na portugalskich plażach jest wymarzony także ze względu na pogodę. Portugalia w większej części znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego – na plażowanie można się wybrać nie tylko w sezonie letnim. Także wiosną i jesienią można złapać piękną opaleniznę i przywieźć z wakacji mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Benagil Cave Secret Beach to miejsce, do którego warto wybrać się podczas portugalskich wakacji. Przede wszystkim po to, by zobaczyć, jakie cuda potrafi wytworzyć tylko natura. Plaża znajduje się w niewielkiej odległości od głównej plaży Benagil znajdującej się w pobliżu popularnego miasta Faro. Plaża znajduje się w jaskini, do której prowadzą dwa duże wejścia. Góra jaskini zawaliła się, dzięki czemu wpuszcza promienie słoneczne i sprawia, że we wnętrzu odbywa się prawdziwa gra świateł. Jeśli dodamy do tego także niezwykłe kolory, jakie znajdują się na ścianach jaskini, miejsce jawi się wyjątkowo magicznie. Do jaskini Benagil nie da się wejść od strony lądu – możliwe jest to tylko od strony oceanu. Warto więc wybrać się na wycieczki organizowane statkami z pobliskich plaż. W jaskini można nie tylko podziwiać przepiękne widoki, ale również zrobić zdjęcia, które z pewnością będą wyjątkową pamiątką z wakacji w Portugalii.

Benagil Cave Secret Beach plaża

Benagil Cave Secret Beach plaża / shutterstock.com / Benny Marty

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Benagil Cave Secret Beach jest jaskinia, która łączy w sobie piękne widoki i niesamowitą grę świateł. W okolicy tej jedynej w swoim rodzaju plaży znajdują się inne plaże, a także wioska rybacka, gdzie można znaleźć nieco lepszą infrastrukturę. Osoby, które wybierają się do Benagil Cave Secret Beach mogą skorzystać z rejsu statkiem, mają też możliwość plażowania w pobliżu tej niezwykłej jaskini. W okolicy nie brakuje miejsc, gdzie można dobrze zjeść, wypożyczyć akcesoria do pływania, leżaki i parasole. Dużą atrakcją są spacery po wybrzeżu, szczególnie o zachodzie słońca, gdy robi się naprawdę klimatycznie. Osoby, które zdecydują się na wypoczynek w okolicy Benagil Cave Secret Beach mogą mieć pewność, że ich portugalskie wakacje będą pod każdym względem udane i pełne pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Czy plaża Benagil Cave Secret Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem twojego rodzinnego wyjazdu jest Portugalia, Benagil Cave Secret Beach jest jednym z miejsc, które znajdziesz wśród polecanych destynacji w tym kraju. Warto jednak pamiętać, że jest to plaża w jaskini z trudnym dotarciem – nie jest to typowo wakacyjne miejsce z piaskiem, ciepłym morzem i mnóstwem dodatkowych atrakcji. Benagil Cave Secret Beach to ciekawostka turystyczna, ale na rodzinny wypoczynek lepiej jest wybrać łatwiej dostępną i bardziej przyjazną dla najmłodszych plażę. W okolicy nie braku plaż piaszczystych, z łagodnym i bezpiecznym zejściem do wody, a także z wieloma miejscami, gdzie warto wybrać się z najmłodszymi. Bez względu na to, którą portugalską plażę wybierzesz na miejsce wakacji z rodziną, zadbaj o właściwy wybór hotelu. Miejsca noclegowe to jedna z najważniejszych kwestii, które gwarantują udany wypoczynek. Dobry hotel na urlop z dziećmi powinien znajdować się blisko plaży, mieć dobry dojazd, sporo udogodnień dla najmłodszych, a także pozytywne opinie wśród turystów, którzy już mieli okazję w nim wypoczywać.

Plaża Benagil Cave Secret Beach

Plaża Benagil Cave Secret Beach / shutterstock.com / Izzy Wasborn

Nasza ocena plaży Benagil Cave Secret Beach

Plaża Benagil Cave Secret Beach jest w naszej ocenie miejscem, które nie sposób pominąć podczas zwiedzania portugalskiego wybrzeża. Nie bez powodu nazywana jest jednym z najciekawszych miejsc w całej Europie i nie tylko. Ukryta plaża to atrakcja, którą trzeba zobaczyć, także od wewnątrz. Warto więc zarezerwować sobie jeden dzień, aby wybrać się na wycieczkę do tej magicznej jaskini. Zdjęcia zrobione w takim miejscu z pewnością będą jednymi z najpiękniejszych, jakie w życiu zrobimy.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.