Plaża Kokkini Beach - Grecja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Kokkini, czyli Czerwona Plaża na wyspie Santorini to miejsce, które z pewnością wyróżnia się na tle jasnych plaż. Jest pokryta czerwonawym piaskiem, który idealnie komponuje się z wysokimi, ciemnymi klifami, które zamykają ją od strony lądu. Plaża jest długa, ale dosyć wąska – w najszerszym miejscu zmieści zaledwie dwa rzędy leżaków. Jest również dosyć ograniczona pod względem plażowej infrastruktury – znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu plażowego czy wodnego. Jest też kilka kafejek zlokalizowanych w wykutych skałach. To miejsce stworzone do spokojnego wypoczynku, ciekawych sesji zdjęciowych, a także spacerów w niezwykłym klimacie.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Kokkini Beach

Wyspa Santorini należy do wyjątkowo popularnych greckich wysp. Doskonale kojarzy się turystom z całego świata z białymi budynkami pokrytymi niebieskimi dachami, które wznoszą się na wzgórzach tuż nad morzem. Wysepka, choć niewielka, ma do zaoferowania całe mnóstwo atrakcji – wspaniałe zabytki, miejsca o bogatej historii i kulturze, a także niezwykłe plaże, zachęcające do spokojnego wypoczynku. Jedną z plaż, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Kokkini nazywana Czerwoną Plażą.

Wakacje na Santorini cieszą się popularnością wśród osób, które poszukują nieco bardziej kameralnej atmosfery niż na dużych greckich wyspach. Wyspa Santorini z pewnością ma swój niepowtarzalny urok – niewielkie, klimatyczne miasteczka, mnóstwo wzgórz i położonych pomiędzy nimi plaż sprawiają, że każdy turysta znajdzie tu coś na miarę swoich wakacyjnych potrzeb. Bez względu na to, czy preferujesz leniwe leżenie na plaży, czy też aktywne zwiedzanie, na Santorini poczujesz się doskonale. Plaża Kokkini to jedno z tych miejsc, z których Santorini słynie na całym świecie, dlatego też podczas urlopu na wyspie warto wybrać się tutaj choćby na krótką wycieczkę.

Kokkini Grecja to miejsce zdecydowanie wyróżniające się na tle jasnych i piaszczystych plaż. Znajduje się obok małej miejscowości Akrotiri położonej w odległości około 12 kilometrów od słynnej Firy – miasteczka z niebieskimi dachami, które wszyscy znamy z pocztówek z Santorini i katalogów biur podróży. To, co zasługuje na uwagę na plaży, to przede wszystkim piasek, który jest w odcieniu czerwieni. W rzeczywistości nie jest to nawet piasek, a wulkaniczny żwirek, którym pokryta jest cała piaszczysta przestrzeń pomiędzy potężnymi, ciemnymi klifami a taflą wody. Plaża Kokkini jest dosyć wąska, ale za to długa, dzięki czemu turyści nie muszą tłoczyć się w jednym miejscu i nawet, gdy jest ich całkiem sporo, na plaży nie ma tłumów. Linia brzegowa nie jest jednak zbyt szeroka – w najszerszych miejscach można zmieścić maksymalnie dwa rzędy leżaków. Osoby, które preferują wypoczynek z dala od ludzi mogą wybrać się na spacer wzdłuż plaży u ulokować się na którejś ze znajdujących się w pobliżu kamiennych wysp.

Woda przy plaży Kokkini jest krystalicznie czysta i ciepła, co jednak nie oznacza, że jest idealna do kąpieli. Zróżnicowane jest między innymi dno morskie, w niektórych miejscach jest pokryte kamieniami, a w innych piaskiem. Zdradliwa bywa też głębokość – przy samym zejściu do wody jest dosyć płytko, ale nagle już po kilku metrach może się robić głęboko. W sezonie turystycznym morze jest spokojne i nie ma zbyt dużych fal, jednak poza sezonem bywają one naprawdę spore. Dlatego też właśnie wtedy chętnie odwiedzają to miejsce miłośnicy sportów wodnych.

Kokkini Beach plaża

Kokkini Beach plaża / shutterstock.com / ajborges

Atrakcje na plaży

Pod względem atrakcji dla turystów plaża nie jest zbyt mocno rozwinięta. Jeśli marzy się Tobie pełna udogodnień, plażowa Grecja, Kokkini nie do końca spełni oczekiwania. Co oczywiście nie oznacza, że infrastruktura nie istnieje. Można więc nazwać Kokkini dziką plażą, ale nieco ucywilizowaną. Można tu wypożyczyć leżaki i parasole plażowe. Ciekawą atrakcją mogą być również wykute w skałach kafejki, w których można zjeść coś z greckiej kuchni. Przy plaży działa również wypożyczalnia sprzętu do nurkowania, jeśli więc ktoś nastawia się na nurkowanie, nie musi zabierać ze sobą własnego sprzętu.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Kokkini Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Kokkini to miejsce, które przyciąga różne grupy turystów wypoczywających na Santorini. Wśród osób spędzających czas na plaży znajdziemy nie tylko młodych, aktywnych podróżników, ale również rodziny wypoczywające z dziećmi. Plaża jest bowiem dobrze przystosowana także dla najmłodszych, choć zdecydowanie trzeba przyznać, że na wyspie bywają też plaże nieco bardziej przyjazne rodzinom z dziećmi. Z pewnością można tu wypocząć z dala od dużych tłumów, a czerwony piasek może być dla maluchów sporą atrakcją. Jeśli jednak chodzi o kąpiele w morzu, powinny się one odbywać wyłącznie pod czujnym okiem rodziców. Spadki głębokości i niepewne dno wymagają bowiem wyjątkowej dbałości o bezpieczeństwo. Planując wypoczynek w pobliżu Kokkini dobrze jest również dokładnie sprawdzać hotele znajdujące się w niedalekiej odległości. Wybierajmy te miejsca, które zapewniają wszelkie udogodnienia dla rodzin z dziećmi – najlepiej takie, które są polecane przez turystów mających dobre wspomnienia z konkretnego miejsca.

Plaża Kokkini Beach

Plaża Kokkini Beach / shutterstock.com / elen_studio

Nasza ocena plaży Kokkini Beach

Wyprawa na plażę Kokkini z pewnością powinna być obowiązkowym punktem programu dla każdego, kto wypoczywa na Santorini. Nie trzeba tu spędzać całych dni, jednak zdecydowanie warto z bliska i na żywo zobaczyć to efektowne i robiące wrażenie miejsce. Plaża jest odpowiednia dla różnych grup turystów, coś dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby szukające plażowania i kąpieli w morzu, jak i turyści, którzy preferują aktywne spędzanie czasu na wakacjach. Jeśli więc planujesz wypoczynek na Santorini, zadbaj o to, by w planie zwiedzania znalazła się Czerwona Plaża. To idealne miejsce do zrobienia wyjątkowych zdjęć z wakacji.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.