Plaża Pretty Bay - Malta

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli celem Twoich wakacji jest słoneczna Malta, plaża Pretty Bay to miejsce, które z pewnością przypadnie Tobie do gustu. Znajduje się na południu wyspy, nie jest duża, ale zapewnia spokojny i kameralny wypoczynek. W pobliżu plaży znajduje się port, do którego dopływają duże statki kontenerowe. Choć dla niektórych turystów jest to minus, inni uważają, że jest to dodatkowa atrakcja tego miejsca. Plaża Pretty Bay znajduje się w pobliżu miasteczka Birżebugga, w którym znajdziemy sklepiki, restauracje i kafejki z regionalnym jedzeniem. Jest też dobra baza hotelowa. Bez względu na to, czy szukasz miejsca na jednodniowe plażowanie, czy na nieco dłuższe wakacje, warto rozważyć pobyt właśnie na Pretty Bay.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Pretty Bay

Wakacje na Malcie cieszą się ogromną popularnością wśród turystów poszukujących ciekawych kierunków na południu Europy. Ta słoneczna wyspa przyciąga pięknymi plażami, doskonałą pogodą i sporą ofertą dla turystów o różnych upodobaniach. Jedną z plaż, którą warto zobaczyć w trakcie zwiedzania wyspy, jest Pretty Bay, miejsce popularne wśród przyjezdnych i miejscowych.

Malta jest ciepłą wyspą na Morzu Śródziemnym, uważaną za jedno z najbardziej słonecznych miejsc w Europie. Słońce świeci tutaj przez ponad 300 dni, a więc niemal przez cały rok. Wyspa oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych, miejsc o wartości historycznej i kulturowej, a także przepiękne plaże, które są stworzone do nadmorskiego wypoczynku. Nie bez znaczenia jest także doskonała pogoda, zachęcająca do przyjazdu nie tylko w sezonie letnim. Malta znajduje się w strefie klimatu ,śródziemnomorskiego. Od wiosny do jesieni jest tutaj bardzo ciepło, a lata są gorące. Zimy praktycznie nie ma – w najchłodniejszych miesiącach temperatury nie spadają poniżej kilkunastu stopni Celsjusza. Jeśli jednak marzy się Tobie plażowanie, warto wybrać się na Maltę w okresie od późnej wiosny do jesieni – wtedy pogoda jest najbardziej ustabilizowana, a na słupkach rtęci jest najwięcej. Plaża Pretty Bay to jedno z miejsc, które warto ująć w planie zwiedzania Malty. Z pewnością spodoba się osobom, którym marzy się słoneczny wypoczynek z pięknymi widokami.

Pretty Bay Malta znajduje się w południowej części wyspy w niewielkim miasteczku Birżebugga. Można tu bezproblemowo dojechać z innych części wyspy, zarówno wynajętymi samochodami, jak i transportem publicznym. Plaża jest niewielka, pokryta jasnym, miękkim piaskiem. Można po nim chodzić bez butów do wody, jest w stu procentach piaszczysta, bez żwirku czy kamieni. Zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, można więc bez obaw kąpać się w tym miejscu nawet bez większych umiejętności pływackich. Wypoczynek na plaży z pewnością spodoba się osobom lubiącym malownicze widoki, choć nie brakuje także turystów, którym miejsce nie do końca przypada do gustu. W pobliżu plaży znajduje się bowiem duży port, do którego systematycznie dopływają wielkie kontenerowce. Widok statków, który jednym turystom nie odpowiada, jest jednak dla innych dodatkową atrakcją.

Pretty Bay plaża

Pretty Bay plaża / shutterstock.com / Vladimir Zhoga

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twoich wakacji jest słoneczna Malta, Pretty Bay z pewnością jest miejscem, które zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na dobre warunki naturalne. Plaża jest bowiem doskonale wyposażona, jeśli chodzi o wszelkie udogodnienia dla turystów. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i plażowego. W pobliżu znajduje się sporo sklepów, w których można zaopatrzyć się w napoje, przekąski czy pamiątki. Spora jest też oferta gastronomiczna. Nie brakuje w okolicy restauracji i barów, w których można spróbować regionalnego, maltańskiego jedzenia. Oferta wypoczynkowa również jest rozbudowana – w okolicy plaży znajdziemy hotele i pensjonaty, w których można znaleźć wypoczynek na bardzo dobrym poziomie. Są też kempingi dla osób, które nastawiają się raczej na tanie podróżowanie.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Pretty Bay jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Pretty Bay jest odpowiednia dla każdego turysty, którym marzy się spokojny wypoczynek. Choć jest popularna i polecana, nie ma tutaj dużych tłumów turystów, hałasu i zgiełku. Z tego też względu plaża będzie dobrym miejscem na wypoczynek z całą rodziną. Na dzieci czeka tutaj miękki piasek, ciepła woda, a także możliwość oglądania wielkich statków. Zarówno dla maluchów, jak i starszaków może to być nie lada atrakcją. W okolicy są tez place zabaw i centra rekreacji dla najmłodszych, dzieci podczas wakacji nie będą więc skazane jedynie na zabawę w piasku. Jeśli wybierasz się na Maltę z dziećmi, pamiętaj, by zaplanować podróż pod każdym względem. Przede wszystkim warto sprawdzić hotel, w którym będzie zakwaterowanie. Obiekt powinien być przystosowany do potrzeb rodzin z dziećmi, znajdować się blisko plaży i mieć dobre opinie. Ta ostatnia kwestia jest zwykle najbardziej miarodajna. Jeśli hotel jest polecany przez osoby, które już miały okazję w nim wypoczywać, można mieć pewność, że rezerwacja noclegów właśnie w nim będzie dobrym pomysłem.

Plaża Pretty Bay

Plaża Pretty Bay / shutterstock.com / kerenby

Nasza ocena plaży Pretty Bay

Plaża Pretty Bay na południu Malty jest w naszej ocenie jedną z ciekawszych plaż na wyspie. Łączy w sobie piękne widoki i bardzo dobrą infrastrukturę, coś dla siebie znajdą tutaj zarówno zapaleni plażowicze, jak i osoby nastawione na aktywny wypoczynek. Okolice Pretty Bay obfitują w wiele dodatkowych atrakcji turystycznych, dzięki czemu wakacje upłyną nie tylko na plażowaniu, ale również na zwiedzaniu. Jeśli wybierasz się na wakacje na Malcie i jesteś na etapie poszukiwania konkretnego miejsca na urlop, z czystym sumieniem możemy polecić Pretty Bay. Z wakacji na plaży przywieziesz piękną opaleniznę, a także mnóstwo pozytywnych wspomnień.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.