Pogoda - Santorini. Kiedy lecieć na Santorini

Santorini – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Santorini

Santorini jest niezaprzeczalnie jedną z najpiękniejszych greckich wysp. Choć jest dużo mniejsza od Krety czy Rodos, cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Przyciąga pięknymi plażami, wspaniałą pogodą i doskonałą kuchnią grecką w regionalnej i pysznej odsłonie. Kiedy jechać na Santorini? Sporo zależy od tego, czy nastawiasz się wyłącznie na plażowanie, czy też planujesz aktywne zwiedzanie wyspy i jej największych atrakcji.

Kiedy najcieplej na Santorini
Kiedy najcieplej na Santorini. Photo by Ryan Spencer on Unsplash

Pogoda na Santorini to kwestia, na którą warto zwrócić uwagę jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwania wymarzonego wyjazdu. Bez względu na to, czy planujesz wakacje z biurem podróży, czy chcesz lecieć na wyspę na własną rękę, warto upewnić się, czy warunki pogodowe będą odpowiednie. Pogoda Santorini może bowiem nieco się różnić w zależności od miesiąca, czasem warunki są prawdziwie wakacyjne, a czasem może być nieco zbyt chłodno na plażowanie. Co oczywiście nie oznacza, że trzeba z wyjazdu rezygnować.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wyspa Santorini ma do zaoferowania nie tylko wspaniałe plaże, lazurową wodę i mnóstwo wodnych atrakcji, ale również wiele innych miejsc, które warto zobaczyć. To jedna z bardziej znanych greckich wysp, którą możemy kojarzyć z wielu folderów czy pocztówek – rozsiane na wysokich skałach białe domki z niebieskimi dachami robią ogromne wrażenie i sprawiają, że każdy chce mieć na ich tle mieć własne fotografie z wakacji. Jeśli dodamy do tego sporo zabytków, bogata grecką historię oraz wspaniałą kuchnię, wakacje na Santorini mogą być udane nawet wtedy, gdy pogoda nie jest do końca odpowiednia na plażowanie.

Pogoda Santorini – kiedy jechać?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, Santorini kiedy jechać, warto zdobyć nieco wiedzy na temat warunków klimatycznych wyspy. Znajduje się ona na Morzu Egejskim, które jest częścią Morza Śródziemnego. Jest to strefa klimatu śródziemnomorskiego, a więc wyjątkowo przyjaznego zarówno dla mieszkańców tego regionu, jak i dla odwiedzających wyspę turystów.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 25% 15 ° C 10 g.
Luty
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 15% 14 ° C 11 g.
Marzec
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 10% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 19 ° C 5% 15 ° C 13 g.
Maj
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 3% 18 ° C 14 g.
Czerwiec
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 2% 22 ° C 15 g.
Lipiec
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 1% 24 ° C 14 g.
Sierpień
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 1% 25 ° C 14 g.
Wrzesień
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 5% 24 ° C 12 g.
Październik
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 24 ° C 7% 22 ° C 11 g.
Listopad
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 21 ° C 10% 20 ° C 10 g.
Grudzień
Santorini już od 1 639 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 17 ° C 15% 17 ° C 10 g.

Sprawdź także najlepsze oferty last minute Santorini oraz all inclusive Santorini

Jak w każdym regionie o klimacie śródziemnomorskim, temperatura na Santorini przez cały rok jest dodatnia. Klimat charakteryzuje się długimi i ciepłymi latami, a także bardzo krótkimi zimami, w czasie których temperatury utrzymują się na dosyć wiosennym poziomie.

od:
1 639 zł
Wspaniałe Wakacje na Santorini!

Sprawdź oferty i ceny najlepszych ofert wakacyjnych na Santorini

Jeśli marzy się Tobie słoneczna i łagodna wakacyjna pogoda, Santorini z pewnością spełni Twoje oczekiwania dotyczące niepowtarzalnego urlopu.

Santorini pogoda styczeń

Kiedy lecieć na Santorini zaplanujesz w styczniu, warto mieć świadomość, że nie będą to idealne warunki do plażowania i kąpieli w morzu. Co jednak nie oznacza, że będzie zimno. Średnie miesięczne temperatury w styczniu to 14 stopni, jest dosyć ciepło i słonecznie.

Czarna plaża na Santorini
Czarna plaża na Santorini / iStock.com / slava296

Wakacje w tym miesiącu można spędzić na zwiedzaniu najciekawszych miejsc na wyspie i odkrywaniu doskonałych greckich smaków w lokalnych knajpkach. Santorini pogoda styczeń to propozycja dla osób, które chcą oderwać się od naprawdę chłodnej zimy w naszych umiarkowanych warunkach.

Sprawdź gdzie warto lecieć na wakacje w styczniu

Santorini pogoda luty

Santorini pogoda luty to nadal śródziemnomorska zima. Temperatury powietrza w ciągu dnia nie przekraczają 15 stopni, można więc stwierdzić, że jest dosyć wiosennie. W tym czasie na wyspie nie ma sezonu turystycznego, a więc można spędzić urlop w kameralnych i spokojnych warunkach.

