Malta - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Malcie
Malta - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Malcie / shutterstock.com / Viliam.M
PlażeMalta

Malta – plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Malcie

Skopiuj link tego rankingu

Plaże na Malcie - co warto o nich wiedzieć?

Malta jest jednym z wyjątkowo atrakcyjnych turystycznie regionów na południu Europy. Choć nie przeżywa takiego oblężenia, jak inne południowoeuropejskie kraje, cieszy się ogromną popularnością wśród osób, którym marzy się mnóstwo słońca i zwiedzania. Malta plaże ma wyjątkowo piękne i zróżnicowane – każdy z pewnością znajdzie więc miejsce idealnie dopasowane do wakacyjnych potrzeb.

Malta jest wyspiarskim krajem znajdującym się na archipelagu Wysp Maltańskich na Morzu Śródziemnym. Choć niektórzy myślą, że to tylko jedna wyspa, w rzeczywistości wysp jest dużo więcej – poza główną Maltą sporo jest mniejszych wysepek, zachwycających pięknymi plażami, doskonałą pogodą i świetnymi warunkami do wszelkich urlopowych przyjemności. Plaże Malta ma atrakcyjne nie tylko ze względu na piękne widoki, ale również na pogodę. Kraj znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który jest wręcz wymarzony do korzystania pełnymi garściami ze słonecznych atrakcji. Lata są tutaj bardzo ciepłe, ale bez nadmiernych upałów. Wiosna i jesień również zachęcają do plażowania, zima jest natomiast chłodniejsza, ale łagodna. Temperatury na Malcie w najzimniejszych miesiącach w roku nie spadają poniżej kilkunastu stopni. Jeśli szukamy ofert na wakacje na Malcie zimą, to musimy wiedzieć, że ruch turystyczny jest mniejszy, ale nie brakuje osób, które także wtedy są chętne do poznania tego niezwykłego kraju. Jeśli jednak marzą się Tobie plaże na Malcie, zdecydowanie lepiej wybrać się na wakacje last minute Malta w sezonie od wiosny do jesieni. Będzie wtedy okazja do opalania, kąpieli w morzu czy korzystania z uroków przeróżnych sportów wodnych.

Najpiękniejsze plaże Malty znajdują się zarówno na głównej wyspie, jak i na innych, mniejszych. Szczególnie popularna wśród turystów jest druga co do wielkości wyspa w archipelagu, Gozo. Pod względem ukształtowania terenu plaże na Malcie są mocno zróżnicowane. Można tutaj znaleźć rozległe, piaszczyste plaże, w całości pokryte jasnym lub ciemniejszym piaskiem. Nie brakuje jednak także plaż żwirowych czy kamienistych. Niektóre plaże zapewniają nie tylko piękne widoki, ale również doskonałą infrastrukturę turystyczną. Inne są nieco bardziej dzikie, a udogodnienia dla turystów są ograniczone do minimum. Jedne i drugie plaże znajdują jednak swoich zwolenników. Coś dla siebie znajdą na wyspie zarówno osoby nastawione na komfortowy i pełen udogodnień wypoczynek, jak i turyści, którzy preferują wypoczynek w bardziej dzikich warunkach, ale za to w bliskości pięknej przyrody.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
1

Golden Bay

Czytaj więcej

Jeśli marzy się Tobie rajska plaża, Malta ma takich do zaoferowania całkiem sporo. Jedną z nich jest Golden Bay, popularna plaża znajdująca się na północno-zachodnim wybrzeżu Malty. Jest to jedno z najchętniej wybieranych miejsc wypoczynku przez osoby nastawione na opalanie, a także na kąpiele w ciepłym morzu czy sporty wodne. Plaża jest rozległa i piaszczysta, pokryta piaskiem o czerwonawym odcieniu. Nie ma tu żwiru ani kamyków, można więc bez obaw chodzić po plaży i dnie morskim na boso, bez konieczności posiadania specjalnego obuwia do wody. Plaża zapewnia nie tylko piękne widoki, ale również dobrą infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy na niej wypożyczalnie leżaków i parasoli, miejsca, gdzie można wynająć sprzęt do sportów wodnych. Są też punkty gastronomiczne, w których można kupić szybkie przekąski lub pełne posiłki inspirowane kuchnią maltańską. Baza hotelowa również jest na tyle rozbudowana, że każdy turysta znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i możliwości.

