Plaża Mgarr ix-Xini - Malta

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Mgarr ix-Xini to kolejna ze słynnych plaż na wyspie Gozo u północnych wybrzeży Malty. Plaża jest nieduża, znajduje się w małej zatoce otoczonej z obu stron kamienistymi klifami. Zapewnia piękne widoki i idealną scenerię do spacerów i zdjęć z wakacji. W odróżnieniu od innych plaż na wyspie, ta jest w stu procentach kamienista. Na plażowanie trzeba więc zabrać obuwie z gumową podeszwą. Plaża nie posiada dużej infrastruktury, ale nie jest też całkowicie dzika. Zapewnia idealny wypoczynek dla osób, które nie przepadają za wielkimi plażami i tłumami turystów.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Mgarr ix-Xini

Wyjątkowe, pełne malowniczych widoków plaże na Malcie przyciągają turystów z całego świata. Mgarr ix-Xini to jedno z miejsc, które warto zobaczyć podczas podróży na Maltę. Coś dla siebie znajdą tutaj nie tylko turyści nastawieni na plażowanie, ale również osoby szukające bardziej aktywnego wypoczynku.

Malta jest wyspiarskim krajem, w którego skład – wbrew pozorom – wchodzi nie tylko jedna wyspa o tej samej nazwie, ale cały archipelag mniejszych i większych wysepek. Plaża Mgarr ix-Xini znajduje się właśnie na jednej z takich wysepek, a nie na głównej Malcie. Bez względu jednak na to, jakie miejsce wybierzesz na plażowanie i słoneczny wypoczynek, Malta z pewnością zaprezentuje się Tobie w wyjątkowo słonecznej i atrakcyjnej odsłonie. Kraju znajduje się na Morzu Śródziemnym w odległości kilkudziesięciu kilometrów od południowej granicy Włoch. Leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się doskonałą pogodą przez większą część roku. Od wiosny do jesieni warunki klimatyczne są idealne do plażowania. Zima jest nieco chłodniejsza, ale i tak daleko jej do zimy w naszej strefie umiarkowanej. Nawet w najchłodniejszych miesiącach temperatury nie spadają poniżej kilkunastu stopni. Zima jest dobra do zwiedzania, natomiast jeśli nastawiasz się na typowo słoneczne atrakcje, wybierz wakacje na Malcie w okresie od kwietnia do października. Wtedy pogoda jest najbardziej ustabilizowana.

Mgarr ix-Xini Malta to plaża znajdująca się na drugiej co do wielkości wyspie w archipelagu Wysp Maltańskich, czyli Gozo. Znajduje się ona w odległości około 2 kilometrów od północno-zachodniego wybrzeża Malty. Wyspa przyciąga turystów spokojną atmosferą, wieloma miejscami, które warto zobaczyć, a także pięknymi widokami, idealnymi do sesji z wakacji. Plaża Mgarr ix-Xini jest niewielką, kamienistą plażą leżącą w niedużej zatoczce. Dzięki swojemu położeniu zapewnia spokojne plażowanie, nie ma tutaj wiatru ani wysokich fal. Miejsce jest odpowiednie dla turystów nastawionych na kameralny urlop – nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów. Kamienista powierzchnia plaży wymaga jednak zabrania ze sobą obuwia z gumową podeszwą do chodzenia po wodzie. Przyda się nie tylko na lądzie, ale również po wejściu do wody. W zatoczce jest spokojnie, zejście do wody jest bezpieczne, a przy brzegu i nieco dalej nie jest głęboko i nie ma spadków głębokości. Można więc tutaj pluskać się bez obaw.

Mgarr ix-Xini plaża

Mgarr ix-Xini plaża / shutterstock.com / trabantos

Atrakcje na plaży

Pod względem infrastruktury istnieją zdecydowanie lepiej rozwinięte plaże, jakie oferuje Malta. Mgarr ix-Xini nie jest rozbudowanym ośrodkiem turystycznym, co jednak dla wielu turystów jest zdecydowanie zaletą, a nie wadą. Nie jest to jednak typowo dzika plaża – w okolicy można znaleźć miejsca, gdzie można wypożyczyć sprzęt do pływania czy nurkowania. W pobliżu plaży znajduje się również restauracja serwująca regionalne, maltańskie specjały. Będąc na plaży warto wybrać się starej wieży, która obecnie pełni funkcje widokowe, a kiedyś była budowla obronną, której celem było ostrzeganie przed piratami. W okolicy Mgarr ix-Xini sporo jest miejsc, do których warto wybrać się na spacer. Wakacje w tym miejscu niekoniecznie więc muszą polegać wyłącznie na plażowaniu.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Mgarr ix-Xini jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Mgarr ix Xini na pewno spodoba się turystom poszukującym spokojnego i kameralnego wypoczynku. Choć nie jest to miejsce rozbudowane pod względem infrastruktury, cieszy się dużą popularnością wśród rodzin podróżujących z dziećmi. Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi mają bowiem tutaj zapewnionych sporo atrakcji – ciepłe morze, mnóstwo miejsc do aktywnego wypoczynku, a także piękną pogodę. Wakacje na Malcie choć bardzo ciepłe, nigdy nie są upalne – nie ma tutaj nigdy żaru lejącego się z nieba, warunki do wypoczynku nawet z najmłodszymi pociechami są więc idealne. Jeśli już wiesz, że rodzinne wakacje chcesz spędzić na Malcie, warto spędzić nieco czasu na znalezieniu odpowiedniego hotelu. Na wypoczynek z dziećmi obiekt nigdy nie powinien być przypadkowy – najlepiej zdecydować się na miejsce znane, polecane i cieszące się pozytywnymi opiniami wśród turystów, którzy już mieli okazję w nim wypoczywać. Im dokładniej wybierzesz obiekt na wakacje z dziećmi, tym większą możesz mieć gwarancje, że urlop upłynie bez niepotrzebnych, niemiłych niespodzianek.

Plaża Mgarr ix-Xini

Plaża Mgarr ix-Xini / shutterstock.com / CoolR

Nasza ocena plaży Mgarr ix-Xini

Plaża Mgarr ix-Xini na wyspie Gozo to miejsce, które zachwyca krajobrazami, położeniem i wakacyjną atmosferą. Doskonale sprawdza się jako lokalizacja spokojnego i kameralnego wypoczynku. Na tej plaży nigdy nie jest tłoczno, można więc spędzić urlop z dala od typowego, turystycznego zgiełku. Jeśli marzy się Tobie słoneczna Malta, piękna pogoda i mnóstwo atrakcji dla każdego, Mgarr ix-Xini i okolice to miejsce, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas rezerwowania urlopu.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.