Plaża Armier Bay - Malta

Skopiuj link do tej plaży

Znajdująca się na północnym wybrzeżu Malty plaża Armier Bay zapewnia piękne widoki, wspaniałe warunki naturalne i dobrą infrastrukturę. Plaża jest piaszczysta, pokryta drobnym piaskiem, ale gdzieniegdzie mogą pojawić się miejsca bardziej kamieniste. Na tę plażę warto więc zabrać obuwie z gumową podeszwą, przydatne nie tylko do chodzenia po morskim dnie, ale również po kamienistej plaży. Armie Bay posiada sporo udogodnień dla turystów, nie trzeba więc zabierać ze sobą na plażowanie ani leżaków, ani przekąsek. Wszystko jest dostępne na miejscu. W okolicy plaży znajdziemy dobrą bazę hotelową, można więc bez problemu znaleźć noclegi w bliskiej odległości od morza. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad miejscem wypoczynku na Malcie, warto wziąć pod uwagę plażę Armier Bay. Ma ona pozytywne opinie i jest wyjątkowo polecana przez turystów, a pomimo to nie ma tutaj dużych tłumów i można wypocząć w kameralnych warunkach.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Armier Bay

Jeśli marzy się Tobie plażowanie, ale niekoniecznie na końcu świata, tylko w Europie, wybierz wakacje na Malcie. Ten wyjątkowy kraj ma do zaoferowania doskonałe warunki pogodowe, piękne plaże, a także wiele atrakcji turystycznych, które zachwycają każdego. Armier Bay to jeden z kierunków, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania maltańskich wakacji.

Malta jest wyspiarskim krajem na Morzu Śródziemnym, w którego skład wchodzi nie tylko główna wyspa o tej samej nazwie, ale również sporo mniejszych wysepek. Kraj uważany jest za najbardziej słoneczny w Europie – przez ponad 300 dni w ciągu roku świeci tutaj słońce, a warunki pogodowe są doskonałe do plażowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Malta znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Charakteryzuje się on gorącym latem, bardzo ciepłą wiosną i jesienią, a także krótką, łagodną zimą w czasie której temperatury nie spadają poniżej kilkunastu stopni. Jeśli chcesz zwiedzać Maltę, możesz wybrać się na wyspę nawet zimą. Jeśli natomiast nastawiasz się przede wszystkim na plażowanie i słoneczne atrakcje, najlepszym czasem na wakacje będzie sezon od wiosny do jesieni. W poszukiwaniu miejsc wymarzonych do wakacyjnego wypoczynku, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania plaża Armier Bay. Cieszy się ona dużą popularnością i jest polecana przez turystów, co oznacza, że faktycznie warto się na nią wybrać.

Armier Bay Malta to jedno z tych miejsc, które są bardzo popularne wśród miejscowych mieszkańców Malty, ale przyciągają również turystów z całego świata. Plaża znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy i w rzeczywistości składa się z dwóch plaż – mniejszej i większej. Obie są doskonałe do wypoczynku i zapewniają świetne warunki do plażowania i kąpieli. Plaża Armier Bay jest piaszczysta, rozległa i szeroka. Jednak piasek nie jest idealnie miękki – zdarzają się miejsca pełne żwirku czy kamieni. Podobnie jest na morskim dnie, dlatego też przed plażowaniem warto zaopatrzyć się w specjalne buty do chodzenia po wodzie. Będą przydatne zarówno na plaży, jak i po wejściu do wody. Na całej długości zejście do morza jest łagodne i bezpieczne, nie ma uskoków czy spadków głębokości. Przy brzegu i nieco dalej mogą więc kąpać się i dzieci, i osoby, które nie do końca dobrze czują się w głębokiej wodzie. Plaża zapewnia wspaniałe widoki, jest miejscem idealnym nie tylko dla zapalonych plażowiczów, ale również miłośników spacerów, robienia fotografii czy kręcenia filmów z wakacji.

Armier Bay plaża

Armier Bay plaża / shutterstock.com / Sandro Zahra

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twoich wakacji jest Malta, Armier Bay to plaża, która pod każdym względem spełni oczekiwania. Nawet, jeśli są całkiem spore. Piękne widoki i doskonałe warunki naturalne to bowiem jedynie ułamek tego, czego możemy spodziewać się w tym miejscu. Plaża jest świetnie przygotowana do obsługi turystów z całego świata. Znajdują się tutaj wypożyczalnie leżaków i parasoli, miejsca, gdzie można skorzystać z przebieralni i prysznica. Nie brakuje zacienionych altanek, w których można schronić się przed słońcem czy zjeść posiłek. Niedaleko plaży znajduje się niewielka, ale dobrze zorganizowana promenada. Znajdziemy przy niej sklepiki, stragany z przekąskami, bary i inne lokale gastronomiczne, w których można spróbować dań regionalnej, maltańskiej kuchni. W bliskiej okolicy Armier Bay znajdziemy również dobrą bazę noclegową. Są eleganckie hotele, wygodne pensjonaty, a także kempingi, które idealnie wpisują się w potrzebę ekonomicznego wypoczynku.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Armier Bay jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Malta jest doskonały kierunkiem na podróż z całą rodziną. Nic w tym dziwnego – zapewnia piękne plaże, dobrą pogodę, ale bez nadmiernych upałów, a także sporo atrakcji praktycznie dla każdego. Rodzinny wypoczynek będzie w stu procentach udany, jeśli dobrze wybierzesz lokalizację. Armier Bay jest jedną z tych, które idealnie wpisują się w potrzeby rodzinnego wypoczynku. Plaża jest czysta, bezpieczna, znajduje się w dobrej lokalizacji – można tu dojechać z różnych regionów Malty. Co więcej, Armier Bay ma dobrą infrastrukturę, świetne warunki do plażowania i zabaw w piasku, ale też zapewnia wiele dodatkowych atrakcji. Wybierając się na rodzinny wypoczynek właśnie w te okolice, masz gwarancję udanych wakacji. Oczywiście, pod warunkiem, że poza dobrym wyborem kierunku spędzisz nieco czasu na znalezieniu właściwego hotelu. 

Plaża Armier Bay

Plaża Armier Bay / shutterstock.com / Sandro Zahra

Nasza ocena plaży Armier Bay

Plaża Armier Bay na Malcie nie bez powodu znajduje się w rankingach najpiękniejszych plaż tego wyspiarskiego kraju. Malownicze widoki z tego miejsca pozostają bowiem w pamięci na długo, a gorąca atmosfera i piękna pogoda gwarantują wypoczynek spędzony na opalaniu, nadmorskich atrakcjach, sportach wodnych i zwiedzaniu. Jeśli zdecydujesz się na wypad na Armier Bay, możesz mieć pewność, że przywieziesz z wakacji piękną opaleniznę, mnóstwo wrażeń i wspomnienia, które być może zachęcą Cię do powrotu na Maltę podczas kolejnego urlopu.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.