2

Pretty Bay

Czytaj więcej

Jeśli celem Twoich wakacji jest słoneczna Malta, plaża Pretty Bay to miejsce, które z pewnością przypadnie Tobie do gustu. Znajduje się na południu wyspy, nie jest duża, ale zapewnia spokojny i kameralny wypoczynek. W pobliżu plaży znajduje się port, do którego dopływają duże statki kontenerowe. Choć dla niektórych turystów jest to minus, inni uważają, że jest to dodatkowa atrakcja tego miejsca. Plaża Pretty Bay znajduje się w pobliżu miasteczka Birżebugga, w którym znajdziemy sklepiki, restauracje i kafejki z regionalnym jedzeniem. Jest też dobra baza hotelowa. Bez względu na to, czy szukasz miejsca na jednodniowe plażowanie, czy na nieco dłuższe wakacje, warto rozważyć pobyt właśnie na Pretty Bay.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
3

Błękitna Laguna

Czytaj więcej

Wśród ciekawych plaż, jakie oferuje Malta, warto wymienić również Błękitną Lagunę, której nazwa zwiastuje prawdziwie rajskie klimaty. Plaża znajduje się na wyspie Comino leżącej niedaleko północnych wybrzeży Malty. Jest rozległa i w niewielkiej części piaszczysta, jednak w większości pokryta jest drobnymi kamieniami. Przyda się więc zabranie ze sobą obuwia z gumową podeszwą do chodzenia po wodzie. Plaża cieszy się dużą popularnością wśród turystów nastawionych na opalanie i uprawianie sportów wodnych. Zapewnia również dobre warunki do kąpieli w ciepłym morzu. Na całej długości Błękitnej Laguny zejście do wody jest wygodne, bezpieczne i bezproblemowe. Jeśli szukasz dla siebie plaży, która spełni wszystkie marzenia o rajskim wypoczynku, Błękitna Laguna będzie miejscem idealnym. Przywieziesz stąd nie tylko wyjątkową opaleniznę, ale również niezapomniane wspomnienia.

4

Azure Window

Czytaj więcej

Plaża Azure Window to kolejne miejsce na Malcie, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Choć czasy największej świetności ma już za sobą. Plaża znana była z formacji skalnej Azure Window, wyjątkowego mostu skalnego, pod którym przepływała woda morska. Niestety, kilka lat temu most się zawalił i największa atrakcja tego miejsca zniknęła pod wodą. Nie brakuje jednak turystów chętnych do zobaczenia pozostałości – to bardzo dobre miejsce szczególnie do nurkowania.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
5

Anchor Bay

Czytaj więcej

Jeśli celem Twojej wakacyjnej wyprawy jest słoneczna Malta, najpiękniejsze plaże znajdziesz na każdym wybrzeżu wyspy. Jednym z miejsc, które przyciąga nie tylko wyjątkowymi warunkami naturalnymi jest plaża Anchor Bay. To wyjątkowe miejsce, w którym można nie tylko plażować i kąpać się w ciepłej wodzie morskiej, ale również zwiedzić niesamowitą okolicę. Tuż przy plaży znajduje się wioska o nazwie Popeye, nieprzypadkowo nazwana imieniem sympatycznego marynarza z komiksów. Kolorowe domki, które przyciągają uwagę turystów, zostały bowiem wybudowane na potrzeby filmu opowiadającego i tym bohaterze. Film nie odniósł sukcesu, ale zabudowania zostały i przyczyniły się do ogromnej popularności tego miejsca. Plaża Anchor Bay posiada dosyć dobrą infrastrukturę, można tu znaleźć wypożyczalnie sprzętu, restauracje i kafejki, w których można zjeść coś z regionalnej kuchni, a także dobrą bazę hotelową. W okolicy znajdziemy hotele na każdą kieszeń, można więc spędzić wakacje w bajkowej scenerii, ale w całkiem przystępnej cenie.

6

Hidden Rocky

Czytaj więcej

Plaża Hidden Rocky przyciąga turystów pięknymi widokami i dobrą infrastrukturą. Coś dla siebie znajdą tutaj wielbiciele plażowania, sportów wodnych, kąpieli w ciepłym morzu, a także zwiedzania. Plaża jest piaszczysta, ale nie brakuje na niej także kamienistych fragmentów. Warto więc zaopatrzyć się przed plażowaniem w specjalne buty do chodzenia po kamieniach i wodzie. Przy Hidden Rocky można znaleźć dobrą bazę gastronomiczną, a także wiele dodatkowych atrakcji. Miejsce jest odpowiednie dla rodzin z dziećmi, które szukają spokojnego wypoczynku. Choć plaża jest popularna i polecana, nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj dużych tłumów. Bez problemu każdy znajdzie dla siebie miejsce z dala od innych turystów, w którym może oddać się spokojnemu i kameralnemu wypoczynkowi.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
7

