Plaża Cascais Beach - Portugalia

Skopiuj link do tej plaży

Wymieniając najpiękniejsze plaże w Portugalii, nie można zapomnieć o Cascais Beach znajdującej się na zachód od Lizbony. Plaża jest nieduża, ale bardzo klimatyczna. W okolicy sporo jest innych atrakcyjnych plaż, co sprawia, że Cascais Beach nie jest mocno zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Na plaży warunki są idealne do plażowania, kąpieli w oceanie, uprawiania sportów wodnych. Nie ma tu ostrych muszelek i kamieni, można chodzić na boso. W okolicy są wypożyczalnie parasoli i leżaków, akcesoriów do sportów wodnych, są też miejsca, gdzie można zjeść pyszne, regionalne jedzenie. Jeśli szukasz idealnego kierunku na wakacyjne aktywności, Cascais Beach na pewno spodoba się Tobie pod każdym względem.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Opis plaży Cascais Beach

Plaże w Portugalii to doskonały kierunek wakacyjnych wyjazdów. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno plażowicze nastawienia na opalanie i korzystanie z nadmorskich atrakcji, jak i osoby, które uwielbiają zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Jedną z atrakcyjnych plaż, którą warto uwzględnić w planie zwiedzania Portugali, jest Cascais Beach.

Portugalia zachwyca wielowiekową historią, tradycją i kulturą, którą można tutaj poznać w wielu wersjach i wydaniach. Kraj ten zachwyca warunkami naturalnymi, ale również wspaniałymi, klimatycznymi miastami i miasteczkami, ciekawą architekturą, piękną muzyką i kuchnią, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy. Kraj znajduje się na zachodzie Europu, od zachodu i południa jest oblany wodami Oceanu Atlantyckiego. Plaż jest tu więc pod dostatkiem. Zarówno plaża Cascais Beach, jak i inne wyjątkowe plaże często są polecane i pojawiają się w rankingach najpiękniejszych plaż w Europie. Jeśli planujesz plażowanie w Portugalii, nie musisz też ograniczać się wyłącznie do sezonu letniego. Kraj leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego – warunki odpowiednie do plażowania są tutaj od wiosny do jesieni. Nie brakuje też turystów, którzy na wakacje do Portugalii wybierają się zimą. Nie ma wtedy, co prawda, idealnej pogody do plażowania czy kąpieli w oceanie, ale kilkanaście stopni na plusie to i tak dobre warunki chociażby do zwiedzania i aktywnego wypoczynku.

Cascais Beach Portugalia to miejsce, które przyciąga turystów szukających typowo wakacyjnych lokalizacji. Plaża znajduje się w miejscowości o takiej samej nazwie, na zachód od Lizbony. Leży na wybrzeżu, na którym jest całe mnóstwo atrakcyjnych plaż. A jako że nie jest jedyna w okolicy, nie jest też zatłoczona. Nawet w szczycie sezonu można tu znaleźć miejsca na spokojny i kameralny wypoczynek. Plaża jest w całości piaszczysta, pokryta jasnym, miękkim piaskiem. Nie ma tu kamieni ani ostrych muszelek, można więc chodzić po plaży na boso, bez konieczności noszenia butów do wody. Wybrzeże jest łagodne, zapewnia wygodne i bezpieczne zejście do wody. Przy brzegu ocean jest płytki i zapewnia dobre warunki do kąpieli także dla osób, które w wodzie nie czują się zbyt pewnie. Plaża jest strzeżona, co dodatkowo zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób kąpiących się. Na uwagę w tym miejscu zasługują malownicze widoki, sceneria idealna do fotografii z wakacji i spacerów brzegiem morza.

Cascais Beach plaża

Cascais Beach plaża / shutterstock.com / Calin Stan

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twojego wakacyjnego wyjazdu jest Portugalia, Cascais Beeach to plaża, która zapewni Tobie całe mnóstwo urlopowych, słonecznych atrakcji. Piękne widoki i malownicze krajobrazy to nie wszystko, na co można liczyć na miejscu. Plaża oferuje również dobrą infrastrukturę, zapewniającą wygodne i spokojne plażowanie. Do dyspozycji turystów są wypożyczalnie leżaków i parasoli, a także sprzętu do sportów wodnych. Bardzo popularny w tym miejscu jest surfing, windsurfing, nie brakuje miejsc doskonałych do nurkowania czy snorkelingu. W okolicy plaży możemy również liczyć na dobrze jedzenie – w znajdujących się blisko morza tawernach czy knajpkach spróbujemy doskonałych, regionalnych dań, opartych głównie na rybach i owocach morza. Plażowanie nie wymaga więc posiadania własnego prowiantu – coś dobrego na pewno zjemy na miejscu. Plaża Cascais Beach posiada również w pobliżu dobrą infrastrukturę noclegową. Sporo jest hoteli w bliskiej odległości od plaży, co sprawia, że można mieć noclegi niemal nad samym morzem.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Czy plaża Cascais Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Na rodzinny wypoczynek w Portugalii Cascais Beach będzie odpowiednia pod każdym względem. Plaża znajduje się blisko Lizbony, a więc zapewnia wygodny i bezproblemowy dojazd. Niedaleko jest także do wielu innych atrakcji, jeśli samo plażowanie znudzi się nieco młodszym czy starszym dzieciom. Na samej plaży atrakcją z pewnością jest miękki piasek, ciepłe, płytkie morze, dużo słońca i możliwość przebywania na świeżym powietrzu od rana do wieczora. Na plażowanie z najmłodszymi warto wybierać miejsca spokojne i oddalone od dużych tłumów turystów. Zwracajmy również sporą uwagę na odpowiedni wybór hotelu. Obiekt przeznaczony do rodzinnego wypoczynku powinien mieć dobry standard, sporo udogodnień dla najmłodszych. Najlepiej, jakby znajdował się bardzo blisko plaży i posiadał same dobre opinie, pochodzące od turystów, którzy już mieli okazję w nim wypoczywać. Dobre opinie są zdecydowanie bardziej miarodajne niż najpiękniejsze opisy w katalogach reklamowych.

Plaża Cascais Beach

Plaża Cascais Beach / shutterstock.com / Lisandro Luis Trarbach

Nasza ocena plaży Cascais Beach

Plaża Cascais Beach to w naszej ocenie miejsce, które zdecydowanie warto poznać bliżej i spędzić tutaj dłuższe lub krótsze wakacje. Plaża ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji dla turystów o różnych wakacyjnych upodobaniach. Jest idealna dla zapalonych plażowiczów, miłośników sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Bardzo chętnie przybywają tutaj rodziny z dziećmi i osoby szukające spokojnego, kameralnego wypoczynku. Piękne widoki, jeszcze piękniejsza i dobra infrastruktura dla turystów gwarantują urlop pełen samych pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.