Plaża Rocha Beach - Portugalia

Skopiuj link do tej plaży

Idealnym miejscem do nadmorskiego wypoczynku w Portugalii jest również plaża Rocha Beach znajdująca się w regionie Algarve w miejscu, gdzie do oceanu uchodzi rzeka Arade. Ogromną atrakcją na plaży są wielkie formacje skalne, które ciągną się wzdłuż wybrzeża. Plaża jest jednak typowo piaszczysta, ma mnóstwo jasnego piasku, który został tu przywieziony. Pochodzi z pogłębiania pobliskiego portu. Rocha Beach oferuje wszelkie wakacyjne rozrywki i aktywności – plażowanie, kąpiele w ciepłym morzu, całe mnóstwo sportów wodnych, a także możliwość zwiedzania okolicznych atrakcji. Przy plaży jest zaplecze gastronomiczne, punkty usługowe, wypożyczalnie sprzętu, a w okolicy baza hotelowa oferuje noclegi dla różnych grup turystów. Rocha Beach to miejsce, które spełnia marzenia o wakacjach w słonecznych warunkach.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Opis plaży Rocha Beach

Plażowanie w Portugalii cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy lubią łączyć korzystanie ze słonecznych atrakcji ze zwiedzaniem i poznawaniem nowych miejsc. W przypadku Portugalii do zobaczenia jest naprawdę sporo – klimatyczne miasta i miasteczka, piękne zabytki, wspaniałe warunki naturalne i plaże z wyjątkowymi widokami. Jeśli szukasz miejsca, które zapewni Tobie doskonały wypoczynek, wybierz się na Rocha Beach. Plaża polecana przez tysiące turystów z pewnością musi być warta odwiedzenia.

Portugalia jest krajem, który turystom oferuje całe mnóstwo atrakcji. Choć wielu osobom kojarzy się z plażami, nie tylko nadmorskie atrakcje można tutaj podziwiać czy przeżywać. Kraj znajduje się najbardziej na zachód ze wszystkich państw w Europie. Od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, jej zachodnia i południowa część znajdują się nad Oceanem Atlantyckim. I to właśnie te części to miejsca wyjątkowo oblegane przez turystów, nie tylko w sezonie letnim. Do Portugalii na wakacje można bowiem się wybrać praktycznie przez cały rok. Kraj znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. W najchłodniejszych miesiącach temperatury nie spadają poniżej kilkunastu stopni, a latem jest bardzo gorąco. Plażowanie jest możliwe od wiosny do jesieni, wybór terminów wyjazdu jest więc całkiem spory. Plaża Rocha Beach to propozycja da turystów, którym marzy się piękna pogoda, plażowanie i łapanie opalenizny, sporty wodne czy kąpiele w ciepłym morzu. W okolicy jest też sporo miejsc pełnych zabytków i dodatkowych atrakcji, co sprawia, że nawet w przerwie pomiędzy plażowaniem a kąpielami nikt nie będzie się nudzić.

Rocha Beach Portugalia to jedna z najpiękniejszych plaż w tym kraju, położona w regionie Algarve w odległości kilku kilometrów od kurortu Portimao. Znajduje się u ujścia do Atlantyku rzeki Arade. Plaża zachwyca przepięknymi formacjami skalnymi, które ciągną się wzdłuż wybrzeża. Wiele z nich przypomina wyglądem mityczne posągi i postacie dawnych bogów – a to dodatkowo dodaje klimatu i magii temu miejscu. Sama plaża ciągnie się na długości około półtora metrów. Ma 200 metrów szerokości, jest więc dosyć spora. A dzięki temu nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów – każdy znajduje dla siebie własny kawałek plaży. Ciekawostką jest fakt, że piasek, jaki znajduje się na wybrzeżu, pochodzi z pogłębiania sąsiedniego portu. Dzięki niemu plaża jest miękka, pokryta miłym w dotyku piaskiem. Zejście do wody jest w tym miejscu bezpieczne, nie ma uskoków głębokości, kamieni, glonów ani innych niedogodności. W wodzie przy brzegu swobodnie mogą pluskać się osoby, które nie umieją pływać, a także małe dzieci.

Rocha Beach plaża

Rocha Beach plaża / shutterstock.com / StevanZZ

Atrakcje na plaży

Wśród wielu malowniczych miejsc, jakie oferuje Portugalia, Rocha Beach jest jednym z tych, które koniecznie warto zobaczyć. Nieważne, czy wybierasz się na dłuższy urlop czy na krótki, weekendowy wypad. Plażowanie w tym miejscu na pewno będzie udane. Na Rocha Beach można liczyć nie tylko na przepiękne widoki, ale również na dobrą infrastrukturę. Plaża posiada wypożyczalnie parasoli i leżaków. Są tutaj także miejsca, gdzie można wynająć rower wodny, narty wodne, deskę do surfingu czy windsurfingu. Na plaży z pewnością sporo atrakcji znajdą wielbiciele sportów wodnych, a i aktywności lądowe są tutaj w sporej ilości. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada, na której znajdziemy punkty usługowe, toalety, prysznice, przebieralnie, parkingi, a także sporo punktów gastronomicznych, w których można zjeść coś dobrego z regionalnej, portugalskiej kuchni. Miejsc noclegowych również nie brakuje – niektóre znajdują się w hotelach położonych niemal przy samej plaży.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Czy plaża Rocha Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Portugalia jest sprawdzonym miejscem na rodzinny wypoczynek. Jeśli jednak jedziemy na wakacje z dziećmi, warto zadbać o to, by nie było intensywnego zwiedzania, za to by sporo było czasu wolnego na zabawę i rekreację, najlepiej na świeżym powietrzu. Plaża Rocha Beach jest polecana dla rodzin z dziećmi. Zarówno dla najmłodszych, jak i starszych pociech można tu znaleźć całkiem sporo atrakcji. Rocha Beach jest czysta, bezpieczna, strzeżona przez ratowników wodnych. Zapewnia doskonałe warunki do zabaw w piasku, budowania zamków, biegania tuż nad brzegiem morza, kąpieli w ciepłej wodzie. Na plaży można spędzać czas od rana do wieczora i nikt na pewno nie będzie się nudził.

Plaża Rocha Beach

Plaża Rocha Beach / shutterstock.com / Marcin Krzyzak

Nasza ocena plaży Rocha Beach

W naszej ocenie portugalska plaża Rocha Beach jest warta zobaczenia i uwzględnienia w wakacyjnych planach. To typowo rekreacyjne miejsce, przeznaczone dla turystów nastawionych na nadmorski wypoczynek. Idealnie czują się tutaj plażowicze, wielbiciele sportów wodnych, miłośnicy pluskania w ciepłym oceanie, spacerów czy fotografowania ciekawych formacji skalnych. Jeśli jesteś na etapie wybierania odpowiedniej dla siebie plaży w Portugalii, sprawdź, co ma do zaoferowania Rocha Beach i wybierz się na wakacje pełne pozytywnych wrażeń.  

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.