St. Peter’s Pool

Czytaj więcej

Jeśli marzą się Tobie najpiękniejsze plaże na Malcie, wybierz się koniecznie, choćby na jednodniowy wypad na St. Peter’s Pool, czyli Basen Św. Piotra. Plaża znacznie się różni od innych turystycznych miejsc na Malcie – nie jest bowiem ani trochę piaszczysta. Znajduje się na skałach, które schodzą aż do samej wody. To dobre miejsce do opalania i łapania promieni słonecznych, pod warunkiem, że się zaopatrzymy w ręczniki i inne akcesoria plażowe. Warto również zabrać ze sobą przekąski, napoje czy inne niezbędne do plażowania rzeczy – plaża jest dzika i nie ma tutaj praktycznie żadnej infrastruktury. Miejsce, choć wyjątkowo piękne i pełne niezwykłych widoków, nie jest również polecane dla rodzin z dziećmi. Warunki do kąpieli nie są tutaj odpowiednie dla najmłodszych, zejście do wody jest strome i chwilami po prostu niebezpieczne. Na rodzinne plażowanie zdecydowanie lepiej jest wybrać bardziej przyjazne i bezpieczne plaże.

8

Ramla Bay

Czytaj więcej

Plaża Ramla Bay to kolejne miejsce, które znajdziemy nie na Malcie, a na Gozo, drugiej co do wielkości wyspie w archipelagu Wysp Maltańskich. Plaża jest rozległa i piaszczysta, w całości pokryta piaskiem o wyjątkowym, mocno pomarańczowym kolorze. Doskonale prezentuje się w połączeniu z lazurową wodą i bujną roślinnością znajdującą się z tyłu plaży. Ramla Bay jest miejscem, które z pewnością zapewnia nieziemskie widoki, ale również dobre warunki do plażowania czy kąpieli w morzu. Na całej długości wybrzeża zejście do wody jest bezpieczne i łagodne – można tu się pluskać bez większych umiejętności pływackich. Plaża nie posiada żadnej infrastruktury, można ją nazwać niemal całkiem dziką plażą. Pewne ślady cywilizacji możemy znaleźć w postaci niedokończonego, dosyć efektownego budynku – kiedyś miał być tutaj hotel, jednak jego budowa nigdy się nie skończyła. Jeśli chcesz zobaczyć część dzikiej i nieodkrytej Malty w plażowym wydaniu. Ramla Bay będzie miejscem, które na pewno spodoba się Tobie pod każdym względem.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
9

Għadira Bay (Mellieha)

Czytaj więcej

Jeśli marzy się Tobie piaszczysta i dobrze utrzymana plaża, warto wybrać się na Għadira Bay, plażę położoną na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest to najdłuższa piaszczysta plaża na Malcie, zapewniająca świetne warunki do różnych form nadmorskiego wypoczynku. Nie ma tu żwirku ani kamieni, nie trzeba więc zabierać ze sobą na plażowanie obuwia z gumową podeszwą. Plaża, choć popularna, nie jest zatłoczona. Jest na tyle długa, że każdy turysta może znaleźć dla siebie fragment miejsca z dala od innych plażowiczów. Na całej długości wybrzeża zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, a woda płytka nawet nieco dalej od brzegu. To dobre miejsce dla osób, które nie czują się dobrymi pływakami, a także dla rodzin z dziećmi. Għadira Bay na pewno będzie miejscem, które pod każdym względem spełni oczekiwania i zapewni pełen atrakcji wypoczynek.

10

Ghajn Tuffieha Bay

Czytaj więcej

Wśród popularnych plaż na Malcie, chętnie wybieranych przez turystów, jest również Ghajn Tuffieha Bay znajdująca się na północno-wschodnim wybrzeżu. Plaża otoczona jest wysokimi wzgórzami, schodzi się na nią w dół po schodach. Na dole na turystów czeka miękki piasek o czerwonawym odcieniu i łagodne zejście do wody. Dno morza nie jest już jednak tak piaszczyste, jak plaża. Są tam mniejsze i większe kamienie, dlatego miłośnicy pływania powinni zabrać ze sobą wygodne buty do wody. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, są tu miejsca, gdzie można wypożyczyć sprzęt do plażowania lub uprawiania sportów wodnych. W okolicy znajdują się restauracje i bary serwujące lokalne jedzenie. Baza hotelowa też jest na tyle duża, że bez problemu można znaleźć noclegi na miarę możliwości. Jeśli szukasz plaży, która pozwoli na typowo nadmorski wypoczynek z pięknymi widokami i wieloma udogodnieniami, Ghajn Tuffieha Bay będzie miejscem odpowiednim pod każdym względem.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
11

