Plaża Santa Maria Beach - Wyspy Zielonego Przylądka

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli wybierasz się na Wyspy Zielonego Przylądka, Santa Maria to kolejna plaża, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania dobrego miejsca na wypoczynek. Znajduje się ona na wyspie Sal i oferuje prawdziwe wyspy w pigułce. Znajdziesz tu wszystko, co jest niezbędne do słonecznych, rajskich wakacji w egzotycznym miejscu. Plaża jest rozległa i piaszczysta, ma miękki piasek, dzięki któremu nie trzeba nosić specjalnych butów do wody. Nie ma tu muszli ani jeżowców, które bywają sporym utrudnieniem na wielu pięknych plażach świata. Będąc na Santa Maria można spędzać czas na spacerach po plaży, a także spróbować dobrej kuchni w wielu lokalnych barach zlokalizowanych tuż nad wodą. Co więcej, jest to także bardzo dobre miejsce dla osób, które uprawiają sporty wodne, szczególnie szusowanie po falach z żaglem lub bez. Surferzy i windsurferzy mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu, które są dostępne przy większych hotelach. Nie ma więc konieczności przywożenia ze sobą własnego sprzętu. Wypoczynek na Santa Maria z pewnością spodoba się osobom szukającym spokojnych klimatów, a także rodzinom z dziećmi.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Opis plaży Santa Maria Beach

Wyspy Zielonego Przylądka nadal należą do miejsc dosyć nieodkrytych w porównaniu do popularnych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Z roku na rok przybywa jednak liczba turystów, którzy decydują się spędzić wakacje w tym niezwykłym klimacie. Zanim jednak wyspy zostaną zalane falą turystów, można tu liczyć na spokojny i kameralny wypoczynek na przepięknych plażach. Jedną z nich z pewnością jest Santa Maria.

Jeśli planujesz wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka, dobrze jest na początku zdobyć nieco informacji na temat tego niezwykłego miejsca. Przede wszystkim, trzeba mieć świadomość, że dotarcie na miejsce nieco zajmie – wyspy znajdują się na Oceanie Atlantyckim w odległości około 450 kilometrów od wybrzeży Afryki. To dosyć daleko, jednak cel z pewnością jest tego warty. Wśród wysp największych jest 18, z czego kilka jest tak zwanych Nawietrznych, a kilka Zawietrznych. W tej drugiej kategorii znajduje się wyspa Sal, na której znajduje się plaża Santa Maria. Większość wyjazdów dostępnych w biurach podróży dotyczy urlopów na Sal. Dużym atutem Wysp Zielonego Przylądka jest również bardzo sprzyjający klimat. Jest to rejon świata znajdujący się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego – przez 350 dni w roku świeci tu słońce. Jeśli pojawia się deszcz, jest on sporadyczny i nie przeszkadza w wakacjach. Na wyspy można bez obaw wybrać się nawet w grudniu czy w styczniu. W środku zimy również można wypocząć tutaj w słonecznych warunkach.

Jeśli wybierzesz się na plażę Santa Maria, Wyspy Zielonego Przylądka zaprezentują się Tobie w jak najlepszym wydaniu. Plaża jest długa i piaszczysta, a spacer wybrzeżem może zająć nawet kilka godzin. Miękki, przyjemny w dotyku piasek pozwala na bezproblemowe chodzenie bosymi stopami. Równie łagodny jest sam brzeg i wejście do wody – nie ma tutaj żwiru i kamieni, a ocean przy brzegu jest dosyć długo płytki. To doskonałe warunki dla osób, które lubią pluskać się w wodzie, ale nie są dobrymi pływakami. Na Sal turystyka stale się rozwija, dzięki czemu powstają coraz to nowe hotele, a wraz z nimi infrastruktura dla plażowiczów oczekujących nieco więcej atrakcji niż tylko sam piasek, woda i piękne widoki.

Santa Maria Beach plaża

Santa Maria Beach plaża / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Atrakcje na plaży

Osobom, którym marzą się nieco dzikie Wyspy Zielonego Przylądka, Santa Maria na pewno przypadnie do gustu. Choć plaża jest rozległa, nie ma tutaj tłumów turystów. Wybierając się na spacer brzegiem morza nie musimy się obawiać, że trzeba będzie przeciskać się pomiędzy leżakami czy parasolami. Owszem, są one dostępne przy większych kurortach, ale na plaży nie tworzy się z nich las. Piękne widoki są zdecydowanie na pierwszym miejscu. Warto wybrać się między innymi do Ponto do Sino – jest to najbardziej na południe wysunięty punkt wyspy Sal, z którego rozpościerają się wyjątkowe krajobrazy. Na plaży spotkamy sporo punktów z pamiątkami, pomost, na którym odbywa się targ rybny, a także bary plażowe, w których można usiąść i zjeść lokalne jedzenie. Najczęściej są to dania oparte na rybach i owocach morza. Santa Maria jest również prawdziwym rajem dla amatorów sportów wodnych, zwłaszcza do surfingu. Coraz więcej wypoczywa tu również kitesurferów, którzy doceniają idealne warunki do szybowania tuż nad taflą szmaragdowej wody.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Czy plaża Santa Maria Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Santa Maria na Wyspach Zielonego Przylądka przyciąga turystów szukających spokoju i kameralnego wypoczynku. Nic więc dziwnego, że jest popularna także wśród rodzin z dziećmi. Osoby podróżujące całymi rodzinami często szukają miejsc nieodkrytych i z dala od tłumów, a także takich, w których nie ma głośnych imprez plażowych, klubów nocnych i dyskotek. A pod tym względem plaża Santa Maria na pewno wpisuje się w oczekiwania. Jeszcze wiele lat upłynie, nim z kameralnego miejsca stanie się zatłoczona i pełna turystów. Dla rodzin z dziećmi jest to miejsce idealne pod względem zarówno warunków naturalnych, jak i infrastruktury, która w tym miejscu jest całkiem zadowalająca. W okolicy jest już sporo hoteli o różnym standardzie, wśród których można znaleźć obiekty idealnie spełniające potrzeby rodzin z dziećmi. Jeśli chcesz spędzić wakacje na Santa Maria na Wyspach Zielonego Przylądka, na pewno znajdziesz miejsce, które pod każdym względem zapewni wygody i komfortowy wypoczynek.

Plaża Santa Maria Beach

Plaża Santa Maria Beach / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Nasza ocena plaży Santa Maria Beach

Santa Maria na wyspie Sal to w naszej ocenie plaża, którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Wyspach Zielonego Przylądka. Spotkamy tu cały ten kraj w pigułce – wspaniałe widoki, piękne zachody słońca, wyjątkowo przyjaznych ludzi, niepowtarzalną atmosferę i mnóstwo radości z wypoczynku w egzotycznych warunkach. Plaża Santa Maria na pewno będzie odpowiednia zarówno dla młodych osób, szukających ciekawych miejsc na mapie świata, jak i dla rodzin z dziećmi. Coś dla siebie znajdą turyści szukający leniwego wypoczynku i opalania się, a także ci, którzy wolą aktywnie spędzać czas i poznawać uroki sportów wodnych. Wybierając się na Santa Maria możesz mieć gwarancję uda nich wakacji o każdej porze roku – nawet w środku zimy z Wysp Zielonego Przylądka przywieziesz piękną opaleniznę.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.