Plaża Praia de Chaves - Wyspy Zielonego Przylądka

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie dzika plaża, Wyspy Zielonego Przylądka mają takich miejsc bez liku. Wiele plaż znajdujących się na wyspach to miejsca mało uczęszczane, choć wyjątkowo piękne i bardzo polecane. Turystyka w masowej skali nie dotarła jeszcze tutaj, można więc liczyć na komfortowy wypoczynek z dala od dużych tłumów. Jedną z plaż, którą warto odwiedzić jest Praia de Chaves na wyspie Boa Vista. To długa i piaszczysta plaża rozciągająca się na długości ponad 5 kilometrów. Zapewnia świetne warunki do plażowania i sportów wodnych. Wyróżniają ją wyjątkowe widoki, niezwykłe połączenie szmaragdowego oceanu z błękitem nieba, przełamane złocistością piasku. Wybrzeże jest tu łagodne, pozbawione kamieni i ostrych żyjątek morskich. Można tu biegać na boso bez konieczności posiadania butów do wody. Plaża posiada całkiem dobrą infrastrukturę dla turystów – w jej pobliżu znajdują się hotele, obiekty oferujące noclegi, a także bary serwujące pyszne lokalne jedzenie. Wybierając na wakacje Praia de Chaves możesz mieć pewność, że wypoczynek pod każdym względem będzie udany.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Opis plaży Praia de Chaves

Wyspy Zielonego Przylądka zachęcają egzotyką, którą można spotkać na każdym kroku. Ze względu na ich unikalne położenie, nie ma na nich tłumów turystów, co z pewnością spodoba się osobom szukającym spokojnego wypoczynku. To wyspiarskie państwo urzeka wspaniałymi plażami, wśród których na uwagę zasługuje między innymi Praia de Chaves.

Do niedawna Wyspy Zielonego Przylądka były miejscem niemal nieodkrytym. Znajdują się na Oceanie Atlantyckim w odległości około 450 kilometrów na zachód od wybrzeży Afryki. Z biegiem czasu stały się jednak wymarzonym miejscem dla turystów, którzy mieli już okazję zwiedzić najpopularniejsze turystycznie miejscówki, a teraz szukają kameralnych plaż z dala od cywilizacji. Na Wyspach Zielonego Przylądka zdecydowanie można poczuć się jak w prawdziwym raju. Plaża Praia de Chaves to jedno z ulubionych miejsc turystów. Jeśli wybierasz się na wyspy, zaplanuj jeden dzień na plażowanie właśnie tutaj. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na wakacje w lecie, czy też w miesiącach zimowych, w tej strefie klimatycznej możesz mieć gwarancję doskonałej pogody. Nawet, jeśli czasem pojawiają się opady deszczu, są one na tyle przelotne i sporadyczne, że w żadnym razie nie przeszkadzają w korzystaniu z atrakcji na świeżym powietrzu.

Praia de Chaves Wyspy Zielonego Przylądka znajduje się w zachodniej części wyspy Boa Vista. Niedaleko, w miejscowości Rabil znajdują się popularne kurorty turystyczne, oferujące wypoczynek dla osób o różnej zasobności portfela. Można tu znaleźć zarówno eleganckie hotele, jak i miejsca noclegowe w wersji ekonomicznej – idealne dla turystów, którzy podróżują na własną rękę. Plaża ma 5 kilometrów długości, jest bardzo rozległa i piaszczysta, ze złotym piaskiem, który pięknie kontrastuje ze szmaragdową wodą. Wybrzeże jest bardzo łagodne, z wygodnymi zejściami do wody. Można tu bez problemu pluskać się i korzystać z kąpieli, nawet, jeśli nie ma się dużych umiejętności pływackich. Woda przez długi czas jest bowiem płytka, a dno piaszczyste i pozbawione kamieni. Bez obaw można chodzić zarówno po plaży, jak i po wodzie, bez konieczności posiadania specjalnych butów do wody.

Praia de Chaves plaża

Praia de Chaves plaża / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Atrakcje na plaży

Jeśli marzą się Tobie dzikie i nieodkryte Wyspy Zielonego przylądka, Praia de Chaves będzie miejscem spełniającym wszystkie oczekiwania. Plaża, choć dosyć popularna, nie jest zatłoczona i na pierwszy rzut oka wygląda niemal na dziką. Co oczywiście nie oznacza, że nie posiada żadnej infrastruktury dla turystów. Wręcz przeciwnie – w pobliżu popularnych kurortów na plaży można wynająć sprzęt plażowy, wodny, a także skorzystać z toalety, parkingu czy innych udogodnień. W niedalekiej odległości od plaży można również znaleźć punkty gastronomiczne serwujące doskonałe dania lokalnej kuchni. W Praia de Chaves można zarówno spędzać czas leniwie wyłącznie na plażowaniu, jak i bardziej aktywnie. Południowa część plaży objęta jest rezerwatem przyrody Morro de Areia, w którym można podziwiać wyjątkowe bogactwo naturalne, unikalną roślinność i niepowtarzalne zwierzęta. Wybierając się na Praia de Chaves możesz mieć pewność, że wypoczynek pod każdym względem będzie udany.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Czy plaża Praia de Chaves jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Rodziny z dziećmi, które decydują się na egzotyczne wakacje, najczęściej szukają spokojnych i kameralnych miejsc położonych z dala od dużych kurortów, dyskotek czy wielkich atrakcji turystycznych, które generują równie wielkie tłumy. Wyspy Zielonego Przylądka pod tym względem są idealne na rodzinny wypoczynek. Praia de Chaves zapewnia wspaniałe widoki, bezpieczną i piaszczystą plażę, łagodne zejście do wody i ciepły ocean, w którym można pluskać się całymi dniami. Co więcej, wybierając się na Wyspy Zielonego Przylądka nie trzeba ograniczać się wyłącznie do sezonu wakacyjnego. W tej części świata ciepło jest bowiem przez cały rok. Wyspy leżą w strefie klimatu zwrotnikowego, są ciepłe nawet w środku zimy. Jeśli decydujesz się na rodzinny wypoczynek w okolicy Praia de Chaves, warto uważnie wybierać hotele i inne obiekty turystyczne. Najlepiej jest kierować się opiniami turystów, którzy już w danym miejscu mieli okazję wypoczywać razem z dziećmi. Można wtedy mieć pewność, że wybrana lokalizacja pod każdym względem spełnia wszystkie oczekiwania.

Plaża Praia de Chaves

Plaża Praia de Chaves / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Nasza ocena plaży Praia de Chaves

W naszej ocenie Praia de Chaves na Wyspach Zielonego Przylądka to miejsce wręcz wymarzone na spokojne, relaksujące wakacje w pięknym, słonecznym wydaniu. Plaża jest doskonale utrzymana, zapewnia wspaniałe widoki, dobrą infrastrukturę i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Na pewno spodoba się plażowiczom nastawionym na intensywne opalanie, jak i osobom, które wolą bardziej aktywny wypoczynek. Jeśli zdecydujesz się na urlop w okolicy Praia de Chaves, na pewno przywieziesz nie tylko wspaniałą opaleniznę, ale również wyjątkowe wspomnienia z wakacji w prawdziwym raju.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.