Plaża Ponta Preta Beach - Wyspy Zielonego Przylądka

Skopiuj link do tej plaży

Wybierając się na Wyspy Zielonego Przylądka najpiękniejsze plaże znajdziesz na każdej z wysp, zarówno tych popularniejszych, jak i mniej znanych. Kolejną plażą godną uwagi i polecenia zarówno dla aktywnych turystów, jak i dla tych, którzy szukają spokojnego plażowania może być Ponta Preta na wyspie Sol. Leży ona na południowym zachodzie wyspy, co sprawia, że można tu podziwiać spektakularne zachody słońca, gdy piękna gra świateł jest idealną scenerią do fotografii z wakacji. Plaża jest rozległa i piaszczysta, pokryta mięciutkim, jasnym piaskiem. Do wygodnego plażowania wystarczy ręcznik, nie trzeba instalować się z leżakami. Plaża, choć duża i polecana turystom, nie jest mocno zaludniona. Bez względu na to, czy wybierzemy się tutaj latem czy w środku zimy, ludzi będzie niewiele. Można więc spędzać czas z dala od tłumów. Plaża posiada dosyć dobrą infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy tu bary i punkty gastronomiczne serwujące lokalne dania oparte na owocach morza. Są sklepiki z pamiątkami i miejsca, gdzie można wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych. To dobra lokalizacja dla wielbicieli surfingu i windsurfingu, a także dla miłośników innych wodnych atrakcji.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Opis plaży Ponta Preta Beach

Jeśli szukasz egzotycznego i niezbyt zatłoczonego miejsca na wakacje pod słońcem, warto rozważyć wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka. To lokalizacja, która nie została jeszcze zadeptana przez tłumy turystów, dzięki czemu można liczyć na spokojny wypoczynek w wyjątkowym klimacie. W poszukiwaniu ciekawej plaży, sprawdź, co ma do zaoferowania Ponta Preta.

Wyspy Zielonego Przylądka to miejsce bardzo niewielkie, czasem trudne do odnalezienia na mapie świata. Znajdują się na Oceanie Atlantyckim w odległości około 450 kilometrów od zachodnich wybrzeży Afryki. Jest tu 18 wysp, wśród których jedną z najpopularniejszych na wakacyjny wypoczynek jest Wyspa Zawietrzna Sal. To właśnie tutaj można zaobserwować coraz bardziej intensywny rozwój turystyki, wzrost liczby hoteli i miejsc atrakcyjnych dla podróżnych. Dużym atutem Wysp Zielonego Przylądka jest również doskonała pogoda, panująca tutaj przez cały rok. Obszar ten leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, przez niemal cały rok jest tutaj słonecznie. Jeśli pojawia się deszcz, jest on na tyle sporadyczny i mało spotykany, że w żadnym stopniu nie zakłóca wakacyjnego wypoczynku. Nawet, jeśli zdecydujesz się na wyjazd w środku zimy, plażowanie będzie udane, a z wakacji przywieziesz piękną opaleniznę i wyjątkowe wspomnienia.

Plaża Ponta Preta to jedno z miejsc bardzo atrakcyjnych i polecanych przez osoby, które już miały okazję wypoczywać na Wyspach Zielonego Przylądka. Znajduje się na południowym zachodzie wyspy Sal. To długa, bardzo rozległa i piaszczysta plaża, która sprawia wrażenie, jakby ciągnęła się aż za horyzont. Jest tu piękny, jasny piasek, a także szmaragdowa woda, która łączy się z błękitem nieba. Plaża jest na tyle duża, że nie trzeba się obawiać tłumów czy dużej ilości leżaków – praktycznie o każdej porze dnia jest tutaj dosyć pusto, a największe skupiska ludzi – choć niewielkie w porównaniu z najpopularniejszymi plażami świata – znajdują się przede wszystkim w pobliżu kurortów. Na całej długości plaża ma łagodne i bezpieczne zejście do wody, przez długi czas jest płytko, co sprawia, że są to warunki bardzo dobre nawet dla średnio doświadczonych pływaków. Zarówno plaża, jak i dno są na tyle miękkie i przyjemne do chodzenia na boso, że nie ma konieczności używania butów do wody. Nie ma tu żwiru, ostrych muszli czy jeżowców, które bywają prawdziwym utrapieniem na wielu plażach świata.

Ponta Preta Beach plaża

Ponta Preta Beach plaża / shutterstock.com / Daboost

Atrakcje na plaży

Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Ponta Preta, Wyspy Zielonego Przylądka przywitają Cię przede wszystkim spokojem i kameralną atmosferą. Największą atrakcją tego miejsca jest klimat, który zapewnia idealne warunki do relaksu, ładowania wewnętrznych baterii i oderwania od codzienności. Plaża posiada średnio rozwiniętą infrastrukturę – przy hotelach można wynająć leżak czy parasol plażowy. Jest sporo straganów z pamiątkami, a także barów plażowych pod gołym niebem, które serwują doskonałą, lokalną kuchnię, opartą na rybach i owocach morza. Ponta Preta to także prawdziwa gratka dla miłośników sportów wodnych. Warunki są tu idealne do surfingu i kitesurfingu. Są również miejsca, gdzie można wynająć łódki, a także deski SUP, które cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Na Ponta Preta coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele leniwego leżenia na plaży i łapania promieni słońca, jak i osoby, które w czasie wypoczynku preferują bardziej aktywne atrakcje.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Czy plaża Ponta Preta Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli planujesz rodzinne Wyspy Zielonego Przylądka, Ponta Preta jest miejscem spełniającym wszystkie oczekiwania. Można tu znaleźć wszelkie atrakcje i udogodnienia, jakie potrzebują turyści podróżujący z całymi rodzinami, także z małymi dziećmi. Idealne warunki do plażowania, zabaw w piasku i pluskania się w ciepłej, krystalicznej wodzie to gwarancja, że nawet maluchy będą zadowolone z wakacji na końcu świata. Trzeba jednak mieć świadomość, że aby dotrzeć na wyspy, konieczna jest dosyć długa podróż samolotem. Osoby, które planują wypoczynek z całą rodziną, powinny bardzo dobrze przygotować się do wyjazdu, sprawdzać oferty biur turystycznych nie tylko pod kątem pięknych widoków na miejscu, ale również zakwaterowania. Upewnijmy się, czy wybrany obiekt znajduje się w pobliżu plaży i czy na pewno posiada wszelkie udogodnienia, jakich oczekują rodziny podróżujące ze swoimi pociechami.

Plaża Ponta Preta Beach

Plaża Ponta Preta Beach / shutterstock.com / Grazyna Nowicka

Nasza ocena plaży Ponta Preta Beach

Ponta Preta na Wyspach Zielonego Przylądka to miejsce, które idealnie nadaje się na wakacyjne wojaże. Z pewnością spodoba się osobom, które szukają kameralnych, spokojnych plaż, egzotycznej atmosfery, dużej ilości słońca i możliwości wypoczynku na własnych warunkach. Wybierając się na Ponta Preta możesz mieć pewność doskonałej pogody, jeszcze piękniejszych widoków oraz wielu możliwości spędzania wolnego czasu. Choć do zwiedzania jest tu raczej niewiele, warunki naturalne z pewnością rekompensują te braki. Każdy turysta, który zdecyduje się na wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka na pewno po ich zakończeniu stwierdzi, że było warto.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.