Kiedy najlepszy miesiąc na wakacje na Santorini
Kiedy najlepszy miesiąc na wakacje na Santorini. Photo by Hardik Solanki on Unsplash

W większości miejsc będzie zdecydowanie taniej niż w szczycie sezonu, który przypada na lato. Jeśli w lutym wybierzesz się na Santorini, pogoda na pewno będzie bardziej przyjazna niż w lutym w naszym klimacie. Warto więc rozważyć wyjazd właśnie w tym miesiącu.

Zobacz gdzie najlepiej lecieć na wakacje w lutym

Santorini pogoda marzec

Pogoda Santorini w marcu zaskakuje przyjemną wiosną. Średnie miesięczne temperatury to 16 stopni Celsjusza, sporadycznie pojawiają się opady, które jednak nie są uciążliwe, za to sprawiają, że bujna roślinność zaczyna się rozwijać i rozkwitać.

od:
1 639 zł
Wspaniałe Wakacje na Santorini!

Sprawdź oferty i ceny najlepszych ofert wakacyjnych na Santorini

W marcu warto wybrać się na zwiedzanie wyspy, a także innych wysp znajdujących się w pobliżu. Pogoda Santorini marzec to propozycja dla osób, które nie lubią podróżować w szczycie sezonu i nie jest dla nich przyjemnością wypoczywanie w zatłoczonych hotelach i pełnych turystów kurortach.

Sprawdź gdzie w marcu na wakacje

Santorini pogoda kwiecień

Pogoda Santorini kwiecień to już wiosna w pełnym rozkwicie. Temperatury w ciągu dnia nie spadają poniżej 20 stopni. Jest bardzo słonecznie i ciepło, można spędzać czas zarówno na plaży, jak i na aktywnym zwiedzaniu.

Niesamowity klimat na Santorini
Niesamowity klimat na Santorini. Zdjęcie autorstwa jimmy teoh z Pexels

W kwietniu na Santorini przyjemnie się zwiedza atrakcje turystyczne, a także lokalne knajpki serwujące najlepsze specjały greckiej kuchni. Jeśli marzy się Tobie ciepłe Santorini, pogoda w kwietniu będzie idealna.

Zobacz gdzie na wakacje w kwietniu, aby była ładna pogoda

Santorini pogoda maj

Jeśli w maju wybierzesz się na Santorini, temperatura będzie niemal letnia. Na słupkach rtęci w ciągu dnia mamy 24 stopnie. Jest ciepło, nie ma opadów deszczu ani wiatru, dzięki czemu można spędzać czas na plaży zarówno na opalaniu, jak i na wodnych szaleństwach.

Piękny widok na wyspę. Photo by Heidi Kaden on Unsplash

Temperatura wody przekracza 20 stopni, są to więc już dobre warunki do korzystania ze sportów wodnych. Santorini pogoda maj na pewno nie zawiedzie, a z wakacji przywieziesz piękną opaleniznę, sporo niezwykłych fotografii i wspomnienia, które sprawią, że będziesz miał ochotę wrócić na tę wyjątkową wyspę jeszcze niejeden raz.

Sprawdź najlepsze miejsca na wakacje w maju

Santorini pogoda czerwiec

Santorini pogoda czerwiec to już prawdziwe lato. Średnie miesięczne temperatury to 28 stopni, na początku miesiąca może być nieco chłodniej, jednak w ostatnich dniach czerwca można liczyć na pełnię lata. Nie ma opadów deszczu, woda o temperaturze 23 stopni zachęca do kąpieli nawet największych zmarzlaków.

Pogoda długoterminowa dla Santorini w Grecji
Pogoda długoterminowa dla Santorini w Grecji. Photo by Andre Benz on Unsplash

W czerwcu na Santorini pogoda sprzyja opalaniu, zwiedzaniu, zabawie na świeżym powietrzu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jest to początek intensywnego sezonu turystycznego. Miejsca w hotelach czy wakacje z biurem podróży warto rezerwować z pewnym wyprzedzeniem – w tym czasie wyspa cieszy się bowiem ogromną popularnością wśród turystów.

Sprawdź najlepsze pomysły na wakacyjny wyjazd w czerwcu

Santorini pogoda lipiec

W lipcu na Santorini pogoda jest idealna dla miłośników plażowania, kąpieli w ciepłym morzu i czerpania pełnymi garściami ze słonecznych wakacji w prawdziwie rajskim wydaniu. Lipiec jest najcieplejszym miesiącem na wyspie, średnie miesięczne temperatury utrzymują się co roku na poziomie powyżej 30 stopni.

Pogoda na Santorini
Pogoda na Santorini / iStock.com / MartinM303

Choć jest bardzo gorąco, nie trzeba się obawiać trudnych do wytrzymania upałów – śródziemnomorskie lato jest bardzo suche, a więc nawet wysokie temperatury nie są trudne do przetrwania. Santorini pogoda lipiec to idealna propozycja dla osób, które chcą spędzić lato w gorącym klimacie.

