Plaża Lalaria Beach - Grecja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Lalaria na wyspie Skiathos z pewnością zrobi piorunujące wrażenie na każdym kto zjawi się tu po raz pierwszy. Jest to plaża w całości kamienista, pokryta białymi, okrągłymi kamieniami. Od strony lądu zamykają ją potężne, białe klify, które górują nad szmaragdową wodą wcinającej się w ląd zatoki. Największą zaletą plaży jest jej naturalne piękno i właśnie dlatego wielu turystów decyduje się na niedogodności związane z dotarciem tutaj. Na Lalarię można bowiem dostać się wyłącznie łodzią. Nie ma tu również żadnej plażowej infrastruktury. Jeśli ktoś chce odkrywać dzikie i nietknięte ręką człowieka plaże, ta propozycja z pewnością będzie idealna.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Lalaria Beach

Wyspy Greckie to zarówno te duże i wyjątkowo popularne, jak i nieco mniejsze, które przyciągają spokojniejszym klimatem. Są równie piękne i warto odwiedzenia. Jedną z nich jest wyspa Skiathos, na której znajdziemy pełną wspaniałych widoków plażę Lalaria. Jeśli szukasz idealnego miejsca wakacyjnego wypoczynku, plaża z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń, relaksu i wytchnienia od codzienności.

Wyspa Skiathos leży na Morzu Egejskim i zachęca do wypoczynku typowo śródziemnomorskim klimatem. Najlepiej wybrać się tutaj w sezonie wiosenno-letni,, gdy warunki są idealne do plażowania i kąpieli w ciepłej morskiej wodzie. Osoby preferujące aktywny wypoczynek również znajdą coś dla siebie – na wyspie sporo jest miejsc, które warto odwiedzić. Jest też całe mnóstwo restauracji i knajpek serwujących pyszną, grecką kuchnię. W poszukiwaniu spokojnego i kameralnego wypoczynku warto sprawdzić, co ma do zaoferowania plaża Lalaria. Jej niezwykłe krajobrazy często możemy zobaczyć na zdjęciach w katalogach biur podróży oraz na pocztówkach ze Skiathos.

Lalaria Grecja to najpiękniejsza plaża na Skiathos, a wielu turystów uważa także, że jedna z najbardziej wyjątkowych plaż w całej Grecji. Dla osób wypoczywających na wyspie jest jedną z atrakcji koniecznych do zobaczenia. Plaża znajduje się na północnym wybrzeżu Skiathos, pokryta jest śnieżnobiałymi, drobnymi kamykami, otoczona jest wysokimi, białoszarymi klifami, a woda w morzu ma piękny, turkusowy odcień. Cała plaża swoją paletą barw jest zbliżona do flagi Grecji, co może być dodatkową atrakcją. Wielbiciele kąpieli w ciepłym morzu mogą mieć na Lalarii nieco problemów – dno jest bowiem bardzo strome i kamieniste. W niektórych miejscach z wody wystają też klify i ostre skały. Nie można więc powiedzieć, że plaża jest w stu procentach bezpieczna pod względem kąpieli. Osoby, które nie są dobrymi pływakami raczej powinny zdecydować się na inną plażę. Turyści, którzy jednak wybiorą właśnie Lalarię, powinni natomiast wyposażyć się w dobre buty do wody – chodzenie bosymi stopami po dosyć kamienistym dnie może bowiem należeć do mało przyjemnych.

Lalaria Beach plaża

Lalaria Beach plaża / shutterstock.com / Cara-Foto

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie nieodkryta i klimatyczna Grecja, Lalaria z pewnością spełni te oczekiwania, dostarczając mnóstwa wrażeń, a także wspaniałych widoków, które na pewno doskonale będą prezentować się na fotografii. Na uwagę zasługują przede wszystkim monumentalne skały – we wschodniej części plaży możemy natrafić na kamienny łuk, który będzie świetną scenerią dla zdjęć z wakacji. Pod względem infrastruktury plaża nie zachwyca, co może być minusem dla osób, które podczas wakacji mają ochotę na komfortowy wypoczynek na leżakach. Nie ma tu wypożyczalni leżaków czy parasoli, punktów gastronomicznych, toalet ani jakiejkolwiek innej infrastruktury. Jeśli więc ktoś planuje wypoczynek właśnie tutaj, wszystko musi sobie zorganizować we własnym zakresie. Plaża jest również dosyć trudno dostępna – nie można dostać się na nią od strony lądu. Na Lalarię dopłyniemy łodzią ze stolicy Skiathos. Kursuje ona dwa razy dziennie i to tylko wtedy, gdy pogoda jest odpowiednia i nie ma silnych wiatrów. Zanim więc zdecydujesz się na zobaczenie z bliska Lalarii, dobrze jest dzień wcześniej zapoznać się z prognozami pogody.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Lalaria Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Osoby, które chcą podróżować po Grecji z całą rodziną, powinny szukać plaż, które są dostępne, doskonale wyposażone i przede wszystkim bezpieczne. Pod tym względem Lalaria może pozostawiać dosyć dużo do życzenia. Infrastruktury praktycznie tutaj nie ma. Plaża jest kamienista, nie ma tu ciągnącego się po horyzont piaszczystego piasku. Co więcej, warunki na dnie morza nie są odpowiednie dla maluchów – trudno o bezpieczną kąpiel w sytuacji, gdy wszędzie jest sporo kamieni. Jeśli więc chcesz wybrać się na wakacje z dziećmi, lepiej jest szukać łatwiej dostępnej i bardziej przyjaznej plaży. Lalaria ma do zaoferowania przepiękne widoki, co jednak dla dzieci może być niewystarczającą atrakcją. Na plaże warto wybrać się ze starszymi dziećmi i raczej potraktować ją jako ciekawostkę turystyczną i miejsce warte zobaczenia, a nie plażę, która będzie służyła do typowo wakacyjnych aktywności.

Plaża Lalaria Beach

Plaża Lalaria Beach / shutterstock.com / Cara-Foto

Nasza ocena plaży Lalaria Beach

W naszej ocenie plaża Lalaria to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na Skiathos, a co za tym idzie – warto ją zobaczyć i spędzić kilka godzin w niezwykłym miejscu z pięknymi widokami. Trzeba jednak być przygotowanym na pewne niedogodności, konieczność dopłynięcia na plażę łodzią, a także zabranie ze sobą wszystkiego, co jest niezbędne do wygodnego plażowania. Pod względem naturalnego piękna Lalaria zdecydowanie nie ma sobie równych – urokliwa plaża otoczona potężnymi klifami na pewno zrobi piorunujące wrażenie i dostarczy wyjątkowych wspomnień. To bardzo dobre miejsce relaksu i wypoczynku dla turystów, którzy stronią od zatłoczonych plaż i zdecydowanie bardziej wolą spokojny, kameralny wypoczynek, nawet kosztem braku infrastruktury i uciążliwości podczas podróży.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.