Plaża Calhau Beach - Wyspy Zielonego Przylądka

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Calhau położona na wschodnim wybrzeżu wyspy Sao Vincente to kolejne miejsce, które powinno znaleźć się w planie zwiedzania Wysp Zielonego Przylądka. Plaża, podobnie jak inne na wyspach, jest rozległa i piaszczysta, ciągnie się aż po horyzont. Gdzieniegdzie można zobaczyć wysokie, skaliste wzgórza, które stromymi stokami opadają w kierunku oceanu. Calhau jest idealnym miejscem do plażowania, a także do uprawiania sportów wodnych. To także sprawdzona lokalizacja dla rodzin z dziećmi szukających wypoczynku z dala od tłumów i głośnych kurortów. W pobliżu plaży znajdują się hotele i obiekty turystyczne, których z roku na rok jest coraz więcej. Calhau i okolice zyskują na popularności, dlatego też ruch turystyczny stale się tu zwiększa, a wraz z nim rozwija się infrastruktura. Na Calhau można wynająć sprzęt do sportów wodnych, a także zjeść coś z lokalnej kuchni w punktach gastronomicznych i plażowych barach. W pobliżu plaży znajduje się kilka miasteczek i wiosek rybackich, do których warto wybrać się w przerwie między plażowaniem a kąpielami w oceanie. W takich miejscach można poczuć prawdziwy klimat Wysp Zielonego Przylądka, spotkać się z wyjątkową gościnnością okolicznych mieszkańców i spędzić czas na poznawaniu mniej znanych punktów na mapie tych wyjątkowych wysp.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Opis plaży Calhau Beach

Wybierając się na Wyspy Zielonego Przylądka można mieć pewność, że wakacje będą w stu procentach udane. To miejsce, które choć nie cieszy się wielką popularnością wśród turystów szukających dużych kurortów, będzie idealne dla osób, które na urlopie preferują spokój i kameralne warunki. Jeśli szukasz ciekawego miejsca na wyspach, polecamy plażę Calhau, która urzeka nie tylko wspaniałymi widokami, ale również wieloma możliwościami spędzania wolnego czasu.

Wyspy Zielonego Przylądka to miejsce jeszcze nie do końca odkryte, co z pewnością ucieszy osoby lubiące podróżowanie z dala od utartych szlaków. Znajdują się na Oceanie Atlantyckim dosłownie pośrodku niczego, w odległości około 450 kilometrów od zachodniego wybrzeża Afryki. Wysp jest 18, każda z nich jest nieco inna, wszystkie natomiast łączą przepiękne warunki naturalne. Jeden z podziałów wysp wyróżnia wyspy zawietrzne i nawietrzne. Wśród nawietrznych pięknym miejscem jest wyspa Sao Vincente, na której znajduje się plaża Calhau. Dużą zaletą wakacji na Wyspach Zielonego Przylądka jest fakt, że nie musimy polować na piękną pogodę. Słonecznie i ciepło jest tutaj przez cały rok. Wyspy leżą w strefie suchego klimatu zwrotnikowego – nawet w środku zimy można tu się opalać i korzystać z wszelkich wodnych atrakcji.

Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Calhau, Wyspy Zielonego Przylądka na pewno urzekną Cię od pierwszego wejrzenia. Pod tą nazwą znajduje się nie tylko plaża, ale również niewielka wioska rybacka na wschodnim wybrzeżu wyspy Sao Vincente. Jako że wybrzeże jest wschodnie, nie uświadczymy tu spektakularnych zachodów słońca, jednak równie pięknie prezentują się wschody. Spacer o poranku po plaży powinien być obowiązkowym punktem programu dla osób, które decydują się na urlop właśnie tutaj. Plaża Calhau jest piaszczysta, rozległa, od strony lądu zamknięta skalistymi górami, które łagodnymi stokami opadają ku szmaragdowej wodzie. Plaża jest pokryta jasnym, złocisto-białym piaskiem. Nie ma tu kamieni ani uciążliwych jeżowców, jakie znamy z innych popularnych plaż świata. Można bez obaw biegać po piasku bosymi nogami, bez konieczności posiadania specjalnych butów do wody. Plaza ma łagodne wybrzeże z bezpiecznym zejściem do wody. Dno przez długi czas jest płytkie – aby zejść na większą głębokość, trzeba się wypuścić dosyć mocno w morze.

Calhau Beach plaża

Calhau Beach plaża / shutterstock.com / Igor Tichonow

Atrakcje na plaży

Wśród największych atrakcji plaży Calhau na pewno warto wymienić niesamowite widoki, które zachwycają i stają się wyjątkową scenerią dla fotografii z wakacji. Plaża idealnie sprawdza się do wypoczynku dla osób, które od słonecznego urlopu oczekują wyłącznie leniwego leżenia na piasku. Na pewno będzie również dobrym miejscem dla surferów i windsurferów – przy samej plaży nie ma wysokich fal, jednak już nieco dalej w morze warunki do szusowania po falach są idealne. W niewielkiej odległości od plaży można znaleźć dobrą infrastrukturę dla turystów – hotele, których z roku na rok jest coraz więcej, sporo sklepików i niewielkich straganów z pamiątkami, a także barów plażowych, w których serwowane jest doskonałe lokalne jedzenie z owocami morza i rybami w roli głównej. Na Sao Vincente w pobliżu Calhau można zwiedzić wiele niewielkich miasteczek i wiosek rybackich, w których można poczuć prawdziwy klimat Wysp Zielonego Przylądka.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Czy plaża Calhau Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Osobom, którym marzą się rodzinne Wyspy Zielonego Przylądka, Calhau z pewnością przypadnie do gustu. To plaża, która łączy w sobie świetne warunki naturalne z całkiem dobrą infrastrukturą w porównaniu do dużo bardziej dzikich plaż rozsianych po całych wyspach. Calhau zapewnia spokojny wypoczynek na piaszczystej plaży, możliwość pluskania się w ciepłej, czystej wodzie, a także spędzania na plaży całych dni. Maluchom, którym do szczęścia potrzebne jest jedynie budowanie babek z piasku i słoneczna pogoda na pewno przypadnie to do gustu. Na Calhau, tak jak na całym obszarze Wysp Zielonego Przylądka pogoda jest idealna nawet dla małych dzieci. Zawsze jest tu słonecznie i ciepło, nie ma natomiast wysokich temperatur i upałów, które byłyby dla maluchów uciążliwe. Jeśli planujesz wypoczynek na Wyspach Zielonego Przylądka z całą rodziną, zadbaj o właściwe zaplanowanie wyjazdu niemal na koniec świata. Dobrze jest sprawdzać opinie na temat konkretnych hoteli, aby mieć pewność, że pod każdym względem będą dopasowane do potrzeb rodzin z dziećmi.

Plaża Calhau Beach

Plaża Calhau Beach / istock.com / miniloc

Nasza ocena plaży Calhau Beach

Plaża Calhau jest w naszej ocenie kwintesencją tego, co oferują turystom Wyspy Zielonego Przylądka. Można podziwiać tu niezwykłe, egzotyczne widoki, spędzać czas zarówno na plażowaniu, jak i na bardziej aktywnych atrakcjach. Jest też okazja do poznania życia miejscowej ludności, spróbowania świetnej, choć nieco odmiennej od naszej kuchni, a także zrobienia zdjęć z wakacji, które będą prawdziwa ozdobą każdej galerii z fotografiami. Z wyjazdu na Calhau przywieziesz nie tylko piękną opaleniznę, ale też wspomnienia i chęć powrotu na wyspy podczas kolejnego urlopu.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.