Plaża Praia Nova - Portugalia

Skopiuj link do tej plaży

Praia Nova to kolejna dzika plaża na zachodzie Portugalii w rejonie Algarve. Miejsce idealnie wpisuje się w potrzeby turystów, którym marzy się cisza, spokój i przepiękne widoki. Plaża jest trudno dostępna, schodzi się do niej po stromej ścieżce. Z tego też względu jest mało uczęszczana i nie trzeba obawiać się tutaj tłumów. Choć plaża jest dzika i nie ma na niej żadnej infrastruktury, znajduje się dosyć blisko od cywilizacji. W odległości niezbyt długiego spaceru można znaleźć punkty gastronomiczne, miejsca noclegowe, a także wiele dodatkowych atrakcji.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Opis plaży Praia Nova

Wypoczynek na portugalskich plażach to okazja do urlopu w wyjątkowym klimacie. Portugalia jest krajem, który przyciąga i zachwyca wspaniałą kulturą, tradycją i niezwykłymi zabytkami. Jeśli dopiero zastanawiasz się, które miejsce w tym kraju wybrać na wypoczynek, warto postawić na Praia Nova. To spokojne miejsce, które na pewno spodoba się turystom szukającym relaksu z dala od wielkich kurortów.

Portugalia jest krajem, który zachwyca każdego – wiele osób, które przyjeżdżają tu po raz pierwszy, wraca też w te same rejony podczas kolejnych wakacji. Kraj ten urzeka klimatycznymi miasteczkami, kulturą, muzyką, kuchnią i spokojem, który udziela się także wszystkim przyjezdnym. Oferuje również całe mnóstwo plaż – Portugalia od zachodu i południa oblewana jest przez wody Oceanu Atlantyckiego. Plaż w tym rejonie jest na tyle dużo, że można znaleźć bez problemu miejsce idealne na wypoczynek. Dużym atutem wakacji w Portugalii może być również pogoda – jest tu bardzo ciepło nie tylko latem, a przez 300 dni w ciągu roku świeci słońce. Kraj w większości znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Lato jest tu gorące, wiosna i jesień bardzo ciepłe, a zima łagodna. W zimie, gdy temperatury utrzymują się na poziomie kilkunastu stopni, można wybrać się do Portugalii na zwiedzanie. Plażowicze powinni jednak postawić na wyjazd od wiosny do jesieni. Plaża Praia Nova to jedno z miejsc, które na plażowanie nadaje się idealnie.

Praia Nova Portugalia to miejsce, które na długo pozostaje w pamięci ze względu na wyjątkowe widoki. Plaża jest nieduża, dzika, leży wśród klifów na zachodzie Portugalii w rejonie Algarve. Sąsiaduje z plażą Senora da Rocha, z którą jest połączona skalnym tunelem. Aby się tu dostać, konieczne jest zejście po dosyć stromej ścieżce. Trudny dostęp sprawia, że Praia Nova, choć większa niż sąsiednia plaża, jest mniej uczęszczana i nigdy nie ma tu dużych tłumów. Plaża jest w większej części piaszczysta, ale nie brakuje tutaj także miejsc pełnych kamieni, zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Jeśli więc chcesz bezpiecznie poruszać się po plaży, warto zabrać ze sobą obuwie do chodzenia po wodzie. Zejście do morza nie jest jednak niebezpieczne ani trudne, można bez obaw korzystać z uroków ciepłej wody. Praia Nova na pewno spodoba się miłośnikom robienia ciekawych zdjęć z wakacji czy kręcenia filmów – sceneria jest w tym miejscu iście bajeczna.

Praia Nova plaża

Praia Nova plaża / shutterstock.com / Martin Valigursky

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Praia Nova jest zdecydowanie jej klimat, a także przepiękne widoki. Pod względem infrastruktury nie ma tu jednak na co liczyć – to typowa dzika plaża, na której nie ma ani wypożyczalni sprzętu, ani restauracji, ani hoteli. Wszystko znajduje się w odległości dłuższego spaceru od plaży. Jeśli więc nastawiasz się na plażowanie w tym miejscu, wszystko, co jest potrzebne do spokojnego wypoczynku trzeba zabrać ze sobą. Plaża jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych, szczególnie tych, do których potrzebny jest wiatr i większe fale. Wielbiciele surfingu i windsurfingu mogą więc tutaj przyjeżdżać praktycznie w ciemno. Miłośnicy długich wędrówek również – niedaleko plaży na klifie znajduje się lokalna atrakcja, kaplica Nossa Senhora da Rocha. Warto wybrać się do niej w przerwie pomiędzy kolejnymi godzinami plażowania.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Czy plaża Praia Nova jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli w Twoich planach jest rodzinna Portugalia, Praia Nova niekoniecznie będzie plażą wymarzoną i odpowiednią dla rodzinnego wypoczynku. Trzeba pamiętać, że miejsce – choć wyjątkowo piękne – jest trudno dostępne, wymaga spaceru przez strome skały, a na miejscu poza widokami, piaskiem i wodą praktycznie nic nie ma. Na rodzinne wakacje, szczególnie z najmłodszymi dziećmi, zdecydowanie lepiej wybierać łatwiejsze i bardziej dostępne plaże, a także takie, które posiadają dobrą infrastrukturę, są pełne udogodnień i przede wszystkim bezpieczne i strzeżone. Bez względu na to, gdzie konkretnie postanowisz spędzić urlop z dziećmi, zawsze sprawdzaj hotel, jego lokalizację, odległość od plaży, standard obsługi, a także opinie o tym miejscu. Jadąc na wakacje z najmłodszymi trzeba mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, nic nie powinno być dziełem przypadku. Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie tych hoteli, które są polecane, mają doskonałe opinie wśród turystów i znajdują się niedaleko ciekawych atrakcji turystycznych. Można wtedy mieć pewność, że rodzinny wypoczynek będzie udany pod każdym względem.

Plaża Praia Nova

Plaża Praia Nova / shutterstock.com / Martin Valigursky

Nasza ocena plaży Praia Nova

Praia Nova jest w naszej ocenie miejscem, które warto odwiedzić ze względu na wyjątkowe widoki, kameralną atmosferę i dzikie warunki, które dla wielu turystów są zdecydowanym plusem. Plaża zapewnia wspaniałe krajobrazy, spokojny wypoczynek, relaks i oderwanie się od rzeczywistości. Wszystko, co potrzebne do spędzania czasu nad wodą, trzeba jednak zabrać ze sobą – na miejscu nie ma infrastruktury, restauracji, straganów czy wypożyczalni sprzętu. Ale dzięki temu jest tu też bardziej kameralnie i można przebywać w bliskości z przyrodą.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.