Plaża Berlengas Beach - Portugalia

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Berlengas znajduje się nie na głównym wybrzeżu Portugalii, a na jednej z wysepek, które znajdują się nieopodal wybrzeża. Ze względu na to, że aby się tu dostać, trzeba przypłynąć łodzią, plaża jest zdecydowanie kameralna i nie ma tutaj tłumów. Turyści mają do dyspozycji piękne widoki, piaszczyste nabrzeże, łagodne i bezpieczne zejście do wody. Połączenie wspaniałych krajobrazów i świetnych warunków do plażowania i sportów wodnych to gwarancja, że w tym miejscu nikt nie będzie się nudził i każdy wypocznie na miarę swoich potrzeb.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Opis plaży Berlengas Beach

Portugalia jest wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Przyciąga turystów spragnionych plaż i słońca, a także osoby, które nastawiają się na zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Berlengas Beach to jedno z miejsc, które chętnie odwiedzają turyści z całego świata. Zapewnia świetną pogodę i doskonałą, urlopowa atmosferę.

Wakacje w Portugalii to pomysł na połączenie plażowania z intensywnym zwiedzaniem. Kraj ten słynie z przepięknych plaż nad Oceanem Atlantyckim, który oblewa go z zachodu oraz od południa. Plaże są wyjątkowo zróżnicowane, zarówno duże i świetnie wyposażone, jak i bardziej dzikie, przeznaczone do spokojnego i kameralnego wypoczynku. Wśród nich plaża Berlengas Beach na pewno wyróżnia się pięknymi widokami i wieloma możliwościami spędzania wolnego czasu. Osoby, które zdecydują się na urlop w Portugalii, mogą liczyć na sporo miejsc o wartości historycznej i kulturowej, a zwiedzanie klimatycznych miast ze stolicą Lizboną na czele to gwarancja całego mnóstwa atrakcji. Dużą zaletą wakacji w tym kraju może być również pogoda – większa część Portugalii znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który wyróżnia się gorącym latem, bardzo ciepłą wiosną i jesienią, a także wyjątkowo przyjazną zimą. Na plażowanie w tej części świata można się wybrać nie tylko w typowo letnie miesiące, ale również w innych okresach roku.

Berlengas Beach Portugalia to kierunek znany i polecany przez miłośników pięknych widoków i wakacyjnej atmosfery. Plaża znajduje się na jednej z wysp Berlenga, czyli archipelagu niedużych wysp leżących na wysokości portugalskiego miasta Peniche w odległości od 10 do 15 kilometrów od wybrzeża. Aby tutaj dotrzeć, trzeba spędzić nieco czasu w podróży, ale zdecydowanie warto. Plaża Berlengas Beach jest niewielka, klimatyczna, nawet w szczycie sezonu nie jest zatłoczona i zapewnia spokojny, kameralny wypoczynek. Plaża jest nieduża, ale bez problemu każdy znajdzie dla siebie kawałek przestrzeni. Berlengas Beach w całości pokryta jest jasnym, złocistym piaskiem. Jest on na tyle miękki i pozbawiony kamieni, że nie trzeba tutaj chodzić w butach z gumową podeszwą. Wejście do wody jest równie wygodne – spadek głębokości jest powolny, nie ma uskoków czy głębokich miejsc przy brzegu. Warunki są doskonałe do kąpieli dla osób, które nie najlepiej czują się w głębokiej wodzie.

Berlengas Beach plaża

Berlengas Beach plaża / shutterstock.com / Sergio GB

Atrakcje na plaży

Jedną z największych atrakcji na Berlengas Beach z pewnością są warunki naturalne – widoki zapierają dech w piersiach i są świetną scenerią dla fotografii z wakacji. W okolicy plaży sporo jest atrakcji zarówno dla zapalonych plażowiczów, nastawionych na łapanie opalenizny, jak i dla osób, które preferują bardziej aktywny wypoczynek. Ta druga grupa może korzystać z uroków sportów wodnych, między innymi nurkowania, snorkelingu, windsurfingu czy surfingu. Przy plaży znajdują się wypożyczalnie akcesoriów plażowych, leżaków czy parasoli. Można znaleźć punkty gastronomiczne, stragany z przekąskami i pamiątkami. W okolicy znajduje się też dobra baza hotelowa, a miejsca noclegowe mają na tyle duży rozrzut cenowy, że każdy znajdzie coś na miarę swoich oczekiwań i możliwości finansowych.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Czy plaża Berlengas Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli kierunkiem Twoich wakacyjnych wyjazdów z rodziną jest Portugalia, Berlengas Beach to jedno z miejsc, które warto rozważyć. Plaża jest cicha, spokojna, kameralna, wręcz wymarzona na wypoczynek z całą rodziną. Zarówno maluszki, jak i nieco starsze dzieci z pewnością znajdą tutaj mnóstwo atrakcji dla siebie. Na Berlengas Beach jest jasny, miękki piasek, ciepła woda w morzu, a także idealna pogoda. Na portugalskich plażach można liczyć na idealne warunki klimatyczne – prawie zawsze świeci słońce, ale nie ma szkodliwych dla zdrowia upałów. Osoby, które planują rodzinny wypoczynek w Portugalii, powinny jednak spędzić nieco czasu na wyborze odpowiedniego hotelu. Obiekt, w którym wypoczywać będziemy z całą rodziną powinien mieć dobre standardy, udogodnienia dla najmłodszych, a także dobre opinie wśród turystów, którzy już w danym miejscu wypoczywali. Jeśli takich opinii nie ma, lepiej jest zrezygnować z noclegów w danej lokalizacji nawet, jeśli hotel oferuje bardzo konkurencyjne ceny.

Plaża Berlengas Beach

Plaża Berlengas Beach / shutterstock.com / inacio pires

Nasza ocena plaży Berlengas Beach

Plaża Berlengas Beach jest w naszej opinii zdecydowanie warta polecenia i zobaczenia. To wyjątkowe miejsce położone z dala od dużych kurortów. Łączy w sobie piękne widoki, spokojną, kameralną atmosferę, a także dużo udogodnień dla turystów. Coś dla siebie znajdą tutaj plażowicze nastawieni na relaks i wypoczynek na piasku, a także osoby, które preferują bardziej intensywne spędzanie czasu. Wybierając się na Berlengas Beach możesz mieć pewność, że Twoje wakacje upłyną w doskonałym klimacie, nie tylko w sezonie letnim. Gwarantowane niezapomniane wrażenia oraz piękna opalenizna, która przez długi czas będzie przypominała o udanych wakacjach.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.