Plaża Ramla Bay - Malta

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Ramla Bay to kolejne miejsce, które znajdziemy nie na Malcie, a na Gozo, drugiej co do wielkości wyspie w archipelagu Wysp Maltańskich. Plaża jest rozległa i piaszczysta, w całości pokryta piaskiem o wyjątkowym, mocno pomarańczowym kolorze. Doskonale prezentuje się w połączeniu z lazurową wodą i bujną roślinnością znajdującą się z tyłu plaży. Ramla Bay jest miejscem, które z pewnością zapewnia nieziemskie widoki, ale również dobre warunki do plażowania czy kąpieli w morzu. Na całej długości wybrzeża zejście do wody jest bezpieczne i łagodne – można tu się pluskać bez większych umiejętności pływackich. Plaża nie posiada żadnej infrastruktury, można ją nazwać niemal całkiem dziką plażą. Pewne ślady cywilizacji możemy znaleźć w postaci niedokończonego, dosyć efektownego budynku – kiedyś miał być tutaj hotel, jednak jego budowa nigdy się nie skończyła. Jeśli chcesz zobaczyć część dzikiej i nieodkrytej Malty w plażowym wydaniu. Ramla Bay będzie miejscem, które na pewno spodoba się Tobie pod każdym względem.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Ramla Bay

Piaszczyste i kamieniste plaże, piękne widoki, mnóstwo miejsc atrakcyjnych dla turystów i świetna pogoda – Malta z pewnością jest kierunkiem przyciągającym podróżników z całego świata. Jednym z miejsc, których nie można pominąć podczas planu zwiedzania tego niezwykłego kraju jest Ramla Bay – plaża, której widok pozostaje w pamięci na długo po powrocie z wakacji.

Południe Europy oraz basen Morza Śródziemnego obfitują w atrakcyjne kierunki turystyczne. Malta zdecydowanie jest jednym z nich – to wyspiarski kraj, składający się nie tylko z wyspy Malta, ale również z okolicznych wysepek, wśród których również można znaleźć miejsca warte zobaczenia. To, co przyciąga na Maltę turystów z całego świata, to przede wszystkim doskonały klimat – ponad 300 słonecznych dni w ciągu roku, gorące lato oraz ciepła wiosna i jesień. Planując wakacje na wyspie nie trzeba ograniczać się wyłącznie do szczytu sezonu turystycznego, także wiosną i jesienią jest tutaj bardzo ciepło. Malta ma sporo do zaoferowania turystom o różnych wakacyjnych potrzebach – coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy zwiedzania zabytków i miejsc o wartości kulturowej, a także plażowicze, szukający przede wszystkim słońca i nadmorskich atrakcji. Piękne plaże na Malcie łączą w sobie niezwykłe widoki i dobrą infrastrukturę, dzięki czemu zapewniają komfortowy i wygodny wypoczynek. Plaża Ramla Bay jest jednym z polecanych i sprawdzonych miejsc, na które warto się wybrać w poszukiwaniu idealnego miejsca do opalania.

Ramla Bay Malta to jedna z plaż, które znajdują się nie na wyspie Malta, a na Gozo – wyspie położonej w odległości około 2 kilometrów na północny zachód od Malty. To miejsce znane między innymi ze słynnego Azure Window, które kilka lat temu zawaliło się i wylądowało pod wodą. Ale nie tylko – sporo tu przepięknych plaż, które zachwycają zapierającymi dech w piersiach widokami. Ramla Bay jest rozległa i piaszczysta, pokryta wyjątkowym, pomarańczowym piaskiem, który pięknie kontrastuje z lazurową morską wodą. Można tutaj bez obaw chodzić po plaży bez konieczności noszenia specjalnych butów do wody – nie ma tu żwirku ani ostrych kamieni. Ramla Bay znajduje się w zatoce, z obu stron jest otoczona wzgórzami spływającymi delikatnymi pagórkami prosto do morza. Na całej długości wybrzeże jest łagodne, zapewnia bezpieczne zejście do wody. Nie ma tutaj wiatru ani wysokich fal, warunki są więc odpowiednie do plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie.

Ramla Bay plaża

Ramla Bay plaża / shutterstock.com / Kaca Skokanova

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Ramla Bay zdecydowanie są warunki naturalne i piękne widoki. Pod względem infrastruktury jest tutaj ubogo, co jednak nie przeszkadza turystom szukających dzikich i nieodkrytych miejsc. Nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów, można więc liczyć na spokojny i kameralny wypoczynek. Tuż przy plaży można natrafić na ciekawy, niedokończony obiekt. Kiedyś miał w nim powstać hotel, jednak nigdy nie został dokończony. Dla jednych turystów jest nieco tajemniczą atrakcją, jednak według innych – nieco szpeci krajobraz. Władze regionu czekają, aż obiekt będzie zniszczony na tyle, by można było go zburzyć i przywrócić okolicy dawny, całkowicie dziki wygląd. Na Ramla Bay warto się wybrać w poszukiwaniu miejsc do plażowania. Chętnie przybywają tutaj również miłośnicy sportów wodnych. Ze względu na brak infrastruktury trzeba jednak pamiętać, by wszystkie akcesoria do plażowania czy nurkowania, a także napoje czy przekąski zabrać ze sobą.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Ramla Bay jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich rodzinnych wakacji jest niezwykła Malta, Ramla Bay powinna być koniecznie uwzględniona w planie zwiedzania najciekawszych plaż. W przypadku rodzin wypoczywających z małymi dziećmi miejsce to będzie dobre do spokojnego wypoczynku z dala od tłumów czy dużych kurortów. To świetna opcja na jednodniową wycieczkę, a niepowtarzalny, mocno pomarańczowy piasek z pewnością spodoba się zarówno maluchom, jak i dorosłym. Pamiętajmy jednak, że plaża jest raczej dzika i nie posiada dobrej infrastruktury. Lepiej więc wybrać nieco inną lokalizację, a na Ramla Bay pojechać na spokojne plażowanie. Jeśli chcesz spędzić wakacje na Malcie z dziećmi, pamiętaj, by uważnie wybierać oferty wyjazdów, sprawdzać nie tylko region, ale również konkretny hotel, w którym będzie zakwaterowanie. W przypadku rodzinnych wypadów ważne jest, by obiekt znajdował się w dogodnej lokalizacji, był dobrze skomunikowany z atrakcjami turystycznymi, a także posiadał udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Warto kierować się pozytywnymi opiniami – hotel, który jest polecany przez dziesiątki lub setki turystów na pewno nie zawiedzie pod żadnym względem.

Plaża Ramla Bay

Plaża Ramla Bay / shutterstock.com / Petroos

Nasza ocena plaży Ramla Bay

Piękna, pomarańczowa plaża Ramla Bay to w naszej ocenie miejsce warte zobaczenia. Znajdziemy tu niezwykłe widoki, wspaniałe warunki do plażowania i oczywiście mnóstwo słońca. Jeśli jesteś na etapie planowania maltańskiego wypoczynku, warto uwzględnić Ramla Bay w planie zwiedzania – plaża zachwyci, pozwoli na zrobienie niezapominanych zdjęć z wakacji, a także na plażowanie w spokojnym i wyjątkowym otoczeniu.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.