Gnejna Bay

Czytaj więcej

Plaża Gnejna Bay to kolejne miejsce na Malcie, które polecają wszyscy turyści mający już okazję tam wypoczywać. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy, jest rozległa i piaszczysta, zapewnia dobre warunki do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu i uprawiania sportów wodnych. Dno morskie jest już jednak nie tak piaszczyste, jak sama plaża, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne buty do wody. Plaża zapewnia nie tylko piękne widoki, ale również doskonałą infrastrukturę. Są tutaj miejsca, gdzie można wynająć leżaki, parasole, sprzęty do sportów wodnych. Nie brakuje knajpek z regionalnym jedzeniem i straganów z przekąskami. Plaża jest popularna wśród rodzin z dziećmi, a także osób nastawionych na spokojny wypoczynek. Nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów, można liczyć na kameralną atmosferę.

12

Armier Bay

Czytaj więcej

Znajdująca się na północnym wybrzeżu Malty plaża Armier Bay zapewnia piękne widoki, wspaniałe warunki naturalne i dobrą infrastrukturę. Plaża jest piaszczysta, pokryta drobnym piaskiem, ale gdzieniegdzie mogą pojawić się miejsca bardziej kamieniste. Na tę plażę warto więc zabrać obuwie z gumową podeszwą, przydatne nie tylko do chodzenia po morskim dnie, ale również po kamienistej plaży. Armie Bay posiada sporo udogodnień dla turystów, nie trzeba więc zabierać ze sobą na plażowanie ani leżaków, ani przekąsek. Wszystko jest dostępne na miejscu. W okolicy plaży znajdziemy dobrą bazę hotelową, można więc bez problemu znaleźć noclegi w bliskiej odległości od morza. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad miejscem wypoczynku na Malcie, warto wziąć pod uwagę plażę Armier Bay. Ma ona pozytywne opinie i jest wyjątkowo polecana przez turystów, a pomimo to nie ma tutaj dużych tłumów i można wypocząć w kameralnych warunkach.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
13

Mgarr ix-Xini

Czytaj więcej

Plaża Mgarr ix-Xini to kolejna ze słynnych plaż na wyspie Gozo u północnych wybrzeży Malty. Plaża jest nieduża, znajduje się w małej zatoce otoczonej z obu stron kamienistymi klifami. Zapewnia piękne widoki i idealną scenerię do spacerów i zdjęć z wakacji. W odróżnieniu od innych plaż na wyspie, ta jest w stu procentach kamienista. Na plażowanie trzeba więc zabrać obuwie z gumową podeszwą. Plaża nie posiada dużej infrastruktury, ale nie jest też całkowicie dzika. Zapewnia idealny wypoczynek dla osób, które nie przepadają za wielkimi plażami i tłumami turystów.

14

Xlendi Bay

Czytaj więcej

Plaża Xlendi to popularne miejsce wypoczynku na wyspie Gozo. Jest doskonale utrzymana, bezpieczna, zapewnia piękne widoki i dobrą infrastrukturę. W większości jest piaszczysta, ale zdarzają się również bardziej kamieniste miejsca. Wybierając się na wakacje first minute na Maltę w te rejony kraju możesz mieć pewność, że znajdziesz nie tylko idealne miejsce do wypoczynku nad morzem, ale również sporo dodatkowych atrakcji i miejsc, do których warto wybrać się w przerwie pomiędzy plażowaniem a kąpielami w morzu.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.

Plaże na Malcie – piaszczyste czy kamieniste?

Plaże na Malcie są dosyć zróżnicowane. Niektóre są typowo piaszczyste, inne w całości kamieniste. Nie brakuje również plaż, które w części pokryte są miękkim piaskiem, a w części kamieniami.

Jaka jest najlepsza plaża na Malcie dla rodzin z dziećmi?

Sporo plaż na Malcie to miejsca idealne do wypoczynku dla całej rodziny. Szczególnie polecane są między innymi Błękitna Laguna, Ramla Bay czy Ghajn Tuffieha Bay.

Która plaża na Malcie jest najlepsza do pływania?

Wśród plaż na Malcie doskonałych do pływania warto wymienić Golden Bay, Anchor Bay oraz Gnejna Bay.

Czy plaże na Malcie są bezpieczne?

Malta w dużej mierze utrzymuje się z turystyki, władze dokładają więc wszelkich starań, aby plaże uczęszczane przez turystów były pod każdym względem bezpieczne.

Plaże Malty – która najlepsza do surfowania?

Miłośnicy surfowania mają na Malcie sporo plaż do wyboru, między innymi Xlendi Bay oraz Armier Bay.