Plaża Zatoka Wraku - Grecja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Zatoka Wraku na Zakynthos z pewnością jest jednym z bardziej rozpoznawalnych miejsc na całych wyspach greckich. Charakterystyczny, zardzewiały wrak leżący na piaszczystej plaży to częsty element folderów reklamowych czy zdjęć na pocztówkach. Zatoka Wraku znajdująca się na zachodzie wyspy Zakynthos to obowiązkowy punkt zwiedzania podczas pobytu na wyspie. Można tu się dostać od strony wody lub spojrzeć na plażę z góry – z punktu widokowego znajdującego się na wysokim klifie. Sama plaża jest niewielka, piaszczysta i choć bardzo trudno dostępna, to niemal zawsze znajdują się na niej turyści.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Zatoka Wraku

Fascynująca Grecja kryje przed turystami wiele tajemnic, do których można się zbliżyć, ale które pozostają nie do końca odkryte. Jednym z miejsc, które jest symbolem nie tylko wyspy Zakynthos, ale również całej Grecji, z pewnością jest Zatoka Wraku. To nieduża, ale wyjątkowa plaża, która przyciąga turystów, choć dotarcie na nią z pewnością nie jest łatwe. Co więcej, w niedalekiej okolicy sporo jest plaż, które są zdecydowanie bardziej dostępne.

Wyspa Zakynthos należy do najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wśród turystów, którzy decydują się na wypoczynek w Grecji. Jest wyjątkowo malownicza, zachwyca bogactwem naturalnym, pięknymi plażami i wzgórzami. Jest też bardzo dobrze przygotowana na ruch turystyczny – luksusowe hotele, ośrodki wypoczynkowe i nadmorskie kurorty oferują praktycznie wszystko, co jest potrzebne do plażowania i korzystania słonecznych atrakcji. Okazuje się jednak, że dla wielu osób to za mało – chcą bowiem zobaczyć najciekawsze miejsca, jakie znają z folderów i pocztówek z Zakynthos. Plaża Zatoka Wraku z pewnością jest jednym z nich.

Zatoka Wraku Grecja to plaża, którą z pewnością każdy widział na zdjęciach z Grecji. Wyjątkowo malownicze miejsce położone jest z dala od ruchu turystycznego na północno-zachodnim krańcu Zakynthos. Nie ma tu dużych ośrodków turystycznych, można więc byłoby się spodziewać, że będzie tu kameralnie i spokojnie. Okazuje się jednak, że nie do końca – Zatoka Wraku przyciąga ciekawą historią i zalegającym na piasku wrakiem łodzi. Przez długi czas nie wiadomo było, skąd się tu wzięła i jak zakończyła swój rejs. Wśród turystów często krążą legendy o pirackim statku, który zatonął w tych rejonach. Okazuje się jednak, że historia jest jednak zdecydowanie nowsza – statek, który swój rejs zakończył na piaszczystej plaży, osiadł tu podczas sztormu w 1980 roku.

Choć turystów zdecydowanie najbardziej przyciąga na plażę wrak statku, w rzeczywistości miejsce to ma o wiele więcej do zaoferowania. Przede wszystkim – znajduje się tutaj wyjątkowa, żwirowo-kamienista plaża ze złotym piaskiem, w którą wcina się turkusowe morze. Warto zabrać ze sobą wygodne, plażowe buty, gdyż miejscami chodzenie po żwirze bywa dosyć uciążliwe. Miejsce jest wręcz stworzone do plażowania, kąpieli w morzu, łapania promieni słońca, a także robienia wyjątkowych zdjęć z wakacji. Trzeba jednak mieć świadomość, że miejsce Zatoka Wraku jest równie piękna, jak niedostępna. Nie da się na nią zejść od strony lądu – można na nią spojrzeć z góry z wysokości stromego klifu. Możliwe jest również dopłynięcie na nią z pobliskich miejscowości. Rejsy do Zatoki Wraku są organizowane dosyć często, co sprawia, że ruch w tym miejscu bywa spory. Jeśli ktoś liczy na spokojny i kameralny wypoczynek z dala od ludzi, u kresu tej podróży łodzią raczej może być zawiedzony. Sporo turystów jest tutaj od rana do wieczora zarówno w szczycie sezonu, jak i poza nim.

Zatoka Wraku plaża

Zatoka Wraku plaża / shutterstock.com / Tomas Marek

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie komfortowa i pełna atrakcji turystycznych Grecja, Zatoka Wraku może być nieco rozczarowująca. Oferuje wyłącznie naturalne atrakcje i niesamowite widoki. Nie ma tu rozbudowanej infrastruktury turystycznej dla osób przybywających od strony wody. Jedynie na klifie na górze można znaleźć specjalnie przygotowane punkty widokowe, a w niedalekiej odległości także parkingi dla autokarów czy samochodów. Na samej plaży można korzystać z opalania wyłącznie na tym, co ze sobą przywieziemy. Pomimo tej dzikości i braku infrastruktury, plaża cieszy się powodzeniem wśród turystów, dla których ważniejsze od wygody są niesamowite wrażenia i tworzenie wspomnień z wakacji, które w pamięci pozostaną na długo.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Zatoka Wraku jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Rodziny z dziećmi chętnie wybierają greckie plaże jako miejsce spokojnego wypoczynku. W Grecji sporo jest miejsc, które są wręcz stworzone dla rodziców wypoczywających z pociechami. Pod tym względem Zatoka Wraku może wypadać dosyć słabo – nie ma tu bowiem atrakcji dla najmłodszych. Żwirowa plaża z pewnością nie będzie dla dzieci tak atrakcyjna, jak miejsca pełne piasku. Nie ma tu również żadnej infrastruktury i udogodnień, na które osoby podróżujące całymi rodzinami zwracają szczególną uwagę. Zatoka Wraku może być ciekawym pomysłem na jednodniową wycieczkę ze starszymi dziećmi. W przypadku maluchów lepiej będzie jednak wybrać bardziej dostępną i wygodną plażę.

Plaża Zatoka Wraku

Plaża Zatoka Wraku / shutterstock.com / Sven Hansche

Nasza ocena plaży Zatoka Wraku

Zatoka Wraku jako komfortowa i wygodna plaża wypada dosyć słabo. Z pewnością w Grecji sporo jest plaż o wiele bardziej efektownych, wygodnych i wyposażonych we wszystko, czego oczekujemy od plażowania. Jednak jest to miejsce, w którym piasek czy woda są zdecydowanie na drugim planie. O wiele ważniejsze są niezwykłe widoki, legendarny wrak, a także pewna niedostępność, która tworzy klimat tego miejsca. Jeśli planujesz wyjazd na Zakynthos i chcesz w pełni poznać najciekawsze zakątki wyspy, wyprawa do Zatoki Wraku powinna być obowiązkowym punktem zwiedzania. Z pewnością nikt, kto zniesie trudy podróży do tego miejsca, nie będzie zawiedziony.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.