Przeczytaj także jakie lokalizacje warto wybrać na wakacje w lipcu

Santorini pogoda sierpień

Santorini pogoda sierpień to nadal pełnia lata z warunkami pogodowymi dosyć zbliżonymi do tych, z jakimi mamy do czynienia w lipcu. Na słupkach rtęci mamy 29-30 stopni.

od:
1 639 zł
Wspaniałe Wakacje na Santorini!

Sprawdź oferty i ceny najlepszych ofert wakacyjnych na Santorini

Woda w morzu jest bardzo ciepła, co sprzyja kąpielom, sportom wodnym takim jak nurkowanie, żeglarstwo czy windsurfing. W sierpniu na Santorini pogoda zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów, zapewniając niezapomniane wakacje.

Zobacz najlepsze miejsca na wakacje w sierpniu

Santorini pogoda wrzesień

Na Santorini temperatury we wrześniu nadal są wakacyjne, dzięki czemu bez obaw można zaplanować wakacje także nieco po sezonie. W tym czasie średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni.

Santorini - klimat
Santorini – klimat / iStock.com / Ihor_Tailwind

Warunki do plażowania są więc idealne, podobnie jak do kąpieli oraz zwiedzania i korzystania ze wszystkich oferowanych na wyspie atrakcji. Santorini pogoda wrzesień to propozycja, która zapewni wakacje pełne wrażeń w doskonałym klimacie.

Zobacz gdzie jechać na wakacje we wrześniu

Santorini pogoda październik

Jeśli w październiku wybierzesz się na Santorini, pogoda nie będzie już tak doskonała, jak latem, jednak nadal zachęcać będzie do plażowania i korzystania z wodnych szaleństw i nie tylko. W październiku na wyspie temperatury utrzymują się na poziomie 23 stopni. Jest wiec zdecydowanie cieplej niż w tym samym czasie w naszym umiarkowanym klimacie.

Santorini - temperatura całoroczna
Santorini – temperatura całoroczna. Photo by Valdemaras D. on Unsplash

Santorini pogoda październik to propozycja dla osób, które preferują podróżowanie poza szczytem sezonu. Poza doskonałą pogodą można mieć także gwarancję nieco niższych cen niż w lecie.

Przeczytaj także nasz wpis o najlepszych lokalizacjach na urlop w październiku

Santorini pogoda listopad

Santorini pogoda listopad to warunki doskonałe dl osób, które do pełni wakacyjnego szczęścia nie potrzebują upałów i palącego słońca. W listopadzie na wyspie jest bardzo ciepło, do 19-20 stopni. Nie ma upałów, można jednak spędzać czas aktywnie na zwiedzaniu największych atrakcji na wyspie.

Santorini - temperatura
Santorini – temperatura. Photo by Melina Kiefer on Unsplash

Można też mieć gwarancję pięknej pogody – w listopadzie na Santorini deszcze padają sporadycznie. Nie ma obawy, że kiepskie warunki atmosferyczne zepsują radość z wyjazdu.

Sprawdź także najlepsze miejsca wakacyjne w listopadzie

Santorini pogoda grudzień

Jeśli marzy się Tobie w grudniu nieco wyższa temperatura, Santorini może być doskonałą propozycją na wyjazd w okresie świąteczno-noworocznym. W tym czasie na wyspie temperatury utrzymują się na poziomie 16-17 stopni.

od:
1 639 zł
Wspaniałe Wakacje na Santorini!

Sprawdź oferty i ceny najlepszych ofert wakacyjnych na Santorini

Jest dosyć ciepło, zdecydowanie przyjemniej niż w grudniu w naszych umiarkowanych warunkach. Santorini pogoda grudzień to idealny pomysł na wakacje dla osób, które szukają ciepła, słońca, a także wypoczynku z dla od tłumów turystów.

Przeczytaj gdzie jechać na wakacje w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Santorini – kiedy najlepiej jechać?

Na Santorini można wybrać się przez większą część roku. Od kwietnia do października warunki są tutaj niemal idealne do plażowania, kąpieli w morzu i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Santorini – kiedy najcieplej?

Santorini najwyższe temperatury ma w lipcu i sierpniu. W miesiącach wakacyjnych można liczyć na upały przekraczające 30 stopni Celsjusza. Jest bardzo ciepło, ale też sucho, dzięki czemu wysokie temperatury nie są uciążliwe.

Santorini – kiedy sezon turystyczny?

Najwyższy sezon turystyczny na Santorini trwa od czerwca do września. W tym czasie jest najbardziej tłoczno, a ceny w kurortach i atrakcjach turystycznych są dużo wyższe niż poza sezonem.

Santorini – jaki klimat?

Santorini leży w strefie typowego klimatu śródziemnomorskiego, bardzo łagodnego i pełnego słońca. Zimy trwają tutaj krótko i zdecydowanie nie przypominają zim, jakie znamy z naszego umiarkowanego klimatu.

Santorini – kiedy najtaniej?

Jeśli chcesz wyjechać na Santorini w niskiej cenie, warto szukać wycieczek w miesiącach od listopada do lutego. W tym czasie na wyspie można liczyć na najniższe ceny w hotelach i atrakcjach turystycznych.