Plaża Falésia Beach - Portugalia

Skopiuj link do tej plaży

Piękna, klimatyczna i bardzo rozległa plaża Falésia Beach znajduje się w turystycznym regionie Algarve. Jest bardzo długa, ciągnie się na 6 kilometrów. Pokryta jest piaskiem, a z tyłu, równolegle do plaży ciągną się wysokie, masywne klify. Plaża z pewnością spodoba się osobom, które szukają spokojnego i kameralnego wypoczynku. Na takiej długości każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie, z dala od innych turystów. Plaża nie posiada dużej i rozbudowanej infrastruktury, ale nie jest też typowo dziką plażą. Znajduje się tu wypożyczalnia leżaków czy katamaranów. Jednak baza gastronomiczna czy hotelowa znajduje się wysoko na klifie, co oznacza, że jeśli nie weźmiemy ze sobą na plażę jedzenia, a zgłodniejemy, trzeba się będzie wspinać na górę.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Opis plaży Falésia Beach

Piękne plaże Portugalii od zawsze przyciągają turystów z całego świata. Choć ten niezwykły kraj znajduje się nieco na uboczu głównych szlaków turystycznych w Europie, i tak tętni wakacyjnym życiem nie tylko w sezonie letnim. Jeśli panujesz wyjazd do Portugalii i szukasz dla siebie odpowiedniej lokalizacji, sprawdź, co ma do zaoferowania Falésia Beach, plaża, która często pojawia się w rankingach nie tylko najpiękniejszych plaż Portugalii, ale również świata.

Portugalia jest krajem, w którym na uwagę zasługuje wspaniałe bogactwo kulturowe, mnóstwo miejsc, które przyciągają wielbicieli zabytków, klimatycznych miasteczek, regionów pachnących ziołami i doskonałą kuchnią. To także wyjątkowa muzyka i bardzo gościnni ludzie, którzy są wyjątkowo przyjaźnie nastawieni do turystów. Jeśli zdecydujesz się spędzić wakacje w Portugalii, z pewnością będzie to niezapomniany czas, pełen zwiedzania, poznawania nowych miejsc, a także plażowania. Bo plaż w tym kraju jest wyjątkowo dużo – rozbudowana linia brzegowa sprawia, że plaże są tutaj na każdym kroku. Niektóre piaszczyste, inne kamieniste, wszystkie przepiękne i przyciągające turystów. Plaża Falésia Beach to jedno z tych miejsc, w których można na chwilę zapomnieć o rzeczywistości i w pełni oddać się wypoczynkowi w słonecznych warunkach. A słońca jest tutaj pod dostatkiem. W Portugalii świeci ono przez 300 dni w ciągu roku. kraj znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który gwarantuje piękna pogodę nie tylko w sezonie letnim. Na plażowanie w Portugalii bez obaw możesz wybrać się także wiosną i jesienią, a i tak przywieziesz piękną opaleniznę.

Falésia Beach Portugalia znajduje się w jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych w Portugalii, czyli leżącym na południu Algarve. Pod względem długości wręcz zachwyca – to aż 6 kilometrów piaszczystego pasa, który ciągnie się równolegle do pomarańczowych, wysokich i bardzo efektownych klifów, pięknie kontrastujących z turkusowym oceanem. Plaża, choć naprawdę długa, jest dosyć wąska, ma około 20 metrów szerokości. Na całej długości wybrzeża zejście do wody jest wygodne i bezpieczne, plaża po prostu przechodzi w dno morskie. Nie ma tu żwirku i kamieni, można więc chodzić po plaży i po wodzie na boso, bez konieczności noszenia butów do wody. Jedynym mankamentem może być samo dojście na plażę – aby się na nią dostać, trzeba zejść ze szczytu klifu. Zejścia są dosyć strome i niewygodne, ale to co zastaniemy na dole zdecydowanie jest tego warte. Plaża najbardziej zatłoczona jest w okolicy tych właśnie zejść, jednak nieco dalej nie ma tłumów i można znaleźć miejsca idealne do spokojnego wypoczynku. Wystarczy krótki spacer po zejściu.

Falésia Beach plaża

Falésia Beach plaża / shutterstock.com / Alizada Studios

Atrakcje na plaży

Jeśli miejscem Twojej wakacyjnej przygody jest Portugalia, Falésia Beach to plaża, która zapewni komfortowy, wygodny i pełen wrażeń wypoczynek. Choć z pozoru może się wydawać, że jest to dosyć dzika plaża, w rzeczywistości ma pewną infrastrukturę. Są tutaj miejsca, gdzie można wypożyczyć leżaki czy parasole. Jest też możliwość wynajęcia katamaranu i wybrać się w rejs po pobliskich wodach. Infrastruktura nie zapewnia jednak pryszniców, toalet czy innych udogodnień, pod względem wygody nie jest to więc plaża idealna. Ale plażowicze, którzy nastawiają się na wypoczynek z pięknymi widokami zwykle nie widzą tych niedogodności. Podobnie jest w przypadku bazy noclegowej oraz gastronomicznej – sporo barów czy miejsc noclegowych znajdziemy w pewnej odległości od plaży. Za każdym razem trzeba więc będzie schodzić w dół stromymi schodami, aby dostać się na Falésia Beach.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.
Czy plaża Falésia Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Falésia Beach pod względem ukształtowania terenu i widoków z pewnością spełnia oczekiwania osób, które do Portugalii wybierają się z całą rodziną. Ma jednak mankament w postaci stromych schodów, które dla najmłodszych dzieci mogą być trochę uciążliwe. Ze starszakami bez obaw można wybrać się tutaj na plażowanie, jednak z najmłodszymi lepiej jest pojechać na łatwiej dostępną i lepiej zorganizowaną pod względem infrastruktury plażę. Na Falésia Beach nie ma ratowników, nie jest to plaża strzeżona, co dodatkowo przemawia za wyborem innej lokalizacji dla maluszków. Bez względu na to, w które konkretnie miejsce wybierasz się z rodziną, zadbaj o dobry wybór miejsc noclegowych. Hotel, w którym będziesz wypoczywać z dziećmi, powinien posiadać udogodnienia dla najmłodszych, być w pobliżu plaży, a z dala od klubów nocnych i dyskotek, które nie są odpowiednim miejscem do rodzinnego wypoczynku.

Plaża Falésia Beach

Plaża Falésia Beach / shutterstock.com / teddiviscious

Nasza ocena plaży Falésia Beach

W naszej ocenie plaża Falésia Beach to jedno z miejsc, które warto zobaczyć, jeśli planuje się wypoczynek w okolicy Algarve. Plaża jest znana, polecana i uważana za jedną z najpiękniejszych, co oznacza, że widoki mamy tutaj zagwarantowane na najwyższym poziomie. Nawet, jeśli poziom infrastruktury jest nieco niższy, w niczym nie przeszkadza to w plażowaniu czy kąpieli w ciepłym morzu.

Zobacz oferty już od 1 200 zł za os.